هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 4 آبان 1399
ساعت 17:55
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 23 تير 1394 ساعت 22:23
سه شنبه 23 تير 1394 22:20 ساعت
2015-7-14 22:23:58
شناسه خبر : 217083
درهمان ایامی که مهدی در انفرادی بود روزی برایم پیغام آوردند که امر مهمی پیش آمده ومهدی خواستار دیدار با من است تا این موضوع مهم را در میان بگذارد. من هم پیغام دادم که اگر امکان دارد او را به نزد من بیاورند اما این درخواست مورد موافقت قرار نگرفت.
درهمان ایامی که مهدی در انفرادی بود روزی برایم پیغام آوردند که امر مهمی پیش آمده ومهدی خواستار دیدار با من است تا این موضوع مهم را در میان بگذارد. من هم پیغام دادم که اگر امکان دارد او را به نزد من بیاورند اما این درخواست مورد موافقت قرار نگرفت.
گروه سیاسی - رجانیوز: پس از اعلام توافق هسته ای، اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ، این توافق را بزرگتر از فتح خرمشهر و جنگ دانست.
 
به گزارش رجانیوز و به نقل از ایلنا،‌ ضیافت افطار آیت الله هاشمی رفسنجانی با جمعی از اهالی رسانه و فرهنگ و هنر امشب برگزار شد. در ابتدای این دیدار چهار تن از میهمانان به نمایندگی از اصحاب فرهنگ و رسانه به طرح دیدگاهها و انتظارات خود از مسئولان فرهنگی کشور پرداختند.
 
یکی از مهمانان حاضر به سکوت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص پرونده مهدی هاشمی اشاره و علت این امر را از آیت الله هاشمی جویا شد که وی با بیان اینکه تمایلی نداشتم در این روزها در خصوص وضعیت فرزندم اظهار نظر نمایم، گفت: همین قدر بدانید که به محض بازگشت مهدی به کشور، با فضاسازی های بسیاری که صورت گرفته بود، وی را به زندان انفرادی منتقل و او به مدت سه ماه در انفرادی به سر برد.
 
هاشمی ادامه داد: درهمان ایامی که مهدی در انفرادی بود روزی برایم پیغام آوردند که امر مهمی پیش آمده ومهدی خواستار دیدار با من است تا این موضوع مهم را در میان بگذارد. من هم پیغام دادم که اگر امکان دارد او را به نزد من بیاورند اما این درخواست مورد موافقت قرار نگرفت.
 
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه به دلیل اصرار فرزندم برای انجام ملاقات، شخصا به زندان مراجعه کردم اظهار کرد: علیرغم اینکه برخورد خوبی در زندان با من نشد به درخواست مهدی بیرون از فضای در نظر گرفته شده به ملاقات با  مهدی پرداختم زیرا او معتقد بود فضایی که برای ملاقات در نظر گرفته شده مملو از شنود است و نمی توان در آن فضا به راحتی گفتگو کرد.
 
وی خاطر نشان کرد: مهدی دراین ملاقات به من گفت که از وی خواسته اند تا نامه ای به مقام معظم رهبری نوشته و از ایشان درخواست عفو کند ضمن اینکه تاکید داشت به وی گفته اند که چنانچه این نامه نوشته شود پرونده اش مختومه خواهد شد در غیر این صورت بایستی پرونده رویه خود را طی کند و ممکن است نتیجه آن نیز جندان مطلوب نباشد.
 
هاشمی ادامه داد: مهدی در پاسخ آنها گفته بود که از آنجا که مطمئن است اتهامات وارده صحیح نمی باشد بنابراین جای نوشتن نامه وجود ندارد از این رو از من (آیت الله هاشمی) پرسید که اگر شما و رهبری انقلاب نظرتان به این باشد که این نامه نگارش شود، این کار را انجام خواهم داد.
 
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: پس از شنیدن حرفهای مهدی و اتمام ملاقات، درخواست وقت برای دیدار حضوری با مقام  معظم رهبری کردم تا موضوع را با ایشان در میان بگذارم. در جلسه ملاقات با رهبری پس از بازگو کردن آنچه که اتفاق افتاده بود،‌ از ایشان پرسیدم که نظر جنابعالی دراین خصوص چیست که ایشان نیز از من سوال کردند که نظر خود شما چیست؟ بنده عرض کردم برای اینکه فضاسازی نشود و اینگونه القا نکنند که سابقه رفاقت بنده با جنابعالی در رسیدگی به پرونده اثر گذار بوده است، بنده مخالف نگارش نامه هستم که رهبر انقلاب نیز با این نظر موافقت کردند.
 
وی تصریح کرد: بیش  از این نمی خواهم در ارتباط با این موضوع صحبت کنم تا آنهایی که به دنبال فضا سازی بودند شرایط را برای جو سازی های خود مهیا نبینند. در زمان لازم حتما وکلای پرونده و چنانچه لازم باشد خود مهدی نیز در مورد اتفاقاتی که افتاده توضیح خواهند داد.
 
