هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 9 ارديبهشت 1396
ساعت 09:41
به روز شده در :

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 24 تير 1394 ساعت 19:38 2015-7-15 19:38:29
شناسه خبر : 217192
وقایع شب گذشته بار دیگر نشان داد که مشکل اصلی در ماجرای هسته ای،  ارتباط چرخش سانتریفیوژ ها با چرخ زندگی مردم نبوده است، بلکه اگر امروز چرخ سانتریفیوژها دیگر نمی چرخد به خاطر نچرخیدن چرخ فرهنگ و تجربه درونی یک ملت بوده است. همان نقطه ضعفی که در همه این سالها به اشتباه از آن به عنوان مشکل صرفا «اقتصادی» نام برده شده و همه چیز به گردن «شکاف اقتصادی» انداخته شده اما حقیقت ماجرا این است که اصل مشکل یک شکاف عمیق فرهنگی- اجتماعی است.
وقایع شب گذشته بار دیگر نشان داد که مشکل اصلی در ماجرای هسته ای، ارتباط چرخش سانتریفیوژ ها با چرخ زندگی مردم نبوده است، بلکه اگر امروز چرخ سانتریفیوژها دیگر نمی چرخد به خاطر نچرخیدن چرخ فرهنگ و تجربه درونی یک ملت بوده است. همان نقطه ضعفی که در همه این سالها به اشتباه از آن به عنوان مشکل صرفا «اقتصادی» نام برده شده و همه چیز به گردن «شکاف اقتصادی» انداخته شده اما حقیقت ماجرا این است که اصل مشکل یک شکاف عمیق فرهنگی- اجتماعی است.

امیرحسین ثابتی- رجانیوز: شب گذشته  دقیقا در همان ساعاتی که اکثر مردم کشور اطلاعی از جزییات توافق نهایی هسته ای نداشتند و در پس اظهارات متناقض اوباما و کری با روحانی و ظریف، با کنجکاوی مشغول رصد تلوزیون و دیگر منابع خبری بودند تا از سرنوشت نهایی توافق و آینده تحریم ها اطلاعات بیشتری کسب کنند، برخی خیابان های شمالی تهران و مناطق خاص در چند شهرستان حال و هوای دیگری داشت.

اما قابل پیش بینی بود که بازهم مردم مستضعف و محروم! ساکن میدان ونک، میدان کاج،  پارک وی، قیطریه، پاسداران، نیاوران، میرداماد و تعدادی دیگر از مناطق شمالی و غربی  تهران که در سالهای گذشته تحریم ها فشار زیادی به آنها وارد کرده بود! با پورشه، پرادو، بنز و سانتافه هایشان به خیابان بیایند تا برای محدود شدن توان استراتژیک کشور و همزمان باقی ماندن تحریم ها، جشن پیروزی برگزار کنند.

 

این موضوع در واقع در دل خود پیام آشکاری داشت و آن اینکه علیرغم همه  شانتاژهای رسانه ای اصلاح طلبان و حامیان دولت و همچنین اظهار نظر برخی مقامات دولتی مبنی بر آمادگی برای برگزاری جشن هسته ای توسط «مردم»، در عمل چنین اتفاقی نیفتاد و در مقابل اقلیت مرفهی که یک روز به بهانه باخت تیم فوتبال از آرژانتین، روز دیگر به بهانه برد والیبال ایران از آمریکا و روز دیگر نیز برای از بین رفتن زیرساخت های هسته ای کشور به خیابان ها می آیند تا جشن بگیرند، دردشان معیشت و اقتصاد نیست، مشکل اصلی یک فاجعه عمیق فرهنگی- اجتماعی است که هر از چندگاهی خود را در رفتار بخشی از یک طبقه خاص جامعه نشان می دهد؛ همان طبقه ای  که در اصل بزرگترین منفعت اقتصادی از  تحریم ها را برده و در سالهای گذشته نیز بواسطه تکانه های ارزی و ریالی، سرمایه هایشان رقم های نجومی پیدا کرد، اما حالا مدعی هستند تحریم ها به آنها فشار آورده و از تعطیلی برنامه هسته ای کشور خوشحال هستند!

 

در هر صورت این مساله نشان می دهد اگر قرار بود به معنای واقعی کلمه مردم از توافق هسته ای جشنی بر پا کنند، شب گذشته نه فقط چند خیابان شمالی تهران بلکه تمام تهران از میدان شوش تا میدان خراسان، میدان شهدا، میدان بهارستان، میدان انقلاب و ... نیز باید شاهد حضور مردمی می بود که از این اتفاق خوشحال بودند اما کاملا برعکس، آنهایی که در همه این سالها بیشترین فشار اقتصادی ناشی از تحریم ها را تحمل کردند شب گذشته دلیل و حجتی برای خوشحالی نداشتند چون نه از رفع تحریم ها مطمئن بودند و هم آن قدر «فهم» و «شرافت» داشتند که بعد از محدود شدن توان هسته ای و استراتژیک کشور، با خوشحالی کف خیابان به دشمن آدرس غلط برای ادامه پیشروی را ندهند.

وقایع شب گذشته بار دیگر نشان داد که مشکل اصلی در ماجرای هسته ای،  ارتباط چرخش سانتریفیوژ ها با چرخ زندگی مردم نبوده است، بلکه اگر امروز چرخ سانتریفیوژها دیگر نمی چرخد به خاطر نچرخیدن چرخ فرهنگ و تجربه درونی یک ملت بوده است. همان نقطه ضعفی که در همه این سالها به اشتباه از آن به عنوان مشکل صرفا «اقتصادی» نام برده شده و همه چیز به گردن «شکاف اقتصادی» انداخته شده اما حقیقت ماجرا این است که اصل مشکل یک شکاف عمیق فرهنگی- اجتماعی است چرا که اگر قرار بود کسی از توافق هسته ای خوشحال باشد، نه پورشه سواران و برج نشنیان بلکه همانهایی بودند که در تمام این سالها درد و رنج های اقتصادی- معیشتی تحریم ها را هم با جان و دل پذیرفتند اما ذره ای از دشمنی با آمریکا دست نکشیدند؛ همانهایی که خمینی کبیر در وصف شان گفت:

«و تتها آنهایی تا آخر خط با ما هستند که درد فقر و محرومیت و استضعاف را چشیده باشند. فقرا و متدینین بی بضاعت، گردانندگان و برپادارندگان واقعی انقلاب ها هستند... آنها که تصور می کنند مبازره در راه استقلال و آزادی مستضعفین و محرومان جهان با سرمایه داری و رفاه طلبی منافات ندارد، با الفبای مبارزه بیگانه اند. و آنهایی هم که تصور می کنند سرمایه داران و مرفهان بی درد با نصیحت و پند و اندرز متنبه می شوند و به مبارزان راه آزادی پیوسته و یا به آنان کمک می کنند، آب در هاون می کوبند . بحث مبارزه و رفاه ، بحث قیام و راحت طلبی، بحث دنیاخواهی و آخرت جویی دو مقوله ای است که هرگز با هم جمع نمی شوند»

 دیدگاه کاربران

مستضعفان ونک نشین بنز سوار رو خوب اومدی :))

رییس جمهور باهوش و مودب اوباما:ما تحریمها را برای رسیدن به راه‌حل مبتنی بر دیپلماتیک اعمال کردیم و این چیزی است که بدان رسیده‌ایم و این کار را انجام داده‎‌ایم.

