هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 5 آذر 1399
ساعت 06:42
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 16 شهريور 1394 ساعت 13:13
دوشنبه 16 شهريور 1394 12:56 ساعت
2015-9-7 13:13:26
شناسه خبر : 221547
هاشمی رفسنجانی در خاطرات روزانه خود در پنج شنبه 25 شهريور نوشته است: احمدآقا و ري شهري آمدند و خبر اعدام آقاي قطب زاده كه ديشب انجام شد و نيز تماس با آقاي شريعتمداري براي محكوم كردن ضد انقلاب را دادند، متاثر شدم...
هاشمی رفسنجانی در خاطرات روزانه خود در پنج شنبه 25 شهريور نوشته است: احمدآقا و ري شهري آمدند و خبر اعدام آقاي قطب زاده كه ديشب انجام شد و نيز تماس با آقاي شريعتمداري براي محكوم كردن ضد انقلاب را دادند، متاثر شدم...

گروه سیاسی-رجانیوز: شايد اين روزها تعجب كنيد كه چرا برخي افراد براي به زندان افتادن يك عضو دولت سابق كه متهم به اخذ رشوه 2 ميليارد توماني است جشن و سرور به پا مي‌كنند چند روز بعد براي اجراي حكم يك آقازاده مجرم در روزنامه‌هايشان عزاي عمومي اعلام مي‌كنند و نظام اسلامي را به ظلم و بي عدالتي متهم مي‌سازند! اين افراد هم از قانون و ضرورت اجراي قانون دم مي‌زنند و هم اعلام مي‌كنند كه براي رهايي دو كودتاچي قانون شكن از حصر، تلاش كرده‌ و تلاششان ثمر مي‌دهد.

به گزارش رجانیوز ولي اين‌ها جاي تعجب ندارد؛ چرا كه بر اساس نظريه «خودمركزپنداري» همه چيز توجيه مي‌شود. هر كس به اين مركز نزديك باشد، هر كاري انجام دهد قانوني است هر چند تلاش براي كودتا باشد و هر چند از سران فتنه‌اي باشد كه در آن فتنه ده‌ها نفر كشته و زخمي شده باشند و ميلياردها تومان آسيب به اموال عمومي و شخصي وارد شده و به آبروي نظام اسلامي كه حاصل خون‌هاي پاك صدها هزار شهيد است ضربه وارد كرده باشد. همچنين كسي كه از اين مركزيت فاصله داشته باشد، بايد به اشدّ مجازات برسد هر چند جرم او اندك باشد. بر اساس اين قاعده در گذشته نيز ارفاق‌هايي صورت مي‌گرفته و اكنون هم در بر همان پاشنه مي‌چرخد.

در همین راستا صادق قطب زاده از چهره‌هاي ملي گرايي بود كه به همراه امام(ره) از پاريس به تهران آمد. وي به واسطه دولت ملي گراي بازرگان به پُست‌هاي كليدي رياست صدا و سيما و وزارت خارجه رسيد و در عين حال از هيچ اقدامي براي سرنگوني انقلاب اسلامي دريغ نكرد. او حداقل در دو كودتا بر ضد نظام اسلامي ايران نقش آفريني كرده كه از جمله آن‌ها عمليات امريكايي‌ها در ماجراي طبس به بهانه آزادي گروگان‌ها و ربايش حضرت امام(ره) و بمباران مناطق مهمي از كشور براي كودتا عليه نظام اسلامي بوده است. به گزارش زير توجه كنيد:

كيانوري دبير كل حزب توده ايران اظهار مي‌دارد كه سه هفته پيش از وقايع طبس، از طرح امريكا مطلع شده و اطلاعات لازم را در اختيار مقامات كشوري قرار داده است(ايگورمن از تهران. لااستامپا 11 مه) افشاگري نسبتا حيرت آور يك هفته نامه چاپ هنگ كنگ به نام «ايشياويك» مدعي است كه صادق قطب زاده وزير خارجه ايران چندروز پيش از شروع طرح امريكا در جريان قرار گرفته است و شخصي كه او را در جريان قرار داده كسي جز «هميلتون جردن» نبوده است.. اين مجله ادامه مي‌دهد پيام مربوط به وسيله يك نفر رابط در روز عزيمت وزير خارجه ايران به پاريس يعني روزي كه تصميم اجرايي عمليات اتخاذ مي‌شود به قظب زاده تسليم شده است. اين پيام شامل جزييات فني طرح نبوده بلكه دقيقا تاكيد مي‌كرده كه تهاجم براي پيش از هفدهم ماه مه { ارديبهشت59} برنامه ريزي شده است. و نكته جالب تراين‌كه حدود 10 روز قبل از عمليات طبس، يك مجله انگليسي كه به طور مرتب در روزنامه فروشي‌هاي تهران به فروش مي‌رسيد سندي را منتشر مي‌كند كه در آن جزييات يك طرح فرضي براي آزادي گروگان‌ها تشريح شده است(شنود اشباح صص 217- 218 به نقل از كتاب هدف تهران نوشته جوليتوكيه زا)

