هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 31 مرداد 1394 ساعت 13:07
شنبه 31 مرداد 1394 13:02 ساعت
2015-8-22 13:07:16
شناسه خبر : 220225
شجریان نفر اول نیست. پیش از او فیلمسازان، بازیگران، خوانندگان و نویسندگان و .... دیگری نیز گمان کردند می‌توانند  با فرار از مملکت، توهین به اکثریت مردم برای بدست آوردن دل اقلیتی خاص و اتخاذ مواضع تند علیه جمهوری اسلامی، آزادانه در غرب فعالیت کنند و همچنان پرمخاطب و محبوب بمانند، اما ظاهرا حتی شجریان نیز پس از حذف از سیستم فرهنگی رسمی کشور به سرعت در مسیر فراموشی است، همانطور که هنرمندان معاند دیگر شدند.
شجریان نفر اول نیست. پیش از او فیلمسازان، بازیگران، خوانندگان و نویسندگان و .... دیگری نیز گمان کردند می‌توانند با فرار از مملکت، توهین به اکثریت مردم برای بدست آوردن دل اقلیتی خاص و اتخاذ مواضع تند علیه جمهوری اسلامی، آزادانه در غرب فعالیت کنند و همچنان پرمخاطب و محبوب بمانند، اما ظاهرا حتی شجریان نیز پس از حذف از سیستم فرهنگی رسمی کشور به سرعت در مسیر فراموشی است، همانطور که هنرمندان معاند دیگر شدند.
گروه فرهنگی- رجانیوز: از تلاش چند ماه قبل شبه‌روشنفکران وطنی و رسانه‌هایشان در تحت فشار قرار دادن وزارت ارشاد برای اعطای مجوز به محمدرضا شجریان و تلاش برای بازگشت او به ایران کاملا واضح بود که پایگاه اجتماعی وی پس از حذف صدایش از رسانه‌های رسمی جمهوری اسلامی مانند تلویزیون و کوچش به بی‌بی‌سی- مانند هر هنرمند کوچ‌کرده‌ی دیگری- به میزان قابل توجهی کاهش یافته و اصرار عجیب شبه‌روشنفکران برای بازپخش «ربنا»ی او از رسانه‌ی ملی-  به‌رغم پز مخالفتشان با صداوسیمای جمهوری اسلامی- و کارهای تبلیغاتی دیگر، درواقع پروژه‌ایست برای احیای مجدد شجریان در فضای موسیقی ایران.
 
به گزارش "رجانیوز"، حالا اما لغو کنسرت محمدرضا شجریان در ترکیه که با تبلیغات گسترده‌ی رسانه‌های حامی وی هم همراه بود، به دلیل عدم فروش بلیط و استقبال سرد مخاطبان، تائیدی است بر تحلیل چند ماه قبل و یاداوری اینکه حتی استاد آواز شبه‌روشنفکران نیز، مانند باقی هنرمندان پشت‌کرده به مردم، پس از کوچ از وطن و خانه کردن در رسانه‌های ضدانقلاب به سرعت در حال فراموشی است.
 
پیش از این وقتی پس از حمله تند رسانه‌های شبه‌روشنفکر به سخنگوی وزارت ارشاد که گفته بود: «برخی افراد برای اجرای کنسرت دارای محدودیت قانونی هستند. ایشان [محمدرضا شجریان] هم محدودیت‌هایی دارند.» دانشگاه ازاد در همایش بین‌المللی حافظ نمایشی ساختگی ترتیب داد تا شجریان پشت تریبون برود و با بغض بگوید که عده‌ای اجازه نمی‌دهند او برای مردم بخواند: «زیاده‌گویی نمی‌خواهم بکنم. من چندین سالی است که می‌خوانم و آنچه باید را تا به حال خوانده‌ام و از این به بعد هرچه بخوانم زیاده‌گویی است اما من چند سال است که  اجازه ندارم برای مردم خودم و در مملکت خودم بخوانم.» مشخص بود که او با آن همه سابقه و طرفدارانش با آن همه ادعا حالا فهمیده‌اند که باید با هر بغض و گریه‌ی نمایشی هم که شده راه بازگشت‌شان به میهن را بازکنند و به هر نحوی که شده استاد! را در موسیقی ایران احیا نمایند.
 
شجریان در همایش دانشگاه ازاد
 
البته همان زمان و پس از انتقاد رسانه‌ای به درخواست بازگشت شجریان به کشور پس از اقداماتش علیه کشور در جریان فتنه 88 و اظهاراتش علیه مردم و جمهوری اسلامی در رسانه‌های معاند، ییروز ارجمند، مدیر وقت مرکز موسیقی وزارت ارشاد، در گفتگو با نسیم در اظهاراتی منطقی درباره برپایی کنسرت محمدرضا شجریان گفت: «همانطور که سخنگوی ارشاد گفته است آقای شجریان به خاطر یکسری موضع گیری‌های طی سال های اخیر داشته اند باید خودشان پاسخگو باشند و تا آنجا که بنده مطلع هستم و مسائل مربوط به ایشان همان مواردی است که سخنگوی ارشاد قبلا گفته‌اند.»
 
همچنین پیش از ارجمند نیز سخنگوی ارشاد در موضعی قانونی نسبت به شجریان گفته بود: «آقای شجریان باید رفتارهای گذشته خود را جبران کند و به موسیقی ایرانی و اسلامی برگردد. ایشان در دهه اول انقلاب حضور و برنامه‌های خوبی داشت، اما نوع رفتارهایش در دهه دوم انقلاب باعث شد کمی از مردم و نظام فاصله بگیرد و خودش مسئول این کار است. با این حال راه بازگشت برای ایشان باز است، به شرطی که به چارچوب‌های نظام متعهد باشد. نمی‌شود فردی هم معترض و منتقد شدید باشد و ضوابط و معیارهای حاکم بر نظام را نپذیرد و هم بخواهد کار کند.»
 
پس از ناامیدی از امکان فعالیت مجدد شجریان در داخل هم رسانه‌ی حامی وی با تغییر فاز این‌بار شروع کردند به حساب کتاب خروج ارز از کشور در صورت برگزاری کنسرت وی در کشورهای مجاور و در مطالبی با تیترهایی مانند «هزینه ممنوع الکاری شجریان،خروج بیش از ۳میلیون دلار ارز!» نوشتند: «حفظ  ذخیره های ارزی و سرمایه‌های مالی در هر کشور به قدری مهم است که همه کشورهای دنیا به هر نحوی در یک رقابت چراغ خاموش و مداوم به دنبال این هستند که نه تنها سرمایه‌های ملی خود را در مرزهای جغرافیایی خود حفظ کنند، بلکه تلاش مضاعفی نیز دارند که به هر نحوی این سرمایه را بیشتر کنند. حال در این شرایط با برگزاری کنسرت محمدرضا شجریان -که می‌تواند وسیله خوبی برای به جریان افتادن بخش فرهنگی و رونق آن باشد-  در ترکیه و ممنوع الکاری این خواننده در کشورش، برای اجرای دو روز کنسرت این خواننده 11میلیارد تومان پول از ایران خارج می‌شود.»
 