فلسفه وجودی این جماعت ریختن تو خیابونه! اگر بهونه ریختن تو خیابون رو ازشون بگیرن دچار بحران روحی روانی میشن. الکی خوش هایی که با همین چیزا زنده هستن.

یکی در این وادی نیست به گه که این توافقی که با ما کرده اند به کدام طرف خیر بیشتر و کدام طرف خیر کمتر دارد؟ به نظر من به طرف غربی و اسرائیلی خیر و برکت بیشتری دارد تا ما زیرا با این توافق ما وارد گود و بازی سیستم ارتباطات جهانی و تعامل سیاسی از نوع غربی شدیم و چون توافق نمودییم نمی توانیم از آن شانه خالی کنیم استکبار جهانی با توجه به دشمنی که با انقلاب اسلامی دارد و آن را مقابل نظام سلطه و سرمایه داری خود می بییند. و با توجه به تهدیدات نظامی و تحریم ها که در این دوران داشته به این نتیجه رسیده که اینبار باید انقلاب اسلامی را باید به نحوی دیگر یراندازی نمود و روش این است که به ایران باید خندید و امتیازات اقتصادی به آنها داد تا آنها را دلبسته جهان مادی نمود و این کار باعث می شود که اینها در طولانی مدت از اهداف و آرمانهای خود دل بکنند. و از انقلاب اسلامی جز تبل توخالی بیش چیز نماند. درسته نتانیاهو دارد خود را عزا گرفته این توافق نشان می دهد. ولی مطمئن باشید او از همه خوشحال تر و شادمان تر است چون می بینند قدرت های جهانی ایران را محدود کردند. الهم عجل لولیک فرج

اسرائیل و آمریکا فقط یک اختلاف تاکتیکی داشتند ولی هدفشون یکی بود!اسرائیل به روش فشار و تحریم اقتصادی برای نابودی ایران دل خوش کرده بود ولی آمریکا با دید واقعبینانه تر به این نتیجه رسیده بود که تحریمها دیگه عملا نتیجه بخش نیست ولی میشه با روش مذاکره و استحاله از درون جمهوری اسلامی رو از پا درآورد که مصداقش در جملات اوباما کاملا مشهوده!«این مذاکره کاری کرد که با سالها جنگ و فشار و تحریم نمیشد به اون رسید!»

بسووووووووووووووززززززززززز

جوجه رو عزیزم آخر پاییز میشمارند دقیقا آخر پاییز

این غضنفرا رو یکی بگیره!باهمین رقصو آواز سرشون گرم بود که بحرینو دادن رفت!

تو اگه شنیدی پنیر.... برو اون گوشه بمیر رررررررر

بزنم ب تخته ، فعال شدی!!! تو همون نبودی ک از رجا ایراد میگرفتی ، تن تن میگفتی میدونم منتشر نمیکنید!!!! فعال شدی!!! اون همه رای منفیا مال توئه ، نه????? فکر جیب بابات باش اینهمه نت حروم میکنی......

نکته مهم و جالب هم همین است که همیشه ثروتمندان بالاشهر طرفدار سازش هستند و همیشه این جنوب شهری های و مستضعفین هستند که پای انقلاب ایستاده
اند.
پس کاسبان رفع تحریم نگران معیشت مردم فقیر نیستند. بلکه نگران سفرهای خارجی اعیان و اشراف بالاشهری هستند.
وجود این دو قطبی فقر و غنا غی قابل انکار است و رویاروی این دو قطب اجتناب ناپذیر.

واقعا چرا الکی میریزین تو خیابون؟؟؟
دولت لطفا واسه این بیکارها یه کاری پیدا کنه!!!

این که بعد از 15سال پرونده ایران از شورای امنیت در میاد و طی این سالها کمک کم کم صنعت هسته ای مون تعطیل میشه یکم بو داره بوی توطئه ای بلند مدت به مشام میرسد

درنمیاد دوست عزیز!تازه بادست خودمون داریم به سازمان ملل مجوز هم میدیم که اگر توافقنامه رو اونجوری که آمریکاییها میگن اجرا نکردیم ؛همه کشورها حق دارن باهماهنگی سازمان ملل به ایران حمله کنند!!
داریم پرونده رو بااصرار آقای ظریف ودوستان میفرستیم ذیل بند 7

احسنت حرف دلمون روز زدي

دست نویسنده رو از دور بشدت می فشارم دمت گرم حرف دل ماهم همینه اینا فک کردن به ارژانتین باختن اینقدر خوشحالن یکی نست بگه باختییییییم

حالا هم که رئیس کل بانک مرکزی می فرمایند که کل پول های بلوکه شده فقط 29 میلیارد است. سوال اکنون این است که این مدیرانی که می دانستند که رقم صد و چند ده میلیارد دلار "مبالغه" بوده، چرا تا بحال سکوت کرده بودند و گذاشته اند تیم مذاکره کننده در فشار کاذب چانه زنی کند؟ چرا دراین دوسالی که همه رسانه ها و از جمله همین سایت رجانیوز از ملبغ بیش ار صد میلیارد دلار خبر می دادند، جناب مدیرانی که آنرا "مبالغه" می دانستند، سکوت کرده بودند؟

لطفا نوشته هامو بزارید...جماعت خوارج که همش دنبال ایراد گرفتن هستید...8سال مذاکرات دست دوستان شما بود ...دیدیم مملک داشت چی میشد...خواهشن کمی انصاف داشته باشید

درست است که در دوره ی قبل هشت سال مذاکرات طول کشید زیرا حاضر به باج دهی به این بزرگی نبودیم اگر متن توافقی که ایران به دنبال ا ن در زمان جلیلی بود میخواندید متوجه میشدید که در ان زمان ته حرفی از فوردو بود نه از اراک نه غیره نه از پروتکل الحاقی خبری بود نه بازدید از مراکز نظامی نه مصاحبه با دانشمندانمان غنی سازی بیست درصد هم فقط برای شش ماه تعلیق میشدوقابل تمدید نبود به این میگویند یک مذاکره ی با عزت اروپا هم حاضر به این توافق شده بود 99درصد راه را جلیلی بدون سر وصدای رسانهای پیش برد متا سفانه 1در صد باقیمانده را تیم مذاکره کننده چنان خراب کرد که غرب این پیروزی را در خواب هم نمیدید ایا شما به عنوان یک ایرانی متعهد این توافق را با عزت میبینیداروپا زرنگی کرد ادامه ی مذاکرات را به بعد از انتخابات موکول کرد تا ببیند میتواند امتیاز بگیرد یا نه و ما مثل ادمها ی بدهکار همه چیز را تقدیم اروپا کردیم و صنعت هسته ایمان را راحت و به سهولت از دست دادیم ایا شما حاضرید دسترنج عمرتان را راحت از دست بدهیدایا این توافق جشن گرفتن دارد.

