هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 3 بهمن 1396
ساعت 01:10
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 23 ارديبهشت 1396 ساعت 13:18 2017-5-13 13:18:24
شناسه خبر : 270783
نایب رئیس کمیته تحقیق و تفحص مجلس از صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: پاداش بازنشستگان آموزش و پرورش هنوز از سال ۹۴ باقی مانده و دولت از دریچه منزلت به آموزش و پرورش نگاه نکرده است.
اسدالله عباسی در گفت‌وگو با  فارس  درباره عملکرد وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: نمره عملکرد دولت یازدهم در حوزه آموزش و پرورش پایین است؛ دولت در بخش‌هایی اعلام کرده که حقوق فرهنگیان را دو برابر کرده‌ایم و فرهنگیان و شاغلان آموزش و پرورش را مانند سایر کارکنان دیده‌ایم.
 
وی با تأکید بر اینکه دولت نگاهی متناسب به‌ جایگاه آموزش و پرورش نداشته، اضافه کرد: دولت از دریچه منزلت به آموزش و پرورش نگاه نکرد و آموزش و پرورش را به‌عنوان یک وزارت‌خانه مانند سایر وزارت‌خانه‌ها دیده است.
 
نایب رئیس کمیته تحقیق و تفحص مجلس از صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اینکه پاداش بازنشستگان آموزش و پرورش هنوز از سال ۹۴ باقی مانده است، تصریح کرد: بسیاری از مربیان پیش‌دبستانی و حق‌التدریسی‌ها مشکلاتی دارند و حقوق خیلی از فرهنگیان هنوز پرداخت نشده است.
 
عباسی با بیان اینکه مدیریت این وزارت‌خانه سال ۹۵ در بحث تملک دارایی‌ها و اعتبارات سرمایه‌ای ضعیف بوده است، اضافه کرد: نتوانسته‌اند مطالبات پیمانکاران را هم پرداخت کنند و این باعث شده بود با اتفاقاتی که در صندوق ذخیره فرهنگیان و مشابه آن رخ داد، وزیر سابق آموزش و پرورش برکنار شود.
 
وی با اشاره به رفتار وزیر فعلی آموزش و پرورش در مدیریت این وزارت‌خانه برای رفع مشکلات و کمبودها به‌ویژه موانع پیش روی فرهنگیان، این برنامه‌ها را دارای ساختار روزمرگی توصیف کرد.
 
نایب رئیس کمیته تحقیق و تفحص مجلس از صندوق ذخیره فرهنگیان با تأکید بر اینکه وزیر آموزش و پرورش جای مدیریت نگهداری می‌کند، تصریح کرد: چندین مدیر را خارج از فضای این وزارتخانه آورده‌اند که خیلی اشرافیتی بر مسائل آموزش و پرورش ندارند.
 
عباسی با اشاره به اینکه مدیریت وزارت آموزش و پرورش شتاب لازم را برای ساماندهی مطالبات و سایر نیازهای فرهنگیان ندارد، افزود: امید داریم در آینده شاهد حفظ جایگاه و منزلت فرهنگیان باشیم.
 
وی اظهار کرد: دولت باید بیمه فرهنگیان و تحول بنیادی در آموزش و پرورش را در دستور کار قرار دهد و نگاه ویژه به حوزه پرورشی و مهارت‌آموزی داشته باشد تا زمانی که دانش‌آموزان فارغ‌التحصیل شدند، دارای مهارت باشند.


 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

 


 

 

x