هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 9 بهمن 1398
ساعت 08:07
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 22 دى 1395 ساعت 17:26
چهارشنبه 22 دى 1395 17:21 ساعت
2017-1-11 17:26:12
شناسه خبر : 263899
امروز اگر مردم از خود بپرسند بر اساس روایت  چند روز گذشته صدا و سیما از هاشمی رفسنجانی، پس چرا او 7 سال بود که حتی امام جمعه تهران هم نبود و در صدا و سیما هم عملا «قلیل التصویر» بود؟ حق دارند.
نقش صدا و سیما در دوگانه تربیت کردن مردم و افکار عمومی چیست؟

از فوت هاشمی تا موضوع هسته ای؛ وقتی صدا و سیما بر اساس «جوگیری» عمل می کند!

امروز اگر مردم از خود بپرسند بر اساس روایت چند روز گذشته صدا و سیما از هاشمی رفسنجانی، پس چرا او 7 سال بود که حتی امام جمعه تهران هم نبود و در صدا و سیما هم عملا «قلیل التصویر» بود؟ حق دارند.
امیرحسین ثابتی: فوت هاشمی رفسنجانی اتفاق کمی نبود، لذا طبیعی بود که صدا و سیما با تمام قوت ابعاد مختلف بعد از این اتفاق را پوشش خبری بدهد ولی وقتی کار به «تحریف» تاریخ برسد و به یکباره هاشمی به یک «قدیس» بی اشتباه در تاریخ انقلاب تبدیل شود، باید نگران شد.
 
امروز اگر مردم از خود بپرسند بر اساس روایت  چند روز گذشته صدا و سیما از هاشمی رفسنجانی، پس چرا او 7 سال بود که حتی امام جمعه تهران هم نبود و در صدا و سیما هم عملا «قلیل التصویر» بود؟ حق دارند.
 
جالب اینجاست که فردای فوت هاشمی در یکی از برنامه های زنده تلوزیونی از او به عنوان کسی یاد شد که نقش مهمی در خاموش کردن فتنه 88 داشت! در حالی که این حجم از تحریف تاریخ نه کمکی به هاشمی می کند و نه انقلاب، بلکه اعتبار و آبروی یک رسانه را از بیخ نابود می کند!
 
همانطور که در پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب نیز آمد، هاشمی در زندگی اش فراز و نشیب های مختلفی داشت و امروز نیازی نیست تا نشیب های زندگی او در چشم مردم یادآوری شود، فرازهایش کافی است! از زندان قبل از انقلابش تا ترورش توسط فرقان تا درگیری هاش در دهه 60 با ملی مذهبی ها و ... به اندازه کافی افتخار آمیز است و کفایت می کند و نیازی نیست تا با تحریف تاریخ،  هاشمی «پر اشتباه» و مملو از «خطاهای نابخشودنی» به یک موجود بی عیب و نقص تبدیل شود که عامه مردم با شنیدن این روایت از او دچار «دوگانگی» شوند! که اگر غیر از این بود رهبر معظم انقلاب نیز در انتهای پیام خود برای وی همانند خیلی های دیگر همچون مرحوم آیت الله مهدوی کنی درخواست «علو درجات» می کردند نه «عفو الهی».
 
پیش از این نیز در چند برهه دیگر رسانه ملی این خطا را  به خاطر «جوگیری» انجام داده بود. مثلا در دولت قبل زمانی که توسط رییس جمهور سابق به درستی به خاطر پیشرفتهای هسته ای کشور «جشن هسته ای» اعلام می شد، تلوزیون هم به درستی اعلام جشن می کرد اما چند سال بعد که دولتی دیگر سر کار آمد و در راکتور اراک بتن ریخته شد و همان سانتریفیوژهای قبلی برچیده شدند، باز هم اعلام جشن هسته ای شد! یعنی برای دو اتفاق متضاد در دو برهه دو بار جشن هسته ای گرفته شد! چرا؟ چون صدا و سیما به جای حرکت بر اساس «حقیقت» و «روشنگری برای افکار عمومی» اسیر جوگیری و بی تحلیلی است.
 
لذا وقتی اصلی ترین رسانه کشور در حساس ترین برهه ها زیگزاگی و دوگانه عمل می کند، اولین اثرش  اعتبار زدایی از آن رسانه و دومین اثرش دوگانه تربیت کردن افکار عمومی و مردم است و فقط مردمی که دوگانه تربیت می شوند هر 8 سال یکبار انتخابهایی متناقض با انتخاب قبلی خود انجام می دهند؛ از انتخاب روحانی تا احمدی نژاد تا خاتمی و ...
 


دیدگاه کاربران

سلام اولا با انتصاب معاون رحمانی فضلی بعنوان معاون سیما ومدیرکل وقت دیوان محاسبات بعنوان معاون پارلمانی صدا و سیما وبازگشت قاءم مقام قبلی سازمان وبرخی عوامل دیگر ، رسانه بنحوی در قبضه وزیر کشورروحانی است. ثانیا انبوه تغییرات قبلی وتصمیم ریاست فعلی برای اعاده مدیران سابق نیازمند زمان طولانی است تا دوباره سازمان خود را بازیابد .ثالثا اوصاع مالی صدا و سیما بنحوی است که برای دریافت بودجه مجبور است دولتیها و وابستگان را راضی نگه دارد.رابعا...

تحليل بسيار درستي بود
به تعبير امام راحل صدا وسيما دانشگاه است وبايد تربيت كند،نه اينكه مقلد دولتها وجوگير جبرزمانه باشد

چه بر سر صدا و سیما آمده است که هیچکس قبولش ندارد. نه چپ و نه راست!

امام علی ع

منافق ترین خلایق کسی است که مومن را تا زنده است نزد خلق خراب می کند و بعد از مرگش از او به خوبی یاد می کند.

میزان الحکمه

بابا این علی عسگری به درد تلویزیون نمی خوره والله بالله!

خدا حق و حقیقت است.کسانیکه حق الناس کردند تاوان میدهند.

برادر یکم هوش خوبه
صدا و سیما فقط با قدرت نگذاشت ضدانقلاب داخلی و خارجی هاشمی رو مصادره کنه و کلا هاشمی رو در پایگاه انقلاب نگه داشت و خوب هم عمل کرد با وجود امکان سوالی که شما مطرح کردی

خیلی هوش نمیخواد این موضوع

به نظر من صدا و سیما دیگه خیلی برای آقای هاشمی شلوغ کرد میشد کمتر هم باشه

وصیت خمینی اجرا باید گردد
صدا و سیمای ما اصلاح باید گردد