آنها اینطور حساب کتاب می‌کردند که: «برای مثال همین کنسرت محمدرضا شجریان را در نظر بگیرید، با یک حساب سرانگشتی می‌توان تخمین زد که این گونه برنامه ها چه میزان از سرمایه ملی را از کشورمان خارج می‌کند. خبرنگار ایسکانیوز درتماس با یک آژانس مسافرتی  هزینه مسافرت به استانبول به مدت چهار روز را پرس‌وجو کرد. نتیجه این بود که هزینه هر شخص در تاریخ مشخص شده برای کنسرت محمدرضا و همایون شجریان با در نظر گرفتن تاریخ اجرای کنسرت و اقامت به طور میانگین ۴روز در هتل سه یا چهار ستاره حدود ۲میلیون تومان است. البته این هزینه پایه است و با اضافه کردن هزینه خورد و خوراک، خرید سوغاتی، استفاده از خدمات گردشگری و تفریحی و …حتما این رقم به بالای ۳ میلیون تومان خواهد رسید! که با یک حساب سرانگشتی و بدون حساب کردن هزینه‌های جانبی ۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از کشور خارج می شود... همچنین از طرفی بلیت‌های این کنسرت دارای ۱۵ قیمت متفاوت بر حسب شرایط سالن هستند. کمترین قیمت این بلیت ها ۳۰دلار و بیشترین آنها ۲۹۰دلار است. حال اگر میانگین این قیمت را ۱۶۰دلارحساب کنیم، با این حساب که می‌دانیم ظرفیت سالن ۲۲۰۰نفر است و در دو روز اجرای کنسرت ۴۴۰۰ نفر تماشاچی این کنسرت خواهند بود، ضرب تعداد ۴۴۰۰ در ۱۶۰دلار با احتساب اینکه کل ظرفیت سالن پرباشد مساوی است با  ۷۰۴هزار دلار  معادل ۲میلیاردو ۳۲۳میلیون و ۲۰۰هزار تومان است.»(ایسکانیوز، ۱۳۹۴/۰۵/۲۷)
 
اما واقعیت ماجرا چیز دیگری بود و حالا همین رسانه‌های حامی شجریان نیز خبر از عدم برگزاری کنسرت به دلیل اتسقبال اندک مخاطبان از خسرو آواز ایران! داده‌اند. در همین رابطه سایت دل آواز وابسته به شجریان با تلاش برای عدم اعتراف به استقبال سرد مردم درباره لغو این برنامه نوشته است که: «بدین وسیله به اطلاع می‌رساند، متاسفانه امکان اجرای «کنسرت محمدرضا شجریان و گروه شهناز» در استانبول به دلایل فورس ماژور در تاریخ معین فراهم نیست. به همین دلیل تیم برگزاری کنسرت با سپاس بسیار از شما عزیزان بر آن شد تا اجرای این کنسرت را به تاریخ دیگری موکول نماید.» 
 
اما با این همه حتی رسانه‌های حامی شجریان نیز مجبور شده‌اند اعتراف کنند که: «طبق مشاهدات خبرنگار ایسکانیوز از سایت فروش بلیت‌های استاد آواز ایران، تا روز ظهر 27 مرداد ماه،  تعداد معدودی از بلیت‌ها به فروش رفته بود....با توجه به برگزاری کنسرت خواننده‌های دیگر در ترکیه به نظر می‌رسد ایرانی‌ها چندان از کنسرت محمدرضا شجریان استقبال نکردند.»
 
با این اوصاف به نظر می‌رسد محمدرضا شجریان نیز به همان حال و روزی گرفتار شده است که هنرمندان کوچ کرده‌ی دیگر دچار آن شدند؛ «فراموشی و بی‌اعتنایی» از سوی مردمی که این هنرمندان به اعتقادات قاطبه‌ی آنها پشت کردند. شجریان نفر اول نیست. پیش از او فیلمسازان، بازیگران، خوانندگان و نویسندگان و .... دیگری نیز گمان کردند می‌توانند با فرار از مملکت، توهین به اکثریت مردم برای بدست آوردن دل اقلیتی خاص و اتخاذ مواضع تند علیه جمهوری اسلامی، آزادانه در غرب فعالیت کنند و همچنان پرمخاطب و محبوب بمانند، اما ظاهرا حتی شجریان نیز پس از حذف از سیستم فرهنگی رسمی کشور به سرعت در مسیر فراموشی است، همانطور که هنرمندان معاند دیگر شدند. 
 


دیدگاه کاربران

اسم استاد بسیار بزرگ تر از دهان شماست.

در اینکه شکی نیست که دهان تو گشاد است

ادب مرد به ز دولت اوست....

چه قشر با ادبی هستید شما

و دهان استاد گنده تر از خودش.

در گذشته شجریان را قبول داشتم ولی الان :
شجریان=خواننده فتنه

اشتباه استاد شجريان اين بود كه خودش رو وارد بازيهاي سياسي كرد، احتمالاً ناشي از مشاوره هاي غلطي كه بهش دادند، ايشان در آن زمان ٧٠ سال سن داشت و يك تصميم اشتباه كه نميتونه ارزش كارها و خدماتي كه پشتش سالهاي سال زحمت هست رو كاملاًزير سؤال ببره، شما هم پياز داغش رو زياد نكنيد. هنرمند نبايد وارد سياست بشه چون متعلق به طيف هاي مختلف مردمه و بعضي آثار ايشان از درجه بالائي از موسيقي و عرفان برخوردار است و اين كار يك هنرمند عادي نيست. پس بهتر است به جاي فقط منفي ديدن بخاطر اغراض سياسي كاري كنيد كه اين هنرمند بزرگ مسير اصلي خود يعني هنر بدون مرز سياسي پيدا كند.

کلی تراشی نکن آقاجان عرفان کجا ولنگ بازی مبتذل کجا؟ می گویید ازدرجه بلای عرفان !برخوردار است واز ان طرف هم می گویید شاید در مسیر برگردد! هیچ می دانی اینکه او را با سن هفتاد سال( ناشي از مشاوره هاي غلطي كه بهش دادند)، مانند کودکی که گول بخورد کوچکش نموده ای؟ چرا با تکلف سخن می گویید راحت بگو شاید توبه بکند در ان صورت بسیار هم از توبه رفتاری او مردم استقبال می کنند وبالاتر از همه امید بخشش خدای را هم دارد.ولی شیطان صفتان اونور ابی با این سندهای که برای او درست کرده اند مگر می گذارن ابرو دار شود خدا لعنتشان کند

خوب است بدانید که ایشان خودش راه سیاست زدگی را برگزیدند!!!
چنان سیلی ای از این مردم خواهد خورد که تمام هفتاد سالش به باد خواهد رفت.

