هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 23 مرداد 1397
ساعت 11:49
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 19 مهر 1394 ساعت 14:19 2015-10-11 14:19:29
شناسه خبر : 224560
 
امروز به همراه جمعی از همکاران مطابق ماده ۱۲۴ آیین نامه داخلی مجلس، درخواست کردیم تا رای گیری درباره کلیات طرح آقای لاریجانی که برجام را تایید می کند، به صورت علنی باشد. بر اساس این بند از آیین نامه اگر این پیشنهاد رای می آورد، اسامی موافقان، مخالفان و افراد ممتنع طرح تایید ضمنی برجام, روی برگه نوشته ودر صورت مذاکرات چاپ می شد. 
متاسفانه علیرغم اینکه این موضوع باید در اواسط مباحث توسط هیات رییسه مطرح می شد تا در صورت رای آوردن، مقدمات آن (تهیه و توزیع برگه های رای مخصوص) آماده شود، آقای فرهنگی با هماهنگی آقای لاریجانی تا لحظه آخر اجازه طرح موضوع را نداد! بعد از چندبار اعتراض، موضوع در لحظه آخر مطرح شد و لاریجانی گفت: که بر اساس این پیشنهاد اسامی نمایندگان در مطبوعات چاپ می شود.
 
این پیشنهاد از ۲۵۳ نماینده حاضر با ۱۴۸ رای مخالف، ۱۶ رای ممتنع، ۱۹ نفر بدون رای و تنها ۷۰ رای موافق، حد نصاب لازم را نیاورد! سئوال اين است، چرا؟
مگر موافقان و مخالفان این طرح به رای خود اعتقاد و ایمان نداشتند؟ مگر موافقان این طرح معتقد نيستند که طرحشان مطابق منافع ملی و مطالبه مردم و بر اساس مر قانون و عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری است، پس چرا آقای لاریجانی و لیدرهای ایشان در صحن علنی، تمام تلاش شان را کردند تا رای گیری علنی تصویب نشود؟
 
رهبر معظم انقلاب در نماز عید فطر فرمودند: "برای تصویب این متن (برجام) یک مسیر قانونی پیش بینی شده ای وجود دارد که باید طی شود. انتظار ما این است که دست اندرکاران، با دقت مصالح ملی را در نظر بگیرند و آنچه تحویل ملت خواهند داد، بتوانند با گردن افراشته در مقابل خدای متعال هم ارائه بدهند." سئوال این است که وقتی ۱۸۳ نماینده مخالف علنی شدن آرای خود، نمیتوانند از رای شان در برابر مردم و تاریخ دفاع کنند و سرشان را بالا بگیرند ومیترسند که اسامی آنها مشخص شود، چطور میخواهند دربرابر خدا سرشان را بالا بگیرند؟! رای نیاوردن این پیشنهاد وعلنی نشدن آرای که عمدتا طرفداران طرح مذکور وتيم آقای لاریجانی مخالف آن بودند، حکایت از این می کند که این افراد خودشان بهتر میدانستند که طرحشان قابل دفاع نیست اما چرا به آن رای دادند، سئوالی است که اکثر شما پاسخ آن را میدانید.
 
وندی شرمن، عجوزه آمریکایی و معاون سابق وزیر خارجه آمریکا در دانشگاه هاروارد آمریکا در پاسخ به سئوالی گفته: در مجلس ايران، طرحی با فوریت برای برحام تهیه شده است که هیچ یک از بخشهای آن، مانع اجرایی شدن برجام که نیاز امروز ما ومورد تاکید کاخ سفید است، نمیشود
 
و نیاز آنها یک چیز است: نفوذ.


دیدگاه کاربران

مارو بگو دامان را به کدام نمایندگان خوش کرده بودیم . شما در مقابل مردم وخون شهدا شرمنده و روسیاه خواهید شد. اما بدانید این جوانه های مملکت هرکز نخواهند گذاشت بیگانه وارد مملکت بشود .هرچند که شما برخی نمایندگان از بیگانه هم بیگانه ترید.

خواهش میکنم این پیشنهاد رو به آقای رسایی و دوستانشون برسونید که حالا که نمیذارن رای کاغذی بشه یا رای ها مشخص بشه، در روز بررسی طرح برجام، مخالفین طرح از لحظه رای منفیشون عکس بگیرن و این لحظه رو برای آیندگان و تاریخ ثبت کنن. قطعا این افتخارامیزترین رای عمر سیاسیشون خواهد بود...

رجا نيوز شما را به خدا قسم اين پيام را بررسى كنيد همين امروز همه نماينده گانى كه امروز در مجلس راى منفى دادند خودشان اعلام كنند پس براى ثبت در تاريخ مشخص ميشود چه كسانى راى دادند همچنينين كمپين ما ازمفاد برجام اطلاع نداريم راه اندازى كنيد

خدا پدر و مادر نمایندگانی که خدارا در نظرداشته و آخرت را به دنیا نمی فروشند رحمت کند آمین .

لطفا نماینده های را که رای مثبت دادند بنویسید
x