اتفاقا بقول شما دوستان ما دستها ی امریکا رو بالا برده بودن تا اینکه سروکله دوستان شما با فتنه ها شون درسال ۸۸ پیداشدوهمه چی رو ریختن به هم

دادا! همین20 فروردین که تو تقویم زده " روز ملی فناوری هسته ای " تلاش 8 ساله دولت قبلی بنده خدا بود... که به لطف و عنایت دولت حسن آقا دیگه از سال آینده این عنوان از 20 فروردین حدف میشه
یادت نیست هر روز هر روز از یه وسیله جدید تو حوزه نظامی رونمایی می شد؟!
یادته چندتا فضا پیما پرتاپ کردیم هوا؟!
حالا چی؟!!!!

8سال دست کسانی بود که صنعت هسته ای رو به بادفنا ؛ وتن به ذلت ملت وکشتار دانشمندان وجاسوسی از مملکت و....ندادند

داشت چی میشد ؟؟؟؟

از اسراییل تهدید به بمب هسته ای نشده بودیم که اون هم تو ماه پیش شدیم

باشه ما جماعت خوارجیم، برای اینکه مردمو با خودشون همراه کنن از این القاب هم به امام حسین دادن اما بدون اگه دکتر جلیلی هم قرار بود زمرد بده شکلات بگیره ما خودمون به ایشون هم انتقاد می کردیم کما اینکه دکتر ابداً اهل باج دادن نیست.

باسلام خدمت شما دوست عزيز معلومه كه اخبار اصلا گوش نميكني كاش كمي هم به حرف هاي رهبري گوش كنيدكه فرمودند ماهرچه پيشرفت داشتيم تو ده سال اخير بوده پس حالا كه انصاف نداره تمام جهان به امان اومدن از پيشرفت ايران تو اين چند سال اخير با تمام تحريم هاي كه داشتيم كمي تامل كنيد عزيزان

جماعت صفین خواهیم دید از این به بعد چه خواهد شد!!! انشاالله که خیره انشاالله که خیره... اما خدا نیاره اون روزی که به سرنوشت عراق گرفتار شیم چون همون صدام بود که توافقنامه با آآمریکا امضا کرد که برن عراقو زیرو رو کنن دنبال سلاح هسته‌ای باشن... آخرش چی شد.. گفتن ما چیزی پیدا نکردیم صدام راست میگه اما خاکشو به توبره کشیدن ... حالا هم میبینید چه روزی افتادن... خدا اون روز نیاره...

مردم ما عادت دارند همیشه بعد از باخت به قدرت های بزرگ جشن می گیرند!!! مثه همون آرژانتین! جالبه چرا مردم هیچکدوم از کشورهای 1+5 بعد از این توافق باصطلاح تاریخی نمیریزن تو خیابون جشن بگیرن؟؟؟!!! متاسفم که این جماعت الکی خوش همیشه باعث مخدوش شدن وجهه ایران در دنیا میشن! یادمه بعد از توافق لوزان و خوشحالی همین مرفهین بی درد یکی از رسانه های امریکایی از ابراز خوشحالی مردم بعد از تعطیلی هسته ای ابراز تعجب کرده بود! با این حرکاتشون نشنون دادن که چقد تحریما روشون اثر گذاشته و تمام مقاومتهای سالهای گذشته بر باد رفت! فقط متاسفم...

واقعا چرا اینقدر ما ملت حداقلی هستیم؟؟چرا خودمون رو اینقدر دستکم میگیریم ؟؟آیا ماباید به این مقدار از برنامه هسته ای راضی بشیم؟؟
بعدهم دادو بیداد راه میندازیم که ایرانی فلان است وبهمان وباغیرت و وطن دوست و...!!
کدوم تحقیر از این بالاتره که عزتمون بااین مذاکرات معامله شد؟یمن رونگاه کنیدهیچی نداره وهمه چیزشو داده ؛اما میگه ما ایستادیم؛اما ما...

کاش شهیدای هسته به یاد آوریم

همین که رجا نیوز و رسایی و کوچک زاده مخالف توافقنامه هستند پس معلومه که توافقنامه کاملا درسته.

چون همیشه عدهء کمی هستندکه بابصیرتند و اکثرهم لایعقلون ولایشعرون ولایفقهون!!!

متاسفانه استدلال همه ي افسادطلبان همين است. زمان فتنه 88 هم همين گونه استدلال ميكردند كه مملكت تا پرتگاه فروپاشي پيش رفت.

یه لحظه خودت فکر کن عزیزم ...
واقعا حرف مضحکی زردی

عجب تحلیل قانع کننده ای!

شما رجانیوزی ها مثل خوارج زمان امام هستید واقعا جواب خداوند متعال را در دنیای آخرت چطور می دهید

از دست بعضی از این مردم !
از دست این توافق!
از دست این دولت!
واقعا نمیدونم چی بگم
نگرانم

من مطمئن هستم که نظرمو نمسذارید لااقل یه نفر میخونه. چرا شما فقط نظرات طیف خاصی فکری را منتشر میکنید شاید هم طیف وسیعی خواننده سایت شما نیستند. من از طبقه مستضعف هستم و خیلی هم خوشحالم از این توافق عزت مندانه که رهبری نظارت داشتند و همواره هدایت های ایشون کمک کننده بوده است.

رهبری تظارت داشتند، ارشاد هم کردند، اما خطوط قرمز ایشان رعایت نشد.

بقول رهبر عزیز اونها له له می زدند برای رفع تحریم این رو در صحبت های اوباها هم میشد فهمید (اینکه هر تصمیم کنگره رو وتو می کنم و اگه توافق نمیشد تحریم ها فرو می پاشید و ...) خلاصه کلام لقمه رو چرخوندیم دور سرمون و جزئی از اون نصیب مون شد بنظر من اگر هم کلی امتیاز می گرفتیم Tشادی در شرایط فعلی توجیهی نداشت چون هنوز توافق معلقه و نیاز به تصمیم کنگره داره

دقیقا دور و بریای ما اونا که دستشون ب دهنشون میرسه چقدر خوشحال شدن با دمشون گردو میشکستن ... اما اونایی که ولایی ان و حالیشونه ، رفتن تو فکر.. خدایا خودت عاقبت این توافق بخیر کن..

بنده های خدا گرسنگی خیلی بهشون قشار آورده!

از تیم مذاکره کننده تشکر می کنم ولی یک سئوالی برای شخص بنده پیش اومده و اون هم این که این توافق نامه باید توسط امریکا ومتحدانش اجرایی بشه و تحریم ها توسط ایشان لغو بشه، وقتی ریاست جمهوری محترم آمریکا می گن تحریم تدریجی برداشته خواهد شد و برگشت پذیر هستند و ما شدیدترین بازرسی ها را خواهیم داشت چرا باید این قدر عجولانه و ناپخته خوشحالی کنیم؟ باید از فردایی ترسید که امریکا با ماشین رسانه ای قدرتمندی که در اختیار دارد ایران را مقصر جلوه دهد و ایران را بیش از این منزوی کند و تحریم را باز گرداند. امیدوارم همه ایرانی ها همیشه شاد و سربلند باشند.