الان طرف صحبت شما کیه؟ لطفا واضحتر بنوبسید ما تکلیفمونو بدونیم مثبت بزنیم یا منفی؟

احسنت، هر جا نامی از فرهنگ و هنر ایرانی است نام استاد شجریان میدرخشد
استادی که یکتنه در 70 سال عمرش بیشتر از تمامی مسئولین به شناخت و ترویج فرهنگ مملکتش کمک کرد.
مطمئنم نشر نمیدهی چون فکر شماها بسته است.

از چرت و پرت گویی کی دست برمی دارید ؟ از دروغ گفتن خسته نمی شوید ؟ برخلاف تصور شما آخرتی هست سئوال و جوابی هست پل صراطی هست ؟ این را گفتم شاید بعضی از شما که هنوز مزدور بی جیره مواجب هستید به فکر آخرت خودتان باشید .

بله بی جیره مواجب هستیم چون مزدور نیستیم ولی تو حتما جیره و مواجبت لازم است برای اربابات

لدبخت استاد جیره خوار خوار است؟نفس نفس استادبرای ما طلاست.اگر قرار باشه تو این کشور من برای احدالناسی غش وتب کنم اون استاده.

برای اولین بار از سایتتان خوشم آمد چون فکر می کردم کامنت من را منتشر نمی کنید . پس به کار نیکوی خود در انتشار نظرات مخاطبین که مخالف نظر شما هستند ادامه دهید باشد که از راه به تضارب آرا کمک کنیدتا بتوانیم سطحح آگاهی را افزایش دهیم تاا گر مخالفیم بدانیم برای چه واگر موافق چرا.

حتما آخرت هست این را به اربابات که مردم را به راه های فساد و فحشای خواننده ها و مطربهای .... می کشانند و در ترویج به فساد (مبتذل)کشاندن جامعه تلاش می کنند وعکس رسانه ای پیامشان را هم می گیرند بفرمایید .شما ودم از اخرت؟

ترکیه نا امنه
چقدر حسادت میکنید شما!!
بدبخت

چرا پس فقط برا شجریان نا امنه و برای دیگر خواننده ها نا امن نیست؟

به قول شما اگه برای مردم ایران میخونه چرا تو کشور ترکیه و غیره میخونه مگه چه دسته گلی به آب داده که نمیتونه در داخل بخونه؟ حتما گندی زده. نه غلام!

ناامن برای گشت و گذار نیست فقط برای ......... و

یعنی استادتون اینقدر نمیفهمه که رفته تو یه کشور ناامن کنسرت گذاشته؟

خودشو مسخره کرده با این کار یا ما رو ؟

مقاله فوق العاده خوبی بود،سرنوشت هر کسی که به نظام و مردم پشت کند همین است.

استاد شجریان آقا !!!!!!!!

منظورت همون مرده است که خانمو بغل کرده اینجوری مرده ؟

می دانم منتشر نمی کنید ولی استاد شجریان در دل مردم خواهد ماند همانطور که همه ی کسانی که برای آزادی خواندند ماندگار شدند ...شجریان حافظ موسیقی ایران است و کسی است که آثارش تاریخ جامعه است اگر تاریخ را پاک کردید شجریان را هم پاک می کنید ....استاد شجریان اینقدر بزرگ هست که بدگویی ها و فحش دادن های عده ای مخالف نتواند چیزی از ان بکاهد ..
در بزرگی استاد شجریان همان قدر بس که کسی نتواند او را دادگاهی کند علی رغم همان حرفهایی که زد .....او بزرگتر از تصور شماست خیلی بزرگتر

بزرگی به اخلاق است و راد مردی نه به جلفی و...وگرنه خیلی ها صدایشان از او ... که انور اب بهم رسیدن

مرم خیلی زود حافظه خود را از مزدوران و نون به روز خوران پاک می کنند. حتی دیگر کسی صدای ربنا را هم یادش نمی آید.

اگه واقعا اینجوره چرا موسیقی پاپ بیشتر از موسیقی سنتی که شما سنگش را به سینه میزنید رشد کرده . مشخص است که مردم موسیقی سنتی را آنچنان هم دوست ندارند. رجوع کنید به فروشگاه های فرهنگی ببینید درصد فروش موسیقی سنتی چقدر کم است. تازه چی شد دم از شجریان میزنید کسیکه اونو نمیشناخت حالا چچوری معروف شده. من خودم از اول راهنمایی به اینطرف (حدود 25سال) از صدای ایشان بهره میبردم و هرکاری کردم این نوا را در جوانای محل و همقطارانم جا بندازم کسی تحویلش نمی گرفت. الان خودم هم چندشم میشه .

عکس بالا را که استاد گوگوش را بغل کرده را هم ببینید.

آقای مرادی نیازی به دادگاه رسمی نیست چون هنر در دل وضمیر وجدان مردم نهفته است وبر همین اساس دادگاه وجدانی جمعی او را محکوم وطرد نموده است .
به سبب تناقض رفتاری او در حرکات جلف هم اغوشی با هنر مبتذل با نمود گوگوشی . بنده هم قبول دارم که هفتاد سال شاید سنش باشد ولی شما می خواهی بگی مثلا خرف شده وقابل برگشت وتوبه و..نیست شاید گناهش بزرگتر از انی باشد که ما در باره او تصور می کنیم انوقت حق با شما است ولی در توبه عملی جبرانی برای او بازهم نزد خدا باز است.به نظر بنده

حیفه کلمه استاد ! .... البته در نفاق و وطن فروشی استاد هستن و صاحبه سبک

نه فقط حامد زمانی استادند والا

کی شود دریا زپوز سگ نجس.عقده هاتو با توهین به استاد شجریان خالی نکن

درست اگر پوز بی بند بارهای در اغوش شجریان مانند گوگوش هم اغوش شود .دیگر جامعه متدین ومسلمان وپیرو اهل البیت (ع)ایران که او را نمی پذیرند واز نجاست حیوانی شهوانی اغوش گوگوشی شجریانی جامعه ایرانی الوده نمی شوند گناهشان هم گردن خودشان و کا ...اره دوستا

بنده هم مدتی در حمام آواز می خواندم ... خوشحالم که به درجه استادی نائل شده و در کنار اساتید آواز ایران مثل شجریان قرار گرفته ام . .. زنده باد آواز و جیغ و داد و بیداد که انسان را ایکی ثانیه استاد می کند

مجوز برگزاری کنسرت در ایران به ایشان بدهند تا استقبال مردم نشان دهد مردم دوستدار چه کسی هستند .زنده باد صدای جاودان مسیقی ایران استاد شجریان

معلومه که پورشه سواران عزیز مث تو که توانایی پرداخت پول بلیطهای چند صد هزارتومنی روداره استقبال شایانی از استاد!!!! خواهید کرد!!!!

