هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 8 مهر 1400
ساعت 17:35
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 9 فروردين 1400 ساعت 17:17
دوشنبه 9 فروردين 1400 17:07 ساعت
2021-3-29 17:17:50
شناسه خبر : 345778
نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در جبهه مارب به پیشروی های جدید دست یافته و مناطق دیگری را به کنترل خود درآورده اند.
نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در جبهه مارب به پیشروی های جدید دست یافته و مناطق دیگری را به کنترل خود درآورده اند.
گروه مقاومت-رجانیوز: نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن پیشروی‌های جدیدی در مناطق صرواح و مدغل داشتند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از المیادین، نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن موفق به تسلط بر مناطق ملبوده و حمه الذئاب و نقطه نخلاء در منطقه مدغل اللجِدْعان والحُمَّة الحمراء در صرواح در استان مارب شدند.
 
نیروهای مسلح یمن در حالی موفق به پیشروی در صرواح و مدغل شدند که حملات هوایی سنگین از سوی جنگنده‌های ائتلاف سعودی انجام می‌شود. شدت درگیری بسیار زیاد است.
 
همزمان المیادین از کشته و زخمی شدن شماری از نیروهای عبد ربه منصور هادی و انهدام تجهیزات نظامی آن بر اثر حمله هوایی ائتلاف سعودی در منطقه نخلاء در شمال غرب استان مارب خبر داد.
 
از سوی دیگر جنگنده‌های سعودی به شدت مناطقی از مارب را بمباران کردند و در ۲۸ نوبت برای حمایت از نیروهای عبد ربه منصور هادی، به بمباران منطقه پرداختند.
 
همزمان درگیری میان نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با عوامل ائتلاف سعودی در مناطقی از استان الجوف در خب و الشعف هم و بخش رغوان در شمال استان مارب ادامه یافت.
 
پیشروی نیروهای یمنی در جنوب استان تعز
از سوی دیگر نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن موفق بر تسلط بر چند موقعیت در منطقه الاحکوم در حومه جنوبی استان تعز پس از حمله برق آسا به نیروهای عبد ربه منصور هادی شدند.
 
اداره اطلاع رسانی جنگی یمن صحنه‌هایی از دفع یورش جدید نیروهای عبد ربه منصور هادی در منطقه الکدحه میان منطقه المعافر و مقبنه در جنوب غربی استان تعز پخش کرد که در آن از سلاح سنگین و میان برد استفاده شده است و طی آن شماری از نیروهای دولت دست نشانده سعودی در یمن کشته و ادوات آنها منهدم شده است.
 
در استان الحدیده در یمن هم یک منبع نظامی یمنی اعلام کرد که نیروهای ائتلاف سعودی در جبهه‌های الحدیده ۱۱۸ بار آتش بس را نقض کرده‌اند.
 
منابع یمنی از حملات جنگنده‌های سعودی به منطقه اللحیه در شمال غرب الحدیده هم خبر دادند.
 
هشدار به نیروهای عبد ربه منصور هادی درباره استفاده از آوارگان به عنوان سپر انسانی در اطراف مارب
علی طعیمان استاندار مارب به نیروهای عبد ربه منصور هادی درباره استفاده از آوارگان در اطراف شهر مارب به عنوان سپر انسانی و ممانعت از انتقال آنها به مناطق دور از درگیری هشدار داد و گفت: نیروهای دشمن با انتقال آوارگان به مناطق امن و دور از درگیری مخالف هستند و اجازه این کار را نمی‌دهند.
 
وی افزود: نیروهای عبد ربه منصور هادی توپخانه در نزدیکی اردوگاه‌های آوارگان در مارب مستقر کرده و به طور عمدی از رنج آنها بهره برداری می‌کنند و تجارت حقیرانه ای است که از سوی دشمن به عمل می‌آید.
 
طعیمان گفت: نیروهای عبد ربه منصور هادی از رنج آوارگان در مارب به عنوان ابزاری برای ممانعت از پیشروی نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بهره می‌برند و نیروهای دولت نجات ملی یمن از ابتدا بر ضرورت دور نگه داشتن غیرنظامیان از جنگ تاکید داشته است.
 
وی تاکید کرد: ما طرح‌های زیادی را برای انتقال اردوگاه‌های آوارگان واقع در نزدیکی مناطق درگیری، به مناطق آزاد شده و تضمین حمایت لازم از آنها یا انتقال آوارگان به مناطق دور از درگیری، ارائه داده‌ایم اما آل سعود به عوامل خود دستور می‌دهد که مانع انتقال آوارگان از اردوگاه‌های واقع در غرب و شمال مارب شوند.
 
همچنین خبرنگار العالم در گزارشی بیان کرد: درگیری‌های شدید نیروهای یمنی و مزدوران سعودی در این مناطق به کشته و زخمی شدن شماری از مزدوران منجر شده و درگیری‌ها همچنان ادامه دارد.
 
طبق این گزارش، جنگنده‌های ائتلاف سعودی در تلاش برای نجات مزدوران و متوقف کردن پیشروی‌های نیروهای مشترک در جبهه مأرب، بیش از سی بار این مناطق را هدف حملات قرار داده‌اند.