هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 5 آذر 1397 ساعت 23:56
دوشنبه 5 آذر 1397 23:54 ساعت
2018-11-26 23:56:10
شناسه خبر : 299806
اصولا دانلود نمونه سوالات آیین نامه pdf و خواندن آن قبل از آزمون آیین نامه اصلی و مقدماتی در کنار خواندن کتاب آیین نامه مثل یک مکمل عمل می کند و می تواند روند قبولی شما در آزمون را تسریع ببخشد.

در این بخش می خواهیم در مورد قبولی در  آزمون آیین نامه اصلی راهنمایی و رانندگی و نحوه خواندن نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی رانندگی و دانلود نمونه سوالات آیین نامه اصلی pdf و قبولی آسان تر در آزمون آیین نامه اصلی صحبت کنیم.

 

اصولا دانلود نمونه سوالات آیین نامه pdf و خواندن آن قبل از آزمون آیین نامه اصلی و مقدماتی در کنار خواندن کتاب آیین نامه مثل یک مکمل عمل می کند و می تواند روند قبولی شما در آزمون را تسریع ببخشد.

 

 

هر کسی به مرز سن ۱۸ سالگی که میرسد کم کم به فکر گرفتن گواهینامه رانندگی می افتد. این موضوع شاید در پسران کمی شایع تر باشد. علاقه فراوان به رانندگی این شوق را در افراد به وجود می آورد که هرچه سریع تر پس از رسیدن به سن قانونی برای دریافت گواهینامه رانندگی اقدام کنند.

همین طور که می دانید به طور کلی چهار نوع گواهینامه داریم:

 

  1. گواهینامه رانندگی پایه سوم
  2. گواهینامه رانندگی پایه 2
  3. گواهینامه رانندگی پایه یک
  4. گواهینامه رانندگی موتور سیکلت

 

در حالت کلی بیشتر افراد متقاضی گرفتن گواهینامه رانندگی پایه سوم هستند. اما با توجه به وسیله نقلیه ای که قرار است با آن رانندگی کنند نوع گواهینامه ها متفاوت است.

 

مثلا برای خودروهای سنگین تر گواهینامه پایه دو و گواهینامه پایه یک نیاز است.

 

آزمون آیین نامه گواهینامه رانندگی

هر چهار نوع گواهینامه ای که ذکر شد دارای دو آزمون آیین نامه راهنمایی و رانندگی تئوری هستند.

 

این دو آزمون عبارتند از :

  1. آزمون آیین نامه مقدماتی
  2. آزمون آیین نامه اصلی

این دو امتحان تستی و به صورت کتبی از متقاضیان گرفته می شود. حداقل نمره قبولی برای آزمون آیین نامه اصلی و مقدماتی نمره ۲۶ از ۳۰ می باشد.

در مجموع ۳۰ سوال آیین نامه اصلی و مقدماتی در آزمون شما خواهد آمد که باید حداقل به ۲۶ سوال پاسخ صحیح بدهید تا بتوانید گواهینامه رانندگی بگیرید.

البته به جز قبولی در آزمون آیین نامه کتبی برای گرفتن گواهینامه رانندگی باید در امتحان شهری رانندگی نیز قبول شوید که البته در این بخش مورد بحث ما نیست.

 

آزمون آیین نامه مقدماتی

آزمون آیین نامه مقدماتی اولین امتحانی است که تقریبا بعد از یک هفته که از کلاس های تئوری شما در آموزشگاه رانندگی می گذرد از شما گرفته می شود.

آزمون آیین نامه مقدماتی معمولا در آموزشگاه رانندگی و توسط مدرس آیین نامه اخذ می شود.

 

در نظر داشته باشید که برای شرکت در آزمون آیین نامه اصلی راهنمایی و رانندگی نیاز است حتما در آزمون آیین نامه مقدماتی راهنمایی و رانندگی قبول شده باشید.

 

دانلود نمونه سوالات آیین نامه مقدماتی pdf

همین طور که گفته شد برای اینکه بتوانید بهترین نتیجه را در آزمون آیین نامه بگیرید بهتر است در کنار خواندن کتاب آیین نامه نمونه سوالات آیین نامه را نیز بخوانید.

 

نمونه سوالات آیین نامه شما را سبک سوالات آشنا می کند و در نتیجه می توانید با اعتماد به نفس بیشتر و آمادگی بالاتر در آزمون آیین نامه اصلی و مقدماتی شرکت کنید.

 

برای دانلود مجموعه ای کامل از نمونه سوالات آیین نامه مقدماتی pdf با جواب می توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

نمونه سوالات آیین نامه

 

آزمون آیین نامه اصلی

آزمون آیین نامه اصلی دومی امتحانی است که متقاضیان در راه گرفتن گواهینامه رانندگی باید در آن شرکت کنند و نمره قبولی را بیاورند.

آزمون آیین نامه اصلی نیز مثل مقدماتی حداقل نمره قبولی ۲۶ دارد.

 

آزمون آیین نامه اصلی نسبت به مقدماتی کمی دشوار تر است و نیاز است متقاضیان با دقت بیشتر کتاب و نمونه سوالات آیین نامه اصلی را بخوانند.

یکی از تفاوت های آزمون آیین نامه اصلی با مقدماتی در سوالات فنی است. به طوری که در آزمون آیین نامه اصلی چند سوال از سوالات فنی را خواهید دید در حالی که در آزمون آیین نامه مقدماتی معمولا از بخش فنی کتاب آیین نامه رانندگی سوالی طرح نمی شود.

 

دانلود نمونه سوالات آیین نامه اصلی pdf

برای دانلود مجموعه ای بی نظیر از پرتکرار ترین سوالات آیین نامه اصلی با جواب همراه با سوالات فنی که همگی به صورت تستی و در قالب فایل pdf هستند می توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

سوالات آیین نامه اصلی

این مجموعه می تواند بسیار مفید و کمک کننده باشد و توصیه میکنیم حتما بعد از خواندن کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی نمونه سوالات آیین نامه اصلی و مقدماتی را دانلود کنید و آن ها را بخوانید.

 

در واقع شما با دانلود نمونه سوالات آیین نامه اصلی و مقدماتی و مطالعه آن نقاط ضعف خود را کشف خواهید کرد و می توانید دوباره به کتاب مراجعه کنید و فصل هایی که احساس می کنید تسلط کافی ندارید را دوباره بخوانید.

 

سعی کنید پس از دانلود نمونه سوالات آیین نامه اصلی و مقدماتی ابتدا جواب ها را نگاه نکنید و خودتان را محک بزنید بعد جواب خود را با جواب های درست مقایسه کنید.

 

همین طور که اشاره شد نمونه سوالات آیین نامه مانند یک مکمل عمل می کند. یعنی شما باید کتاب آیین نامه را بخوانید و مخصوصا فصل مفاهیم تابلو های راهنمایی و رانندگی کتاب آیین نامه را با دقت بخوانید بعد از اینکه کل مباحث را خواندید به سراغ نمونه سوالات آیین نامه ای که دانلود کردید بروید.

 

بعضی از مدرسین آیین نامه جزوات که همراه با نکات مهم امتحان آیین نامه است را به متقاضیان گواهینامه میدهند اگر جزوه خوبی هم دارید آن را نیز در کنار کتاب آیین نامه بخوانید و در مرحله آخر سوالات آیین نامه اصلی و مقدماتی را بخوانید.

 

امیدواریم توانسته باشیم کمکی در راستای قبولی شما در آزمون آیین نامه اصلی و مقدماتی کرده باشیم.

 

منبع:

آزمون آیین نامه اصلی - سوالات آیین نامه اصلی