به یک گروه رقاصه هم مجوز بدهند مردمی از جنس آنها ، استقبال میکنند.

شماهایی از این مر دیکه دفاع میکیند که همین ادم توی صدا امریکا چه حرف هایی بر کشور زده.

نکنه شما ماهواره داری؟
دیگه کدوم شبکه ها رو نگاه میکنی؟در ضمن یه خورده ادب رو رعایت کنی به جایی بر منیخوره؟

خجالت بکش برو دهانت را بشو-اگر صدا وسیمای فرمایشی به او اجازه میداد برود و انجا حرفش را بزند اوهرگز به بی بی سی نمیرفت.

حالا کی گفته بقیه خواننده های ایرانی مقیم خارج بدون شنونده هستن ؟

شما نمیدونین با این کاراتون بیشتر استاد محبوبتر میکنید.
پس هر چی میتونین علیه ایشان بدگویی چون بیشتر در دل مردم جا باز میکنند.

استاد که محبوب هست ولی تو فکر اینم اینایی که دم از استاد میزنند تا دیروز اسمش را هم دوست نداشتند بشنوند و یا نمیدونند موسیقی سنتی چیه. تازه تا قبل از این میگفتند این بابا داه لالایی میخونه آدم خوابش میاد. چی شده ؟

عزیزم مایکل جکسون هم محبوبه ، زیاد دلت رو به این نوع محبوبیت ها خوش نکن !!!!

یک هنرمند باید جایی باشه که تو اون فرهنگ بزرگ شده, اقای شجریان با فرهنگ ایرانی شدند استاد موسیقی , پس هنرشون فقط اینجا خریدار داره , هرچند که فرهنگ غرب رو بیشتر دوست داشته باشند , ربنای ایشون یاد اور ماه رمضان ایرانیست نه کشورهای دیگه , کدوم فرد خارجی از ربنای ایشون خاطره داره و همین طور اهنگ های دیگه ایشون که ایشون فکر کردن در خارج از ایران خریدار داره و با کبر و غرور به ملت توهین کردند و رفتند , .

شجریان باگوگوش محشور بشه

آقایونی که هی استاد استاد میکنید
چه خوب است تعریف استاد رو هم بدونید استاد کسی است که پایش را جای پای پیامبر بگذارد نه در شبکه ها و مراکز معاند نظام و انقلاب

جناب مرادی ارادت شما به استاد شجریان قابل تقدیر بله ایشان استاد موسیقی و بخشی از تاریخ موسیقی ایران هستند و می مانند ولی همیشه از همه ی بخش های تاریخ ،آیندگان به نیکی یاد نمی کنند تاریخ پاک نمی شود درست ولی می تواند خوب یاد نشود
خوب یا بد بودن آدمها به رفتار خودشان بستگی دارد
استاد موسیقی استاد موسیقی میانند ولی فقط در یادها مکدر شدند با توهین به اعتقادات مردمی که برایشا ن می خواندند
همین.....

اره تا جونم در بیاد خاک پای استادم . بدبخت استاد صدای فروخرده این مردم است که روز به روز از دین وحکومت زاویه میگیرند.

نکنه بتکوندت وگردخاکشی

سخنی با استاد شجریان !!! جناب شجریان هیچ هنرمندی حق ندارد نظرات سیاسی خود را اینگونه عریان در جامعه به تصویر بکشد ,, دنیای سیاست سخت و هنگامی که با نظر ما موافق نباشد بسیار تلخ است , اما هنر در هر شرایطی شیرین و نرم است و اتفاقا این هنر است که در وقت ناملایمات چه سیاسی و یا غیره , به انسان ارامش میده و کمک می کنه که ادما راحت تر مشکلات رو پشت سر بگذارند.اقای شجریان در سال ۸۸ که شما به عده ای از هم وطنانتان که طرف دار احمدی نژاد بودند توهین کردید , خیلی از ایشان طرفدار هنر شما بودند , و خیلی راحت شما را در کنار شخص منتخب شان دوست داشتن و هیچ مغایرتی در این دو علاقه نمی دیدند, اما شما خیلی خودخواهانه و مستبدانه به خاطر انتخاب ایشان , بهشون توهین کردید و دل خیلی هارو شکستید, استاد هنر اقیانوسه که می تونه همه چیز و همه کس رو در خودش جا بده و پلیدی های اونو پاک کنه , و اگر غیر این باشه هنر نیست و یک دروغ بزرگه.

دروغ هم بلاخره کف روی اب می مونه والودگیهایش بروز می ده از لابلایش منظره های جلف ولجن بروز می کنه درسته اگر متعهد باشد پیام دارد ولی اگر هنر برای فقط هنر باشد هم پیام دارد انهم مانند سرانجام اقای شجریان که چگونه ندای ربنا ربنایش را برعکس با حرکت جلف عکس ها و رفتاره و صحبتهای خودش کنار می زند و واقعیت نهفته در رونش را برای جهانیان نشان می دهد این هنر نیست دهن کجی به معنویت است . شجریان نتوانست دلدادگی خود را به ماهیت ربنا ربنایش در مقابل مچگیری شیطانی نگهدارد و با الگوی عکس فوق بروز نمود کرد.( مثلا گوگوش و... اینگونه بودند تناقضی نداشتن ولی این آقا متناقض لو رفت ) واین باعث شرمندگی ارادتمندان او شد متاسفانه خدا عاقبت مارا ختم بخیر کند.

خوب اگه این قدر طرفدارش کم شده، بذارید یه کنسرت تو ایران بذاره تا آبروش قشنگ بره خوب!

جناب مرادی چرا از اخر به اول شروع کردید استاد شجریان هنر مند بسیار بسیار عزیزی بودند که اکثر ایرانیان دوستش داشتند , اما فراموش نکنید این استاد بودند که به مردمی که از نظر سیاسی همراه ایشون نبودند توهین کردند و دماغشونو گرفتند و رفتند , ایشون به عنوان یک هنر مند باید که افکار سیاسی شونو در هر جایی جار نمی زدند و به اعتبار هنرشون اغراض یک گروه خاص سیاسی رو فریاد نمی زدند و به گروه های مخالف توهین نمی کردند , ایشان را همه مردم از هر حزب و گروهی دوست داشتند اما ایشان چکار کردن?..............

