هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 23 ارديبهشت 1396 ساعت 12:26
شنبه 23 ارديبهشت 1396 12:36 ساعت
2017-5-13 12:26:11
شناسه خبر : 270778
مناظرات انتخاباتی با تمامی فراز و نشیب ها و حواشی آن به پایان رسید. مهم ترین فرصت و زمان برای کاندیداهای ریاست جمهوری  با  رفتار غیر اخلاقی مدافعان وضع موجود که از قضا مدعیان اخلاق هم هستند به عرصه ای برای مچ گیری های اخلاقی و مالی بدل شد.
 
حسن روحانی و حامیان او نشان دادند، ژست اخلاق مداری آنان همانند وعده های اقتصادی ، صرفا طبل توخالی است که صدای آن برای خودشان خوش می آید. حسن روحانی و یار پوششی او ، با کیسه ای پر از تهمت و افترا و دروغ وارد مناظرات سوم شدند. 
 
اظهارات غیراخلاقی جهانگیری در ابتدای مناظره و عوض کردن جریان مناظره  نشان داد هر چند دهان این افراد از فحش و ناسزا پر است اما به همان قدر دست های آنان در دفاع از عملکرد اقتصادی 4 سال گذشته خالی است. 
 
جهانگیری و روحانی تنها راه فرار از پاسخگویی به عملکرد خود را درگیر کردن کاندیداهای دیگر به فحش های خود می دانستند. 
 
فرار از پاسخگویی و به حاشیه بردن مشکلات اقتصادی برای روحانی و جهانگیری حیاتی بود  حتی اگر هزینه آن رو شدن پرونده املاک و خانه هایی باشد که به ثمن بخس خریده اند و یا اشکار شدن بلایی باشد که حسین فریدون ها بر سر این مملکت آوردند. 
 
روحانی و جهانگیری اما رقیب اصلی خود را سید ابراهیم رئییسی می دانستند کسی که در طول 37 سال خدمت در نظام جمهوری اسلامی کوچکترین نقطه سیاهی در کارنامه مدیریتی اش نداشته وگرنه هتاکان در مناظره روز جمعه نیز از رو کردن پرونده های او  ابایی نداشتند.
 
پرونده پاک رئیسی سبب شد افرادی که استراتژی خود را تخریب رقیب و رقیب هراسی قرار داده بودند ، به موضوعات و تهمتهایی توهین آمیزی روی آورند که هر آدم عاقلی فارغ از جهت گیری های سیاسی آن را قبول نمی کند. این ادعای موهن که مردم به خاطر نبات و شال سبز امام رضا در همایش های رئییسی حاضر می شوند یا آنکه مردم با اتوبوس توسط نهادهای دیگر به تجمعات رییسی آورده می شوند از آن دست اظهارات سخیفی بود که بیش از هر چیز عیار بی اخلاقی های روحانی و معاونش را مشخص کرد.
 
اما چهره منطقی و متین و نجیب مناظره دیروز کسی نبود جز سید ابراهیم رییسی . کسی که فارغ از هیاهوی سیاست بازان ، در قامت مخالف وضع موجود صدای مستضعفان بود . سید ابراهیم رئیسی که 10 سال با تکیه بر ریاست سازمان بازرسی کشور قاعدتا از مسائل ریز و درشتی باخبر بوده است وارد زمین بازی حامیان وضع موجود نشد و ترجیح داد صدای مستضفعان بماند و دولت را به خاطر 4 سال عملکرد عجیب و غریب و غیر قابل دفاعش مورد سوال قرار بدهد. 
 
حتی آن هنگام که رییسی فریاد برآورد : «با فساد هر کجا که باشد زیر عمامه آقای روحانی باشد یا زیر عمامه من ،  زیر کت آقای جهانگیری باشد یا زیر کت آقای قالیباف ، برادر من باشد یا برادر آقای روحانی با آن برخورد می کنم »  روحانی برآشفت و خود را لو داد و گفت : اقای رئیسی که قاضی هم است به اشتباه درباره برادر و اطرافیان من ادعا می کند ... در اینجا بود که رئیسی به جلسه دادستان و مسئولان قوه قضاییه با رئیس جمهور اشاره کرد و البته اخلاق مداری اش نگذاشت تا جزییاتی از فساد حسین فریدون به زبان بیاورد.
 
بعد از مناظره اما در راستای پروپاگاندای حامیان وضع موجود ، رسانه های وابسته به پول دولت با خوشحالی و با تیترهای زنجیره ای روحانی را پیروز مناظرات اعلام کردند. اگر بر فرض محال همانگونه که رسانه های وابسته به دولت می گویند روحانی پیروز مناظره سوم باشد این موضوع مگر خوشحالی دارد؟  مگر پیروزی بی اخلاقی بر اخلاق مداری ، پیروزی دروغگویی بر صداقت وراستگویی ، پیروزی وقاحت بر نجابت و وقار خوشحالی دارد؟
 
اما نه ، روحانی پیروز مناظره دیروز نبود ، این بوق های نفتی و تیترهای با فونت درشتشان مهم نیستند، مهم مردم هستند ،مردم خسته از شعارهای محقق نشده و بی اخلاقی های راست و چپ، کسانی که به درستی تشخیص می دهند که ثمره ادامه این دولت چیزی جز تلمبار شدن مشکلات اقتصادی و رواج بی اخلاقی ها نیست.مناظرات این احتمال را برای مردم تبدیل به یقین کرد که گزینه تغییر وضع موجود کسی نیست جز سید ابراهیم رییسی .
 
 مدیر توانمند، نجیب ، دست پاک، کار آمد ، اخلاق مدار و حامی مستضعفان که به دنبال تغییر شرایط به نفع مردم است. 
زمان زیادی نمانده، 6 روز دیگر مردم فهم سیاسی و اراده خود را به سیاست بازان هتاک و بددهن و رسانه های وابسته به آنان دیکته خواهند کرد ... 
 


دیدگاه کاربران

روحانی مردم ایران را نمی شناسد یا به نفعش نیست که بشناسد هم شهرها می بینند که فرمانداران و بخشداران در خدمت او هستند با اتوبوس و بنرهای بزرگ و خودجوش. حالا به رئیسی گیر می دهد.آفای روحانی ما با مردم محل تحصیل شما انگلیس فرق داریم اشتباهی نگیر

روحانی هیچ است و وعده هایش همه هیچ -- ای جهانگیریِ هیچ، برای هیچ، بیهوده دور خود مپیچ