هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 29 فروردين 1400
ساعت 03:43
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 4 مهر 1394 ساعت 15:41
شنبه 4 مهر 1394 15:19 ساعت
2015-9-26 15:41:37
شناسه خبر : 223308
اقتصاد عربستان به تار موی نفت وصل است. درآمد و اقتصاد این کشور متکی بر صادرات نفت است. بزرگترین و مهمترین مرکز نفتی سعودی میدان نفتی غوار است. این میدان بزرگترین میدان نفتی جهان و تامین کننده نیمی از درآمد نفت عربستان است.
اقتصاد عربستان به تار موی نفت وصل است. درآمد و اقتصاد این کشور متکی بر صادرات نفت است. بزرگترین و مهمترین مرکز نفتی سعودی میدان نفتی غوار است. این میدان بزرگترین میدان نفتی جهان و تامین کننده نیمی از درآمد نفت عربستان است.

دکتر علی یحیی زاده - رجانیوز: 1- چوب خط رژیم سعودی پر شده. حج امسال باز هم خونین شد و زخم کهنه حج 66 سرباز کرد. حدود 1500 نفر از امت اسلامی در دو واقعه منا قربانی آسایش کاروان وزیر جنگ و شاه سعودی شده‎اند. سعودیها گفته اند این کشتار به دلیل قضا و قدر الهی صورت گرفته است. البته حقیقت این است که اراده الهی بر این قرار گرفته تا نگاه همه مسلمانها متوجه ناکارآمدی و خباثتهای آل سعود شود.

 

2- ماههاست که رژیم سعودی خون مسلمانان مظلوم یمن را میریزد و سازمان ملل و هیچیک از مدعیان حقوق بشر دم نمیزنند. تاکنون بیش از 2000 نفر از یمنیهای مظلوم در پنجه خونین آل سعود قربانی شده اند. اگر جنایات تروریستهای آلت دست سعودی در سوریه و عراق را هم جمع کنیم، رقم از چند صد هزار قربانی فراتر میرود. چوب خط سعودیها خیلی وقت است که پر شده است. جنگ نیابتی محور مقاومت با محور سعودی صهیونیستی به نقاط حساس خود نزدیک میشود. یکسال است که به تعبیر دکتر روحانی جنگ نفتی سعودی-آمریکایی علیه ایران و روسیه ادامه دارد و بیش از 30 میلیارد دلار از درآمدهای سالانه ایران را از بین برده است. و ظاهرا همه چیز دارد فضا را برای تحقق وعده‎ای که حضرت امام خمینی ره اعلام کرده بود، آماده می کند: «اگر ما از مسئله قدس بگذريم، اگر ما از صدام بگذريم، اگر ما از همه کسانى که به ما بدى کردند بگذريم، نمى توانيم از مسئله حجاز بگذريم. مسئله حجاز يک باب ديگرى است، غير مسائل ديگر. و لازم است زنده نگه داشتن اين روز، روزى که اين خيانت شد به اسلام. مسئله بالاتر از اين مسائل است و بايد ما با همه قوايى که داريم، مسلمين با همه قوايى که دارند و دنيا، آنهايى که به خدا اعتقاد دارند با همه قوايى که دارند، بايد با اين مسئله محاربه کنند، به هر طورى که خودشان صلاح مى دانند.»

 

3- به خاک مالیده شدن پوزه سعودیها برای نیروهای نظامی ایران بسیار آسان است. اما قواعد منطقه حکم میکند تا این امر از طرق دیگر انجام شود. از داخل سعودی براندازی نرم علیه دولت فاسد سعودی و از بیرون، نبرد جریان مقاومت با رژیم سعودی کار را به مراحل آخر رسانده است. اما ضربه نهایی به سعودیها نیاز به آماده شدن شرایط منطقه و به خصوص مردم مسلمان جهان اسلام داشت و این آمادگی اکنون فراهم شده است. وقایع حج امسال به همراه مسائل داخلی عربستان (اختلاف شدید در شاهزاده های سعودی) به کمک محور مقاومت آمده است. وقت آن است تا محور مقاومت گزینه های راهبردی خود علیه رژیم سعودی را به کار ببندد.