اگر خدماتی که رضا خان به ایران کرد فراموش شدنی باشد شجریان هم فراموش میشود

خدمت بزرگ کشف حجاب و عقیم کردن مردان = کشف حجاب و بی بندوباری شجریان در شبکه من وتو . عجب خدماتی واقعا ماندگار و فراموش نشدنی

زنده باد خسرو آواز ایران
شجریان بزرگ

منظورت انکرالاصوات هست؟

شجریان وقتی مرتکب خیانت شد ، فراموش شدنش از طرف عموم ملت حقشه....

بعضیا خیال میکنن تو هر حکومتی باید پوز اپوزوسیون بگیرن تا با کلاس باشن، فکر میکنن مخالف حاکمیت حرف زدن هنره و شجاعت
اما نمیدونن نظامی که صدها هزار خون شهید پاش ریخته شده و دل میلیاردها انسان آزاده تو کل جهان باهاشه فرق میکنه با هر حاکمیتی .
هر کی بخواهد خلاف موج ملت ایران حرکت کنه به انزوا کشیده خواهد شد شجریان که سهله بزرگتر از اونم نمیتونن با این موج در بیفتند آقای شجریان با توهین هایی که کرده اول باید از ملت ایران عذرخواهی کنه نه اینکه اشک تمساح بریزه

بهنام جان واقعا جان کلام را گفتی وچه صریح واشکار واقعیت تلخی که این بعضیا ابلهانه بفکر آنند جالبتر از ان نکته شما مبنی بر :شجریان که سهله بزرگتر از اونم نمیتونن با این موج در بیفتند } حالا این یک هنرمند ونون بنرخ روز خور خیلی مانند اونای که خودشون از تصدق اعتبار انقلاب اسلامی و بر دوش دسترنجهای مردم متدین وانقلابی به پست ها ومقامها و داراییهای رسیده اند ادای اپوزوسیون در میارن چقدر چندش اور است

Salam: chdraggy ra keh Izad barforoozad Har ankass pot konad Risheash besuzad. Wassalam

اقایانی همچون شجریان هر چند استاد موسیقی باشند وقتی با ملت همراه نیستند و کلید حل مشکلات خود را در غرب جستجو میکنند و با ضد انقلابیان همراه میشوند همان بهتر که در غرب پیش اربابان خود بمانند ایننان جز لکه ی ننگی برای انقلاب نیستند هر کس دیگری هم که از این قشر ادمهای بی هویت دفاع کند غرب زده است ایرانی ان است که برای کشورش خدمتگزار باشد و قلبش برای کشورش بطپدنه در ان ور اب کنار ادمهای بدتر از خودش تاب بخورد حالا که این جناب فهمیده که کارو بارش ان ور اب کساد است عرق ملیش گل کرده اگر اب و نانش انور فراهم بود صد سال دیگر یاد وطن نمی فرمودندان ادم هر چند صدایش خوب باشد ولی فکرش سالم نیست و این افراد جز ضرر به کشور چیزی ندارند.

با این تهمت ها که به خلق الله می زنید " وای اگراز پس امروز بود فردائی". بنده اطلاعی از جزئیات ندارم و لذا استاد را بخاطر استادی اش در موسیقی ستایش می کنم و برایش آرزوی سلامتی می کنم.

برید خجالت بکشید برید بمیرید وطن فروشای بی هویت.تاکی به این فرومایگی ها ادامه میدید ؟استاد به مردم توهین کرد؟!پشت کرد؟!مردم از نظر شما کی هستند ؟!استاد در قلب همه ایرانیاست .استاد به خاطر مردم از خیلی موقعیت های پوشالی گذشت.شما کوچیک تر از اون هستید که نام استاد بر زبانتون جاری بشه.بزودی پس از کنار رفتن تیرگی ها و پلیدی های تاریخ حقیقت آشکار میشه.بزرگش نخوانند اهل خرد....که نام بزرگان به زشتی برد.

هل نشو خود آقای شجریان با رفتارش پرده را خیلی وقت پیش کنار زده . یا مقصودت از کنار رفتن تیرگیها وپلیدیهای خود شجریان باشد که ماهم امیدواریم جبران کند انشاء الله

جاش تو قلب ماست استاد تا چشتون درآد

لياقت بسيجي و حزب الله همون تتلو هست ،،، دارن از حسادت مميرن

هرگاه حامیان شجریان متوجه شدند کسی که خط خوشی داره لزوما نویسنده خوبی نمیشه و فردی که صدای خوشی داره(به زعم حامیانش) لزوما همیشه مواضع درست اتخاذ نمیکنه آنجاست که شاید بشه به صحبتهای این افراد اعتنا کرد...اصولا خوانندگان از پیش از انقلاب آبرویی نداشتند و با لفظ منفی مطرب شناخته میشدند و اغلب افرادی بی بندوبار و گرفتار اعتیاد بودند و اگر قرار بر این بود که بعد از انقلاب به لطف محدودیتها به این قشر نگاه محترمانه ای بشه دلیل نمیشه با همون آبرویی که بعد از انقلاب کسب کردند اجازه پیداکنند در زمینه های غیر تخصصی اظهار نظراتی توهین آمیز در راستای همون پیشه مطربی قبل از انقلابشون مطرح کنند...
ب حال افرادی که خوانندگان و مطربان به خط فکریشون جهت میدن باید تاسف خورد..
ربنای شجریان به گفته خود او فقط تمرین صدا بوده پس با دعای ربنا برای این شخص معلوم الحال آبرو نخرید که خدا رو به خشم میارید..دوستداران شجریان حشرتون با شجریان مبارک!!

سلام
1)هنرمند اگر هنرش در جانش نفوذ کند هیچگاه دل هیچ دوستدارش را نمی شکند، دوستان چه به خواهید وجه نخواهید ایشان عده ای از دوستدارانش را به عقیده اش که معلوم نیست درست باشد یا نه فروخت ، یعنی به یک عده ای که گمان میکرد با اوهم عقیده اند بها داد آیا این معنی مردمی بودن است ؟
2)تا جاییکه یادم است اگر اشتباه نکرده باشم در بی بی سی گفت راضی نیستم صدایش در تلویزیون ایران پخش شود حالا چه طور شده ننه من غریبم در میاره (اینجا اصلاً بحث هنرش نیست بلغم وصفرا غاطی نکنید هنرش هم عالی اما این در جه از هنر نباید اورا فریخته سازد )
3)وقتی مرحوم استاد لطفی گلایه میکند از ایشان که دیگر از نظام چه می خواهد وچرا اینقدر از نظام طلبکار است دیگر چه جای صحبت من وتوست ...
4)نکته آخرایا استاد شجریان مادر زاد استاد بودند ، اول انقلاب ایشان که شاید ۴۰ ساله بودند استاد تمام بودند یا در سیر این سی سال انقلاب به استادی تمام رسیدند، اصلاً از کجا معلوم با آن موسیقی مبتذلی که قبل از انقلاب ترویج میشد در صورت استمرار امروز ایشان باز هم استاد می شدند ( با این رفتاری که امروز از ایشان دیدیم بعید می دانم که می توانست خودش را حفظ کند)
5)آیا هرکسی که در یک زمینه به استادی رسیده نباید در مقابل رفتارش پاسخگو باشد؟ آیا با آن بی احترامی هاییکه به نظام ومردم کرده (حتی یک درصد از مردم ) باید فقط به بهانه هنرش حلوا حلوایش کرد؟ وااسفا به ما سیاست زده ها ... راستی با این همه جز چند انتقاد در روزنامه ها چه کسی کمتر از گل به ایشان گفت .

