هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 23 تير 1399
ساعت 15:50
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 8 اسفند 1397 ساعت 10:44
چهارشنبه 8 اسفند 1397 10:39 ساعت
2019-2-27 10:44:24
شناسه خبر : 307603
امریکاییها میخواستند باتلاق ویتنام و افغانستان را برای ایران و متحدانش در سوریه بازسازی کنند، خوب هم پیش رفتند! تا نزدیکی دروازه های دمشق!
 
آغاز جنگ با رجزخوانی اوباما در سال ۲۰۱۱ کلید خورد که مدعی بود اسد باید برود! متحدان امریکا هم همین رجز را مکررا تکرار کردند تا در نهایت در قالب ناتوی غربی، عبری، عربی خیز برداشتند برای فتح دروازه های دمشق!
 
زمانیکه جنگ و شورش به دروازه ها و خیابانهای دمشق رسید برخی از مسئولین داخلی نیز پا پس کشیدند! از قضا رئیس جمهور وقت هم که خیلی جسور نشان میداد در ان برهه عقیده داشت که دیگر نباید در سوریه هزینه کرد چرا که کار #اسد تمام است! سران و بزرگان شورای عالی امنیت ملی خدمت رهبر انقلاب رسیدند و حرفهایی را بیان کردند که بسیار نگران کننده بود تا جائیکه این سوال را مطرح کردند که تا کجا باید از سوریه دفاع کنیم؟! حضرت اقا با استدلالهایی که داشتند و با هشدار محکمی که دادند فرمودند؛ اسد باید بماند!
 
در زمانی که روسهای پرمدعا مردد بودند که باید از اسد حمایت کنند یا طیف های حامی اسد و در زمانه ای که در عرصه بین الملل همه بازیگران منطقه ای حس میکردند که نفس های اسد به شماره افتاده و در دومینوی بهار عربی پاییز حکومتش فرا رسیده و به زودی سقوط میکند این اسد بود که با تدبیر حکیمانه مقتدای انقلاب و جانفشانی و خط شکنی #مدافعان_حرم سرسختانه جنگید تا تمامیت ارضی سوریه حفظ شود و البته حاشیه امنی هم برای رژیم صهیونیستی ایجاد نشود!
 
در جنگی چند وجهی با جبهه های گوناگون و ائتلاف های رنگارنگ همچون جنگ سوریه قدرت یک کشور را با توان عملیاتی کردن سیاستهایش می سنجند اگر امروز عمق نفوذ راهبردی ایران از شرق تا باب المندب در غرب تا مدیترانه در جنوب تا دریای سرخ و در شمال تا قفقاز گسترش یافته به این علت است که امروز نخ تسبیح تحولات منطقه نه در دستان رهبران واشنگتن که در دستان سید علی خامنه ایست چرا که توان عملیاتی کردن سیاستهایش را دارد! اسد میماند چون او اراده کرده انهم در شرایطی که سعودی پول پاشی کرده! اروپا حمایت کرده! امریکا ۷ هزار میلیارد خرج کرده و ترکیه لجستیکش را فراهم کرده! اگر امروز امنیت ملی ایران در این منطقه اشوب زده تضمین و زیر ساختهای دفاعی برای منافع ملی و اقتصادی در دراز مدت تامین است به لطف شجاعت و درایت و حکمت رهبری است که عمق نفوذ راهبردی ایران را تا مرزهای اسرائیل گسترش داده انهم علی رغم اینکه تیم ترامپ و اصلاح طلبان داخلی میخواستند با استراتژی خارپشت ایران را محدود به مرزهای خود کنند!
 
تصویر دونفره رهبر انقلاب و بشار اسد در یک قاب پس از ۷ سال جنگ پرتنش یعنی اقتدار، یعنی متحدین ایالات متحده هیچ وقت نمی توانند راحت سر بر بالین بگذارند چون نمی دانند فردا صبح که بیدار می شوند هنوز مورد حمایت آمریکا هستند یا نه چرا که تنها چیزی که برای آمریکایی ها اهمیت دارد منافع آنها است و چیزی به عنوان دوست و یا همپیمان در دکترین اخلاق سیاسی آمریکا وجود ندارد.، اما متحدین ایران می دانند که هر اتفاقی که پیش آید ایرانی ها هیچ وقت پشت آنها را خالی نمی کنند و به هر قیمتی شده از متحدین خود حمایت می کنند.
 
این تصویر دو نفره یعنی شکست دشمنان خارجی و منافقین داخلی و انهایی که با سیاست تساهل و تسامح در سایه تنش زدایی کشور را معطل بیگانه کردند و حالا میخواهند این موفقیت بزرگ را با استعفاء کمرنگ کرده و تحت شعاع خود قرار دهند.


دیدگاه کاربران

با خامنه ای کسی نگردد گمراه
او در شب فتنه می درخشد در ماه

کوتاه و روان و همه فهم بود ....احسنت