هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 6 فروردين 1398
ساعت 10:02
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 16 ارديبهشت 1391 ساعت 11:12 2012-5-5 11:12:18
شناسه خبر : 108503
شايد بتوان مهمترين اتفاق در مجموع دو دوره انتخابات مجلس نهم را بازماندن نزديك به 200 نماينده مجلس هشتم از حضور در مجلس نهم دانست. اتفاق بزرگي كه از ناكارآمدي مجلس هشتم و نارضايتي مردم از عملكرد آن حكايت دارد. اين تحليل آنزمان محكم‌تر مي‌شود كه نگاهي به نامداران ناكام مجلس هشتم بياندازيم،‌نامداراني كه به نوعي نماد رويكرد حاكم بر مجلس هشتم بودند.

روز گذشته مردم كار نيمه تمام انتخابات مجلس نهم  را به پايان رساندند تا بدين ترتيب و با برگزاري مرحله دوم انتخابات مجلس شوراي اسلامي،‌ تركيب شكل گرفته در مجلس نهم شفاف‌تر از پيش شود. هر چند رهبر معظم انقلاب پيش از اين و در ديدار با مردم قم در 19 ديماه 90  بيان فرمودند كه "با اين انتخابات خون تازه‌اي به پيكر انقلاب، كشور و نظام جمهوري اسلامي دميده خواهد شد، حركت تازه‌اي براي او پيش خواهد آمد، نشاط تازه‌اي پيدا خواهد كرد" به نظر مي‌رسد امروز و با پايان كار انتخابات در نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي، نگاهي به آمار و نتايج به دست آمده اين حقيقت را بخوبي تاييد مي‌كند. 

به گزارش رجانيوز شايد بتوان مهمترين اتفاق در مجموع دو دوره انتخابات مجلس نهم را بازماندن نزديك به 200 نماينده مجلس هشتم از حضور در مجلس نهم دانست. اتفاق بزرگي كه از ناكارآمدي مجلس هشتم و نارضايتي مردم از عملكرد آن حكايت دارد. اين تحليل آنزمان محكم‌تر مي‌شود كه نگاهي به نامداران ناكام مجلس هشتم بياندازيم،‌نامداراني كه به نوعي نماد رويكرد حاكم بر مجلس هشتم بودند.

قدرت الله عليخاني،‌ احمد ناطق نوري، حميدرضا كاتوزيان،‌ علي عباس‌پور، حشمت‌الله فلاحت‌پيشه، محسن ‌كوهكن،‌ كاظم دلخوش،محمدحسن غفور فرد، اسدالله بادامچيان، ‌‌مصطفي كواكبيان، علي بنايي، ‌محمد خباز و‌ جهانبخش محبي‌نيا نام‌هايي بودند كه به محض شنيدن و يا خواندن نام آنها، مجلس هشتم به ذهن متبادر مي‌شد، نام‌هاي كه امروز و با مشخص شدن فهرست منتخبين مجلس نهم نامي از آنها در ميان نيست.

اين در حالي است كه با نگاهي به نتايج آراء در شهرستان‌ها در مقابل قائلين به رويكرد مجلس هشتم كه با بي اقبالي از سوي مردم مواجه شدند،‌ منتقدين رويكرد حاكم بر مجلس هشتم،‌ با اقبال قابل توجهي موجه بوده‌اند به نحوي كه كانديداهاي جبهه پايداري به عنوان اصلي‌ترين جريان منتقد مجلس هشتم،‌ در پايان مرحله دوم انتخابات و بدون در نظر گرفتن آراء شهر تهران، توانسته است نزديك به 70 كانديداي مورد حمايت خود را با راي مردم به مجلس نهم بفرستد.

اين درحالي است كه بررسي نتايج اوليه انتخابات در شهر تهران نيز از اقبال قابل توجه به گفتمان جبهه پايداري در اين شهر حكايت دارد چنانكه علاوه بر سه كانديداي مورد حمايت اين جبهه كه در دور اول به مجلس راه يافتند، گزارش‌هاي غير رسمي حاكي از راه يافتن 13 كانديداي ديگر مورد حمايت جبهه پايداري از تهران به مجلس شوراي اسلامي است كه در مجموع از 30 كرسي مجلس براي نمايندگي شهر تهران،  16 كرسي به كانديداهاي مورد حمايت جبهه پايداري در تهران تعلق گرفته است.  

در كنار راهيابي نزديك به 85 نفري از كانديداهاي مورد حمايت جبهه پايداري به مجلس،‌ اختصاص بيشترين آراء در كلانشهرهاي كشور به كانديداهاي جبهه پايداري نيز مي‌تواند معاني زيادي را براي تحليل گران مسائل سياسي به دنبال داشته باشد.