شجریان اگر فقط با نظام مقدس جمهوری اسلامی سر ناسازگاری داشت باز از چشم مردم ایران اسلامی می افتاد چه رسد به این که صراحتا اعلام کند با خود اسلام ( به خاطر موضع گیری علیه برخی انواع موسیقی ) مشکل دارد.

واقعا شجریان رو دار است.
خائن به کشورباشد وبا پررویی مدعی هم باشد.

اگر رجا وکیهان وفارس از شجریان وهنرمندانی چون اوتعریف میکردند باید درمردمی بودن وهنرمند بودن اینگونه افراد شک میکردیم

تو این حسرت را به ...ببری که این سایت ها ورسانه ها ویا مردم متدین ایران عزیزتعریف از هنر فروشانی مانند گوگوش وطفیلیهای مانند یامطربهای مبتذلی مانند ... افتخار کنند

هر کس کارشو خوب انجام بده در ذهن مردم می مونه .... چه استاد شجریان باشه... چه هایده و گوگوش باشه ... اگه بهشت جای شما رجا نیوزی هاست من دلم نمی خواد به بهشت برم.

جهنم هم محصول ونتیجه اراده وخواست وعمل فرد است که روز قیامت بروز می کند همان خواست وعملش تبدیل به جهنم یا بهشت شماهم اگر اینای که میگویی را بهشت بردن حتما به جهنم مطابق دلت خواهی رفت.

خوشم میاد تو سایت مزخرفی مثل رجا نیوز هم تعداد مثبتها به استاد بیش از منفیاشه

اکبر متصل بشین کارت منفی زدن توی سایت رجا باشه خوبه بلاخره در کنار این عقده گشای هم سبک وراحت می شی و هم توفیق می یابی چند کلمه حرف منطقی وبا ادب هم ببینی

شما که از شجریان خوشت نمیاد تتلو گوش کن

تعداد مثبت و منفی ها را مقایسه کن، بعد آب رو بریز اونجا که میسوزه.

شما یه سر به سایت فروش بلیط می زدید و صندلی های رززو شده رو یه نگاه مینداختی همچین مقاله ای نمی نوشتی
فک می کنم ازینکه توو ایران برگزار نشد و نتونستید با چهارتا پلاکارد مرگ بر منافق کنسرت رو لغو کنید ناراحتید!

آخر و عاقبت پشت کردن به مردم

اقايوني كه دم از استاد ميزنند طبيعي است كه حال خودشان را هم درك نمي كنند!!! متاسفانه با كلمه وطن فروشي و هم كاسه شدن با اجانب را هنوز درك نميكنند و براي ما اينجور فكر كردن آمهايي مثل شما طبيعي است و بر همين جهل و ناداني دوزخ در انتظار شماست

قبل از اینکه کسی اسم شجریان رو تو این سایت نوشته.میخوام بدونم وضو گرفته یا نه؟

آره شجریان حتما با ...وضوء ساخته که هم آغوش ف ...ی مانند گوگوش شده

این که خیلی ساده است ، یک مجوز برای ایشان صدر کنید مشخص می شود طرفدارن شجریان بیشترند یا شما اهالی رجا نیوز

میخای مجوز از وزارت ارشاد کنونی بگیرید برای دو گروه یکی گروه کنسرت شجریان و دیگری برای گروه رقاصه گوگوش . آنوقت طرفداران شجریان مشخص میشه چقدرن.

میبینم که بدجور دارید از محبوبیت استاد شجریان میسوزید
به شماها که در پی گسترش فرهنگ اعراب هستید نمیشه گفت ایرانی
پس بیخودی نظر ندید
به قولی یه بنده خدایی که اربابتون بود آب و بریزید اونجا که میسوزه

به شما که شیفته و دل سپرده فرهنگ غرب هستید میشه گفت ایرانی ؟!؟؟!!!!!

نه آقا ... به درد شما و طرفداران عالم و دانای خودتون همون "تتلو"یی می خوره که نمی دونه چطور از پشت لباس دختر مردمو ببنده!! بعدشم میاد در مورد انرژی هسته ای میخونه و صلوات می فرستید براش...

شما هم اوج لذت حیوانی شهوانی گوگوش دواتونه مشکلی نیست چون تویلهای کیف کاب... ه ای خیلی جا ها هستش از الگوتون شجریان وگوگوش انور ابی دنبال کنید اینجا چه کاری دارید در سایت پاکیزه رجا

برای من «ربنای» استاد و بسیاری از موسیقی های ایشان ارزش بسیاری داشتند، اما متأسفانه خود این آقا نتونستند حافظ خوبی برای آثارشون باشند و در قضایای سال 88 با موضع گیریهایی که علیه ملت و نظام ایران داشتند دل بسیاری از مردم رو شکستند.
هیچوقت یادم نمیره که در بحبوحه ی حوادث سال 88 که خیلیها نیروی انتظامی رو بخاطر مدارا با مردم متهم به بی لیاقتی میکردند، این آقا با انتشار "تفنگت را زمین بگذار" چه کم لطفی هایی که به این مملکت نکردند...
آقای شجریان بد کردی...

