هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 1 بهمن 1396
ساعت 02:55
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 25 اسفند 1395 ساعت 15:17 2017-3-15 15:17:04
شناسه خبر : 267876
حجت الاسلام علوی که در گفت و گوی ویژه خبری حاضر شده بود تا به سوالات مردم و مسائل امنیتی پاسخ دهد به فرافکنی از مسائل اصلی و دفاع از برجام رو آورد، مساله ای که حتی وزیرامورخارجه و تیم مذاکره کننده مدت هاست از پاسخ گویی به آن فراری هستند!
حجت الاسلام علوی که در گفت و گوی ویژه خبری حاضر شده بود تا به سوالات مردم و مسائل امنیتی پاسخ دهد به فرافکنی از مسائل اصلی و دفاع از برجام رو آورد، مساله ای که حتی وزیرامورخارجه و تیم مذاکره کننده مدت هاست از پاسخ گویی به آن فراری هستند!
گروه سیاسی - رجانیوز: وزیراطلاعات شب گذشته در یک برنامه تلویزیونی، باز هم اطلاعات غلطی را ارائه داد  که مورد استقبال رسانه های ضد انقلاب قرار گرفت، موضوعی که مسبوق به سابقه بوده است.
 
به گزارش رجانیوز؛ در برنامه شب گذشته (24/12/1395) گفتگوی ویژه خبری ، وزیراطلاعات به ناگاه موضوع بحث را به برجام و مسائل تخصصی مانند تامین کیک زرد کشاند و  در صحبت هایی عجیب ابراز داشت: اگر توافق هسته‌ای به سرانجام نمی‌رسید با پایان یافتن 50 تن کیک زرد ذخیره، همه تأسیسات تعطیل می‌شد زیرا سانتریفیوژها قادر به کار نبودند. 
 
 
 
 
این درحالی است که علی اکبرصالحی 14 آذر 1389 یعنی زمانی که ریاست سازمان انرژی اتمی را عهده دار بود در مراسم رسمي ورود اولين محصول کيک زرد توليدي کارخانه بندرعباس  ايران خبر داد:« در تهيه کيک زرد هسته اي خودکفا شده ایم.» حال جایی سوال است که چگونه وزیر اطلاعات این مساله که از زبان دکترصالحی و از اعضایی تیم مذاکراتی دولت یازدهم گفته شده است را زیر سوال میبرد.
 
این اطلاعات غلط وزیر مورد استقبال بی بی سی قرار گرفت. بی بی سی در این باره نوشت: 
محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران، شب ۲۴ اسفند (۱۴ مارس) در یک گفت و گوی زنده تلویزیونی گفت که ذخیره اورانیوم طبیعی ایران رو به تمام شدن بود و اگر توافق هسته‌ای با قدرت‌های جهانی (برجام) به دست نمی‌آمد، تأسیسات غنی‌سازی ایران قادر به ادامه کار نبود.وزیر اطلاعات ایران در پاسخ به منتقدان دولت سخن می گفت که توافق هسته‌ای یا برجام را "خسارت محض" و دستاوردهای آن را "تقریبا هیچ" توصیف می کنند.
 
پیش از این نیز وزیر اطلاعات در برنامه زنده تلویزیونی جملاتی را در دفاع از برجام و به غلط به مقام معظم رهبری نسبت داده بود که البته حجت الاسلام علوی خود  طی نامه ای ادعای خود را تکذیب و از محضر رهبر معظم انقلاب و  مردم عذرخواهی کرد.
 
یک سال پیش از این نیز موضوع حضور یک خبرنگار روزنامه های اصلاح طلب به عنوان همراه وزیر در جلسه بررسی مسائل امنیتی با تعدادی از نمایندگان مطرح شد و جناب وزیر آن فرد را به عنوان فرزندمعنوی خود معرفی کرد!
 
وی در خصوص مبلغ فساد هشت هزارمیلیاردی در صندوق ذخیره فرهنگیان مدعی شد که مبلغ این فساد  ٦ هزار و ٨٠٠ میلیارد تومان است و اصل آن هم به دولت قبل برمیگردد! وزیر اطلاعات در ادامه با بیان جملاتی نشان داد که اطلاعات دقیقی از این مساله ندارد.
 
وی در این خصوص گفت:  «اصل پول دو یا سه هزار میلیارد تومان است و بقیه سود و جریمه دیر کرد بوده است! »
 
اینگونه اظهارنظر کردن در بیانات آقای علوی نشان از این دارد که یا مبلغ هزار میلیارد برای ایشان مبلغ کمی است یا اطلاعات دقیقی به ایشان داده نمیشود!
 
این درحالی است که پیشتر امیرخجسته رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی از فساد12هزارمیلیاردی در صندوق ذخیره فرهنگیان صحبت کرده است، این یعنی مبلغ این اختلاس نه تنها از هشت هزار میلیارد کمتر نبوده بلکه بیشتر هم بوده است.
 
به نظر میرسد دولت یازدهم که کارنامه به شدت ضعیفی در این چهار سال ارائه داده است ناچار است از تمام تریبون ها برای موفق نشان دادن خود در آستانه انتخابات استفاده کند، اما چنین صحبت های ضعیفی از وزیر دستگاه اطلاعات نگرانی بیشتری را ایجاد میکند.
 
حجت الاسلام علوی که منصب وزیر اطلاعات دولت جمهوری اسلامی را برعهده دارد با برخی اظهارات و اقدامات اشتباه خود که در مواردی منجر به عذرخواهی خود وزیر شده است به اعتبار وزات خانه اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان (عج) خدشه وارد می کند.
 
امید است وزیر اطلاعات در راستای صیانت از منافع ملی در اظهارات و برخی اقدامات خود دقت بیشتری داشته باشد. 


 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

 


 

 

x