در ميان كانديداهاي شاخص مورد حمايت جبهه پايداري كه به مجلس راه يافته‌اند، مي‌توان به رأي بالاي نامزدهاي اين جبهه در مشهد مقدس اشاره كرد. در اين شهر، دكتر اميرحسين قاضي‌زاده رأي اول را كسب كرده و جواد كريمي قدوسي، حجت‌الاسلام پژمان‌فر و سيد هاشمي بني هاشمي نيز جزو گزينه‌هاي اصلي اين جبهه بوده‌اندن.

در استان فارس، دكتر ضرغام صادقي مشاور پارلماني دكتر لنكراني در وزارت بهداشت در دولت نهم و از نزديكان وي، بالاترين رأي بعد از انقلاب را در شهر شيراز كسب كرد. وي آزاده و فرزند شهيد است و فوق تخصص پزشكي و در عين حال، كارشناسي ارشد حقوق بين‌الملل را دارد. وي مديركل پارلماني دولت نيز بود و در امور مجلس نيز تخصص ويژه دارد. همچنين در داراب استان فارس نيز نبي‌الله احمدي مسئول ستاد فرهنگيان دكتر احمدي‌نژاد در انتخابات سال 88 بود.

در استان هرمزگان، ابوالقاسم جراره بالاترين رأي استان را به‌دست آورد و به‌عنوان جوان‌ترين كانديداي مجلس كه نامزد مورد حمايت جبهه پايداري بود، به مجلس رفت.

در استان يزد نيز معمولاً جريان اصلاح‌طلب به‌طور سنتي رأي خوبي دارد، محمد صالح جوكار گزينه مورد حمايت ويژه جبهه پايداري توانست با رأي بالا نماينده مردم يزد شود.

در اردبيل، منصور حقيقت‌پور از فرماندهان سپاه كه سابقه استانداري اردبيل را نيز در سال 87 و 88 دارد، رأي اول استان را كسب كرد.

در استان آذربايجان شرقي محمد حسين فرهنگي عضو فراكسيون انقلاب اسلامي رأي بالايي كسب كرد. در استان سمنان، خسروي كانديداي اختصاصي جبهه پايداري توانست مصطفي كواكبيان را كنار بزند. در اسلام آباد غرب نيز جليليان كانديداي اختصاصي جبهه پايداري توانست آراي بيشتري از حشمت الله فلاحت پيشه را كسب كند. در تربت حيدريه نيز عليرضا خسروي توانست رأي بيشتري از حجت‌الاسلام رضايي نماينده پر نفوذ اين شهر به‌دست آورد.

در جدول تفصیلی که در ادامه مشاهده می کنید نام کاندیدای پیروز با رنگ قرمز قرمز مشخص شده است.

 

 جدول نتايج مرحله دوم انتخابات مجلس نهم

 
ردیف شهرستان نام کاندیدا جبهه پایداری جبهه متحد  اصلاحات ایستادگی صدای ملت  مستقل
1
 
تبريز آذرشهر و اسکو
 
محمد اسماعیل سعیدی  * *        
میرهادی قره سید           *
    رضا رحمانی            *
2 اردبیل مصطفی افضلی فرد  * *        
3
 
ایلام
 
علی محمد احمدی      * *    
علی اکبر متین           *
    احمد شوهانی    *      
4 اصفهان

حمیدرضا فولادگر

  *        
5 لنجان مجید منصوری        *    
6 سمیرم سکینه عمرانی           *
7 اردل،فارسان،کوهرنگ و کیار حمیدرضا عزیزی فارسانی           *
8
 
مشهد و کلات
 
جواد کریمی قدوسی *          
محمد حسین حسین‌زاده بحرینی   *        
9
 
اهواز 
 
ناصر سودانی  *          
شکر خدا موسوی *          
10 دزفول عباسی پاپی زاده پالنگان       *    
11 دشت آزادگان ناصر صالحی نصب   *        
12
 
آبادان
 
محمدسعید انصاری   *   *    
سید حسین دهدشتی     * *
 
13 ایذه و باغملک حجت الله درویش‌پور       *    
14 بهبهان محمد باقر شریعتی            *
15 زابل، زهک و هیرمند حلیمه عالی           *
16 شیراز سید حسین ذوالانوار     * *        
17 آباده ،بوانات و خرم بید رحیم زارع   *        
18
 
سنندج،دیواندره و کامیاران
 
سالار مرادی     *    
سید احسن علوی            *
19 کرمانشاه محمد رزم * *        
20 گرگان و آق قلا عیسی امامی       *    
21 طوالش،رضوانشهر و ماسال محمود شکری *          
22
 
رشت
 
غلامعلی جعفر زاده           *
 جبار کوچکی نژاد       *    
23 خرم آباد ابراهیم آقامحمدی
*        
24 دورود و ازنا عباس قائید رحمت           *
25 پلدختر علی کائیدی * *        
26 بروجرد بهرام بیرانوند * *        
27 تفرش،آشتیان و فراهان عباس صلاحی       *    
28 تویسرکان کاظم سلیمی           *
29 همدان و فامنین ابراهیم کارخانه *          
30 ملایر احمد آریایی نژاد  
      *
31 مهریز، بافق، ابرکوه و خاتم دخیل‌عباس زارع‌زاده   *        

