هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 30 دى 1399
ساعت 04:21
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 11 دى 1396 ساعت 19:26
دوشنبه 11 دى 1396 17:17 ساعت
2018-1-1 19:26:39
شناسه خبر : 281904
 اغتشاشات اخیر در کشور، که نه مطالبات اقتصادی مردم را فریاد می زند و نه با حمایت مردمی همراه بوده است از حالت عادی خارج شده و وجهه ضد دینی و خشونت گرایی را با خود همراه کرده است. ویژگی هایی که بی شباهت با آنچه در جنگ داخلی سوریه انجام شد، نیست.
اغتشاشات اخیر در کشور، که نه مطالبات اقتصادی مردم را فریاد می زند و نه با حمایت مردمی همراه بوده است از حالت عادی خارج شده و وجهه ضد دینی و خشونت گرایی را با خود همراه کرده است. ویژگی هایی که بی شباهت با آنچه در جنگ داخلی سوریه انجام شد، نیست.
گروه بین الملل- رجانیوز، شباهت ها بی سابقه است. در هر دو از مطالبات اقتصادی و به حق سواستفاده می شود و به سرعت به شعارهای رادیکال و سیاسی میل می کند. نه فقط به اماکن عمومی و دولتی حمله می شود که به مکان های مقدس دینی نیز اهانت میکنند وشعارهایی ضد دینی داده و اندیشه های تکفیری خود را نشان میدهد، پرچم کشور خود را به آتش می کشند و درصدد معرفی پرچمی جدید هستند. درنهایت هم خبرها درخصوص استفاده از سلاح گرم از گوشه و کنار به گوش می رسد... و این آغاز یک فتنه تمام عیار است.
 
به گزارش رجانیوز، اغتشاشات اخیر در کشور، که نه مطالبات اقتصادی مردم را فریاد می زند و نه با حمایت مردمی همراه بوده است از حالت عادی خارج شده و وجهه ضد دینی و خشونت گرایی را با خود همراه کرده است. ویژگی هایی که بی شباهت با آنچه در جنگ داخلی سوریه انجام شد، نیست.
 
در ادامه به تعدادی از شباهت های این دو فتنه اشاره شده است
 
مطالبه اقتصادی؛ آشوب طلبی سیاسی
اعتراض مردم مشهد به وضعیت معیشتی خبرساز شد. اعتراضی که رنگ بوی سیاسی نداشت و مطالبات اقتصادی را سر دست گرفته بود و مردم شعار «مرگ بر گرانی» سر می دادند. اما این اتفاق به سرعت در چندشهر دیگر خود را به صورت یک آشوب طلبی خیابانی با رنگ و بوی سیاسی نشان داد که به خوبی خبر از یک سواستفاده از نارضایتی مردم داشت. البته موج سواری دشمن روی مشکلات داخلی بی سابقه نبوده است. 
 
 "حسان النوری" رقیب انتخاباتی بشاراسد در خصوص سواستفاده دشمن از نارضاتی اقتصادی اجتماعی مردم در سوریه به خبرگزاری فرانسه می گوید: "بحران فعلی سوریه، جنگ و توطئه‌ای خارجی است، ولی در آغاز این چنین نبود. بلکه شهروندان برای مطالبه حقوق خود راهپیمایی کردند و ما نباید این موضوع را فراموش کنیم."
 
موج سواری دشمن بر مطالبات به حق مردم نه در ایران و نه در سوریه نتوانست چندروز دوام بیاورد و به سرعت به تحرکاتی رادیکال و غیرمردمی تبدیل شد و به قول حسام النوری نشان دهنده توطئه ای از سوی دشمن است. اما در ایران شعارهایی کهنه و استبدادی چون «رضا شاه روحت شاد» یا «ایران که شاه نداره، حساب کتاب نداره» هم در تجمعات اغتشاش گران به گوش می رسید، شعارهای ارتجاعی و خاص که نشان دهنده نداشتن گفتمانی واحد و درعین حال حمایت های خارجی در این آشوب طلبی خیابانی است.
 
