هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 30 ارديبهشت 1398
ساعت 23:50
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 14 بهمن 1397 ساعت 18:45 2019-2-3 18:45:52
شناسه خبر : 305483
این صحبت های وزیرخارجه در حالی است که دولتمردان به خاطر امضای توافق هسته ای با همین کشور بدعهد و بدمعامله گر 300 سکه تمام بهار به پای ظریف ریختند، مدال قهرمانی به وی اهدا کردند و از تندیس او رونمایی کردند. این نشان میدهد قهرمانی ظریف از جنس قهرمانی کاغذی بوده است. ظریف پیش تر هم اشتباه خود در اعتماد به آمریکا گفته بود.
این صحبت های وزیرخارجه در حالی است که دولتمردان به خاطر امضای توافق هسته ای با همین کشور بدعهد و بدمعامله گر 300 سکه تمام بهار به پای ظریف ریختند، مدال قهرمانی به وی اهدا کردند و از تندیس او رونمایی کردند. این نشان میدهد قهرمانی ظریف از جنس قهرمانی کاغذی بوده است. ظریف پیش تر هم اشتباه خود در اعتماد به آمریکا گفته بود.
گروه بین الملل-رجانیوز: عمر برجام به اندازه ماه هایی که برای مذاکره بر سر مفاد آن طول کشیده هم نبود، این نشان می دهد چه مقدار هزینه و زمان صرف رسیدن به کاغذپاره ای شد که جز محدودیت های استثنائی برای قدرت کشورمان و بیشینه سازی وقاحت دشمن هیچ مزیتی را نداشت.
 
به گزارش رجانیوز محمدجواد ظریف با اشاره به تصمیم آمریکا برای خروج از پیمان منع موشک‌های میان‌برد (INF)، در توئیتی نوشت: «یک خروج دیگر دولت ترامپ از تعهدات خود؛ این بار معاهده منع موشک‌های میانبرد اتمی با روسیه .(INF) مشکل فقط برجام و ایران نیست: به نظر می‌رسد این جماعت نسبت به هرچه امضای آمریکا زیر آن باشد آلرژی دارد. نتیجه: هر توافقی با دولت آمریکا ارزش جوهرش را ندارد؛ حتی اگر معاهده‌ای باشد که کنگره آن را تصویب کرده است».
 
ظریف البته مثل همیشه این اقدامات آمریکا را صرفا به پای رئیس جمهور این کشور می نویسد و حاضر نیست ساختار مستکبرانه آنها را زیر سوال ببرد. اما در نهایت نتیجه گیری میکند توافق با آمریکا کمترین ارزشی را ندارد چرا که هر لحظه آمریکا می تواند از آن خارج شود هر چند از کنگره این کشور هم عبور کرده باشد.
 
این صحبت های وزیرخارجه در حالی است که دولتمردان به خاطر امضای توافق هسته ای با همین کشور بدعهد و بدمعامله گر 300 سکه تمام بهار به پای ظریف ریختند، مدال قهرمانی به وی اهدا کردند و از تندیس او رونمایی کردند. این نشان میدهد قهرمانی ظریف از جنس قهرمانی کاغذی بوده است. ظریف پیش تر هم اشتباه خود در اعتماد به آمریکا گفته بود.
 
وی اما برخلاف صحبت های زیبای خود در داخل کشور، در مصاحبه ای با CNN اعتراف کرده که در مورد آمریکا اشتباه کرده است.
 
 


1 اشتباه کردم.mp4 | دانلود فیلم 

 
خوش بینی او به اروپا هم از جنس خوش خیالی قدیمی وی به آمریکایی ها در اجرای برجام است که با وجود کارشکنی های اخیر اروپا و آمریکا ادامه دارد. این موج خوش خیالی اکنون و پس از اعلام سازوکار نمادین اروپا برای ادامه برجام با ایران دوچندان شده است.
 
