هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 12 مهر 1400
ساعت 08:29
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 26 اسفند 1399 ساعت 17:49
سه شنبه 26 اسفند 1399 15:54 ساعت
2021-3-16 17:49:47
شناسه خبر : 345651
 مشخص است که تلاش حکام عربی برای حفظ محو عبری_عربی با عقب رانده شدن مزدوران عربستان سعودی از خاک یمن و رسیدن محور مقاومت به دروازه‌های شهر مأرب بی‌نتیجه مانده و معادلات منطقه به نفع جبهه مقاوت تغییر کرده است.
مشخص است که تلاش حکام عربی برای حفظ محو عبری_عربی با عقب رانده شدن مزدوران عربستان سعودی از خاک یمن و رسیدن محور مقاومت به دروازه‌های شهر مأرب بی‌نتیجه مانده و معادلات منطقه به نفع جبهه مقاوت تغییر کرده است.
گروه مقاومت_رجانیوز: برای چهارمین بار سفر نتانیاهو به امارات لغو شد. انتشار این خبر بازخوردهای زیادی را در رسانه‌های دنیا به همراه داشت. نهایت امر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل اعتراف کرد که ترس از قدرت موشکی انصار الله یمن موجب لغو سفر او به امارات عربی شده است.
 
به گزارش رجانیوز: در ابتدا منابع اسرائیلی دلیل لغو سفر نتانیاهو به امارات را بستری شدن همسر نخست وزیر اسرائیل در بیمارستان دانستند. چیزی نگذشت که رسانه‌های اردنی ادعایی تازه کردند؛ دولت اردن علاقه‌ای به ورود هواپیمای نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس به حریم‌ خود ندارد چون رژیم صهیونیستی به «الحسین بن عبدالله» ولی‌عهد اردن اجازه حضور در مسجدالاقصی نداده است.
 
دفتر نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی نیز با صدور بیانیه‌ای ضمن تایید لغو شدن سفر نتانیاهو به امارات، توضیح داد که مخالفت کشور اردن با عبور هواپیمای نتانیاهو از حریم هوایی این کشور باعث لغو این سفر شده است.
 
اما تمام ادعاهای مذکور زمانی به حاشیه رفت که نتانیاهو شخصا با شبکه ۱۳ تلوزیون رژیم صهیونیستی گفتگو کرد و موضوع جدیدی را مطرح کرد. او در مورد این‌ که چرا برای سفر به امارات از مسیر جایگزین، یعنی حریم هوایی عربستان سعودی، استفاده نکرده، با اشاره به قدرت موشکی انصارالله یمن، عنوان کرد که آسمان عربستان برای ما امن نیست‌. 
 
البته از وضعیت برای محور محور عبری_عربی و آمریکا در منطقه ابعاد عمیق‌تری دارد. در همین ماه بود که منابع عراقی از هدف قرار گرفتن چهار کاروان لجستیک نظامیان آمریکا در یک روز خبر دادند. آتش حملات نیرو های مردمی عراق در استان‌های مختلف عراق، به خصوص بغداد، دیوانیه،  بصره و قادسیه آنچنان سنگین بود که سال گذشته ترامپ مجبور شد بدون اطلاع قبلی و به صورت شبانه به بغداد سفر کند. 
 
 ترامپ با اذعان به مخفیانه بودن سفرش به بغداد در حاشیه این سفر گفت: خیلی غم انگیز است كه هفت تریلیون دلار در خاورمیانه هزینه كنی و بعد ناچار باشی در خفا به خاورمیانه سفر كنی و هر كاری انجام دهی تا سالم به مقصد برسی.
 
اما شرایط برای صهیونیست‌ها دشوارتر است. به عنوان نمونه بعد از اینکه بایدن اعلام کرد که قصدی برای دادن اف ۳۵ به امارات عربی ندارد، مشروعیت عادی سازی رژیم صهیونیستی با کشورهای عربی زیر سوال رفت.
 
 
از طرف دیگر تلاش حکام عربی برای حفظ محو عبری_عربی با عقب رانده شدن مزدوران عربستان سعودی از خاک یمن و رسیدن محور مقاومت به دروازه‌های شهر مأرب بی نیتجه مانده و معادلات منطقه به نفع جبهه مقاوت تغییر کرده است. حالا مختصات جدید منطقه غرب آسیا با قوت گرفتن نیروهای یمن و خروج تدریجی آمریکا از منطقه به نفع جبهه مقاومت عوض شده است.
 
بیشتر بخوانید:
 
با توجه به روند فعلی در آینده‌ای نزدیک و با فتح شهر مأرب و شکست کامل نیروهای وابسته به رژیم عربستان، ماشین نظامی پرهزینه و سنگین عبری_سعودی منزوی‌تر خواهد شد. همچینی منافعی که رژیم اشغالگر قدس سعی داشت در سایه بزک عادی سازی روابط با امارات و بحرین مرتفع سازد، به نتایج صددرصدی نخواهد رسید و نخست وزیر بعدی رژیم صیهونیستی، با منطقه متفاوتی روبرو خواهد شد.