اهانت به مقدسات دینی با بن مایه تکفیری
 
اندیشه های تکفیری و مورد حمایت سعودی که بارها نشان داده اند با مظاهر دینی و اعتقادی مخالف خود دشمنی خونی دارند در موقعیت های مختلف به اهانت به مقدسات پرداخته اند. نشانه های زیادی از وجود افکار تکفیری در بحران سوریه و اغتشاشات اخیر ایران دیده می شود.
 
سوریه بارها شاهد بود تا افراد به نام مخالفان حکومت بشاراسد دست به تخریب و به آتش کشیدن مساجد و حسینیه ها زدند. آنها که در پی تخریب حرم مطهر حضرت زینب و حضرت رقیه بوده اند موفق به نبش قبر حجربن عدی از یاران پیامبر در صدر اسلام و تخریب مقبره ایشان شدند. این تفکر بارها حرم مطهر ائمه را نیز مورد حمله قرار داده اند.
 
 
تروریست ها حتی در جریان یورش به شهر "حطله" در دیرالزور پس از سرقت لوازم و اثاثیه یک مسجد و یک حسینیه‌ و آتش زدن نسخه‌هایی از قرآن و کتابهای دینی دست زدند. آنها مرقد اویس قرنی را نیز تخریب کردند.
 
 
 در ایران نیز در همین چند روز اخیر بارها اماکن مقدسه مورد حمله قرار گرفته است. به عنوان مثال اوباش آشوب طلب در کرمانشاه با به آتش کشیدن حسینیه بیت العباس(ع) کینه خود از اسلام را نشان دادند.
 


کرمانشاه.mp4 | دانلود فیلم 

این اقدام به خوبی نشان میدهد که عوامل خارجی از آنها حمایت می کنند.
در ملایر نیز اقدامی مشابه اتفاق افتاد.
 


ملایر ناآرامی.mp4 | دانلود فیلم 

به آتش کشیدن هیات عشاق الرقیه(س) شیراز توسط فتنه‌گران نیز یکی دیگر از جنایت داعشی ها و نشانه گرفتن اعتقادات مذهبی بوده است
 
 
 
در یکی از فیلم های منتشر شده از اغتشاشگران نیز توهین علنی و مستقیم به اسلام توسط آنها دیده می شود.
 


توهین به قرآن.mp4 | دانلود فیلم 

سلاح گرم و خونریزی توسط تکفیری ها
 
تکفیری ها که فارغ از منطق و هر گونه گفتمان به کشتن و استفاده از سلاح اعتقاد دارند توسط کشورهای استکباری مورد حمایت مالی و نظامی قرار می گیرند. در سوریه به سرعت نظامی گری و استفاده از سلاح فراگیر شد و تکفیری ها به تیراندازی به مردم جهت ایجاد فضای نامنی دست زدند.
 
شاید فیلم منتشر شده در کانال امدنیوز که فردی در خارج از کشور با نشان دادن یک اسلحه کمری به تهدید جمهوری اسلامی ایران می پردازد بیشتر شبیه یک شوخی باشد اما استفاده علنی از سلاح گرم در روزهای اخیر جان تعدادی از هم وطنمان را گرفت.
 
به عنوان نمونه در شهر دورود تعدادی افراد مسلح به سلاحهای شکاری و جنگی با ورود به تجمع مردم اقدام به تیراندازی بی هدف به طرف مردم و فرمانداری دورود نموده که این اقدام منجر به کشته شدن 2 نفر و زخمی شدن 6 نفر  از معترضین گردید و افراد مسلح بلافاصله محل را ترک و اقدام به فرار نمودند. اقدامی بی نظیر و مشکوک که هیچ سنخیتی با اعتراضات اقتصادی و حتی سیاسی ندارد.
 
