هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 30 دى 1399
ساعت 12:57
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 24 خرداد 1394 ساعت 12:20
يكشنبه 24 خرداد 1394 11:39 ساعت
2015-6-14 12:20:09
شناسه خبر : 214699
مشخص نیست بر چه اساس آقای روحانی با صراحت ضمن تکذیب اظهارات رییس قوه مقننه و سخنگوی دستگاه قضا، از کذب بودن این مساله خبر داده و حتی خواستار مجازات قانونی آقایان لاریجانی و اژه ای شده است. شاید اولین موضع گیری رییس مجلس و سخنگوی قوه قضاییه در آینده ابهامات این موضوع را بیشتر مشخص کند.
مشخص نیست بر چه اساس آقای روحانی با صراحت ضمن تکذیب اظهارات رییس قوه مقننه و سخنگوی دستگاه قضا، از کذب بودن این مساله خبر داده و حتی خواستار مجازات قانونی آقایان لاریجانی و اژه ای شده است. شاید اولین موضع گیری رییس مجلس و سخنگوی قوه قضاییه در آینده ابهامات این موضوع را بیشتر مشخص کند.
گروه سیاسی- رجانیوز: اظهارات روز گذشته رییس جمهور در نشست خبری، محورهای متعددی داشت و برخی پاسخ های آقای روحانی به سوالات خبرنگاران باعث حیرت افکار عمومی شد اما بدون تردید یکی از عجیب ترین پاسخ های ایشان را باید تاکید بر کذب بودن مصوبه شورای عالی امنیت ملی درباره ممنوع التصویری یکی از سران فتنه دانست.
 
به گزارش رجانیوز، در این باره وقتی یکی از خبرنگاران از آقای روحانی درباره ممنوع التصویری برخی افراد سوال کرد، رییس جمهور با قاطعیت این مساله را رد کرد و خواستار مجازات افرادی شد که به دروغ چنین مطلبی را به شورای عالی امنیت ملی نسبت داده اند: «نکته ای که شما گفتید شورای عالی امنیت ملی کسی را ممنوع التصویر و ممنوع الخبر کرده است کاملاً دروغ است. شورای عالی امنیت ملی هیچ گونه مصوبه ای را در این رابطه ندارد و اگر هم کسی این موضوع را منتسب به شورای عالی امنیت ملی کرده خلاف انجام داده و باید طبق قانون مورد مجازات قرار بگیرد.»
 
 
این در حالی است که پیش از این رییس قوه مقننه در نشست خبری خود در 25 اسفند 1393 به صراحت اعلام کرده بود رییس جمهور اسبق که مدتهاست از وی به عنوان یکی از سران فتنه نام برده می شود، بر اساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی ممنوع التصویر است. علی لاریجانی در این باره اظهار داشته بود: «دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی این اقدام (مصوبه ممنوع التصویری وی) را انجام داده بود. بنده فکر می‌کنم این موضوع از جمله موضوعاتی است که باید از مسیر خودش حل شود مبنای مصاحبه اخیر من نیز این بود که قوه قضاییه این کار را نکرده بود بلکه دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی این کار را انجام داده بود.»
 
لازم به ذکر است یک ماه قبل از اظهارات رییس مجلس نیز حجه الاسلام اژه ای سخنگوی دستگاه قضا در اواخر بهمن 93 در نشست خبری خود با بیان اینکه رسانه‌ها حق ندارند تصویر یا مطالبی از رییس دولت اصلاحات منعکس و منتقل کنند٬ گفته بود: «این دستور همچنان به قوت خود باقی است و اگر رسانه‌ای خلاف آن عمل کند با آن برخورد خواهد شد.»
 
اژه ای در باره علت این امر نیز تصریح کرده بود: «در مورد کسانی که شورای عالی امنیت ملی در مورد آن‌ها تصمیم گرفته یا قوه قضاییه آنها را به عنوان سران فتنه محسوب می‌کند٬ دستگاه قضا می‌تواند دستوراتی بدهد.»
 
با این حال مشخص نیست بر چه اساس آقای روحانی با صراحت ضمن تکذیب اظهارات رییس قوه مقننه و سخنگوی دستگاه قضا، از کذب بودن این مساله خبر داده و حتی خواستار مجازات قانونی آقایان لاریجانی و اژه ای شده است. شاید اولین موضع گیری رییس مجلس و سخنگوی قوه قضاییه در آینده ابهامات این موضوع را بیشتر مشخص کند.


دیدگاه کاربران

این حرف رییس‌جمهور مثل جکی است که تو همین مصاحبه گفت که در پروتکل الحاقی بازرسی وجود ندارد

مگه شورای عالی دولت قبل این کار رو نکرده
مگه سخنگوی قوه قضاییه بهمن ماه گذشته اعلام نکردن

چه عجب یکم به مطالبات اصلاح طلبان جواب داد

حالا هی لاریجانی قربون صدقه این دولت بره

"با این حال مشخص نیست بر چه اساس آقای روحانی با صراحت ضمن تکذیب اظهارات رییس قوه مقننه و سخنگوی دستگاه قضا، از کذب بودن این مساله خبر داده و حتی خواستار مجازات قانونی ..."
خوب این سوال را میشه خطاب به اون دو بزرگوار پرسید و اصل هم همینه که کسی که ادعای وجود چنین مصوبه رو کرده باید دلیل بیاره!

اطمینان دارم رجا نیوز از گروه فرقان قدیم است نفاق عجیبی در این سایت موج می زند

حالا جناب علی لاریجانی پاسخ بدن!

خوشم میاد اقای ریس جمهور حقوقدان می خواد همه رو مجازات کنه

رجا این حرفها را جدی نگیر:
تورم کاهش یافت.
توافق ژنو یعنی شکست دشمن
ممنوع التصویری را ما نکردیم

فتنه گران واقعی شما هستید

باسلام..متاسفانه تاکنون خیلی ازسخنان رئیس جمهور چتین بوده.خداداند که جریان چیست.

بالاخره ممنوعیت انتشار آن آدمی که الان جزو سران فتنه شناخته شده است مصوبه شورای عالی امنیت ملی هست یا نیست. چرا دبیرخانه شورا موضعگیری نمی کند؟ آقای روحانی می گوید نیست و خواستار مجازات مدعیان آن است. آقای لاریجانی هم مدت ها پیش اعلام کرده اند که مصوبه این شورا هست. خوب بالاخره یکی می شود لطف کند مردم را از این بلاتکلیفی بیرون بیاورد؟ یا این هم بستگی به تحریم ها دارد و باید اول با آمریکا توافقنامه امضاء کرد؟

این ها همه از برکات اعتدال است..........................