 

4- اقتصاد عربستان به تار موی نفت وصل است. درآمد و اقتصاد این کشور متکی بر صادرات نفت است. بزرگترین و مهمترین مرکز نفتی سعودی میدان نفتی غوار است. این میدان بزرگترین میدان نفتی جهان و تامین کننده نیمی از درآمد نفت عربستان است.

 

 

5- انصار الله موشک بالستیک دارد. ضربه اخیر به انبار تسلیحات سعودی در صافر نشان داد، توانایی نقطه زنی این موشکها هم بهبود یافته. حالا وقت آن است که کمر اقتصاد سعودی شکسته شود. باید منطقه نفتی غوار و دیگر چاههای نفتی این کشور هدف گرفته شود. شلیک موشک به پایگاههای نفتی السعودی علاوه بر فروپاشی اقتصادی سیاسی این کشور، باعث افزایش قیمت جهانی نفت و بهبود درآمدهای ایران، عراق و روسیه هم میشود و معادلات منطقه را به طور اساسی تغییر میدهد.دیدگاه کاربران

تنها چاره آزاد سازی خانه خدا از دست یهودآل نجران هجوم بی صبرانه ونابودی این خائنین به حرم پاک خدای است

باید قصر و کاخ سعودی رو بزنن تا پادشاه ملک سلمان سقط بشه بعد بشینی جنگ قدرت رو تماشا کنی

یاحجة ابن الحسن ریشه فتنه گرای دین رو بکن التماس دعا

موافقم، اما احتمالا پای دیگر کشورهای غیر عربی نیز با این بهانه به جنگ با یعنی های مظلوم باز خواهد شد.

دستور حمله بدین بابا بریم کنتراتی بگیریم استان عربستان رو جز ایران کنیم خخخخ

شکار آل خبیث سعود در دستور کار نیروهای مقاومت در سراسر جهان قرار گیرد.

بنظرم اگه ابتدا یمن با قدرت موشکی نقطه زن پالایشگاههای این آل سعود نجس رو بزنه بعد اگه نتیجه مورد نظر حاصل نشد تنگه هرمز رو ببندیم و خلیج عدن رو هم نا امن کنیم خیلی اوضاع تفاوت میکنه

آفرین! دقیقا پاشنۀ آشیل آل یهود جنایتکار همین است.

بی صبرانه منتظر انتقامیم
الموت لآل سعود

حالا معنی صبر استراتژیک انصارالله و گزینه های راهبردی این مجاهدان راه حق مشخص می شود

کجایند آنهایی که به داشتن ارتباط خانوادگی با آل سعود تفاخر می کردند؟!

ولله دیگر بس است این همه مصلحت اندیشی نابجا اگر واقعا اراده ای است بسم الله . درست و کاملا صحیح است دشمن اصلی آمریکا و صهیونیزم بین الملل است ولی دست و بازوی آنها آل سعود است پس باید اول دست را برید تا تیغ به زیر گلوی آنها برسد .

چرا حکومت ما اینقدر صبر دارد باید همین فردا دستور حمله ایران به عربستان را بدهندتا همه دنیا راحت بشن.

این اتفاق الان به صلاح نیست چراکه عربستان تحت کانون خبری دنیا است و در موضع مظلومیت قرار می گیرد. این موضوع بهتر است بعد از اجلاس کنفرانس اسلامی اتفاق بیوفتد

مگر از روی جنازه مهاجرانی رد شوید

من کاملاً موافق با نظر آقای دکتر یحیی زاده هستم.

دوستان کمی سعه صدر داشته باشند دیپلماسی که فقط بیانیه دادن نیست . به گزارش منابع ناشناس قهرمانان دیپلماسی در جلسه های خصوصی خود به ال سعود فحش های رکیک می دهند و فکر نکنید اینها بیکار نشسته اند .حتی من شنیده ام ان سفیر مست عربستان که در تهران یکی از هموطنان بی گناه ما را کشت را هنگامی که جناب سفیر حواسش نبوده چند بار بوق ماشینش را زده و فرار کرده اند .بعله والی قس .عاشق این تیکه اخرم

خدا همتون رو شفا بده