هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 23 خرداد 1400
ساعت 03:22
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 15 اسفند 1395 ساعت 13:03
يكشنبه 15 اسفند 1395 15:52 ساعت
2017-3-5 13:03:29
شناسه خبر : 267175
مهدی هاشمی که یک ونیم سال پیش به جرم اختلاس، ارتشاء و مسائل امنیتی محکوم به حبس و پرداخت جزای نقدی وانفصال از خدمت شد هنوز هم در راس حاشیه سازی ها قرار دارد. بررسی اجمالی مواضع خانواده مرحوم اکبرهاشمی  نشان میدهد قانون شکنی و دهن کجی به قانون یک روال معمول در بین اعضای این خانواده بوده است.
مهدی هاشمی که یک ونیم سال پیش به جرم اختلاس، ارتشاء و مسائل امنیتی محکوم به حبس و پرداخت جزای نقدی وانفصال از خدمت شد هنوز هم در راس حاشیه سازی ها قرار دارد. بررسی اجمالی مواضع خانواده مرحوم اکبرهاشمی نشان میدهد قانون شکنی و دهن کجی به قانون یک روال معمول در بین اعضای این خانواده بوده است.
گروه سیاسی – رجانیوز؛ مهدی هاشمی  پس از 54 روز مرخصی به زندان بازگشت.
 
به گزارش رجانیوز، مهدی هاشمی که با فوت اکبر هاشمی رفسنجانی در استخرکوشک، از زندان به مرخصی آمده بود بعد از نزدیک دو ماه بالاخره به زندان اوین بازگشت . این در حالی بود که فرزند  اکبر هاشمی رفسنجانی می بایست 3 بهمن ماه خود را به زندان معرفی می کرد.
 
عدم بازگشت مهدی هاشمی در زمان مقرر مورد سوال خبرنگاران قرار گرفته بود.  مصطفی محبی، مدیر کل زندانهای استان تهران 20 بهمن ماه جمع خبرنگاران  در پاسخ به یکی از این سئوالات در رابطه با پایان مرخصی مهدی هاشمی اعلام کرد: مرخصی مهدی هاشمی تا 25 بهمن ماه تمدید شده است.
 
اما تاریخ 25 بهمن نیز گذشت و وی به زندان بازنگشت. مصطفی محبی در مصاحبه ای دیگر با خبرگزاری فارس در خصوص زمان بازگشت مهدی هاشمی به زندان گفت: مرخصی این فرد تا 7 اسفندماه تمدید شده است و در نهایت وی 14 اسفندماه خود را به زندان اوین معرفی کرد. 
 
مرخصی مهدی هاشمی در حالی تأیید شده بود که دادستان کل کشور، 27 بهمن ماه طی یک سخنرانی در لانه جاسوسی عنوان کرده که گاهی بحث رودربایستی‌ها مطرح است و در موضوع مرخصی مهدی هاشمی هم دچار رودربایستی شده‌ایم و در این موضوع نقدهایی که می شود را وارد می دانیم!
 
مهدی هاشمی که یک ونیم سال پیش به جرم اختلاس، ارتشاء و مسائل امنیتی محکوم به حبس و پرداخت جزای نقدی وانفصال از خدمت شد هنوز هم در راس حاشیه سازی ها قرار دارد. بررسی اجمالی مواضع خانواده مرحوم اکبرهاشمی  نشان میدهد قانون شکنی و دهن کجی به قانون یک روال معمول در بین اعضای این خانواده بوده است.
 
وی درحالی پس از بازگشت از سفر مشکوک و طولانی خود به لندن بعد از فتنه 88 بازداشت شد و روند رسیدگی به پرونده و اجرای حکم را طی کرد که در طول این مدت با حمایت های بی دریغ خانواده خود همراه بود.
 
 
تصویر مهدی هاشمی در لندن
 
از وثیقه گذاشتن ملک ده میلیاردی برای آزادی توسط پدر تا توهین به حکم دادگاه توسط مادر گوشه ای از فعالیت های پیدا و رسانه ای خانواده مهدی هاشمی بوده است.
 
باوجود اینکه نیک اهنگ کوثر دوست ضدانقلاب فرزند اکبرهاشمی رفسنجانی به طور واضح از تلاش های این آقازاده در خط دهی رسانه های ضدانقلاب در فتنه 88 و همچنین کمک های مالی به اپوزیسون و همچنین ارتباط با مقامات آمریکایی جهت وضع تحریم های فلج کننده علیه ملت پرده برداشته است متاسفانه خانواده هاشمی تا آخرین لحظه از فرزند خود دفاع کردند و حتی حکم دادگاه را «ظالمانه» خواندند. 
 
مرحوم هاشمی رفسنجانی در خداحافظی با فرزند مجرم خود که در حال رفتن به زندان بود با این عبارت که:« جامعه به حمدلله تاکنون متوجه شده و بیشتر متوجه خواهد شد که بر تو ظلم رفت!» به صورت غیرمستقیم به رای دادگاه اعتراض کرد. 
 
 
عفت مرعشی همسر مرحوم هاشمی رفسنجانی هم در مصاحبه ای حکم فرزندش را اینگونه معرفی کرد: « حکم مهدی جان پدرسوخته بازی است»
 
البته حضور مهدی در زندان نیز بی حاشیه نبوده است خبر کشف سکه و موبایل از وی در زندان اوین تا بستری شدن های چندباره و طولانی مدت در بیمارستان های خصوصی از دیگر موضوعاتی بوده که در طول مدت حضور وی در زندان در رسانه های خبری بازتاب داشته است.
 
حضور دوباره مهدی هاشمی در زندان پس از 54 روز در حالی است که  احتمال می رود 15 روز دیگر به بهانه آغاز سال نو بار دیگر به وی مرخصی داده شود.