هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 3 ارديبهشت 1400
ساعت 07:10
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 1 تير 1394 ساعت 12:32
دوشنبه 1 تير 1394 12:11 ساعت
2015-6-22 12:32:39
شناسه خبر : 215457
تغييرات دقيقه 90 رئيس مجلس در طرحي که با راي 92 درصد نمايندگان به صحن علني آمده بود، استقبال گسترده رسانه‎هاي اصلاح‎طلب و حامي دولت را به دنبال داشته است، به نحوي که روزنامه شرق اين 92 درصد نمايندگان را «تندرو» خطاب کرده و اقدام لاريجاني در تغيير طرح الزام دولت به حفظ حقوق هسته اي را «پاتک لاريجاني به تندورها» تعبير کرده است.
تغييرات دقيقه 90 رئيس مجلس در طرحي که با راي 92 درصد نمايندگان به صحن علني آمده بود، استقبال گسترده رسانه‎هاي اصلاح‎طلب و حامي دولت را به دنبال داشته است، به نحوي که روزنامه شرق اين 92 درصد نمايندگان را «تندرو» خطاب کرده و اقدام لاريجاني در تغيير طرح الزام دولت به حفظ حقوق هسته اي را «پاتک لاريجاني به تندورها» تعبير کرده است.

گروه سیاسی - رجانیوز: تغييرات دقيقه 90 رئيس مجلس در طرحي که با راي 92 درصد نمايندگان به صحن علني آمده بود، استقبال گسترده رسانه‎هاي اصلاح‎طلب و حامي دولت را به دنبال داشته است، به نحوي که روزنامه شرق اين 92 درصد نمايندگان را «تندرو» خطاب کرده و اقدام لاريجاني در تغيير طرح الزام دولت به حفظ حقوق هسته اي را «پاتک لاريجاني به تندورها» تعبير کرده است.

به گزارش رجانیوز؛ طرح الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته‎ای که هفته گذشته با نظر ۹۲ درصد نمایندگان مجلس برای قرار گرفتن در اولین نوبت دستور کار مجلس راهی صحن علنی شده بود، روز گذشته دستخوش تغییرات مهمی شد و کلیات طرح تغییر یافته توسط علی لاریجانی به رای نمایندگان گذاشته شد که اين اقدام با اعتراض نمايندگان مجلس روبرو شد.

البته اين اقدام رئيس مجلس که برخي از چهره‎هاي اصولگرا از وي به عنوان‌ «ذخيره اصولگرايان براي روز مبادا» ياد کرده و برخي رسانه‎ها وي را تنها گزينه براي «محورريت در ميان اصولگرايان» معرفي کرده اند، مورد توجه و استقبال اصلاح طلبان و حامیان دولت قرار گرفت بطوریکه تمامی روزنامه های زنجیره ای اصلاح طلبان این موضوع را در تیتر یک خود مورد توجه قرار دادند.

در ادامه به بازخوانی واکنش و ذوق زدگی اصلاح طلبان به این اقدام رئیس مجلس در روزنامه های زنجیره ای اصلاح طلبان پرداخته می شود.

روزنامه آفتاب یزد در سر مقاله خود که در صفحه اول خود با تیتر "مصوبه نمایشی برای بستن دهان دلواپسان" نوشت:

«خیلی ساده می‌توان گفت آن چیزی که دیروز در مجلس توسط نمایندگان تحت عنوان «الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته‌ای» به تصویب رسیده است نکته تازه‌ای ندارد و در حقیقت طرح به شکلی نوشته و از سوی شورای عالی امنیت ملی اصلاح و تعدیل شده که برای دولت و وزارت خارجه محدودیتی ایجاد نمی‌نماید. می‌توان گفت از آنجایی که این طرح ابتدا از سوی دلواپسان مجلس کلید خورده بود آنان مجددا شکست خورده و نتوانستند به خواسته خود برسند. اعتراض‌های این تعداد از نمایندگان مجلس پس از تصویب طرح فوق گواه این مدعاست.»

 

این روزنامه در ادامه به تحلیلی از موارد حذف و تغییر یافه در طرح حفظ دستاوردهای هسته ای توسط علی لاریجانی پرداخت و در انتها نوشت:

«جان کلام آنکه به نظر می‌رسد اقدام دیروز مجلس بیش از آنکه عملیاتی باشد نمایشی است تا از یکسو صدای خفیف مخالفان توافق در مجلس قطع شود و از سوی دیگر مذاکره‌کننده‌های کشورمان با دستان باز بدون نگرانی بابت کارشکنی عده‌ای در داخل به چانه‌زنی خود ادامه دهند.»


در صفحه اول روزنامه شرق با تیتر بزرگ "پاتک هسته ای هیات رئیسه به تندروها" و جمله "علی لاریجانی: مسئله هسته ای فروش سیب زمینی در کشور نیست" ، اقدام سیاسی رئیس مجلس مورد استقبال قرار گرفت.


روزنامه ابتکار با تیتر بزرگ "اصلاحات رئیس" و جمله "مسأله هسته ای، بحث فروش سیب زمینی در کشور نیست" در ذیل آن اقدام علی لاریجانی را یک اقدام اصلاح طلبانه تلقی کرده و آن را مورد توجه قرار داد.


روزنامه اعتماد با تیتر بغل "لاریجانی پای دیپلماسی ایستاد" از تغییرات صورت گرفته در طرح حمایت کرد و طرح قبلی را مانع جدی برای ادامه مسیر مذاکرات تلقی کرد.