 با اینکه شاهدیم اروپا در اقدامی نمادین برای اجرای سازوکار مالی SPV شرکتی به نام INSTEX ثبت و آن را اعلام کرد اما وزیر، معاون و سخنگوی وزارت امور خارجه در مواضع جداگانه‌ای به استقبال این حرکت نمادین اروپا رفتند و آن را گام اول اروپا برای بهره‌مندی ایران از منافع برجام دانستند.
 
این درحالی است که این شرکت ثبت شده توسط اروپا علی‌رغم تبلیغات حامیان دولت نه یک شرکت برای فعالیت و ارتباط مالی اروپا و ایران، بلکه صرفا یک اتاق تسویه حساب آن هم برای موارد معدودی از تجارت‌ها است. این بدان معناست که نه قرار است تحریمی دور بخورد و نه بانکی از اروپا با ایران وارد همکاری شود. صرفا در برابر خرید‌های محدود ایران از اروپا که شامل غذا و (شاید) دارو خواهد بود، این شرکت زحمت تسویه حساب را خواهد کشید!
 
با این وجود خوشحالی دولت تا جایی است که بعیدی نژاد از اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای منتقدان سازوکار بی خاصیت اروپا را همصدا با ترامپ و سعودی معرفی کرده است!
 
باید منتظر ماند و دید چه زمانی ظریف که اقدام اروپا را با تاخیر اما سازنده معرفی کرده است اعلام خواهد کرد که در مورد آنها نیز همچون آمریکا اشتباه کرده و فقط زمان مردم و جوهر خودکار خود را برای آنها هدر داده است!
 


دیدگاه کاربران

اقایان غربگرا این ذلت شما فقط یک علت دارد وبس وان اینکه خدا را ول کردید ونوکر کدخدا شدید واین سنت خداست که ذلیل باشید وحالا به این ذلت اعتراف کردن مثل توبه فرعون در استانه غرق شدن است .اقای ظریف امضای جان کری را محکم نگهدار شاید یه روزی بکارت بیاد . علی برکه الله

لطفا تندیس شاهان قاجار وامضا کنندگان قرار دادهای خارجی را هم بسازیدوبغل مجسمه ظریف بگذارید

با برنامه اروپا برای ساز وکار مالی دیگر استقلالی برای ج.ا.ا وجود ندارد!شعار استقلال را از را باید پاک کرد همچنان که شعار اسلام دیگر وجود ندارد! فقط ازادی و بی بند وباری همچنان باقی است! متاسفم!

کی مسئول این همه خسارت است ،قویه قضاییه کجاست نمایندگان پکار میکنند. بخدا قسم همه مسئولید

سلام بهتر است بجای استفاده از کلمه غرب گرایان از کلمه ترسوها یا ضعیفان استفاده کنید زیرا برای اینها فرقی نمی کند در برابر هر تهدیدی چه غربی چه شرقی و حتی داخلی عقب نشینی می کنند بعد هم راحت دروغ می گویند و همه تقصیرها را به گردن رئیس جمهور قبلی می اندازند.همه ظالمان معمولا ترسو هم هستند با قاطعیت و صراحت و توکل به خدا می توان دربرابر همه ظالمان و ترسوها ایستاد و به پیش رفت

مشکل ظریف اینست که فکر میکند فقط جوهر از دست رفته است . دو دوره یک دولت و ملت حیات مادی و معنویشان به فنا رفته است . اقتصاد کشور به بحران رسیده واستقلال و عزت کشور مورد تعرض قرار گرفته . خدا را شکر که ولایت فقیه بالای سرمان است. والا امثال روحانی و خاتمی را زنده زنده خود آمریکایِیها به گور میفرستادند.

تاریخ ثبت خواهد کرد عملکرد منافقان و خوارجان و جاسوسان بی وجدان را که چه خیانتی در حق این ملت و مملکت کردند

برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ. برجام = خیانت بزرگ.