این افراد که از خونریزی ابایی ندارند سه نفر دیگر را نیز به کام مرگ کشاندند. آنها یک خودروی آتشنشانی را از روی پل هوایی راه آهن دورود خلاص کردند، خودرو در سرازیری راه افتاده و خودروی پرایدی که ۳ نفر از مردم دورود سرنشین آن بودند را زیر گرفته و هر سه سرنشین در دم جان باختند.
 در شهرستان نورآباد نیز اغتشاشگران، مجهز به سلاح گرم بود‌ند و حتّی یکی از روحانیون شهر از ناحیه پا، مورد اصابت گلوله قرار گرفته شد. آشوبگران به طور هدفمند، به مراکزی چون فرمانداری، دفتر امام‌جمعه، سپاه و‌سایر مراکز حمله برده و اقدامات خرابکارانه انجام می‌دادند.
 
آتش زدن پرچم ایران و عکس سردارسلیمانی
 
پرچم ایران که مورد احترام همه جریان های سیاسی داخلی می باشد نیز در چند روز گذشته بارها مورد اهانت قرار گرفت. باوجود اینکه تاکنون سابقه نداشته پرچم کشورمان توسط گروهی در داخل کشور آتش زده شده باشد اما اینبار در اقدامی نادر پایین کشیدن پرچم و آتش زدن آن توسط آشوب گران دیده شده است. 
 


پرچم (2).mp4 | دانلود فیلم 

 


آتش زدن پرچم کشور عزیز ایران توسط آشوبگران _ پایگاه اطلاع رسانی رجا.mp4 | دانلود فیلم 

 

قبلا پرچم ایران توسط داعشی های مورد حمایت عربستان و آمریکا در سوریه به آتش کشیده شده بود. 
 
سردارسلیمانی نماد این امنیت ایران و گفتمان مقاومت که غربی ها او را از محبوب ترین شخصیت های ایرانی ها معرفی کرده اند نیز از توهین داعشی های ایرانی بی گزند نماند. 
 


توهین به حاج قاسم.mp4 | دانلود فیلم 

 
درحالیکه تنها افراد عصبانی از این شخصیت رژیم صهیونیستی و سعودی ها هستند فتنه گران به آتش زدن تصاویر وی اقدام کردند. 
 
حامیان یکسان خارجی
 
در هر دو فتنه جریان ها و کشورهای خرسند شامل آمریکا، انگلیس، عربستان، رژیم صهیونیستی و منافقین بوده اند. رئیس جمهور آمریکا که نطق هایش علیه سوریه زبانزد است نتوانست خوشحالی و حمایت خود را از این فتنه در ایران کتمان کند و سه بار در دو روز گذشته به صورت علنی اعلام حمایت کرده است.
 
رژیم سعودی که در فضای مجازی و رسانه ای به دروغ پردازی و حمایت از فتنه گران مشغول است در روزنامه های حکومتی خود نیز این اغتشاشات را مسیری برای آزادی مردم ایران توصیف کرد.
 
نخست وزیر رژیم صهیونیستی هم در جدیدترین حمایتش از آشوبهای ایران، اغتشاشگران را "قهرمانان جوان" نامید
 
 
شباهت های فراوان در جنگ داخلی سوریه و تحولات اخیر به چشم می خورد که نشان دهنده توطئه ای همه جانبه علیه کشورمان است. حسن روحانی در این خصوص معتقد است: « بحث خود نظام و انقلاب و منافع و امنیت و مصالح ملی و ثبات ما و منطقه است.»
 
حدود هشت ماه پیش هم رهبر انقلاب در خصوص پروژه دشمن در ایجاد ناامنی هشدار داده بودند: دشمن، سه هدف کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت را در دستور کار خود قرار داده است که هدف کوتاه‌مدت آنها «برهم زدن امنیت کشور و ایجاد آشوب و فتنه» است.


دیدگاه کاربران

ایران میلیونها بسیجی جان بر کف دارد.سپاه و ارتش غیور دارد.مردم حامی انقلاب دارد.چطور ممکن است که ایران مثل سوریه و یا امثالهم شود.دشمن همیشه دشمن است باید مراقب بود و با دشمنان خارجی و داخلی با شدت برخورد کنیم