 

 جدول نتايج مرحله اول انتخابات مجلس نهم

 

 

آذربایجان شرقی

 

ردیف شهرستان نام کاندیدا جبهه پایداری جبهه متحد مردم سالاری صدای ملت مستقل نتیجه
1 اهر و هریس

عباس فلاحی باباجان

 * *       *
2

بستان آباد

 

احد خیری

*

*      

 

غلامرضا نوری

        *
*
3  بناب ضیاء اله اعزازی ملکی *          
حجت‌الاسلام محمد باقری بنابی          * *
4
 
تبريز آذرشهر و اسکو محمد حسین فرهنگی * *        *
رسول جلیل زاده * *        
 
 
تبريز آذرشهر و اسکو محمد اسماعیل سعیدی مریمی * *        
عشرت شائق   *        
 
 
تبريز آذرشهر و اسکو علی آجدون زاده   *        
 رحیم هم زبان   *        
 
 
تبريز آذرشهر و اسکو
 
مسعود پزشکیان     * *    *
علیرضا منادی       *    *
5 سراب و مهربان رضارسولی * *        
مهناز بهمنی         * *
6 شبستر علی علیلو * *        *
7 كلیبر، خداآفرین و هوراند مهدی راثی * *        
ارسلان فتحی‌پور          * *
8 مراغه و عجبشیر موسی سلطانی *          
   مراغه و عجبشیر مهدی دواتگری   *        *
9 مرند و جلفا  محمد حسن‌نژاد          *  *
10 ملکان شهروز افخمی * *        *
11 میانه سید محمد رضا حاجی اصغری *          
محمدعلی مددی         * *

 
میانه سید بهلول حسینی         * *
حسنعلی قنبری *          
12 ورزقان الهوردی دهقانی * *        *
13 هشترود و چارایماق
 
غلامحسین شیری * *        *
غفار اسماعیلی       *    

                                                   

  آذربایجان غربی

 

ردیف شهرستان نام کاندیدا جبهه پایداری جبهه متحد مردم سالاری صدای ملت مستقل نتیجه
1 ارومیه ابراهیم بازیان * *        
  عابد فتاحی         * *
ارومیه
 
نادر قاضی‎پور         * *
  حسین پناهی * *        
   ارومیه جواد جهانگیرزاده   *       *
   ارومیه ملازاده     *      
2 بوکان محمد قسیم عثمانی     *     *
3 پیرانشهر و سردشت علی احمدیان *          
رسول خضری         * *
4 خوی و چایپاره قنبر کریم نژاد            
موید حسینی     *     *
   خوی و چایپاره ایوب ایوبی   *        
5
 
سلماس
 
رسول جلایر *          
علی اکبر آقایی   *       *
6
 

ماکو چالدرانپلدشت و شوط

 
محمد علی پور * *       *
احد ولی‌زاده     *      
7 مهاباد عثمان احمدی         * *
8
 
میاندوآب شاهین‌دژ و تکاب روح‌اله بیگی   *       *
جهانبخش محبی‌نیا   *        
  میاندوآب شاهین‌دژ و تکاب مهدی عیسی‌زاده     *     *
9 نقده و اشنویه عبدالکریم حسین‌زاده         * *

 

 اردبیل

 

ردیف شهرستان نام کاندیدا جبهه پایداری جبهه متحد مردم سالاری صدای ملت مستقل نتیجه
1 اردبیل منصور حقیقت پور * *       *
   اردبیل جواد صبور * *        
  اردبیل مصطفی افضلی فرد * *        
    اردبیل کمال‌الدین پیرمؤذن     *     *
2 پارس آباد و پیله سوار   حبیب الله برومند         *

3

خلخال و کوثر احمد شجاعی * *        
جلیل جعفری‌بنه         * *
4
 
گرمی
 
میرقسمت موسوی   *       *
میرحمایت میرزاده     *      
5
 
مشگین شهر
 

ولی ملکی

* *        
یونس اسدی     *     *

 اصفهان

 

ردیف شهرستان نام کاندیدا جبهه پایداری جبهه متحد مردم سالاری صدای ملت مستقل نتیجه
1
 
اردستان

محمود معلمی

*          
 اردستان بخشایش         * *
  سید مصطفی طباطبائی نژاد   *   *    
2 اصفهان احمد سالك كاشانی * *        *
   اصفهان مجید نادر الاصلی * *        
   اصفهان عباس مقتدایی *          *
   اصفهان خیام نکویی *          
   اصفهان حمیدرضا فولادگر   *        
   اصفهان مرتضی طلایی   *        
   اصفهان نیره اخوان          *  *
   اصفهان حسن کامران          *  *
   اصفهان سیدمحمود تاج زاده قهی     *      
3 خمینی شهر

