هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 8 مهر 1400
ساعت 17:09
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 11 ارديبهشت 1400 ساعت 14:22
شنبه 11 ارديبهشت 1400 14:15 ساعت
2021-5-1 14:22:30
شناسه خبر : 346915
عضو شورای عالی سیاسی یمن با اشاره به گذشت صد روز از وعده‌های صلح رئیس‌جمهور آمریکا تصریح کرد که پیش‌تر اعلام کرده بود که اظهارات بایدن احساسی و فاقد برنامه عملی است.
عضو شورای عالی سیاسی یمن با اشاره به گذشت صد روز از وعده‌های صلح رئیس‌جمهور آمریکا تصریح کرد که پیش‌تر اعلام کرده بود که اظهارات بایدن احساسی و فاقد برنامه عملی است.

گروه بین الملل-رجانیوز: «محمد علی الحوثی» عضو شورای عالی سیاسی یمن، امروز (شنبه - ۱ می) در واکنش به تداوم تجاوز به یمن در سایه گذشت بیش از صد روز از وعده صلح رئیس‌جمهور آمریکا، طی پستی در توئیتر نوشت که پیش‌بینی کرده بود که نباید به این حرف‌های بایدن خوش‌بین بود.

 

وی در این پست نوشت: «صد روز یا بیشتر از اعلام بایدن مبنی بر ضرورت صلح و توقف تجاوز علیه جمهوری یمن بدون هیچ اقدامی گذشت و آنچه [در این خصوص] می‌گفتیم ثابت شد که این اظهارات، احساسی و فاقد برنامه است. این حرف‌ها، دارای طرح‌های عملی در این زمینه نیست وخوش‌بینی که برخی‌ها نشان می‌دادند، بی‌جا بود. ما [هم] در آن زمان گفتیم که احساسات را با احساسات پاسخ می‌دهیم. آیا چنین نیست؟».

 

«جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا اواخر بهمن‌ماه گذشته، در نخستین سخنرانی خود پس از تصدی این پست، در توضیح سیاست خارجی واشنگتن، در خصوص جنگ یمن مدعی شد که قصد دارد به این جنگ پایان دهد.

 

وی  جنگ یمن را  «فاجعه راهبردی» توصیف و ادعا کرد که به حمایت آمریکا از حمله یمن از جمله فروش تسلیحات خاتمه خواهد داد اما تاکنون حملات ائتلاف سعودی-اماراتی که از حمایت آمریکا و برخی کشورهای غربی برخوردار است، حملات به یمن را متوقف نکرده و حتی در مسیر تبادل اسرا نیز سنگ‌اندازی می‌کند.