هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 6 خرداد 1397
ساعت 08:17
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 23 ارديبهشت 1396 ساعت 21:49 2017-5-13 21:49:44
شناسه خبر : 270812
در انتخابات دوره گذشته ریاست جمهوری که در تاریخ ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ برگزار شد، تعداد واجدین شرایط رای دادن ۵۰ میلیون و ۴۸۳ هزار و ۱۹۲ نفر بود.
به گزارش میزان، علی اصغر احمدی رییس ستاد انتخابات کشور، هفته گذشته تعداد واجدین شرایط رای دادن در انتخابات ۲۹ اردیبهشت امسال را ۵۶ میلیون و ۴۱۰ هزارو ۲۳۴ نفر اعلام کرد که یک میلیون و ۳۵۰ هزار و ۲۹۴ نفر آنان رای اولی هستند.
 
 
وی پیش‌تر در اواخر فروردین ماه، وقتی با این سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه تعداد واجدین شرایط رای دادن در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ چه مقدرا است، مواجه شده بود، گفته بود: ملاک، سرشماری است که مرکز آمار ایران ارائه داده است. ثبت احوال هم با کد ملی که در اختیار دارد آماری ارائه می‌دهد؛ در نوع سرشماری یک اختلاف تخصصی بین این دو دستگاه وجود دارد که عدد سنگینی نیست. امید است به زودی معلوم شود، اما تا جایی که حضور ذهن دارم بر اساس سرشماری در سال ۹۴، ۵۵ میلیون نفر واجد شرایط رای دادن هستند.
 
 
وی در همان مقطع توضیح داد که «تا ۲۹ اردیبشهت کسانی وارد جمعیت ۱۸ سالگی به بالا می‌شوند و کسانی هم رحلت می‌کنند که با یک اضافه و کسر، بر اساس آمار در اختیار ثبت احوال، قالب روشن است، ولی تطبیق آن با سرشماری به لحاظ فنی باید برطرف شود».
 
 
شایان ذکر است در انتخابات دوره گذشته ریاست جمهوری که در تاریخ ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ برگزار شد، تعداد واجدین شرایط رای دادن ۵۰ میلیون و ۴۸۳ هزار و ۱۹۲ نفر بود.


x