سید محمد جواد ابطحی

* *        
   خمینی شهر

محسن صرامی

        * *
4 سمیرم

بهروز جعفری

* *        
5 شاهین شهر میمه و برخوار حسینعلی حاجی دلیگانی   *       *
6 شهرضا سمیرم سفلی  عوض حیدرپور   *   *   *
7
 
فریدن، فریدونشهر و چادگان 
 
بهمن محمدی   *        
محمد علی اسفنانی          *  *
8 فلاورجان سیدناصر موسوی لارگانی * *       *
 
 9
کاشان و آران و بیدگل محمد حسن قدیری ابیانه *          
علی اصغر گرانمایه پور   *        
   کاشان و آران و بیدگل عباسعلی منصوری          * *
10 گلپایگان و خوانسار  میرمحمدی         * *
11 لنجان  دور دوم            
12 مبارکه  ایرانپور         * *
13 نائین سید حمیدرضا طباطبایی   *       *
14 نطنز و قمصر محمدرضا فقیهی   *        
محمد فیروزی         * *
15 نجف آباد و تیران و کرون حمید سعادت   *

 

*

     
ابوالفضل ابو ترابی         * *

البرز

 

  شهرستان نام کاندیدا جبهه پایداری جبهه متحد مردم سالاری صدای ملت مستقل نتیجه
1 ساوجبلاغ و طالقان مفید کیایی نژاد * *       *
2
 
کرج علی شیرین زاد *          
محمدجواد کولیوند   *        *
   کرج عزیز اکبریان  

 

*

       *

 

 ایلام 

 ردیف شهرستان نام کاندیدا جبهه پایداری جبهه متحد مردم سالاری صدای ملت مستقل نتیجه
 1 ایلام، شیروان، چرداول، ایوان، مهران علی اکبر بسطامی * *        
 
 
محسن عباسی * *        
ایلام، شیروان، چرداول، ایوان، مهران داریوش قنبری     *      
2
 

دهلران، دره شهر و آبدانان

عبد سبزي * *        
علی عزتی  

 

 

*      
  دهلران، دره شهر و آبدانان علی محمد احمدی         * *

 بوشهر

 

 ردیف شهرستان نام کاندیدا جبهه پایداری جبهه متحد مردم سالاری صدای ملت مستقل نتیجه
 1

بوشهر

عبدالکریم جمیری * *       *
2 دشتستان سید مهدی موسوی نژاد * *       *
3 دشتی و تنگستان

غلامحسین پولادی

* *        
سید محمد مهدی پورفاطمی         * *
4
 

کنگان، دیر، جم

 موسی احمدی * *       *
عسگر جلالیان  

 

 

*      

 

 تهران

 

 ردیف شهرستان نام کاندیدا جبهه پایداری جبهه متحد مردم سالاری صدای ملت مستقل نتیجه
1
 

پاکدشت

فرهاد بشیری

* *       *
محمد قمی     *      
2 دماوند و فیروزکوه  شاهرخ رامین         * *
3
 
رباط کریم و بهارستان حسن نوروزی *          
مهرانگیز مروتی     *      
  رباط کریم و بهارستان ابراهیم نکو         * *
4 شهریار، ملارد و قدس

علی علی بابایی

*

 

 

       
محمد حسن گروسی         * *
5

 ورامین و پیشوا

حسین نوش آبادی   *        
سید‌حسین نقوی حسینی         * *

 

 

استان چهارمحال و بختیاری 


 

ردیف  شهرستان نام کاندیدا جبهه پایداری جبهه متحد مردم سالاری صدای ملت مستقل نتیجه
1

اردل فارسان و کوهرنگ

جليل

         * *
2 بروجن امیر عباس سلطانی         * *
3 شهرکرد

صادق سلیمی

*        
سعید زمانیان دهکردی    *       *
4 لردگان محمد جليل سرقلعه         *   

 

  خراسان جنوبی 

ردیف  شهرستان نام کاندیدا جبهه پایداری جبهه متحد مردم سالاری صدای ملت مستقل نتیجه
1

  بیرجند و درمیان

محمد باقر عبادی

* *       *
2 قاین علی قرباني * *        
جواد هروی         * *
3
 
نهبندان و سربيشه

نظر افضلی

*          
سید محمدصادق نیرومند   *        
   نهبندان و سربيشه امیر عباس سلطانی         * *
4
 
فردوس، طبس، بشرويه و سرايان محمد فردوسی پور   *        
محمدکریم عابدی   *        
   فردوس، طبس، بشرويه و سرايان علی عبدالله زاده   *       *

خراسان رضوی

 

ردیف شهرستان نام کاندیدا جبهه پایداری جبهه متحد مردم سالاری صدای ملت مستقل نتیجه
1
 
