هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 12 اسفند 1393 ساعت 16:40
سه شنبه 12 اسفند 1393 16:33 ساعت
2015-3-3 16:40:02
شناسه خبر : 204346
این در حالی است که بررسی سیاست های منطقه ای آمریکا در گذشته و حال حاکی از آن است که رژیم صهوینستی ادامه دهنده و مجری سیاست های ایالات متحده در منطقه بوده است و این رژیم هیچ اراده و توانی برای موضع گیری مستقل در قبال موضوعات منطقه ای و جهانی بر خلاف سیاست های آمریکا ندارد.
این در حالی است که بررسی سیاست های منطقه ای آمریکا در گذشته و حال حاکی از آن است که رژیم صهوینستی ادامه دهنده و مجری سیاست های ایالات متحده در منطقه بوده است و این رژیم هیچ اراده و توانی برای موضع گیری مستقل در قبال موضوعات منطقه ای و جهانی بر خلاف سیاست های آمریکا ندارد.

گروه بین الملل – رجانیوز: در حالی که دور جدید مذاکرات وزرای امور خارجه ایران و آمریکا از روز گذشته در شهر مونتروی سوئیس آغاز شده است، اکبر هاشمی رفسنجانی منتقدان سیاست مذاکراتی دولت را «دلواپسان هم نوا با نتانیاهو» نامید.

به گزارش رجانیوز، اکبر هاشمی رفسنجانی در همایش ملی توسعه پایدار مذاکرات هسته ای را مهم ترین پروژه دولت عنوان کرد و بلافاصله منتقدان را دلواپسانی دانست که با نتانیاهو هم نوا شده اند.

"در مهمترین پروژه دولت که تیم مذاکره کننده است و مورد حمایت مقام معظم رهبری قرار دارد، خودشان هم تکرار می‌کنند که با برنامه رهبری کار را پیش می‌برند اما این دلواپسان چه بر سرشان می‌آورند و با نتانیاهو هم‌نوا شده‌اند."وی با اشاره به سفر نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به آمریکا ادامه داد: او آنجا رفته و اوباما را تحریک می‌کند و اینجا هم دلواپسان می‌گویند که ما اسرار را می‌گوییم؛ نمی‌دانیم این چه سری است؛ آنها هم از شیطان هستند و از آن طرف دارند کار می‌کنند اما در حال حاضر نزدیک به نتیجه رسیده‌ایم.

رئیس مجمع تشخیص افزود: زمانی که تیم مذاکره کننده باز می‌گردد به جای استقبال از آنها، دلواپسان چیزهایی می‌گویند که نباید بگویند.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به انتقادات برخی ها در مجلس از تیم مذاکره کننده ادامه داد: تریبون مجلس باز است و هر چه می‌خواهند می‌گویند و برخی هم این دروغ‌ها را باور می‌کنند و اینها مزاحمت است. ‌ما در بعد از جنگ این مسائل را نداشتیم و الان که با این همه فشار بین‌المللی مواجه هستیم آیا در داخل هم فشار باید بیشتر باشد؟ آنها از این ملت انقلابی و جنگ‌رفته نیستند. آنها آسان آمده‌اند و تریبون پیدا می‌کنند و این حرف‌ها را می‌زنند و مشکل ما این آدم‌ها هستند.

خطیب سابق نماز جمعه تهران در پایان و پس از توهین به منقدان سیاست هسته ای دولت و بدون آنکه از اشاره ای به عدم پاسخگویی مقامات وزارت امور خارجه به انتقادات مطرح شده کند، اظهار داشت: البته منتقدان هم اگر حرف منطقی دارند بزنند و جوابشان را بگیرند چرا که فضای انتقاد سازنده است اما فضای تخریب کینه و دشمنی می‌آورد و مایوس می‌کند.

با این حال این اظهارات هاشمی رفسنجانی نشان می دهد که وی بدون توجه به روابط میان رژیم صهیوینستی و آمریکا، قائل به آن است که سیاست های کاخ سفید در موضوع هسته ای در تضاد سیاست های اسرائیل قرار دارد.

این در حالی است که بررسی سیاست های منطقه ای آمریکا در گذشته و حال حاکی از آن است که رژیم صهوینستی ادامه دهنده و مجری سیاست های ایالات متحده در منطقه بوده است و این رژیم هیچ اراده و توانی برای موضع گیری مستقل در قبال موضوعات منطقه ای و جهانی بر خلاف سیاست های آمریکا ندارد.

این تصور اشتباه كه رژيم صهيونيستي امريكا را مديريت مي كند نیز سبب شده که تفاوت لحن مقامات رژیم صهیوینستی و برخی از مقامات آمریکایی به معنای تفاوت رویکرد این دو در موضوع هسته ای ایران و تقلای آمریکا برای دور شدن از بی منطقی تفسیر شود.