شما یه مشت احمق کور و بیسواد هستین که به هر قیمتی میخواین دروغ بگین ، آشغالا
همه مردم اومده بودن به جز شما اقلیت مطلق

داداش همینو میتونستی موادبانه تر هم بگی...
فقط چندتا سوال... این "همه ی مردم" چرا بالا شهر تجمع کرده بودن...؟
این همه مردم چند درصدشون از کلیات (فقط کلیات!!) توافق نامه خبر داشتن...؟
راستی این مردم از جنس همون مردمی نیستن که ایران از آرژانتین باخت ریختن بیرون؟

این مردم از جنس همون مردمی نیستن که اون مردک گفت آمریکا میتونه با یه بمبش کل سیستم دفاعیه مارو از کار بندازه جیغ و هورا کشیدن؟

قُلْ هَلْ يَسْتَوِي الْأَعْمَى وَالْبَصِيرُ أَفَلَا تَتَفَكَّرُونَ ...

جمعیت ملت ایران و شعارشون رو باید روز قدس و پای تشیع شهدا می دیدید. که کور و کر بودید و ندیدید و نشنیدید.
خوشی امنیت زده زیر دلتون خبر ندارید که با این توافق چقدر به بی امنیتی نزدیک شدیم. داعش در عراق نتیجه اعتماد صدام به امریکا بود. متاسفانه تا به درد بی امنیتی مبتلا نشویم مثل این که نمی خواهیم از این خواب خرگوشی بیدار بشویم.

ادب شما رو عشق استتتتتتتت!

مطمئنا انسان عاقل قبل از اينكه جنش بگيره علت جشن جويا مي شه و اينكه بدون دليل جنش بگيري و خوش باشي كار آدمهاي الكي خوش مانند ديوانه ها كه نمي دونند وسه چي خوشحالند و هميشه مي خندند آخه خوشحال بودن و خندان بودن هم دليل مي خواد كه آن هم سعادتمندي خودش، خانواده اش و يا وطن

آقای مودب و با سواد اگه همه اومده بودن حداقل خیابونا مثل زمان تشییع شهدا و روز قدس جای سوزن انداختن نبود عظمت حضور ملت رو توی این روزا مشاهده فرمودید که جناب.

درود بر تو که مزدور غربی ها هستی و خیلی قشنگ ارادت خودت رو به آمریکا و غربی ها نشان میدی !!! دموکراسی غربی یعنی سوریه یعنی عراق یعنی اکراین یعنی غزه یعنی لبنان یعنی کشور ها ی شمال افریقا که هر روز انفجار و خونریزی هست دمکراسی غربی یعنی افغانستان یعنی پاکستان یعنی میانمار دموکراسی غربی یعنی جهاد نکاح یعنی مجاز شمردن لواط در جبهه جنگ و هزاران دستاورد دیگر حالا مرید غربی ها منتظر کدومشون هستی!!!!!!!!!!!!!!!!

بیچاره مردم قربانی امیال این غربگراها شدن . صدا وسیما طوری گزارش میکنه که انگار همه مردم شادن و دیگه به مراد دل رسیدن واین خودش نمک ریختن به خون دل مردم فهیم پای انقلابه

تا الان در این مذاکرات فقط امریکا راست گفته

داستان اونو شنیدید که هم پیاز رو خورد و هم تازیانه رو و هم پول رو داد . ظاهرا اونطوری که بوش میاد ملت ما هم همین بلا سرش اومده سیزده ساله که پیه همه چیز رو به تنمون مالیدیم از تحریم و گرونی و گرونی دلار و تورم و هزار جور کوفت و زهرمار دیگه که خیر سرمون عزتمون پایمال نشه . ولی علاوه برتمام اون بلاها اخبار واصله میگن عزتتون له شد البته با تدبیر و امید . خدا کنه اشتباه باشه ولی اگه درست باشه مرگ بهتر از زنده موندنه بزار اونایی که درد رقصیدن توکوچه ها دارن خوش باشن تا وقتی از رقصیدن خسته شدن و نئشه از سرشون پرید شاید بفهمن اون آواز خر برفت و خر برفت یعنی چی . ضمنا اون دوستمون که جواب دیگری رو با بسوز نوشته خدا کنه که خودش نسوزه .

این ها فقر فرهنگی دارن.

منو خودم جزء مستضعفین هستم و زیاد چشم از این توافق آب نمیخوره. اما یه نظر مخالف هم پخش کنید. اولا این مرفه هام جزو این کشورند و حق شادی دارند و من نمیدونم چرا شما شادی ر و فقط حق مستضعفان میدونید. ثانیا اگه دوره شما یه همچین اتفاقی می افتاد و اینها مییومدن خیابون باز اینطوری رفتار میکردید. ثالثا اصلا درسته شما در دوره ای که قدرت داشتید کارای خوب زیاد کردید ولی کارای بد هم تا دلتون بخواد کردید پس این همه ادعا نداشته باشید. یادتون باشه این فاصله طبقاتی بیشتر تو دوره شما تو جامعه گسترش پیدا کرد

این مرفهین بی درد دارن برای آینده خوشحالی میکنن !!! وقتی غربی ها واقعا به تعهداتشون عمل کردن بعد خوشحالی بکنین الکی خوش ها !!!!!!!البته قبلش هم ببینید چی دادین وچی گرفتین!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ما به تبعیت از ان پیر سفر کرده اعلام میکنیم که یک تار موی کوخ نشینان برتمامی زندگی کاخ نشینان شرافت دارد

هر دم از این باغ...
خدا همه ی مارو به راه راست هدایت کنه.
این جماعت که ظاهرا در خیال خام هستند. انشاالله مجلس دقت لازم به به عمل بیاره

این که رئیس جمهور میگه به وعده ام عمل کردم جواب بده در دوران شما که غنی سازی تعلیق شدش ، اگر تعداد 19000 سانتریفیوژ و غنی سازی 20 درصد و فردو و ... نداشتیم با چه برگ برنده میخواستید مذاکره کنید ... همان مرفه نشینان بی غم بالاشهر با ماشینهای میلیاردی یک روز کاسبان تحریم هستند و یک روز کاسبان رفع تحریم

فقط میتونم بگم متاسفم .. امیدوارم خوشحالیتون تا آخر همینجوری باشه.
این دوستان صحبت های جدید اوباما رو برن بخونن تا از سناریوی جدید ایشون با خبر بشوند.