گناباد و بجستان
 

 محمد رجائی باغ سیائی

* *       *
مهدی مهدی زاده     *      
2
 
قوچان و فاروج   عباسعلی رستمی ثانی   *        
محمدباقر ذاکری     *      
   قوچان و فاروج رمضانعلی سبحانی‌فر         * *
    قوچان و فاروج نصرالله کمالیان       *    
  هادی شوشتری         * *
3 فریمان،سرخس، احمدآباد و رضویه  عبدالله محمد دوست  *          
سجادی         * *
4
 
سبزوار بهروز محبی نجم آبادی *          
عبدالله داورزنی *          
   سبزوار محمدرضا محسنی ثانی   *       *
   سبزوار رمضانعلی سبحانی فر     *      *
5
 
درگز
 

صمد صادقی

*          
حسین محمد زاده   *       *
6
 
خواف و رشتخوار سید محسن امیر کلالی * *        
محمدرضا سجادیان     *      
   خواف و رشتخوار نگهبان         * *
7 چناران و طرقبه محمد دهقان نقندر * *       *
8  تربت جام و تایباد غلامرضا اسداللهی   *       *
9 نیشابور علی معدنی * *        
   نیشابور سیدعلی حسینی     *      
   نیشابور غلامحجسین مظفری     *      
   نیشابور علی مروی         * *
   نیشابور حسین سبحانی نیا   *       *
   نیشابور سید علی حسینی       *    
10 کاشمر و بردسكن و خلیل آباد

حجت الاسلام یعقوبی

*          
   کاشمر و بردسكن و خلیل آباد

محمد اسماعیل نیا

  *       *
   کاشمر و بردسكن و خلیل آباد محمدرضا خباز     *      
11   مشهد و کلات سید امیر حسین قاضی زاده * *       *
   مشهد و کلات خانم انسیه غفوری شعرباف * *        
   مشهد و کلات سید هاشم بنی هاشمی * *       *
   مشهد و کلات نصرالله پژمان فر *         *
   مشهد و کلات جواد آرین منش   *        
   مشهد و کلات محمد حسین زاده بحرینی   *        
   مشهد و کلات علی مولوی حقیقی   *        
   مشهد و کلات  عفت شریعتی کوهبنانی     *      
12 تربت حیدریه و مه و لات

ابوالقاسم خسروی

*         *
   تربت حیدریه و مه و لات محمد علي رضايي   *        

 

 خرسان شمالی

 

 ردیف شهرستان نام کاندیدا جبهه پایداری جبهه متحد مردم سالاری صدای ملت مستقل نتیجه
1

شیروان

 محمد رضا حسین نژاد

* *        
عبدالرضا عزیزی         * *
2
 
بجنورد 

قاسم جعفری

* *       *

احمد رضا وفایی

*          
   بجنورد موسی الرضا ثروتی   *        *
3 اسفراین  هادی قوامی         * *

 

 خوزستان

 

ردیف شهرستان نام کاندیدا جبهه پایداری جبهه متحد مردم سالاری صدای ملت مستقل نتیجه
1

مسجد سلیمان، لالی و هفتگل

اسماعیل جلیلی         * *
2 اندیمشک سید عیسی دارایی         * *
3
 
رامهرمز و رامشیر  اقبال محمدی   *        
شمس الله بهمنی         * *
4 دزفول

محمد علی قاسمی

*          
5

دشت آزادگان

قاسم ساعدی

* *        
6 شوش

سید راضی نوری

* *       *
7
 

شوشتر و گتوند

سهراب گیلانی   *        
سید محمد سادات ابراهیمی     *      *
8

ایذه و باغملک

سید هادی طباطبایی   *        
9

آبادان

غلامرضا شرفی * *        
   آبادان جواد سعدون زاده         * *
   آبادان محمدحسین انصاری   *        
   آبادان عبدالله کعبی     *      
10

اهواز

 جعفر فلسفی * *        
   اهواز ناصر سودانی * *        
   اهواز  شکر خدا موسوی * *        
   اهواز شبیب جویجری   *        
   اهواز سید شریف حسینی         * *
11

بندرماهشهر و امیدیه و هندیجان

حبیب اله آغاجری

* *       *
12

بهبهان

             
13

شادگان

 عبدالله تمیمی          *
14 خرمشهر عبدالله سامری         * *

 

زنجان

ردیف  شهرستان نام کاندیدا جبهه پایداری جبهه متحد مردم سالاری صدای ملت مستقل نتیجه
1

 ماهنشان

رضا عبداللهی    *       *
2

زنجان و طارم

محمد اسماعیلی * *        
  زنجان و طارم

محسن علیمردانی

* *        
3

خدابنده

محمدعلی موسوی سبحانی * *       *
4 ابهر

سید نجم الدین مرتضوی

*          

 سمنان

 ردیف شهرستان نام کاندیدا جبهه پایداری جبهه متحد مردم سالاری صدای ملت مستقل نتیجه
1

گرمسار و آرادان

 غلامرضا کاتب          * *
2 شاهرود

عباسعلی غلامی

*          
   شاهرود کاظم جلالی   *       *
3 دامغان عبدالرحمان رستمیان         * *
4