درواقع رژیم صهیونیستی ابزاری برای اجرایی کردن نقشه ها و برنامه های آمریکا در منطقه است، در همین راستا تفاوت لحن مقامات آمریکا و رژیم صهیونیستی بر مبنای سیاست "چماق و هویج" طرح ریزی شده، به این معنا که با توجه به تجربه مذاکرات هسته ای گذشته، آمریکا با بزرگنمایی مواضع مقامات رژیم صهیونیستی ، سیاست های مشوقانه خفیفی را به ایران پیشنهاد میدهد تا ایران با مشاهده "چماق" اسرائیلی و بازارگرمی چهره هایی چون نتانیاهو، به سمت "مشوق های آمریکایی" رهنمون شود.

نگاهی به اظهارات مقامات صهیونیستی در پاییز سال گذشته یعنی پیش از انعقاد توافق ژنو نیز موید همین گزاره است.

در آن برهه، نخست وزیر رژیم صهیونیستی با زیر سئوال بردن فلسفه مذاکرات هسته ای از احتمال حمله نظامی به ایران سخن گفت. نتانیاهو خواستار رد هرگونه توافق با ایران بود اما پس از انعقاد توافق ژنو اظهارات مقامات صهیونیست نشان داد که چه دیدگاهی درباره این توافق دارند.(+)

با این حال تفکیک بین سیاست های آمریکا و مقامات صهیونیست آن هم در موضوع حیاتی مانند مساله هسته ای ایران در حالی از سوی هاشمی رفسنجانی و افرادی که دیدگاه مشابه وی دارد، تبلیغ می شود که در صحنه عمل همواره رژیم صهیونیستی پیرو سیاست های آمریکا در سطح منطقه ای و جهانی بوده است و هیچ گاه از این وظیفه خود تخطی نکرده است.

رهبر معظم انقلاب نیز در مناسبت های مختلف به این موضوع اشاره کرده است.

حضرت آیت الله خامنه ای سال ۷۲ در دیدار جمعی از روحانیون درباره نقش اسرائیل در منطقه فرمودند: صهيونيستها هم در اين منطقه، مثل سگِ زنجيرىِ استكبار عمل‌مى‌كنند ... به اين و آن پريدن، شأن صهيونيستهاست. از آنها، غير از اين هم انتظارى نيست و البته، كسى هم اهميتى به آنها نمى‌دهد.

ایشان سال ۹۰ نیز در مراسم تحلیف و دانش آموختگی دانشجویان دانشگاههای افسری ارتش، در این باره تصریح کردند: هم آمریکا بداند، هم دست‌نشاندگانش بدانند، هم سگ نگهبانش رژیم صهیونیستى در این منطقه بداند؛ پاسخ ملت ایران به هرگونه تعرضى، هرگونه تجاوزى، بلکه هر گونه تهدیدى، پاسخى خواهد بود که از درون، آنها را از هم خواهد پاشید و متلاشى خواهد کرد.

 با این حال به نظر می رسد بازی فریب آمریکا و رژیم صهیونیستی برای متقاعد کردن تیم ایرانی به پذیرش برخی خواسته ها که برخلاف خطوط قرمز نظام است برخی از اعضای دولت و شخصی مثل هاشمی رفسنجانی را که وارد نهمین دهه زندگی خود شده ، فریب داده است. سیاستمدار سالخورده ای که خود تجربه معامله با آمریکایی‌ها را داشته و در آن ناموفق بوده است. کلیدواژه ها »

دیدگاه کاربران

کسی که فحش می دهد به آخر بیچارگی رسیده

ایشون کسی هستند که خیلی ها به عنوان یک سیاستمدار قوی میشناسندش اما وقتی چنین حرفی میزند دو حالت بیشتر ندارد یا از سیاست هیچ نمیداند و یا میخواهد شنوندگانش را فریب دهد که در هر دو حال بسیار شرم آور است.
دلیل این حرف هم این است که حتی اگر فرض بگیریم که مخالفت اسراییل جدی است نه نمایشی و این فیلم را باور کنیم اما مخالفت فرضی او از این جهت است که چرا قرار است توافقی شود که مقدار کمی امتیاز به ایران میدهد اما مخالفت منتقدان داخلی که دلسوز کشور هستند از این جهت است که چرا در مثل توافق ژنو امتیازات زیادی داده شد و در مقابل امتیاز کمی گرفته شد و این یعنی دلواپسان و اسراییل دقیقا نقطه مقابل هم هستند نه همصدا و کی باور میکنه که جناب سیاستمدار!! متوجه این امر نباشد!

