هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 4 ارديبهشت 1397
ساعت 15:31
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 24 ارديبهشت 1396 ساعت 12:22 2017-5-14 12:22:16
شناسه خبر : 270832
عضو کمیته سه نفره بررسی مدرک برادر رئیس‌جمهور با اعلام محرز شدن تخلف در مدرک حسین فریدون گفت: برای طرح موضوع تخلف مدرک برادر رئیس‌جمهور در جلسه علنی با فشارهایی روبرو هستیم تا این مسئله پیش از انتخابات مطرح نشود.
سیدجواد ابطحی عضو کمیته سه نفره بررسی مدرک برادر رئیس‌جمهور و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با  فارس، با بیان اینکه بر اساس مدارک و مستندات، تخلف محرز در مدرک حسین فریدون برادر رئیس‌جمهور اثبات شده است، گفت: از دولتی که ادعا شد برخی با معدل کمتر، بورسیه شده‌اند و آبروی سه هزار نفر را برد که پس از مدتی مشخص شد هیچ تخلفی صورت نگرفته است، انتظار می‌رود که با چنین تخلف محرزی برخورد کند.
 
وی افزود: معدل حسین فریدون به دانشگاه 17 اعلام شده در حالی‌که معدل واقعی او 13 بوده است و حالا سازمان سنجش می‌گوید این معدل بر اساس خوداظهاری مطرح شده و دانشگاه باید دروغ در اعلام معدل را بررسی می‌کرد.
 
ابطحی ادامه داد: کمیته سه نفره بررسی مدرک برادر رئیس‌جمهور تخلف در مدرک را اثبات‌شده می‌داند ولی آقای قمی به عنوان رئیس این کمیته اجازه نداد تا مسئله پیش از انتخابات در جلسه علنی مجلس مطرح شود، زیرا دوستان عقیده دارند مطرح شدن این مسئله پیش از انتخابات به روحانی ضربه می‌زند، زمانی که روحانی بحث «ما ادراک بورسیه» را مطرح کرد، مگر به سه هزار نفر ضربه نخورد؟
 
نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بر اساس ماده 36 آیین‌نامه داخلی مجلس برای رسیدگی به این پرونده در مجلس، 10 روز فرصت است، درحالی‌که این 10 روز حتی از دو ماه هم بیشتر شده و باید مسئله به صورت علنی در مجلس گزارش شود، اما دوستان اصلاح‌طلب با این مسئله مخالفت می‌کنند.
 
وی افزود: مگر حسن روحانی در مناظرات نگفت با متخلف حتی اگر از نزدیکانش باشد، برخورد می‌کند؟ چرا با مسئله تخلف در مدرک حسین فریدون برخورد نمی‌شود؟ آیا می‌شود به دروغ معدل را چند نمره بالاتر اعلام کرد و در دانشگاه پذیرفته شد؟ حسین فریدون حتی یک سال پس از آزمونش در دانشگاه پذیرفته شده است، درحالی‌که گروه درسی دانشگاه به‌صورت مکتوب با این مسئله مخالفت کرده بود، ولی از دستگاه‌های مختلف برای پذیرش وی در دانشگاه فشار وارد شد.
 
ابطحی گفت: ما باید مدارک خود را به نمایندگان مجلس ارائه دهیم، ولی آقای قمی می‌گوید طرح مسئله را به بعد از انتخابات موکول کنید، درحالی‌که هیأت‌رئیسه مجلس باید در رابطه با این تأخیر در ارائه گزارش پرونده توضیح بخواهد، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز اعلام کرده است که این پرونده نباید معطل بماند.
 
عضو کمیته سه نفره بررسی مدرک برادر رئیس‌جمهور در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: اگر قرار است با تخلفی برخورد شود، ضعیف و قوی یا فقیر و غنی ندارد و هر فردی از هر جناحی که تخلف کرده باشد باید رسیدگی شود، ولی برخی تلاش می‌کنند که مسئله حسین فریدون پیش از انتخابات در مجلس مطرح نشود.


 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

 

تبلیغات متنی در رجانیوز 09197136882
نرم افزار حسابداری سپیدار همکاران سیستم 81022222-021
صرافی ستاره سهیل
۵۴۵۰۶ - ۰۲۱

 

 

x