کسی که با اقتخار کنار یک خواننده و رقاصه فاسدی مثل گوگوش عکس میندازه و در سال 88 به رای مردم توهین کرد، هرچقدر هم در زمینه موسیقی هنرمند باشه اما با این کارش خیلی از طرفدارانش رو از دست داد
کسانی که ازش حمایت میکنند جزء همان دسته افرادی هستند که همه عشقشون همون غرب و فاسدهایی مثل گوگوش و امثالهم هست
ربنا خواندن شجریان با در آغوش کشیدن یه رقاصه و عکس یادگار ی انداختن باهاش تناقض داره

خاک بر سر شجریانی که رفت به قاتلانی پناه برد که هنوز تابوت بچه های مظلوم شهیدی که سند جنایت هاشونه داره به مملکت بر میگرده .. چقدر نمک نشناسی حالم از صداش بهم میخوره دیگه صداش بوی نفاق میده

واي كه اگر اين مطلبتون پر بازديد بوده باقي مطالبتون چي هست ديگه

خواننده های فراری؟منظورت ابی سیاوش قمیشی و داریوش هست؟کی میگه اینا فراموش شدن؟

برای اثبات سوگیری مغرضانه شما همین بس که آهنگ تتلو (که کلی آهنگ مشکل دار داره رو وقتی خوشتون میاد میذارین). اومدی فردا شجریان رفت توبه کرد.
غیر از اون برای این مملکت زمانی کاری کرده، بخاطر اونموقع حداقل نباید اینطور باهاش رفتار کنید. علاوه براینکه دلیل ایتن رفتارهای ایشون ممکن هست کارهای امثال شما باشه.
درضمن هر هنرمندی حق داره سیاسی کار کنه. مگه شما مداح رو هنرمند نمی دونید؟!!!!

خداوند ارحم الراحمین است بله امیر اگر توبه کند توبه عملی در رفتار وگفتارش نشان دهد توبه را خیلی هم ارزش پیدا می کند وهمین مردم قضاوت مثبتی از او خواهند داشت ولی جلوتر با اما واگر که درست نمی شودتا عملا توبه نکرده باشد وگرنه این رفتارها را با همه تبعاتش باید بپذیرند.شجریان برای خدا بایستی هنر نمایی کند نه برای مثلا عکس العمل ولجبازی با بعضی ها اینکه دلیل نمی شود آقای امیر او به سمت هنر مبتذل با تابلو مشخصه گوگوش رفته این توهین به معنویت جامعه حاکم بر مردم مسلمان ودوست دار اهل البیت(ع) که خودش را وانمود به انان می کند است واین تناقض رفتاری است وچندش آور است. چرا مداح هنر ساندن پیام حسنی (ع)را دارد. حال شجریان هم به قول تو هنر وپیام (سیاسی او حتما همین سمت وسوی هم آوای و آغوشی گو گوشی دارد برای شما خوش باشد هم دراین دنیا ) وخدا انشاء الله بلاخره توبه کند برای خدا واخرت

یه عده هستن ک براشون شجریان و افتخاری و کیارستمی و فرهادی و.... فرقی نداره فقط کافیه ضد ولایت فقیه حرف بزنه ضد آرمانهای انقلاب شعر بخونه یا از بدبختی بیچارگیا مردم رو تو بوق بکنه تو دنیا یا با چار تا ضد انقلاب و وطن فروش نشست و برخاست کنه بیا ببین چه بوق و کرنایی براش راه نمینداختن چه تو ایران چه خارج ، علم کتلی دست میگیرن بیا و ببین از جیب خودشون هزینه میکنن تا آقا یا خانم تو رسانه ها بیان ، جنجال بپا میکنن اون سرش ناپیدا، همه اینا توطئه اس نقشه س ، ی عده م این وسط از آب گل آلود ماهی میگیرن.

در فرهنگ مردم نجیب وفرهیخته وهنر دوست ایران عزیز

به کسی که استاد خطاب شود در هر حال احترام میگذارند وشان او را نادیده نمیگیرند حتی اگر به مردم کشورش بی اعتنایی کرده باشد .

استاد شجریان هم برای مردم ما محترم است اما بشدت از او رنجیده اند و با نگاه قبلی به او نمینگرند واین خاطره تلخی برای همه ماست .

هم اکنون دعای ربنای ایشان را گوش میدهم

و امیدوارم بتواند خطاهای خود را جبران کند.

حیف این استاد که به بخشی از ارزشهای درونی خود پشت کرد .

ودل مردم فهیم کشورش را به درد اورد!!!!!

حالم از شنيدن نام اين وطن فروشان به هم مي خوره، بي وجودي و بي غيرتي هم حدي داره كه اين فتنه گران از حد گذرانده اند. صداي گنگ و تودماغي اين آدم كه تهوع آوره...

برای شما شجریان یا ابوعلی سینا و یا هر کس دیگر هیچ فرقی نمیکند اگر .....در خدمت شما نباشد ...برای شما نباشد ...اما نام شجریان برای دهان شما واقعا بزرگ است ....برای شما همان حامد زمانی سفارشی خوب است که خودش را به میکشیم میکشیم فروخت ...اما استاد شجریان ایستاد در مقابل یک کوتوله بی تربیت که از کمترین ادب وشعور بی بهره بود و با بی شرمی تمام ملتی را خس وخاشاک خطاب کرد ...اما الان همان ادم کوتوله چنان درزیر خس وخاشاک له شده که حتی همپیاله های هشت ساله اش به خاطر کارنامه ننگینش جرات نام بردنش را هم ندارند ...شجریان هنوز هم استاد اواز مردم ایران است ... حتی اگر اورا به بند بکشید !!!!

بلاخره شجریان هم توی این بهانه تونست خودشو به اونور اب واغوش گوگوش ها برساند اما برای شما و او متاسفم که دیرشده بود برای او که خودشان را با بی شرمی وبی تربیتی به ترویج هرزگی وفحشا ومبتذل نشان دهند . در ضمن میثم نام دانشمندان وعالمان پرهیزکار با تقوا را در کنار هوسرانان حیوانی مبتذل نبرید که نام وعکس آقای شجریان وان ف....ه چندش اور است. ومعلومه روسیاه اونی(نمونه عکس فوق) که یکذره برایش ابرو نمانده نزد مردم متدین ومسلمان ایران وجهان

رجانیوزیهای بدبخت
عاقبت چوب ای تفرقه افکنی هارو خواهید خورد
نظرات مردم رو ببینین دارن به هم فحش میدن
ننگ بر شما

کسانی که با خوندن این متن رجا، رگ گردنشون باد میکنه جزو همون دسته افرادی هستند که عاشق گوگوش و رقاصه های فاسد فراری هستند و دل سپرده و شیفته آمریکا و فرهنگ فاسد غربی هستند و در سال 88 با فتنه سبز همراهی کردند
شجریان فقط صدا داره همین .
یک پزشک یا محقق میتونه از علمش برای نجات انسانها استفاده کنه اما همون میتونه ویروس تولید کنه و روی انسانهای بیگناه آفریقا امتحان کنه
یک دانشمند میتونه برای رفاه مردم کار کنه یا بمب اتم برای کشتار تولید کنه
این که نشد دلیل که بخاطر صدای شجریان تمام خیانتها و تناقضات و توهین هاش رو نادیده بگیریم !!
توهین به مردم ، هم صدا شدن با منافقان و دشمنان خونخوار این ملت ، عکس یادگاری با رقاصه مفسد و پشت کردن به ملت
اینها در ذهن ما ثبت شده و هیچوقت فراموش نمیکنیم و با داد و قال بعضی سینه چاکهای غرب پرست چیزی عوض نمیشه
هر کسی با قاتلان شهیدان عزیز این آب و خاک همنوا شد از دیدگاه ما خائن و منفور و وطن فروشه
ان شاالله شماها با شجریان و اربابای آمریکایی و انگلیسی تون محشور بشید

