هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 22 شهريور 1398
ساعت 08:20
به روز شده در :
پنجشنبه 16 اسفند 1397 ساعت 13:04 2019-3-7 13:04:34
شناسه خبر : 309523

 

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در نشست هم‌اندیشی و تبادل تجربیات مسئولان برگزارکننده ادوار مختلف مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران طی سخنانی با اشاره به اینکه جلسات هم‌اندیشی باید ادامه‌دار باشد گفت: بازگشت به مدل مسابقات قرآن در دوره حسینیه‌ ارشاد و جریان تلاوت شفاهی باید بهینه‌سازی شود که در این راستا لازم است فضای سالن مسابقات را محدود کنیم، اما جلسه قرائت قرآن سنگینی را در نظر بگیریم. 

وی ادامه داد: برای امسال نیز چنین نظری داشتم که البته قبل از حضور من، هزینه‌هایی در مصلای امام خمینی(ره) تهران شده بود. برای اینکه هزینه‌ها از بین نرود و از وسط کار تغییر مسیر ندهیم با برگزاری مسابقات در مصلی موافقت شد، اما ای کاش آن هزینه‌ها نشده بود تا بتوانیم مسابقات را به حسینیه ارشاد منتقل کنیم.

خاموشی ضمن تأکید بر تقدیر از دست‌اندرکاران برگزارکننده مسابقات در ادوار گذشته، عنوان کرد: مدیریت قرآنی باید ساده‌سازی شود و در ساده‌تر کردن نحوه مدیریت صحنه قرآنی کشور اعم از جلسات قرائت و حفظ و سایر شاخه‌ها آماده دریافت نظرات سازنده هستیم.

وی مسابقات بین‌المللی قرآن را آبرو و تابلوی نظام عنوان کرد و افزود: سازمان اوقاف در تعامل با سایر سازمان‌ها و دستگاه‌ها اقدام خواهد کرد و اگر هر سازمان و دستگاهی در زمینه ساده‌سازی امور قرآنی به ما کمک کند، استقبال خواهیم کرد.

خاموشی گفت: در نظر است تا در این دوره از مسابقات از افراد خبره‌تری دعوت بعمل آید تا رقابت سنگین‌تر و بهتری را شاهد باشیم. گزارشهایی که شنیدم نشان‌دهنده انجام کارهای خوب است و از آن استقبال می‌کنم.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در پایان صحبت‌های خود ضمن دعوت از برگزارکنندگان مسابقات قرآن در دهه‌های گذشته برای حضور در صحن مسابقات، اظهار کرد: در این مسابقات همه حضور داشته باشند و ما را همراهی کنند تا در آینده بهینه‌سازی و برگزاری بهتر را در دستور کار قرار دهیم.

 

 

مهر