عملياتي كه به لطف الهي و به تعبير حضرت امام(ره) با ماموريت شن‌هاي روان به شكست انجاميد؛ ولي براي اين‌كه اسناد به دست نيروهاي انقلاب نيفتد با فرمان بني صدر از دوستان ملي گراي قطب زاده، بالگردهاي به جا مانده بمباران شد و فرمانده سپاه يزد، شهيد محمد منتظر قائم كه در حال جمع آوري اسناد بود به شهادت رسيد تا معلوم نشود چه كساني در داخل با آمريكايي‌ها همكاري مي‌كرده اند!

دومين اقدام براندازانه‌اي كه قطب زاده در آن نقش مستقيم داشت كودتاي جمعي از افسران و سلطنت طلبان به رهبري وي و فتواي سيدكاظم شريعتمداري بود كه با حمايت مالي عربستان سعودي و برخي كشورهاي غربي مانند آلمان‌ها و امريكايي‌ها صورت گرفت. وي با اعزام نمايندگاني به خارج از كشور به منظور گرفتن پول و اطلاعات براي براندازي از جمله دريافت مبلغ شصت هزار دلار از طريق «ويل آلون» و فرستادن سيد مهدي مهدوي به عنوان نماينده به عربستان براي گرفتن پول، برقراري ارتباط با جامعه سوسياليست‌ها جهت براندازي و اعزام نمايندگاني نزد آنان واعزام نمايندگاني نزد شريعتمداري براي جلب همكاري و تاييد وي و درخواست اسلحه از خارج با فرستادن ليستي مركب از اقلام مورد نياز و تهيه منزلي در كنار بيت حضرت امام(ره) در جماران درصدد انفجار بيت امام و به شهادت رساندن ايشان بود؛ تا به همراه آن ساختمان‌هاي صدا و سيما و مقر سپاه و ارتش را نيز بمباران كنند و براندازي تكميل شود. اكنون مروري بر كتاب پس از بحران، خاطرات هاشمي رفسنجاني داشته باشيد و ملاحظه كنيد براي آزادي قطب زاده چه كساني تلاش مي‌كرده اند!

20 فروردين.. عصر احمد آقا آمد و راجع به اعلام توطئه صادق قطب زاده مشورت كرد. با آقاي محمد محمدي ري شهري تماس گرفتم، معلوم شد كه قطب زاده اقرار كرده است.

29 فروردين... ساعت دو به دفتر آقاي خامنه‌اي رفته و فيلم مصاحبه قطب زاده را با ايشان و احمدآقا ديديم. به توطئه قتل امام و مسوولان، براندازي حكومت و ارتباط با آقاي شريعتمداري به وسيله عبدالرضا حجازي و سيد مهدي مهدوي و نيز درخواست اسلحه از فردي از حزب سوسيالسيت فرانسه اعتراف كرده كه قرار شد بخشي از مصاحبه پخش شود...

شنبه 4 ارديبهشت 1361... من پيشنهاد عفو متهمان كودتا از جمله صادق قطب زاده را دادم...

دوشنبه 18 خرداد.. آقاي ري شهري درباره شروع محاكمه آقاي صادق قطب زاده مشورت كرد. امام گفته‌اند كه زودتر تعيين تكليف شود. شخصي اطلاع داد شبكه‌اي را كه مي‌خواهد براي آزادي قطب زاده پول خرج كند كشف كرده است. او را به آقاي ري شهري معرفي كردم كه رسيدگي كند.

يكشنبه 14 شهريور.. قسمتي از فيلم محاكمه آقاي قطب زاده و محمد جواد مناقبي و سيد مهدي مهدوي و عبدالرضا حجازي و احمد عباسي را ديديم / براي مشورت و اظهار نظر در مورد اجازه پخش آن‌ها.

پنج شنبه 25 شهريور... احمدآقا و ري شهري آمدند و خبر اعدام آقاي قطب زاده كه ديشب انجام شد و نيز تماس با آقاي شريعتمداري براي محكوم كردن ضد انقلاب را دادند، متاثر شدم...