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از این دیدار با تبریک موفقیت تیم مذاکره کننده هسته ای گفت: امروز پیروزی بزرگی نصیب ملت ایران شده و وزیر خارجه کشورمان توانست با قدرت منطق در برابر شش وزیر خارجه که همگی از قدرتهای برتر جهان محسوب می شوند، پیروزی را نصیب کشور و ملت کند. من این پیروزی را به رهبر معظم انقلاب، دولت و مردم تبریک می گویم و امیدوارم که همه از برکات آن بهره مند شوند.
 
هاشمی با اشاره به شرایط دشوار اقتصادی کشور در چند سال گذشته خاطر نشان کرد: ما در زمینه های مختلف با دشواری های متعددی روبرو بودیم که دستاورد امروز تیم مذاکره کننده می تواند در کاستن این دشواریها بسیار اثر بخش باشد.
 
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به بازدید ازمراکز نظامی ادامه داد: نباید از بازدید برخی از مراکز هراس داشته باشیم. این روز بزرگ را به ملت ایران تبریک می گویم و امروز دیگر متهم به جنگ طلبی و حمایت از تروریسم نیستیم.
 
هاشمی رفسنجانی در پایان خاطرنشان کرد: خیلی از بزرگان فکر نمی کردند که این اتفاق بیفتد و دلیل آن تفکر به سبک گذشته بود.

 دیدگاه کاربران

من به شدت موافق توافق هستم اما ارزشی برای حرفهای آقای هاشمی قائل نیستم

شما نباید هم بترسید از بازدید ا ز مراکز نظامی چون واقعاً داری خدمت می کنی به نظام و ملت ایران!!!!!! و مردم خدمات شما و هسرتان و آقا مهدی و فائزه خانوم را در سال 88 به نظام هرگز فراموش نخواهند کرد؟؟؟؟؟؟

امام خمینی فرمود خرمشهر را خدا آزاد کرد
با حرف حاجی خاطره یعنی دولت یازدهم کاری بالاتر از خدا انجام داده !

در ضمن چقدر وضع تون خراب بوده که از شنود می ترسید !

خب دیگه ایشون خاطره ی این حرف رو داره که امام فرمود زمانی توافقی دروین می شود که از فتح خرمشهربالاتر خواهد بود

آخه تو کی میخوای دست از سر این مملکت برداری بابا

چه طور مهدی متهم حاضر نشده در یک محیط که معلوم نیست شنودی هم بوده یا نبوده با پدرش صحبت کند ولی هاشمی در یک مسئله امنیتی می گوید بازدید از مراکزنظامی عیبی ندارد اگر هاشمی راست می گوید یک درخواست برای بازدید از مراکز نظامی امریکا بکند تا ببیند عکس العمل انها چه خواهد بود

خداعاقبتهارابه خیرکنه

ای بابا !!!!
این دوباره خاطراتش زنده شد !!!!!!!!!

چطور این امر رو با فتح خرمشهر مقایسه می کنی؟
توخرمشهر مردم جونشون رو دادند و اونجا رو آزاد کردند تهش هم امام فتح رو به پای مردم نگذاشت درصورتی که اینجا شهدای هسته ای و دانشمندان هسته ای مون تمام دستاوردها رو داشتند وآقایون از فرنگ برگشته اومدن رفتن سر این داشته ها اون به اصطلاح خونمون(به قول روحانی) که مال خودمون بود رو با پول خودمون خرید اونوقت این افتخار داره؟با خون شهدامون اموال خودمون رو خریدن افتخار نداره ...!

قبلا ايشان سالي يك بار خاطراتش اپديت ميشد الان هفته اي دو بار!
نه كه ايشان تو آزاد سازي خرمشهر از جان و مال و فرزند گذشتند خوب عمق مطلب را درك كردند به همين خاطر دقيقا ميتوانند وين را با خرمشهر مقايسه كنند
آفرين چه مقايسه زيبايي
توافق وين از فتح خرمشهر هم بالاتر بود ؟!

بیشتر باید از شما و آقازادتون ترسید جناب هاشمی

خود اوباما امروز گفت ما هنوز نسبت به حمایت ایران از تروریسم نگرانیم و این مسئله حل نشده!!!!!؟؟؟

توافق از فتح خرمشهر بالاتره ؟ ای عجب . حاجاقا حالت خوبه؟ به یک دکتر خودتو نشون بده . اوباما هم از توافق راضیه نکنه او هم انقلابی شده

از یک طرف زندان انفرادی از طرف دیگه ملاقاتهای خانوادگی!؟!

رجا چرا پیاما شبیه همه از یه قلمه؟

چه اسم جالبي : حاجي خاطره !

تقدیر خدای متعال این است که این فرد به دست خودش رسوا شود

ما را به خیر تو حاجتی نیست . شر مرسان