سمنان و مهدیشهر

علیرضا خسروی

* *       *
  سمنان و مهدیشهر مصطفی کواکبیان     *      

 سیستان و بلوچستان 

 

 ردیف شهرستان نام کاندیدا جبهه پایداری جبهه متحد مردم سالاری صدای ملت مستقل نتیجه
1

ایرانشهر،،سرباز و فنوج

ازیر بلوچ   *        
محمد سعید اربابی         * *
2

چابهار، نیکشهر

 محمد یعقوب جنگال

         * * 
3

خاش، نصرت آباد، میرجاوه، کورین

دابخش کرد تمندانی   *        
  خاش، نصرت آباد، میرجاوه، کورین پشنگ      *     *
4
 

زابل زهک

 
احمد کیخاه      * *    
عباسعلی نورا       *    
  زابل زهک سید باقر حسینی         * *
رضا نجفی         * *
5

زاهدان

حسینعلی شهریاری   *       *
   زاهدان ناصر کاشانی         * *
6 سراوان  جمشید زهی      *      
   سراوان هدایت‌الله میرمرادزهی    *       *

 

 

 

فارس

 

  شهرستان نام کاندیدا جبهه پایداری جبهه متحد مردم سالاری صدای ملت مستقل نتیجه
1 آباده و بوانات

روح الله دهقان

*          
  آباده و بوانات رحیم زارع   *        
2
 

استهبان و نیریز

محمد کاظم پیش قدم

*          
محمد سقایی   *   *   *
3 اقليد

ابوالقاسم رحمانی

*          
   اقليد الیاس طاهری   *       *
4

جهرم

محمد رضا رضایی کوچی

* *       *
5

داراب و زرين دشت

نبی الله احمدی

* *       *
  داراب و زرين دشت افشاری     *      
6 سپيدان

علی طالع قمر

*          
هاشمی   *       *
7

سروستان و كربال و كوار

نصر الله کوهی باغ اناری

*          
داریوش اسماعیلی         * *
8

شيراز

محسن مکارم شیرازی *          
 

 شيراز

حسين ذوالانوار

* *        
   شيراز ضرغام صادقی * *       *
   شيراز محمدعلی شیخی   *        
   شيراز جعفر قادری   *        
9
 

فسا


 

حسین یغفوری

*          
محمد حسن دوگانی   *       *
10

فيروز آباد، قير، كارزين و فراشبند

سید یونس موسوی * *        
نادر فریدونی         * *
11
 
کازرون
 
شاهین محمدصادقی   *       *
دهقان     *      
12 لارستان و خنج و گراش

جمشید جعفر پور

* *       *
13 لامرد و مهر سید موسی موسوی * *       *
14

مرودشت، ارسنجان، پاسارگاد

علی‌اکبر قبادی   *        
برومندی         * *
15 ممسنی  دور دوم            
16 اقلید الیاس طاهری         * *

 

قم

 

 ردیف شهرستان نام کاندیدا جبهه پایداری جبهه متحد مردم سالاری صدای ملت مستقل نتیجه
1

قم

محمدرضا آشتیانی  * *       *
  قم علی لاریجانی   *   *   *
  قم علی بنایی       *    
  قم محمد وکیلی       *    
  قم احمد امیرآبادی *         *

 

 قزوین

 

 ردیف شهرستان نام کاندیدا جبهه پایداری جبهه متحد مردم سالاری صدای ملت مستقل نتیجه
1

بوئین زهرا و آوج

روح الله جانی عباسپور * *       *
2

تاکستان

رجب رحمانی          * *
3

قزوین، آبیک و البرز

سید مرتضی حسینی  * *         *
  قزوین، آبیک و البرز علیخانی     * *    
  قزوین، آبیک و البرز علی عباسی *          
  قزوین، آبیک و البرز محمدی         * *
  قزوین، آبیک و البرز عباس نیکویه   *        

 

 

 

 

ردیف  شهرستان نام کاندیدا جبهه پایداری جبهه متحد مردم سالاری صدای ملت مستقل نتیجه
1
 
بیجار
 
محمد بیاتیان   *       *
مرادنیا     *      
2

سقز و بانه

لقمان حسینی   *        
    محمد بیگلری         * *
3
 
سنندج، دیواندره، كامیاران
 
بدیع هاشمی   *        
منصور هاشمی‌نسب   *        
4
 

قروه و دهگلان

علی موسوی‌جم   *        
سید عماد حسینی       *    
  قروه و دهگلان حامد قادر مرزی         * *
5

مریوان و سرو آباد

مختار رشیدی   *        
امید کریمیان         * *

 

 کرمان

 ردیف شهرستان نام کاندیدا جبهه پایداری جبهه متحد مردم سالاری صدای ملت مستقل نتیجه
1 بافت علیرضا منظری   *       *
2 بم موسی غضنفری آبادی * *       *
3 جیرفت و عنبر آباد بختیار مجاز   *        
فرج الله عارفی         * *
4 رفسنجان محمدسلطان رادی   *        
آذین         * *
5
 