منتقدان داخلی دلواپس کمی امتیازات داده شده هستند یا دلواپس انتخابات پیش رو!

نرود در میخ آهنین در سنگ!!
آقایان بی تدبیر دولت و پدر معنوی ایشان ، جز دیدگاه خود هیچ دیدگاه دیگری را برنمی تابند؛ حتی اگر اشتباه کرده باشند آن را با هزار نیرنگ می آراییند.
بر فرض که مخالفت نتانیاهو واقعی باشد ،جناب هاشمی اگر فرق حمل ماهوی و مصداقی را درک می کرد هرگز حکم به همنوایی ما با اسرائیل نمی داد.
بعلاوه ، ما با توافق خوب و عزتمندانه مخالف نیستیم با توافق بد و همراه با تحقیر کنونی مخالفیم.

سلام : صحبتهای رفسنجانی دقیقا شبیه اوباما است . اوباما کنگره را محکوم میکند که چا دخالتهای بیجا میکنید و از نتانیو.. دعوت به سخنرانی می کنید . رفسنجانی هم به مجلس خطاب میکند که چرا دخالتهای بیجا میکنید .و...

زنده باد رسایی که جلوی عملیات رسانه ای مثلث اوباما-نتانیاهو-هاشمی ایستاد.
جریانی که می خواهند وانمود کنند اسرائیل مخالف توافق هست تا هر توافقی با ایران ببندند و مخالفان چیزی نگویند.

یادش بخیر خود همین حاج آقا با نتانیاهو هم نوا شده بود که بشار اسد دیکتاتوره و عین صدامه ! یادش بخیر که خود همین حاج آقا گفت با اسرائیل سرجنگ نداریم!

حکم م.ه داره میاد و حاج آقا باید هم جوسازی کنند

مصداق دروغ گفتن بعضی ها با تریبون مجلس همین است . که حمید رسایی میگوید ما از دولت حمایت می کنیم در صورتی که همه میدانند طی مدت یک و نیم سال گذشته هر کاری را انجام داده اند تا دولت در کارهای پیش رویش موفق نشود .

متاسفانه سالهای پیش برخی حرمت آقای رفسنجانی را شکستند و بعد از آن این حرمت شکنی از سوی یکی دو حزب و جبهه خاص به حربه عوام فریبی تبدیل شد و شروع کردند به تحریک مردم علیه ایشان. هنوز هم در جریان پرونده فرزند ایشان شاهد این حرمت شکنی و تخریب هستیم.
ایشان رئیس جمهور سابق، رئیس مجلس خبرگان سابق، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام فعلی و یار نزدیک امام خمینی و رهبری هستند.

آیت الله هاشمی بزرگ و دلسوز این انقلاب هست و همیشه دوست دارد انقلاب مردمی بماند... بزرگترین خواست ایشان مردمی ماندن انقلاب است. بر خلاف خواست عده ای دیگر که انقلاب را روی دست میگیرند و مردم را زیر پا له میکنند.

لطفا برخی از مردم که تحت تاثیر تخریب ها علیه ایشان صحبت میکنند، این را بدانند که حداقل کاری که با این صحبت ها میکنند این است که با این صحبت ها انقلاب را دست عده ای تندرو و ناتوان و تازه به دوران رسیده میدهند و دودش در چشم خودشان میرود.

این ره که میروی به ترکستان است هیچ کس با توهین به جایی نمیرسد

سلام همین که گفتی درست است وارد نهمین دهه زندگی خود شده است !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ما موندیم بلاخره امریکا دست نشانده ی اسراییله یا اسراییل دست نشانده ی امریکاست!!!! هر رسانه ای یه چیزی می گه!!!

مسئولین رسیدگی کنن!!
داداش شبکه صهیونیزم بین الملل (نه یهودی نه مسیحی نه مسلمون ...) مجموعه ی این سیاستمدارا رو مثل عروسک خیمه شب بازی می گردونن.

واقعا شما دلواپسها بيسواديد
حقيقتا الان اين به عنوان يك باور قلبي براي من جا افتاد كه شما منافع ملي براتون مهم نيست و بدنبال ... هستيد
چرا پشت نتانياهو را گرفتيد؟

آقای هاشمی خیلی وقته که از دست رفته است.

تا الان که هاشمی هر پیش بینی کرده درست بوده بخصوص در مورد احمدی نژاد

یعنی واقعا باور کنیم ایشون و امثال ایشون توی شکل گیری این دعوای زرگری (با توجه به مراسم قدم زنون داداش ظریف) نقشی نداشتند و فقط گول این بازی رو خورده اند؟!!!
به قول بعضی دوستای با لهجه:«آدم که گول نمی خوره، گول آدمو می خوره!!»