هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 3 مهر 1396
ساعت 06:16
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 25 ارديبهشت 1396 ساعت 13:43 2017-5-15 13:43:30
شناسه خبر : 270888
نیروهای عراقی از صبح امروز با پیشروی سریع در مناطق باقی مانده غرب موصل بزرگترین کارگاه ساخت سلاح شیمیایی تروریست‌های داعش را در منطقه «17 تموز» به کنترل خود در آوردند.
 فارس: نیروهای پلیس فدرال عراق از صبح امروز عملیات پیشروی در مناطق باقی مانده در غرب موصل را از سر گرفته و توانستند تا کنون نیمی از منطقه «الاقتصادیین» و «17 تموز» را از اشغال داعش خارج سازند.
 
به نوشته پایگاه خبری شبکه السومریه، در بیانیه سرلشگر «شاکر جودت» فرمانده پلیس فدرال عراق آمده است: نیروهای پلیس فدرال 15 کیلومتر مربع از محور شمالی غرب موصل و روستای «حسونه» و «دجله» و کارگاه گاز و ساختمان‌های فازهای یک، دو، سه و چهار منطقه «الهرمات» را آزاد کردند.
 
این فرمانده عراقی افزود: نیروهای پلیس فدرال نیمی از منطقه «الاقتصادیین» و «17 تموز» را آزاد کرده و طی یک زمان‌بندی غیر نظامیان را به مناطق شمالی شهر انتقال داده‌اند.
 
این بیانیه می‌افزاید: نیروهای واکنش سریع نیز توانستند بزرگترین کارگاه ساخت سلاح‌های شیمیایی را به کنترل خود در آوردند و دهها مین و بمب را در منطقه «17 تموز» خنثی کنند.
 
تا کنون 90 درصد شهر موصل از اشغال تروریست‌های داعش خارج شده و وزارت دفاع عراق وعده داده است که تا ابتدای ماه رمضان تمامی موصل به کنترل نیروهای عراقی در آید.


 

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms