هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 8 مهر 1400
ساعت 19:40
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 25 فروردين 1400 ساعت 13:16
چهارشنبه 25 فروردين 1400 13:02 ساعت
2021-4-14 13:16:59
شناسه خبر : 346385
اصلاح‌طلبان، نشان داده‌اند که هر چیزی، ولو موضوعاتی که با سلامت مردم در ارتباط است، قابلیت سیاسی کاری داشته و می‌تواند به‌عنوان ابزاری برای بهره‌برداری انتخاباتی به کار گرفته شود.
اصلاح‌طلبان، نشان داده‌اند که هر چیزی، ولو موضوعاتی که با سلامت مردم در ارتباط است، قابلیت سیاسی کاری داشته و می‌تواند به‌عنوان ابزاری برای بهره‌برداری انتخاباتی به کار گرفته شود.

گروه سیاسی-رجانیوز: شاید اینطور به نظر برسد که مسائلی در سطح ملی نباید مورد سوءاستفاده و بهره‌برداری های سیاسی قرار بگیرد، اما اصلاح‌طلبان، نشان داده‌اند که هر چیزی، ولو موضوعاتی که با سلامت مردم در ارتباط است، قابلیت سیاسی کاری داشته و می‌تواند به‌عنوان ابزاری برای بهره‌برداری انتخاباتی به کار گرفته شود.

 

به گزارش رجانیوز، اخیراً محمدرضا ظفرقندی رئیس سازمان نظام پزشکی که نامش به‌عنوان یکی از کاندیداهای اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری مطرح است، در اظهاراتی گفته است: «واردات واکسن کرونا در این ایام نتیجه مذاکرات آقای عراقچی در حاشیه مذاکرات برجام است. پیش از آن حتی ثبت سفارش‌های بخش خصوصی به نتیجه نمی‌رسید.»

 

البته ادعای ظفرقندی بی‌پاسخ نماند و علیرضا وهاب‌زاده مشاور وزیر بهداشت در صفحه توییتر خود، ضمن تکذیب ادعای رئیس سازمان نظام پزشکی نوشت: «این مطلب صحیح نیست و فقط در حد یک ادعای انتخاباتی و سیاسی است. هنوز هیچ مجموعه خصوصی نتوانسته یک دوز واکسن هم وارد کند. مذاکرات واکسن چه در بخش خصوصی و چه از طریق کوواکس از چندین ماه قبل صورت گرفته و روال واردات آن در حال انجام است و گره زدن آن به جریانات انتخاباتی صحیح نیست.»

 

 

وهاب‌زاده در توییتی دیگر، نوشت: «قرارداد تولید واکسن کوبایی در موسسه پاستور و واکسن اسپوتنیک روس با یک شرکت خصوصی ایرانی در سال گذشته منعقد شده و هر دو‌ در مرحله تاییدیه نهایی و در آستانه انجام است. موضوع واکسن یک مساله ملی است و گره زدن آن به هر موضوع سیاسی، استفاده ابزاری از سلامت مردم و فریب افکار عمومی است.»

 

 

 

ظفرقندی در ادعایی دیگر اظهار کرده بود که واکسن برکت ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره)، با مشکل مواجه شده است و دیرتر آماده خواهد شد.

 

این ادعای او نیز بی‌پاسخ نماند و رییس مرکز اطلاع‌رسانی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) ضمن تکذیب این موضوع، اعلام کرد: «متاسفانه اطلاعات ایشان از واکسن برکت نادرست است. خوشبختانه روز‌های گذشته روز‌های درخشانی برای واکسن برکت بوده و به لطف خدا و تلاش شبانه روزی دانشمندانمان ظرفیت خط نیمه صنعتی به ۳ میلیون دوز در ماه رسیده ‏و با اضافه شدن خط تولید صنعتی ظرفیت مجموع به بیش از ۱۵ میلیون دز در ماه خواهد رسید.»

 

در اسفند ماه سال گذشته نیز شاهد بودیم که سازمان نظام پزشکی کشور در نامه‌ای عجیب به وزارت بهداشت، خواستار اختصاص سهمیه واکسن برای سلبریتی‌ها شد.

 

در هر حال باید گفت این اظهارات رئیس سازمان نظام پزشکی که رنگ و بوی سیاسی کاری و انتخاباتی دارد، با سوگندی که وی به‌عنوان یک پزشک درباره مقدم دانستن سلامت مردم به منافع مادی خورده است، در تعارض است.