هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 8 تير 1396
ساعت 12:21
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 25 ارديبهشت 1396 ساعت 12:51 2017-5-15 12:51:11
شناسه خبر : 270885
یأس و نگرانی روحانی حتی در میان سخنان و واژگانش نیز قابل درک است. او همین دیروز تصریح کرد:«بازوی من قدرت بعضی چیزها را ندارد، اما بعضی کارها با رای بالاتر از ۵۱ درصد کارساز خواهد بود.» انفعال در میان کلام روحانی موج می‎زند و همین هم موجب شد ظریف هم از تهران بکوبد بیاید اصفهان و در کنار روحانی عکس یادگاری بگیرد.
یأس و نگرانی روحانی حتی در میان سخنان و واژگانش نیز قابل درک است. او همین دیروز تصریح کرد:«بازوی من قدرت بعضی چیزها را ندارد، اما بعضی کارها با رای بالاتر از ۵۱ درصد کارساز خواهد بود.» انفعال در میان کلام روحانی موج می‎زند و همین هم موجب شد ظریف هم از تهران بکوبد بیاید اصفهان و در کنار روحانی عکس یادگاری بگیرد.

رجانیوز- گروه سیاسی: خروش طوفانی مردم در استقبال از رئیسی این روزها همه را حیرت‎زده کرده. یأس و نگرانی روحانی حتی در میان سخنان و واژگانش نیز قابل درک است. او همین دیروز تصریح کرد:«بازوی من قدرت بعضی چیزها را ندارد، اما بعضی کارها با رای بالاتر از ۵۱ درصد کارساز خواهد بود.» انفعال در میان کلام روحانی موج می‎زند و همین هم موجب شد ظریف هم از تهران بکوبد بیاید اصفهان و در کنار روحانی عکس یادگاری بگیرد.

 

رئیسی گفت: سلام و درود خود را به مفاخر خطه فرهنگی تمدن‌ساز فارس می‌رسانم. شیراز شهر شاعران با حکمت همچون سعدی و حافظ و دیگر شاعران ناآور است. 

 
او گفت: آنجا که ملت نقش ایفا کردند همراه با افتخار بود. جوانان در علم و فناوری و هوا و فضا افتخار آفریدند. چرا دولت ما که امروز مردم با بصیرت و فهیم را به پشتوانه خود می‌تواند داشته باشد از مردم استفاده نمی‌کند. آیا این میزان فقر، بیکاری، تبعیص و فساد در شان ملت ایران است؟ امروز سوال ما این است چرا با وجود ثروت کشور بیکار داریم؟ یکی از دلایل قاچاق بیکاری است. 
 

رئیسی گفت: امروز بدون رأی و بازیگری و ایفای نقش ایران اسلامی امکان هیچ تصمیم و قراردادی در سطح منطقه وجود ندارد. 

 

او افزود: بیگانگان گره از کار کدامین ملت گشوده‎اند؟

 

او گفت: تحصیل کردگان فرهیخته ما امروز در عالم نام‎آورند. به آنها توجه بشود، کدامین گره اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی است در کشور گشوده نشود؟ امام به جوان‎ها اعتماد داشت. رهبری معظم انقلاب امروز اعتماد دارد.

 

او گفت: طبق آمارها 18 میلیارد یا تا 35 میلیارد قاچاق کالاست. آیا نمی‎شود مدیریت کرد؟ اگر تنها 10 میلیارد از آن کاهش پیدا کند، یک میلیون شغل ایجاد خواهد شد.

 

او افزود: ما می‎گوییم سه دهک پایان را باید یارانه‎شان را افزایش داد. می‎گویید از کجا؟ می‎گوییم حامل‎های انرژی را افزایش دادید. نفت و گاز و بنزین. 40 هزار میلیارد شد 80 هزار میلیارد. مگر قانونهدفمندی ندارد یارانه‎ها عادلانه تقسیم شود؟ این خانمی که سفره‎اش روز به روز کوچک‎تر می‎شود باید یارانه‎اش افزایش یابد. می‎گویند از کجا؟ می‎گوییم مگر یارانه افراد تحت حمایت سازمان‎های حمایتی را این روزهای آخر سه برابر نکردید؟ از کجا کردید؟

 

او گفت: این چند روز پیامک زدید هر کس یارانه‎اش قطع شده بیاید بگیرد. از کجا پول اوردید؟

 

او افزود: دارید به ده‎یاران می‎گویید نفری ده میلیون از بانک بگیرید. از کجا این پول را آوردید؟

 