براي تمامي دوستان و نظراتشون احترام قائلم ولي بي مهري نكنيد أين مناطق هميشه شلوغ هستن و خيلي از اون آدمهايي رو ك ديديم نه تنها از تمامي مناطق تهران بودند بلكه خيلي از دوستان از اطراف تهران هم آمده بودند عده اي براي تماشا عده اي براي خودنمايي ولي بيشتريهامون از دل همه مردم بودند و درك اين واقعيت كمي واقع بيني ميخواهد به اميد سربلندي هميشگي ايران و ايراني

ایا ما نفهمیدیم که این یک باخت بزرگ بود و ادعای ناراحتی ازسوی اسراییل در توافق صرفا یک جنگ زرگری با امریکا برای مجا ب کردن ایران برای رسیدن به توافق بود.

از بین چند صد ماشین شما فقط همین بنز رو دیدی؟؟؟

با جو سازی صدا و سیما فعلا جشن بگیرید .....متن توافق در حال ترجمه است هر وقت ترجمه تمام شد بعدا می گوییم جشن واسه چی بود صدا وسیما بعد چهل هشت ساعت یک خط از توافق را رسانه ای نکرده است اینا کسانی بودند که می گقتند دانستن حق مردم است اما حالا می گویند جشن بگیرید شما نمی خواد از متن ان چیزی بدانید!!!!

واقعا باید برای صدا و سیما متاسف بود که بعد اینهمه سال هنوز یک سیاست رسانه ای مشخص نداره! همیشه یا در حال افراطه یا تفریط! این صدا و سیمای فشل رو کجای دلمون بزاریم؟!

صد صفحه توافق که هنوز معلوم نیست چیست ؟؟خدا به خیر کند !اخه باید بدونیم برا چی جشن گرفته اند ؟؟ برا بعضی که امریکا را می پرستند سبک زندگی اونا را دوست دارند صرف توافق مهم است نه متن توافق عکس یادگاری مهم است نه این که چی داده شده وچی گرفته شده اصلا براشون مهم نیست ان شاالله اون جوری که فکر می کنند اوصاع اقتصادی خوب بشه اگه امریکا به توافق پایبند باشه و تحریم ها رو برداره اگه!!!

بلاخره یه مملکت عظیم هشتاد میلیونی هم باید دوهزارتا مطرب و دلقک ورقاص هم داشته باشه و افتخارشون هم خوردن حق و حقوق هفتادو نه میلیون ونهصدوهشتادوهشت هزارنفر دیگه باشه ...که مازرنگ بودیمو بردیم..دوران بزن دررو گذشت...دایی !! جوجه هاروآخرپاییزمیشمارن..

رجا نیوز میدونم نظرمو منتشر نمیکنی ولی من از طرف خونواده خودم حرف میزنم نه پورشه داریم نه بنز یک کامیون کمپرسی برای خونواده هشت نفری داریم تا قبل از تصویب کاغذ پاره ها زندگی ما میچرخید ولی الان بخدا قسم به نان شبمان محتاج هستیم دوستدار خاتمی و امثال موسوی هم نیستیم دوستدار رهبریم حالا اگر بشنویم که تحریمها برداشته میشوند تا شاید ما هم رنگ گوشت را سر سفرمون ببینیم آیا حق نداریم خوشحال باشیم

چرا فکر می کنید توافق با دشمن وضع ما رو بهتر میکنه؟!!!!!!!!!!!!!!!

حتی اگر راست بگویید هم پاسختان نه است. آزاده برای نام می میرد و سفله برای نان. ضمنا قطعنامه های شورای امنیت کاغذ گپاره بود و هست و خواهد بود. اصلا هیچ یک از قطعنامه ها جنبه اقتصادی و نفتی و بانکی نداشت. این تحریمها را کنگره آمریکا برای تشکر از همان خاتمی و موسوی و کمک به آنها تصویب کرد چون به ایجاد تفییر در ایران امیدوار شد. می بینید که روسییه اصلا حق وتو دارد و قطعنامه ای علیه او نمی شود تصویب کرد اما الان تحت تحریم است. وقتی آمریکا دستور بدهد نوکرانش در کل دنیا با او همراهی می کنند. پس شما اگر دردی هم داری بر به آن خائنهایی اعتراض کن که در سال 88 آمریکا را امیدوار کردند.

دوست گل
یه سوال !مگه ماتوی واردات گوشت هم تحریم بودیم که تحریمها برداسته بشه روی سفره شما گوشت میاد؟؟؟!!!
البته وقتی منابع آب به تحریمها ربط داره ؛حتما گوشت هم ربط پیدا میکنه؛چون گوسفنده نیاز به آب داره تا علف تولید بشه وبخوره تابه بندش گوشت بشه!!!!:-)
ضمنا شما یه مدل از گوشیت کم کنی پول گوشتتون درمیاد!!!

از زبان مستضعفین صحبت نکن پچه پولدار پورشه سوار مظلوم نما!

برادر چون اشتباه به عرضتون رسوندن!!!
اولا مگه صرفا بخاطر تحریم رنگ گوشت از سفره ها پریده!!!؟
دوما کی گفته اگه تحریم ها برداشته بشه رنگ گوشت به سفره برمیگرده؟
ثالثا کجای توافق نامه گفته به این زودی ها تحریمی برداشته میشه؟!!!!

آقا مسعود حرف شما متین اما ابتدا باید بفهمیم تحریما واقعا برداشته شده یانه؟؟؟؟؟ ثانیاً آدم نمياد بخاطراینکه به نون شبش محتاجه هرچی خواستن بده. برفرض خدای نکرده شما به نان شب محتاج باشی ویکی بهتون بگه اگه مادر یاخواهرتو دراختيارمن بذار تابهت نون بدم اینکارو می کنی؟؟؟؟؟؟؟

دوست عزیز مشکل اینه که تحریمها برداشته نمیشه اگه برداشته بشه شرایطی میذارن که نوه های شما نتونن رنگ نان خشک را هم ببینند!

امیدوارم گوشتی که منتظرید بیاد سر سفرتون. هرچند بعید است.

آخی از این سناریو میشه یه فیلم ساخت

همین مظلوم نمایی شما در مورد عدم انتشار کامنت هایتان نمایانکر بقیه صحبتهاتون هم هست.
وقتی وضعتون انقدر بده چجوری روت میشه پول بدی جای اینترنت؟

جناب اقای مسعود عزیز در طول بیش از یک دهه مذاکره بوده از مذاکره زمان اقای دکتر روحانی که همه دستگاه هسته ای پلمپ شد واخرش هم طرف غربی دبه کرد (کتاب خاطرات روحانی) تا دولتهای بعدی وتا اکنون که کار به جای رسیده که بازرسان (جاسوسان) در برنامه در اختیار داشتن تمامی مراکز دفاعی و نظامی (تسلیم جنگی ایران در برابر غرب) ایران است آیا هیچ فکر می نمایند که این برنامه برای غرب بزرگترین پیروزی نظامی غرب جهت تحلیل استقلال کشورایران است. تا جهت هرگونه استعمار و تحمیل بر ایران زمام امور کشور در دست انان باشد.(چون همه توان دفاعی وسلاح کشور زیر نظر انان باید باشد) هیچکس با توافق هسته ای مناسب مخالف نیست ولی این تجاوز به امنیت واستقلال کشور را چه گونه توجیه کنیم؟ در ضمن ای کاش دولت یازدهم با اینهمه تسلیم در مذاکرات برای مردم لااقل معیشت مناسبی را فراهم گرداند وفرافکنی وامروز وفردا نکند.