اره ما عاشق رقاصه ها هستیم چشم تو کور.اما یه چیز رو تو اون مخ پوکت فرو کن.ما استخوان لای زخم خواهیم ماند .مملکت فقط مال شما نیست ارث پدرتون نیست

متاسفانه این آدم هایی که در باره این هنرمندای عزیزه ما که فرقی هم نمیکند اسمشان ، اظهار نظر میکنند و مدام فتنه فنته میکنند باید ازشون پرسید در ابتدا کدوم آدمه بی هوییت و بی اصالتی با بی احترامی و جار زدنه پوچ فتنرو شروع کرد؟؟؟؟؟؟؟؟ و باز هم متاسفانه این جور شخصیت هایی که از استاد آواز ایران بد میگویند باید پرسید خواهشا اسمه یکی از آهنگ های استاد را بگو؟؟؟؟؟؟ این جور شخصیت ها به دلیل اینکه دیده بسته و تک بعدی دارند فقط به خیاله خودشان دنباله آبادانی آن دنیای خود هستندو همین موجب میشود همه چیز را دراین دنیا تخریب کنند ، بهرحال مثلا ما در مملکت آزاد زندگی میکنیم و هرکس میتواند اظهار نظر فرماید ولی تواین دنیا به این نتیجه رسیدم که هرگز تا به جای کسی قرار نگرفته ای نمی توانی بگویی فلانی چرا این کار را کرد پس یهتر است قضاوت نکنیم و آرزو کنیم هرشخصیتی که برای این مملکت نام آور است سالم باشد و در کنار خورمان باشد تا بیگانگان

عجب نظریه پرفسور رستم خان: هرکی به جای دیگری قرار نگرفته ای نمی تواندبگویید چرا اینکار را کرده؟ پس چرا آرزوی سلامتی اخلاقی می کنی برایش؟
عقل کل می دونی این انتقادها همه برای این است که چطور این استاد مشهور هنری اعجوبه شما خودش را در منجلاب ابتذال در آورده ؟آیا این ناشی از بی معرفتی وتربیتی او است یا اینکه خیر واقعیت او در اصل این است ولی فرصت نیافته بروز دهد که شانس اظهار ان را بلاخره بهر بهانه ای پیدا کرد.

خوننده ای که بعد از 70 سال میخاد وارد بازیهای سیاسی بشه معلومه یه جای کارش میلنگه.... ولی تو این قضیه من حق رو به نظام میدم... شما برید و مصاحبه های ایشونو تو بحبوحه 88 یه بار دیگه گوش کنین تا بفهمین واسه چی تعطیلش کردن... اگه توبه کنه و برگرده ما هنوز هم قبولش داریم ولی داره لج میکنه و با لج کردن و کله شقی مطمءن باشین به هیچ جا نمیرسه...

پخش کن یا نکن ولی از رجا نیوز خیلی خوشم میاد، گاهی که دوست دارم یه افراط خوب رو ببینم در عمق بی مغزی و تحجر یه سر به سایت شما میزنم کلی روحیم عوض میشه، خدا خیرتان بده!!!!
آنقدر چرت و پرت نشر کنید تا . . .

ماهم هر وقت میخایم به عمق افکار منحرف وپر از حماقت بعضیا پی ببریم میاییم کامنتای توو امثال تو رو میخونیم که حرفی واسه گفتن ندارید یا فحش میدین یا توهین یا یکسره میگین آب بریز فلان جا که میسوزه .. منطقتون در همین حده بی تربیتای منحرف!!!!!

shajariano ham avare kardin??yani har ki kolash mese kolaye shoma nist badee??bayad avare beshe??? :I

خدمت هواداران و دوستان استاد شجریان
والا بخدا همین شجریان اگه تو فتنه 88 ضد موسوی و کروبی حرف میزد چه بلاهایی که خود شما سرش در نمیووردین مث همون بلاهایی که سر علیرضا افتخاری و دختراش تو خیابون و دانشگاه در اوردین چه توهینها که بهشون نکردین... حالا این آقا رفته اسرائیل کنسرت اجرا کرده با گوگوش عکس انداخته پیش شما شده استاد فرهیخته گرانمایه!!!!

با سلام
یه عده که کامنتای موافق جناب شجریان رو نوشتن شاید عمرا آهنگاشو گوش نکرده باشن واصلا ندونن ربنای سحرای ماه رمضونو چند سال میخوندن که اونم به خواست خودش که لج کرد گفت دیگه ربنای منو پخش نکنید صدا و سیما هم پخش نکرد کلاً اینو میخواستم بگم که این عده اصلا صدای آقای شجریان رو تشخیص نمیدن فقط روی حب و بغضها ازش طرفداری میکنن چون ایشون تمام مرزها رو درهم شکستند و پشت پا به اعتقادات و آرمانهای انقلاب و شهدا زدن به مذاق عده ای خوش اومد و دارن ازش حمایت میکنن . والسلام

اره پشت پا به حکومت سرمایه داری زده.

بخدا همین گوگوش اگر بیاد ایران تو یه کنسرتش بالای ده میلیون میان.

آره، احمق کم نیست!!!

آقایونی که هی استاد استاد میکنید
خوبه که معنا و مفهوم استاد رو هم بدونن استاد کسی است که پایش را جای پای پیامبر بگذارد نه در شبکه ها و مراکز مخالف و معاند نظام و انقلاب
نکته : شاخص ولایت است هرکس در هر مقامی نه تنها جناب شجریان هرکس دیگری هم که باشداگر علیه نظام،انقلاب و ولایت موضع گیری کند تا مادامی که از موضع خود بازگشت نکرده است مخالف اوییم
و السلام
یا علی

باتوجه به حمایت های شجریان از حزب اصلاحات ، یعنی میرحسین موسوی و رفسنجانی و خاتمی و دولت بنفش درست آن است که به جای "خاک پای ملت ایران" بگوید و بگوییم : خاک پای دولت های ایران به جز احمدی نژاد

آخه کی دیگه به چرندیات و داد و بیداد این مطرب زهواردررفته گوش میده ... اینجا هم جیغ و داد این بابا خریدار نداره ... من نمیدونم چطور به یه مطرب لقب اُستاد میدن ... کجای این مردک به فرهیختگی میخوره که عده ای فکر کردن میشه بهش گفت استاد ...