او ادامه داد: طبق اعلام خود وزیر 50 درصد صنایع کشور خوابیده. چرا؟ می‎گویند نقدینگی. نقدینگی در کشور نیست. 700 هزار نقدینگی مگر در این دولت انجام نشده؟ مگر وزیر صنایع اعلام نکرد اگر 100 هزار میلیارد به من بدهند کارخانه ها را راه می‎اندازم‎؟ این خلق پول کجا رفته؟ کشور که چرخ اقتصادش خوبیده. چه کردید برای این کشور؟ این نقدینگی را چه کار کردید؟ یارانه شده؟ به کارکنان دولت دادید؟ چرا به یک عده آدم بدحساب داده شده که بیایند سودهایش را بگیرند و از آن طرف کارگاه‎های ما چار توقف شود؟ این انصاف است؟

 
او گفت: ما می‎گوییم اگر دو نفر از اینها که از بانک تسهیلات گرفتند، برگردانند، تمام این 500 هزار نفر را می‎توان جواب داد.
 
او افزود: یک سامانه جامع اطلاعات درست شود. واردات، صادرات، تسهیلات، ثبت سفارش و... بیاید در سامانه. اقتصاد کشور بیاید پشت ویترین. مردم و اقتصادیون همه در جریان قرار بگیرند. این‎گونه بسیاری از مفاسد از میان خواهد رفت.
 
او گفت: حل مشکلات یک عزم راسخ و یک اراده انقلابی می‎خواهد. 
 
او افزود: با این روحیه و شرایطی که دولت دارد چک برجام امکان نقد کردنش نیست. نقد کردن این چک یک دولت انقلابی می‎خواهد که این چک و این تعهدات را از کسانی که متعهد شدند بگیرد.
 
او ادامه داد: رابطه عراق با ما چطور است؟ سهم ما در اقتصاد عراق چقدر است؟ سهم ترکیه چقدر است؟ این دیپلماسی است شما دارید؟
 
او گفت: آقایان ۴ سال دولت دستشان بوده و حالا می‌گویند فلان کارها را می‌کنیم در حالی که دولت باید بگوید در۴ سال چه کار کرده است.
 
او تأکید کرد: ما هم مشکل را می‌دانیم و هم راه حل آنها را می‌دانیم ولی معتقدیم حل این مشکلات یک عزم انقلابی می خواهد.
 
او گفت: شما فقط می‌گویید با فرانسه واروپا باید ارتباط داشت؛ آقایان در جهان ۱۸۰ کشور وجود دارد.
 
او افزود: ما دولت خود را دولت کار اعلام کردیم یعنی مدیرانی می خواهیم که شبانه‌روز کار کنند و برای جوانان کار ایجاد کنیم؛ وزیری که خودش اهل کاسبی و فعالیت در بخش خصوصی باشد نمی‌تواند برای مردم کار کند.
 
او گفت: مگر ابتدای دولت به مردم نگفتید کشور بازار کالای خارجی نشود؛ اما امروز هر سال ۱۰ میلیارد دلار یعنی ۲ برابر دولت قبل کالای خارجی وارد شده است.
 
او افزود: ما می‌گوییم چرا کسانی که از فقر مطلق رنج می‌برند باید چنین وضعی داشته باشند؛ راه حل ما این است که یارانه این افراد را سه برابر کنیم و بعد در مسیر توانمندسازی آنها اقدام کنیم.
 
او گفت: اگر اقتصاد دادن پول به چند آدم متخلف است ما این اقتصاد را بلد نیستیم. 
 
رئیسی گفت: استان فارس زمینه بسیار مهم رشد اقتصادی دارد. من شعار نمی دهم. شیراز قطب گردشگری بسیار مهمی می تواند باشد. استان فارس تمدن ساز و استانی است که ادبیات و شعر و هنرش اوازه جهان است. توریسم علمی و فرهنگی و درمانی باید بیشتر فعال شود. شیراز یکی از قطب های پزشکی است. بهترین مکان برای کشورهای حاشیه خلیج فارس در بحث سلامت و توریسم سلامت استان فارس است.
 
او گفت: امیدوارم انچه بتواند مشکلات و گره‌های مردم را باز کند در روزانتخابات رقم بخورد.

 

ورود به شیراز:

 

 

 دیدگاه کاربران

تا وقتی که قالیباف در انتخابات باشه پیروزی ریسی ممکن نمیشه. اگر واقعا به اصلح بودن این سید بزرگوار اعتقاد دارید کاری کنید که قالیباف به نفع رییسی کنار بره

 

 

 

 

 

دروپال طراحی سایت