این روزنامه در ادامه در این خصوص نوشت:

«طيف هوادار مذاكرات اما جنب و جوش كمتري داشت. آنها هر چند ديرهنگام اما نهايتا به مدد همراهي علي لاريجاني در متن طرح «الزام دولت به حفظ دستاوردهاي هسته‌اي» ملاحظات خود را گنجانده بودند. از اين طيف هم هر چند چهره‌هايي چون عباسعلي منصوري آراني و جواد جهانگيرزاده بيش از ديگران بين صندلي‌هاي صحن علني رفت و آمد مي‌كردند و وقت‌شان را براي گفت‌وگو با نمايندگان مي‌گذاشتند اما اكثر افراد با خيالي راحت در صحن علني حضور داشتند.»


روزنامه فرهیختگان تیتر یک خود را به این جمله اختصاص داد:

"گام مثبت میانه روها در مجلس" و با جمله "لاریجانی در طرح حفظ دستاوردهای هسته ای اصلاحات لازم انجام شده" در زیر تیتر یک خود، از اقدام لاریجانی حمایت کرد.


روزنامه شهروند نیز تیتر اول خود را با عکسی از لاریجانی به این جمله اختصاص داد: پاسخ لاریجانی به اعتراض شماری از نمایندگان به تغییر واژه ها در طرح هسته ای مجلس؛ توافق هسته ای فروش سیب زمینی نیست


آرمان امروز نیز با تیتر بحث داغ هسته ای از بهارستان تا لوگزامبورگ به استقبال تصویب طرح هسته ای مجلس رفت و در صفحه 2 خود در این خصوص نوشت:

"برخی نمایندگان عضو جبهه پایداری اعتراضاتی را نسبت به خروج طرح از دستور کار مجلس در روز یکشنبه داشتند و حواشی‌ای در این زمینه رقم خورد. رئیس مجلس نیز که در اواسط جلسه علنی به مجلس آمد در پاسخ به تذکر توکلی مبنی بر حذف طرح از دستور کار مجلس نکاتی را مبذول داشته و انتقاداتی داشت؛ علی لاریجانی با اشاره به اهمیت طرح و اشاره به این نکته که بحث فروش سیب زمینی در کشور نیست بلکه بحث مورد نظر یک موضوع مهم ملی است؛ از لزوم هماهنگی با شورای‌عالی امنیت ملی در این مقوله گفت"دیدگاه کاربران

از همان روز اول هم مطمئن بودم که آقای لاریجانی نخواهد گذاشت طرحی توصیب شود که مانع کار روحانی و ظریف در مذاکرات شود. لاریجانی نزدیک ترین سیاستمدار به حسن روحانی است!

نمي دانم برخي چرا اصرار دارند لاريجاني را اصولگرا بدانند

پس یعنی هیچی به هیچی... دست مجلس بسته تر هم شد.

چه دهنی از رجا نیوز سرویس شده!

یو هو هو ها ها!
:)))))

کاش امثال شماها یه ذره قدرت استنباط درست و حسابی داشتید که می فهمیدید از دست رفتن عزت و اقتدار یه کشور یعنی چی. شما دلت به این خوشه که دهن رجانیوز سرویس شد!؟

واقعا بعضی وقتا فک میکنم چرا باید بین 80 میلیون آدم شریف یه مشت دیوانه مثل شما زندگی کنند!!

بیشعور فردا که با توافق ضعیف امنیت مختل شد ومثل عراق پای جنگ رفت میفهمی که دهن خودت سرویس شده

بنده با روابط عمومي مجلس تماس گرفتم و نسبت به طرح تصويب شده اعتراض و صحبتم رو رسوندم
كارشناس هم گفت نماينده ها دارن به نفع مردم كار ميكنن
بنده هم گفتم اين چه نفعي است كه خطوط قرمز نظام با هزار توجيه كه مثلاً شوراي امنيت ملي بايد تصميم بگيره و ...خيلي نرم و ظريف داره زيرپا گذاشته ميشه و جاي تأسفه كه ٩٣ درصد هم به اين طرح رأي دادن
اين همون لغو(لغو كه نه، تعليق) بعد از راستي آزمايي نيست؟

دهن رجا سرویس نشد دهن مردم سرویس شد

کاش بفهمیم که سیاستمداران ما به دو گروه هاشمیست و آنتی هاشمیست تقسیم می شوند ( اصولگرا و اصلاح طلب غلط انداز است)

بالاخره یه روز سرتون به سنگ می خوره و اون موقع است که باید حالتون رو پرسید! الان بخندید!

خودشون هی به لاریجانی رای میدن. حقشونه

اینو داشته باشید که اکثریت قریب به اتفاق این روزنامه ها عکس و کلام هاشمی رو در صفحه اولشون زدن،چقدر....

لاريجاني بااين حرفش به 98 درصد نمايندگان توهين کرد و فهم نمايندگان ملت راو به تبع ان ملت ايران رو به کسي که فرق بين انرژي هسته اي و سيب زميني نميداند پايين اورد و اين چنين اهانت بزرگي به ملت روا داشت که از ديد رسانه ها دور ماند.....

آقایان مسئلین مملکتی مواظب باشید عمر زود گذر است وفردایی هم هست مبادا بخاطر دو روز دنیا شرمنده شهدا بشوید. ازما گفتن بود حالا خود دانید.

با این سخن لاریجانی، مجلس در مورد سیب زمینی فقط می تواند دخالت کند! این همه توهین به مجلس قانون گذاری کشور!

آی مردم قم! به لاریجانی لطفا رای ندهید!خواهشا.

با اين كار آقاي لاريجاني جاي خود را در مجلس آينده محكم كرد.

اقای لاریجانی!غیراز تاریخ کناب الهی هم این موضعگیریها وحرفهای شمارادراین لحظات بسیار حساس ثبت وضبط خواهدکرد امیدوارم مردم قم بیدار شده باشند.