جناب علی آقا که گفتی ۸ سال مملکت دست دوستان شما بود،مملکت چی شد؟/من کاری به بقیه چیزا ندارم ولی در طول آن ۸ سال انقدر صنعت هسته ای ما پیشرفت کرد که حالا دوستان شما تو این دولت به راحتی از دستش دادند یعنی اگه شماها توافق کردید صدقه سر دانشمندان انقلابی و دولت استکبار ستیز و تیم مذاکره کننده ی با استقامت قبلی است که تونستن با مقاومت و پشتکارشون این دستاوردها رو بیارن اما متاسفانه این دولت قدرشرو ندونست چون اصلا فازش چیز دیگه ای!!.اینو هیچ وقت یادتون نره!

رجاجون صدا و سیمای ما که همیشه فشله ولی شما به عنوان یک رسانه انقلابی و متعهد به روشنگریهات ادامه بده... کسانی که شعور لازم رو داشته باشند می فهمند!

جدیدا جوجه را اخر پاییز کباب میکنن

معلوم شد شعار مرگ بر امریکا هیچ پایه و اساسی نداشت که اگر میداشت ما این همه امتیاز دور از ذهن را به دشمن قسم خورده یمان نمیدادیم و عزتمان را زیر پا له نمیکردیم و برای بی عزت شدنمان هم با افتخار جشن نمیگرفتیم ایا ارزش داشت که هسته ای دادیم و اب نبات تحول گرفتیم هسته ای که ارث بابام نبود که دلم بسوزد یا اینکه اقایانی که دکترای خود را در غرب میگیرندو از سن هجده یا نوزده سالگی در غرب بوده اند میتوانند به نفع ملت خود مذاکره کنند تیم مذاکره کننده باید از امثال جلیلی ها تشکیل می شد که قدر دان واقعی این مرزوبوم هستند و حتی سر سوزنی حاضر به باج دهی به دشمن قسم خورده نبودندعلت این بی توجهی مصیبت بار که منجر به این بی عزتی بزرگ شد با چه مقامی است انچه را که تا کنون با خون شهدا با زحمت یه دست امده بود چقدر خوب حفظ کردیم این بدبختی بزرگ را کجای دلمان بگذاریم حالا برای این بدبختی بزرگ بنشینید و جشن بگیرید واقعا نفهمیدید چه فاجعه ای بر سرمان امده است.

کلا چیزی که من فهمیدم اینه که یه عده هستن که قر تو کمرشون گیر کرده و به هر مناسبتی میریزن تو خیابون و تخلیه اش می کنن!
یعنی اگه داعشی هام بیان ایران رو اشغال کنن،این عده میریزن تو خیابون و جشن می گیرن.
برداشتشون از نرمش قهرمانانه همینه!!!

سلام با نگاه گذارا به متن جمع بندی به یک معنی تلخ می رسیم دور زدن خطوط قرمز ایران و دیگر هیچ. آیا می خواهند کلاه گشاد امریکا را بر سرگذارند؟چرا بصورت صریح بند بند متن را برای مردم بیان نمی شود. آیا دولت محترم می خواهد خطای راهبردی دوران خاتمی در زمینه هسته ای را تکرار کند.و وارد بازی از پیش باخته شود؟ آقای رئیس جمهور محترم می دانم نیتتان خیر است می خواهید برای مردم گشایش باشد ولی چرا دستمان را بجای داخل به طرف کسانی که همواره با فکر براندازی نظام ما می خوابند دراز کرده اید می خواهید سومدیرت های حال و گذشته (دولت کنونی و دولتهای قبلی با ارج نهادن به کارهای بزرگ شان) را با مدیریت سرمایه داری و بازار آزاد که سودایی جز غارت ثروتهای ملی کشورها ندارند حل کنید؟ یعنی بخاطر بت تجارت جهانی حاضر می شوید به تمام دستاوردهای هسته ای پشت کنید و این نهال پر ریشه را برای همیشه بخشکانید به خاطر آب آشامیدنی مردم؟؟؟ آیا می خواهید باز هم مردم را نامحرم بدانید و چراغ خاموش بر خلاف دوران خاتمی - که آشکارا با وقاحت تمام بیان می کردند: فشار از پایین و چانه زنی در بالا- از خطوط قرمز مردم عبور کنید؟ آیا معنی نرمش قهرمانانه یعنی امتیازهای نقد دادن و عبور از خطوط قرمز نظام ؟ یقیین دارم جناب رئیس جمهور نخواهند گذاشت این کلاه گشاد بر سر مردم برود. ان شا الله با تکیه بر توان داخلی و حمایت از تولید داخلی در جبهه اقتصادی پیروز خواهیم شد.

نان به نرخ روز باید خورد همان کسانی که زمان دولت گذشته بیشترین نفع را برده اند و شادی میکردند همان ها امروز نیز بیشترین شادی را سر میدهند چون به طریقی دیگر خواهند استفاده کرد

معنی مردم رو هم فهمیدیم، یک اقلیت مطلق تو شمال تهران!

درود بیکران بر رجا که همیشه یک گام از بقیه جلوتره
متن به جا و فوق العاده ای بود.........

با خدا باشو پادشاهی کن از خدا برگرد هرچه خواهی کن ..بچسب به کد خدا که به نون شب هم محتاج میشی حسن..

من جنوب شهری هستم و از توافق استقبال میکنم .

میشه این مزخرفات رو تمام کنید و دست از سر مردم بردارید آقاجان اخلاص گر

بحث پولدار و غیر پولدار نی
دقیقا بحث فهم و غیرت ملیه
متاسفم که تو یک دوره ای زندگی می کنیم که این جور آدمارو باید تحمل کنیم...

خدا را شکر با لا شهری ها هم بالاخره بعد از چند سال تونستن هر هفته به یه کشور خارجی برن و به مراد دلشون برسن والا ما که تو دولت خاتمی ۱سالی یه بار هم رنگ غدای درست رو نمی دیدیم تو دولت احمدی نژاد هم که بدتر .واس ما بد بختا فرقی نمی کنه چی می شه ولی با این حال از خوشحالی هم وطنان کاخ نشینمون خوشحال شدیم

خطوط پایانی پاسخ رهیر انقلاب به نامه رئیس جمهور
این معنی را میرساند که برای جشن گرفتن زود است و متانت داشته باشید

در مورد گفت و شنود های فضای مجازی و نظرات و مثبت و منفیها و .... به نظرم باید یادمون باشه در ایران امکانات دسترسی به فضای مجازی در اختیار طبقه متوسط به بالای جامعه است . فضای مجازی رو ملت ایران ندونیم!!

در مورد شادی کردن یک عده هم خوب هوچیگری ،شانتاژ تبلیغاتی مرام یک عده است با نام اعتدال!! وقتی فرد اول اجرایی کشور بدون هیچ ادله درستی مدعیات شاخ دار در مورد مذاکرات و برجام در صدا و سیما اعلام میکند! شما از مردم از هر قشری چه انتظار دارید؟؟!!