زرند و كوهبنان


 
حسن رحمانی   *        
امیری     *     *
6
 

سیرجان و بردسیر


 
             
شهباز حسن پور    * *     *
7

شهر بابك

حسین فتاحی

  *       *
8
 

كرمان و راور

 
حسین جلالی *          
غلامرضا کرمی   *        
 
 
كرمان و راور محمدمهدی زاهدی   *        *
پور ابراهیمی          * *
9

كهنوج و منوجان

محمد رضا امیری کهنوج * *       *

 

کرمانشاه

 

 ردیف شهرستان نام کاندیدا جبهه پایداری جبهه متحد مردم سالاری صدای ملت مستقل نتیجه
1
 
اسلام آباد غرب و دالاهور
 
علی جلیلیان *         *
فلاحت پیشه     * *    
2
 
پاوه و جوانرود سید فتح اله حسینی *          
شهاب نادری   *        
  پاوه و جوانرود اصلان قادری     *      
  پاوه و جوانرود نعمت منوچهری         * *
3
 
سنقر
 

ابراهیم محبی

* *       *
صمد فدایی     * *    
4
 

قصرشرين سرپل ذهاب و گيلانغرب

بهرام تیموری

* *        
فتح الله حسینی * *        *
5
 

کرمانشاه 

محمد کرمی راد

* *        
محمد رزم   *        
   کرمانشاه عبدالرضا مصری   *        *
   کرمانشاه امینی     *      
سعید حیدری         * *
   کرمانشاه شعبانی     * *    
6
 

كنگاور و صحنه و هرسين

 

وحید احمدی

* *       *
زمانی     *      
  كنگاور و صحنه و هرسين سید جواد زمانی       *    

 

 

 

 

 گلستان

 ردیف شهرستان نام کاندیدا جبهه پایداری جبهه متحد مردم سالاری صدای ملت مستقل نتیجه
1

گرگان و آق قلا

سید علی طاهری * *        *
    عبدالحسین ناصری   *        
2

گنبدکاووس

سلیمان عباسی

* *       *
3

رامیان و آزادشهر

مرادعلی منصوری رضی   *        
رضا صابری         * *
4

علی آباد کتول

رحمت اله نوروزی

* *       *
5 مینودشت، گالیکش و مراوه تپه  عبدالکریم رجبی          *  *
6 کرد کوی، ترکمن، بندر گز و گمیشان محمدجواد نظری‌مهر   *        *

 

گیلان

 

 ردیف شهرستان نام کاندیدا جبهه پایداری جبهه متحد مردم سالاری صدای ملت مستقل نتیجه
1
 

رشت


 
سید علی آقازاده * *        

نظر علی علیزاده

* *        
 
 
 رشت
 

مظفر نامدار

*          
جبار کوچکی‌نژاد  * *        
   رشت تامینی     *     *
2

آستارا

علیرضا نعمتی

* *        
صفر نعیمی زر         * *
3
 

آستانه اشرفيه

 

محمد علی رمضانی

*          
محمدحسین قربانی   *       *
  آستانه اشرفيه صادق     *      
4

بندر انزلي

صادق برزگر

* *        
    حسن خسته‎بند         * *
5

رودبار

رضا اکبر زاده

* *        
    عطاءالله حکیمی         * *
6

رودسر و املش

اسدالله عباسی

*          
    محمد مهدی رهبری         * *
7 صومعه سرا  سید کاظم دلخوش اباتری       *    
حمیدرضا خصوصی         * *
8 تالش، رضوانشهر و ماسال  خانم ذوالفقاری      *      
بهمن محمدیاری         * *
9

فومن و شفت

خلیل بهروزی فر

* *        
ناصر عاشوری         * *
10
 

لاهيجان و سياهكل

ذبیح الله نیکفر

* *        
 ایرج ندیمی          * *
11
 

لنگرود


 

سید گل آقا پور عباسی

* *        
لاهوتی     *     *

 

 لرستان

ردیف  شهرستان نام کاندیدا جبهه پایداری جبهه متحد مردم سالاری صدای ملت مستقل نتیجه
1
 

خرم آباد

محمدرضا ملکشاهی‌راد   *        
ابراهیم آقامحمدی   *        
  خرم آباد ایرج عبدی         * *
2
 
بروجرد 

بهرام بیراموند

* *        

محمدرضا جابر انصاری

  *        
  بروجرد علاءالدین بروجردی   *       *
3
 

سلسله و دلفان

مراد مرادی

*          
حجت خدایی   *       *
4 پلدختر ابراهیم پورحسینی   *        
علی کائیدی         *  
5

کوهدشت

علی شاهرخی قبادی * *        
   کوهدشت اللهیار ملکشاهی         * *
6

درود و ازنا

حسن ورمزیاری * *        
7 الیگودرز حجت الله رحمانی * *        
  الیگودرز محمد تقی توکلی         * *

