هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 8 خرداد 1399
ساعت 01:57
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 22 خرداد 1398 ساعت 10:46
چهارشنبه 22 خرداد 1398 10:24 ساعت
2019-6-12 10:46:39
شناسه خبر : 320565
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: پرداخت وام احداثی و معیشتی در اولویت قرار گیرد و پس از آن به کمک‌های معیشتی و بلاعوض پرداخته شود.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: پرداخت وام احداثی و معیشتی در اولویت قرار گیرد و پس از آن به کمک‌های معیشتی و بلاعوض پرداخته شود.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، علیرضا تابش در جلسه قرارگاه نوسازی و بازسازی مناطق سیل زده لرستان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: در لرستان پرداختی‌های بلاعوض نسبت به وام پیشی گرفته یعنی ریسک پرداخت بالاعوض را انجام می‌دهید و ممکن است فرد، پس از دریافت این بلاعوض با ما عقد قرارداد نکند بنابراین اول وام را بدهید بعد بلاعوض را پرداخت کنید.
 
وی افزود: خواهش ما این است که هر اقدامی در مورد عقد قرارداد تعمیراتی و احداثی باشد و فعلا به معیشتی نپردازید؛ اول عقد قرار داد کنید و بلافاصله قسط اول را به حساب فرد واریز کنید و به او هم اطلاع دهید تا کار بازسازی را شروع کند.
 
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی عنوان کرد: با هماهنگی پرداخت‌ها را انجام دهید و اگر مشکلی هست به ما اطلاع دهید چون مردم الآن پای کار هستند اما اگر تأخیری صورت بگیرد آن وقت دیگر نمی‌توان آنها را ترغیب به همکاری کرد.
 
وی تصریح کرد: در لرستان 200 نفر دارید که می‌خواهید یک اتاقک سه در چهار بسازند ما به آنها شش میلیون می‌دهیم و حتی مصالح مجانی هم در اختیارشان قرار میدهیم تا آن اتاقک را بسازند ولی فعلا بلاعوض و معیشتی پرداخت نکنید.
 
تابش خاطرنشان کرد: به شهرداری و نظام مهندسی توصیه کنید که در روند کار تسریع دهند، قرار است 2 هزار و 500 میلیارد وام بدهیم که ما تضمین نامه آن را از دولت گرفته‌ایم، بانک هم هیچ نوع سند و مدرکی نمی‌خواهد پس نگران نباشید و از این فرصت استفاده کنید.
 
وی بیان کرد: برای سرمایه در گردش مردم هم وام 45 میلیونی در نظر گرفته‌ایم که از فردا به همه بانک‌ها معرفی شود همچنین اگر مستأجری درخواست وام تعمیراتی داشت به او بدهید و کمک کنید تا بازار راه بیافتد و کسب و کار مردم رونق بگیرد.