هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 10 آذر 1399
ساعت 23:26
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 23 مرداد 1395 ساعت 09:32
شنبه 23 مرداد 1395 09:22 ساعت
2016-8-13 09:32:22
شناسه خبر : 251228
کیانوش رستمی بعد از کسب مدال طلای وزنه‌برداری المپیک گفت: خدا را شکر، هیچ‌وقت اجازه نمی‌دهیم خون شهیدان پایمال شود. همه جا ایرانی‌ها باید نشان دهند که می‌توانند./ در بدترین شرایط تک و تنها تمرین کردم؛ خیلی سختی کشیدم، اما خدا را شکر. از زحمات علی مرادی هم تشکر می‌کنم.
کیانوش رستمی بعد از کسب مدال طلای وزنه‌برداری المپیک گفت: خدا را شکر، هیچ‌وقت اجازه نمی‌دهیم خون شهیدان پایمال شود. همه جا ایرانی‌ها باید نشان دهند که می‌توانند./ در بدترین شرایط تک و تنها تمرین کردم؛ خیلی سختی کشیدم، اما خدا را شکر. از زحمات علی مرادی هم تشکر می‌کنم.
گروه ورزش - رجانیوز: کیانوش رستمی نشان طلای دسته ۸۵ کیلوگرم رقابت‌های وزنه‌برداری بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو را به دست آورد.
به گزارش رجانیوز، در ادامه رقابت‌های وزنه‌برداری بازی‌های المپیک 2016 ریو و در روز هفتم این بازی‌ها کیانوش رستمی نخستین نماینده کاروان 5 نفره وزنه‌برداری کشورمان از ساعت 2:30 بامداد امروز (شنبه، 23 مرداد) روی تخته المپیک رفت و با 10 وزنه‌بردار از کشورهای چین، قزاقستان، فرانسه، قطر، بلاروس (2 نفر)، کوبا، اوکراین، ارمنستان و رومانی به رقابت پرداخت که در پایان به عنوان قهرمانی و مدال طلای المپیک رسید.
 
* حرکت یک‌ضرب:
 
کیانوش رستمی در حرکت اول یک‌ضرب وزنه 174 کیلوگرمی را انتخاب کرد که موفق به مهار آن شد. وی در حرکت دوم نیز موفق به مهار وزنه 179 کیلوگرمی شد تا اولی‌اش در این حرکت مسجل شود. وی برای حرکت سوم وزنه 182 کیلوگرمی را انتخاب کرد تا فاصله خود را با حریفان بیشتر کند که موفق به مهار این وزنه نشد تا با همان وزنه 179 کیلوگرم به کار خود در حرکت یکضرب پایان دهد.
 
* حرکت دوضرب:
 
رستمی برای نخستین حرکت دوضرب خود وزنه 215 کیلوگرمی را درخواست کرد، اما در حالی‌که این وزنه را به راحتی لیفت کرده بود، اما موفق به مهار این وزنه نشد. وی در حرکت دوم همین وزنه را بالای سر برد تا مدالش قطعی شود.
 
رستمی برای حرکت سوم دوضرب وزنه 217 کیلوگرمی را بالای سر برد تا رکورد المپیک در دسته 85 کیلوگرم که از المپیک 2000 سیدنی با 215 کیلوگرم در اختیار پیروس دیماس یونانی قرار داشت را 2 کیلوگرم ارتقا دهد که موفق به این کار هم شد و در نهایت با مجموع 396 کیلوگرم به میزان یک کیلوگرم نیز رکورد مجموع جهان و المپیک را ارتقا داد و به نام خود ثبت کرد.
 
تائو تیان از چین با مهار وزنه 217 کیلوگرمی در سومین حرکت دوضرب خود در حالی‌که پیش از این 2 بار وزنه 210 کیلوگرمی را انداخته بود رکورد المپیک را به میزان 2 کیلوگرم ارتقا داد و به نام خود ثبت کرد.
 
بدین ترتیب بعد از کیانوش رستمی، تائو تیان از چین با مجموع 395 کیلوگرم نایب قهرمان شد. مدال برنز هم به گابریل سینک‌رایان از رومانی با ثبت مجموع 390 کیلوگرم رسید.
 
حالا و پس از برگزاری رقابت های المپیک، رکورد جهانی حرکت دوضرب و مجموع جهان با 220 و 396 کیلوگرم در اختیار کیانوش رستمی است که رکورد دوضرب آن را در مسابقات جام فجر موفق به ثبت شده بود و رکورد مجموع را در المپیک ریو ثبت کرد.
 
 
اظهارات کیانوش رستمی بعد از کسب مدال طلا / هیچ وقت اجازه نمی دهیم خون شهدا پایمال شود
 
دارنده مدال طلای وزنه‌برداری بازی‌های المپیک ریو بلافاصله پس از کسب این عنوان با ارزش گفت: هیچ‌وقت اجازه نمی‌دهیم خون شهیدان پایمال شود و همه جا ایرانی‌ها باید نشان دهند که می‌توانند.
 
کیانوش رستمی بعد از کسب مدال طلای وزنه‌برداری المپیک گفت: خدا را شکر، هیچ‌وقت اجازه نمی‌دهیم خون شهیدان پایمال شود. همه جا ایرانی‌ها باید نشان دهند که می‌توانند.
 
وی ادامه داد: در بدترین شرایط تک و تنها تمرین کردم؛ خیلی سختی کشیدم، اما خدا را شکر. از زحمات علی مرادی هم تشکر می‌کنم.
 
در المپیک 2020 هم شرکت می کنم و مدال طلا خواهم گرفت
 
قهرمان دسته 85 کیلوگرم المپیک  بعد از کسب مدال طلای المپیک در کنفرانس مطبوعاتی شرکت کرد و پاسخ پرسش های خبرنگاران را داد.
 
رستمی در ابتدا گفت: من خیلی تلاش کردم هیج کسی من را کوچ نکرد. من خودم، خودم را کوچ کردم و به این مسابقات رسیدم. تلاش کردم که اتفاق بازی های آسیایی تکرار نشود. اگر چه رقیب چینی خیلی قوی است و کارنامه قوی دارد. او ورزشکار بزرگی است اما با برنامه مقابلش ظاهر شدم تا بتوانم به مدال طلا برسم.
 
رستمی افزود: برای رسیدن به این هدف تلاش زیادی کردم. من خوشحالم که مدال طلا به دست آوردم و توانستم نتیجه زحماتم را بگیرم.
 
وی در پایان درباره برنامه بعدی اش گفت: از حالا برای بازی های المپیک 2020 برنامه ریزی خواهم کرد و تصمیم دارم که در المپیک توکیو شرکت کنم و دوباره طلا بگیرم.

 

 
 
 

 

 

 دیدگاه کاربران

چهارتا مثل ایشون تو وزارت امور خارجه هم بودن وضع اینجوری نبود
باید یاد بگیرن بعضیا که تو روی چه کسایی بخندن