نامه رهبری رو هم که خوندیم هم باید تصویب قانونی شود یعنی ممکن است نشود!! هم باید جلوی عهد شکنیها گرفته شود یعنی در این برجام جلوی بد عهدیها گرفته نشده!!!!

منتشر نکردین حداقل بگین چرا؟!! بالاخره متوجه بشیم میتونیم حرف بزنیم یا نه!! البته بر شما هم حرجی نیست جناب رئیس جمهور خط و نشان کشیدند بر کسانی که امید!!!! مردم را نا امید کنند!!!!!!!!!!

رفتى از چهارتا كله شيرين عكس گرفتى بعد اينارو نماينده قشر حامى مذاكرات جلوه دادى چقدر زرنگى

من از مذاکرات ژنو و لوزان یافتم که تفسیرآمریکاییها از نتایج مذاکرات همیشه درست بوده. مذاکرات هتل کوبورگ اتریش هم همینطوره

دکتر ظریف رییس جمهوری ایران در سال 1400 با رای بالای 40 میلیون نفر بعد از اتمام 8 سال ریاست جمهوری اقای روحانی بیخود زور نزنین تا 14 سال دیگه رنگ ریاست جمهوری رو هم نمیبینید.

با سلام
دوستان عزیز ادم شک میکنه به اینکه چرا عده ای که هنوز نمیدونند متن توافق چیه میریزن توی خیابون وجشن میگیرند یعنی چی
بذارید معلوم بشه بعد ببینید باید جشن بگیرید یا عزا
ادم با این کارا یاد قفنه 88 می افته هنوز نتیجه معلوم نبود جشن گرفتن و به هم تبریک گفتند خدا کنه اینا هم از همون جنس نباشند
یعنی عده ای نباشند که برنامه ریزی شده از قبل برای این کار اماده شده بودند
البته نمیخام بگم همه ی اونائی که اومدن با برنامه ریزی بود بلکه وقتی یه موجی راه می افته طبیعتا یه عده هم نا خواسته و از روی احساسات همراهی میکنند
و این موج برای هر جناح یا گروهی صادقه

خوب معلوم شد شما هم مثل ارباباتان اسرائیل خیلی نا راحتین

باسمه تعالی
من هنوز متن توافقنامه رو نخوندم. ولی ان شا الله به زودی می خونم. ولی خوب اوبامای باهوش و با ادب!!!! خطاب به کنگره گفت شما با دوستانتان هم نمی توانستید به همچنین توافقی برسید. و البته طبق سخنان برادر عزیز جناب آقای ظریف دو طرف در توافق نهایی از مواضع خودشون عقب نشینی هایی داشته اند. این یعنی احتمالا خطوط قرمز مردم، مجلس و رهبری نقض شده است ان شا الله که نشده باشد. باید ببینیم.

ايول واقعا خوب اومدي حرف دل همه مردمو زدي. اينا اقليت وطن فروش هستن كه واسه رسيدن به خواسته خودشون حاضر هستن وطن شون رو زير پا بزارن

اولا جمعیت عظیمی که در شهرها به خیابان آمدند،مردم بودند. ثانیا:نظرات وبسایت شما سازمان یافته است. ثالثا: اگر می خواهید در آینده کشور نقشی داشته باشید به ملت بپیوندید و در توهم 9دی و...نباشید. روحانی خودش پدر 9 دی است. صد تا مثل شما را تشنه لب چشمه می برد.

خودتان را هم بکشید ، دیگر چیزی عوض نمی شود.

اینا فقط میخوان بهانه پیدا کنن و بریزن تو خیابون وشلوغ بازی در بیارن وعقده 36سال رو خالی کنن.اصلا دلیلش هم براشون مهم نیست.همونطور که وقتی فوتبال ایران باخت شلوغ کردن الان هم که هسته ای رو باختیم شلوغ میکنن.فقط میخوان مطمئن باشن پلیس نگیرشون.

به حال خودم تاسف خوردم که در شهری زندگی می کنم که برای قرارداد .... پایکوبی می کنند !!!

با سلام و عرض تعجبات فراوان!!!
این دوستان برای چه چیزی جشن گرفتند!!!؟
توافق امضاء نشده؟؟!
یا آزادی امضاء شده!!!
رد شدن دولت مذاکرات و افراط{بخوانید دولت تدبیر و امید} از کلیه خطوط قرمز تعیین شده از سوی رهبری !!!
خود جوش به خیابان امدند تا کام تلخ مردم را شیرین کنند!!!
یا اینها همیشه در خیابان مشغول دور دور هستند؟؟؟


تازماني انقلاب اسلامي سرزنده وفعال مي باشد كه ازامريكا دورباشد .فريب خنده خودي وبيگانگان رانخوريد.درهيچ جاي جهان ديده نشده مردم بخاطر ازدست دادن جشن وپايكوبي بكنند.

همه این برنامه ها دقیقا زیر سر خواص بی بصریته. اگر پاش می افتاد مردم همه جوره حاضر بودن به خاطر رهبری با فشارها سر کنن. خود ما زیر این همه فشار فقط و فقط به خاطر یه سری آرمان با مشکلات کنار اومده بودیم. ولی دریغ از فایده. همه دستاوردهامون از دست رفت ...

آنها که خواب آمریکا را میبینند خدا بیدارشان کند.
ما تا آخر ایستاده ایم

اخه عقل چیز خوبیه . هزاران نفر هستند که گول دوست ، فامیل ، و اشنا و همکار رو میخورند که بهشان اعتماد کردند. اونوقت احمقتر از کسی که به دشونش اعتماد کنه و باهاش پالوده بخوره پیدا میشه . پیشنهاد میکنم این قصه خر برفت رو به شکل بنرهای بزرگ درست کنند شاید تو کت بعضی ها رفت و شیر فهم شدند

نتانیاهو به وزیر خارحه المان سفارش کرده بوددراین مذاکرات پشت سر فابیوس (وزیرخارجه فرانسه)حرکت کن................فابیوس(همچنین امریکاوالمان وانگلیس):این توافق هسته ای باایران توافق بسیار خوبی بود...........وزیر خارجه محترم جمهوری اسلامی:انچه ماانجام دادیم یک توافقی خوب بود................گذرزمان مطالب راروشنترمیسازد..........جناب اقای روحانی:تحریمها یکباره لغو خواهندشد...........رئیس جمهورامریکا:تحریمهابایدتدریجا"وپس ازراستی ازمایی (بانظر امانو وحل ابعاداحتمالی نظامی) لغوشود.!!!!!!!!!!!!!!!!.درضمن سطح فهم ودرستی درک ودهان وادب درنوشته ها مشخص مشوند.