 مازندران

 

ردیف  شهرستان نام کاندیدا جبهه پایداری جبهه متحد مردم سالاری صدای ملت مستقل نتیجه
1 آمل  یوسفیان ملا      *     *
2
 

بابل

 
علی اکبر ناصری * *       *
عابدین مومنی * *        
3 بابلسر و فریدونکنار مقداد نجف‌نژاد   *       *
4
 

بهشهر و نكا و گلوگاه

 

محمد جمشیدی

*          
دست باز     *      
  بهشهر و نكا و گلوگاه احمدعلی مقیمی   *       *
5
 

ساري

 

منصور علی زارعی

* *        
محمد دامادی   *       *
   ساري علی اصغریوسف نژاد     * *    
   ساري ابوالقاسم روحی     *      
   ساري سید رمضان شجاعی کیاسری         * *
6
 

قائم شهر و سواد كوه و جويبار

 

قربانعلی نعمت زاده

* *        

سید علی ادیانی راد

* *        
  قائم شهر و سواد كوه و جويبار سید هادی حسینی         * *
کمال علیپور         * *
7
 
نور و محمود آباد
 
عبدالوحید فیاضی  * *       *
ناطق نوری     *      
8
 

نوشهر و چالوس

عبدالغفار آل حبیب * *        
محسنی بندپی     *      
  نوشهر و چالوس احمدی لاشکی         * *
9
 

تنكابن و رامسر

جمشید حجتی نیا

*          
علیرضا مشایخی   *        
  تنكابن و رامسر آهنگرثانی     *      
شریعت نژآد         *  
  تنكابن و رامسر شمس         *  

 

 

مرکزی

 

 ردیف شهرستان نام کاندیدا جبهه پایداری جبهه متحد مردم سالاری صدای ملت مستقل نتیجه
1
 
اراک، کمیجان و خنداب احمد لطفی   *        
عباس رجایی   *       *
  اراک، کمیجان و خنداب محمد حسن آصفری         * *
2

تفرش و آشتیان

کاظم سپاس آشتیانی

* *       *
3 خمین

ابراهیم رضایی

* *       *
   خمین محمد حسین مقیمی     *
*
   
4

ساوه و زرندیه

 شهلا میرگلو         * *
5 شازند قاسم عزیزی   *        
6

محلات و دلیجان

علیرضا سلیمی *  *       *

 

هرمزگان

 

 ردیف شهرستان نام کاندیدا جبهه پایداری جبهه متحد مردم سالاری صدای ملت مستقل نتیجه
1
 

بندر عباس، قشم و ابوموسي و حاجي آباد

 

ابوالقاسم جراره

*         *

مهران شاهی

*          
 
 
بندر عباس، قشم و ابوموسي و حاجي آباد محمد آشوری   *  *      *
منصور آرامی   *        *
 
 

بندر عباس، قشم و ابوموسي و حاجي آباد
ذوالقدر     *      
دیرباز     *      
2 بندر لنگه احمد جباری  *        
3 ميناب و رودان و جاسك

حسین رئیسی

*          
  ميناب و رودان و جاسك عبدالکریم هاشمی  * *       *
  ميناب و رودان و جاسك خلیلی     *      

 

 همدان

 

 ردیف شهرستان نام کاندیدا جبهه پایداری جبهه متحد مردم سالاری صدای ملت مستقل نتیجه
1 اسد آباد

اکبر رنجبر زاده

* *        
بهروز نعمتی         * *
2 بهار و کبودر آهنگ محمد علی پور مختار         * *
3 تویسرکان  شهریار طاهر پور      *      
4 رزن محمدمهدی مفتح   *        
عطاء الله سلطانی صبور         * *
5

ملاير

احمد آریایی نژاد

*          
علی نعمت چهاردولی         * *
6
 

نهاوند

حسن بهرام نیا

* *        
سنایی     *     *
7 همدان

سید کاظم حجازی

* *        
  همدان

ابراهیم کارخانه

* *        
  همدان امیر خجسته   *       *
  همدان علی‌اکبر نظری   *        

 

 یزد

 

ردیف  شهرستان نام کاندیدا جبهه پایداری جبهه متحد مردم سالاری صدای ملت مستقل نتیجه
1
 

 اردکان

حسین کلانتری   *        
محمدرضا تابش     *     *
2 بافق و مهريز و ابرکوه و خاتم

کاظم فرهمند

*          
3
 

تفت و ميبد

سید جلال یحیی زاده * *       *
اعرافی     *      
4 فردوس طبس بشرویه و سرایان  محمد علی عبدالله زاده    *       *
5
 

يزد و صدوق

صالح جوکار

* *       *
کاظم وزیری هامانه     * *    

 

  

 اخبار مرتبط

60 كانديداي جبهه پايداري تاكنون به مجلس راه يافتند/ جدول نمايندگان منتخب مجلس نهم به تفكيك گرايش‌هاي سياسي