هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 10 خرداد 1399
ساعت 03:30
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 3 مرداد 1397 ساعت 14:43
چهارشنبه 3 مرداد 1397 14:14 ساعت
2018-7-25 14:43:47
شناسه خبر : 290265

۱۰ فروند جنگنده بمب افکن سوخو ۲۲ که به همت متخصصان داخلی بهینه‌سازی شده و ارتقا یافته بود، عملیاتی شد.
۱۰ فروند جنگنده بمب افکن سوخو ۲۲ که به همت متخصصان داخلی بهینه‌سازی شده و ارتقا یافته بود، عملیاتی شد.
به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، در مراسمی که صبح امروز با حضور سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد، از ۱۰ فروند جنگنده بمب افکن سوخو ۲۲ که به همت متخصصان نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و شرکت‌های دانش بنیان داخلی، بهینه سازی شده و ارتقا یافته، رونمایی شد.
 
سردار حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: هواپیمای سوخو ۲۲ با وجود قابلیت‌های پروازی ممتاز همچون سرعت ۲ و یک دهم ماخ، ارتفاع پروازی ۵۰ هزار پا، به لحاظ برخی تجهیزات، به روز نبوده که با همت متخصصان داخلی ارتقا یافت و وارد ناوگان هوایی سپاه پاسداران شد.  
 
وی افزود: با این ارتقا، این جنگنده بمب‌افکن‌ها قادر به حمل و بهره‌برداری بمب‌های هوشمند و نقطه‌زن سیمرغ خوشه‌ای، موشک‌های هوا به زمین و هوا به هوا و انتقال اطلاعات از پهپادها در فواصل چند کیلومتری خواهند بود و در آینده‌ای نزدیک سامانه‌ موشک‌های هوا به زمین کروز نقطه‌زن با برد هزار و ۵۰۰ کیلومتر روی این جنگنده بمب افکن‌ها نصب خواهد شد.
 
فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: نیروی هوافضا با الطاف الهی و با تکیه و اعتماد به متخصصان داخلی و معجزه اراده و روحیه جهادی بار دیگر تهدید و تحریم دشمن را به فرصت تبدیل کرد و بدخواهان نظام اسلامی و ملت ایران را مقهور عزم و اراده فولادین خود ساخت.
 
سردار حاجی‌زاده گفت: در روزهایی که با حمله داعش، شهرهای عراق به علت نبود نیروی هوایی یکی پس از دیگری سقوط می‌کرد، نیروی هوافضای سپاه پاسداران در یک اقدام انقلابی ۱۰ روزه به خلبانان عراقی هواپیمای سوخو ۲۵ آموزش و آنان را به جنگ با داعش گسیل می‌داد.
 
فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: با توجه به اینکه کشورمان از نظر تجهیزات جنگی و نظامی تحریم است، ولی این نیرو آمادگی به روز کردن هواپیماهای سوخو ۲۲ را دارد.
 
وی با بیان اینکه هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به توانمندی ساخت انواع قطعه و تجهیزات دست یافته است، افزود: هواپیماهایی که ۲۸ سال زمین گیر بودند با تکیه بر توان داخلی تجهیز و وارد حمل و نقل هوایی شدند.
 
سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران نیز در این مراسم گفت: انگیزه جامع، گسترده و همت بالای نیروی هوافضای سپاه در انجام کارهای تحقیقاتی و فناوری به غیر از موشکی و پهپادی و عرصه‌های پدافندی موجب شد این توان در عرصه عملیات پروازی و جنگنده‌ها هم به کار گرفته شود.
 
وی افزود: با اثبات توانمندی نیروی هوافضای سپاه تصمیم گرفته شد هواپیماهای سوخو ۲۲ موجود در کشور، بازسازی و عملیاتی شود.
 
فرمانده کل سپاه با اشاره به بازسازی این هواپیماها در مدت کوتاه گفت: امروز به همت متخصصان نیروی هوافضای سپاه، شاهد اضافه شدن این هواپیماها به ناوگان پروازی کشور هستیم.
 
پس از مراسم رونمایی سرلشکر جعفری از پایگاه هوایی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در شیراز بازدید کرد.


کلیدواژه ها »