من شمال شهر نشینم اما بنز سوارنیستم ... من دیندارم اما بسیجی نیستم .. من مرفهم اما بی درد نیستم .. من درد کشورم دارم .. درد نسل آیندم .. درد کسایی که خواهند گفت چرا دیدین شهادت روشن ها دم برنیاوردین .. دیدین نابودی صنعت هسته ای و جشن گرفتین .. خدایا مارو ببخش

همیشه به اسم ما بدبختها کار میکنن ولی به نفع اینها میشه
کسایی ک دغدغه شون. .. اوردن سگ هست... رقص و شادی. .. کسایی ک دغدغه ما بدبختها رو ندارن که نمیتوانیم ازدواج کنیم نه کار داریم

این صحبت اوباما است رژیم تحریمها حفظ شد یعنی رژیم تحریمها درحال فروریزی بود من کار ندارم از چه گروهی هستیم ولی این دوسال اینقدر که انواع تحریمها توهینها و تهدید ها شدیم تو هیچ بازه زمانی اتفاق نیفتاد ه بود این سوز داره درد داره

خدا کند اینبار این درس عبرتی برای ما باشد که این ذلت ها را نکشیم.
چرا ما باید به اینجا برسیم که جهان غرب این گونه ما را تحقیر کند و در دهان ما بزند . به هر حال برای آینده عبرت بگیریم و گنده گویی نکنیم.

دمت گرم رجا...... کامنتا چند برابر متن خبر شده.... خدایی دمت گرم .... موفق و موید وسرافراز باشی همیشه.....

به نظر من این توافق برای باز کردن پای غرب به کشورمان بودجایی که غرب اغتراف میکند ادامه ی تحریمها به نفع ما نبود و دیگر جواب نمیداد و خود غربیان به زانو در امده بودند چه جای این همه امتیاز دادن به دشمن بود بدون امتیاز با کمی زرنگی هم ما می توانستیم به خواسته هایمان برسیم ایا این نشانه ی زکاوت تیم هسته ای بود که جای تشکر هم داشته باشد و برای این بی تدبیری باید جشن گرفت وای بر ما که عزت را به لقمه نانی به کدخدا فروختیم ونام ان را پیروزی نهادیم .

والا من موتور سی جی 125 دارم مدل 84 ولی از نظام آباد اومدم ونک خوشحالی کردم. پرایدم ندارم چه رسه به بنز. من نمیدونم چرا بد خواهان از این توافق ناراحتن!!! خوشحال باشین و به خاطر توافق شیرینی بدین.

شما جزییات توافق رو میدونی عزیز؟

توافقی که حتی خونده و ترجمه و بررسی نشده فقط یه دلیل بیار چرا براش خوشحالی کردی سرباز امام زمان؟البته ترکمانچای هم هوادارانی داشت که امضا شد!!

دم رجا گرم..............
فقط.....................
اصولگراها که بالجمله رفوزه شدن..................
باهمه انتقاداتی که به رجا دارم.... دمتتون گرم.....توی تاریخ پرچمتون بالاست..........

اگر کسی عقل داشته باشد همه چیز در همان داستان «خر برفت» گفته شده. داستان ما هم همان است عیناً. البته بهره ای هم از داستان اسب تروآ در این ماجرا هست.

دیدیم که هشت سال دولت اصول گرا ها هم تعداد این پورشه سواران را کم نکرد بلکه افزایش دادقبول کنیم که بی عدالتی و وجود فقیر و غنی مشکل این دولت و ان دولت نیست

وقتی کامنتهای بالا را میخونم برا ی افکار و احساسمان نسبت به همدیگر تاسف میخورم بنده نظرمو با صداقت کامل نوشتم که تا قبل از تحریمها مثالا وضع اقتصادی خونواده ما خوب بود ولی حالا گوشت سر سفره ما پیدا نمیشه متاسفانه عزیزی در پاسخ گفته که مگه گوشت تحریم بود یا دیگری مدل گوشی منو دلیلی بر حرف من میدونه یا ناشناس دیگری منو پورشه سوار مظلوم نما میدونه من نگفتم گوشت تحریمه گفتم قادر به خریدش نیستم شما از کجا میدونی مدل گوشی من بالاست از کجا میدونی که پورشه سوارم که ایکاش بودم وعزیز دیگری این توافقات را به دزدی ناموسمان تشبیه کرده اند که حرفی ندارم و قضاوت را بر عهده کسانی میگذارم که مثل بنده بخاطر تحریمات شرمنده خونواده شده اند. در ضمن از رجانیوز بخاطر درج کامنتم خیلی متشکرم

آقا مسعود گوشت پیشکشتان، با این توافق وضعیت امنیت کشورمان مثل عراق و لیبی نشود باید کلاهمان را هوا بیندازیم
آخه برادر من برو متن توافق رو بخون بعد ببین چه کلاه گشادی سرمان گذاشتند معزرت میخواهم ولی اگرخدای نکرده این توافق اجرایی بشود گوشت که هیچی تف هم کف دستمان نمی اندازند.

ما هم متاسفیم که شما عمدا از پذیرش استدلال و منطق خودداری می کنید و خود را پشت چند کامنت ضعیف قایم کرده و آبغوره می گیرید در حالی که دیگران جواب کاملی به شما دادند.
قطعا کسی معنای ناموس را می فهمد متوجه است چه فاجعه ای اتفاق افتاده است و کسی هم که همه همش شکم است البته ناموس را نمی فهمد.

پورشه و بنز، هر دو را اغلب هم مسلکان نويسنده متن خبر از محل کاسبي حول رانت بزرگ (!) تحريم سوار مي‌شوند.

حذف تحریم ها به دلیل سوء مدیریت و تدبیر هیچ تاثیری بر زندگی مردم نخواهد داشت. الکی دل خوش نکنید

راه پيشرفت و رفاه فقط با مبارزه عليه سرمايه سالاري داخلي امكان ژذير است . جز با تحقق عدالت داخلي نميتوان به جنگ تحريمها رفت.مانن اينست كه بدن انسان ازدرون سرطاني باشد ولي فقط به فكر مبارزه با ميكربهاي خارج بدن باشد.
بايد در هر دو جبهه جنگيد .هم با دشمنان خارجي و هم دشمنان و مفت خوران داخلي.

همین الکی خوشهای مرفه بی درد خدا نکنه خدانکنه اگه روزی دشمن قصد حمله به ایران رو داشته باشه مثل دوران دفاع مقدس با اولین پرواز از ایران خارج میشن و ما میمونیم دشمن اینها همون ادمایی هستن که شعار میدادن نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران

اولین گروهی که بعد از توافق به ایران هجوم اوردن المانی ها بودند. همان هایی که به صدام سلح شیمیایی دادند. و شرط برقراری رابطه را به رسمیت شناختن اسراییل گذاشتند. اگر کمی غیرت و شجاعت بود باید به المانی ها می گفتیم اول از اینکه سلاح شیمایی به عراق دادید و هزاران نفر از ایرانیان را مصدوم و یا شهید کردید غذر خواهی کنید.. هنوز جانبازان شیمیایی با ریه های زخمی زجر کش می شوند.

مرگ بر رجانیوز خائن

 

 

 

 

 

دروپال طراحی سایت