هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 12 مهر 1400
ساعت 01:12
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 23 اسفند 1399 ساعت 00:45
شنبه 23 اسفند 1399 00:26 ساعت
2021-3-13 00:45:25
شناسه خبر : 345475
این نماینده مجلس با اشاره به دروغ‌ها و وعده های پوچ دولت گفت: هنگامی که رئیس جمهور شخصاً برای نگه داشتن یک فرد فاسد در جایگاهش نامه می‌نویسد، مشکلاتش با رفتن و آمدن یک فرد یا اضافه شدن یک وزارتخانه حل نخواهد شد.
این نماینده مجلس با اشاره به دروغ‌ها و وعده های پوچ دولت گفت: هنگامی که رئیس جمهور شخصاً برای نگه داشتن یک فرد فاسد در جایگاهش نامه می‌نویسد، مشکلاتش با رفتن و آمدن یک فرد یا اضافه شدن یک وزارتخانه حل نخواهد شد.
گروه سیاسی-رجانیوز: سیدناصر موسوی لارگانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از شانه خالی کردن مسئولان در پذیرش مشکلات کشور پس از گذشت 7 سال نیم از عمر دولت، گفت: برخی از اظهار نظرها بسیار عجیب بوده چرا که بیش 5 ماه است با مشکل کمبود روغن و برخی از اجناس و افزایش لحظه‌ای قیمت‌ها مواجه هستیم. این در حالی است که لایحه بودجه 1400 در آذر ماه به مجلس آمده و دی ماه در کمیسیون تلفیق مورد بررسی قرار گرفته است.
 
آقای روحانی؛ بودجه 1400 در صورت تصویب از سال آینده اجرا می‌شود نه امروز/  بیش از 5 ماه با کمبود روغن مواجه هستیم
 
وی ادامه داد:  اگر مباحث مربوط به حذف ارز دولتی هم در مجلس به تصویب می‌رسید، ارز 4200تومانی از ابتدای سال 1400 که برای عده‌ای نورچشمی رانت بزرگی را ایجاد کرده و زمینه خروج ارز از کشور را به بهانه‌های مختلف فراهم می‌کرد، حذف می‌شد اما اکنون مستمسک دست سخنگوی دولت قرار گرفته و می‌گوید مقصر کمبود روغن و صف‌های طولانی مجلس است.
 
انحصار واردات روغن در اختیار برادر رئیس جمهور است/ وزیر در دولت آقای روحانی اختیار جابه جا کردن صندلی خود را هم ندارد
 
نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه انحصار واردات روغن پالم در اختیار آقای حسین فریدون برادر رئیس جمهور و واردات موز نیز بر عهده یکی از بستگان ایشان است، تصریح کرد: رئیس جمهور می‌گوید اگر وزارت بازرگانی داشتیم با چنین مشکلاتی در حوزه کالای اساسی نظیر روغن مواجه نمی‌شدیم در حالی که وزرای ایشان اختیار جا به جا کردن صندلی خودشان را هم ندارد. اگر به فرض هم مسئولین وزارت خانه را بر عهده چنین فردی بگذاریم چگونه بازار را کنترل خواهد کرد؟ مگر وزارت صنعت، معدن و تجارت برای مدیریت مسائل مربوط به تجارت و بازرگانی قائم مقام ندارد؟  بر اساس اصل 44 قانون اساسی دولت باید کوچک سازی شود، یک بار با تحمیل هزینه وزارتخانه ها را ادغام کردیم از این رو نمی‌توانیم به این دلیل که رئیس جمهور وزارت بازرگانی را به کسی وعده داده، تفکیک کنیم.
 
دولت با عملکرد خودش مردم را نسبت به بازار بورس بی اعتماد کرد
 
عضو هیأت رئیسه مجلس تصریح کرد: درد مردم تفکیک وزارت خانه نیست بلکه این است که با دعوت رئیس جمهور سرمایه‌هایشان را به بورس آوردند و سپس دولت پشتیبان را خالی کرد، آقای روحانی صراحتاً به مردم گفت طلا و ارز جای سرمایه گذاری نبوده بلکه بورس محل سرمایه گذاری است. این درحالی است که وزیر اقتصاد و رئیس بانک مرکزی نیز عنوان می‌کنند که کسری بودجه را از بازار سرمایه جبران کردیم که مصاحبه های آنها غیر قابل کتمان است. دولت با نابودی بازار سرمایه بی‌اعتمادی برای مردم ایجاد کرد که دیگر این بازار هیچ زمانی کمر راست نخواهد کرد.
 
این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه مردم نسبت به دروغ‌ها و وعده های پوچ دولت آگاه هستند، افزود: هنگامی که رئیس جمهور شخصاً برای نگه داشتن یک فرد فاسد در جایگاهش نامه می‌نویسد، مشکلاتش با رفتن و آمدن یک فرد یا اضافه شدن یک وزارتخانه حل نخواهد شد.
 
ارزش پول ملی در دولت آقای روحانی به یک دهم کاهش پیدا کرد
 
موسوی لارگانی با اشاره به وعده کلید رئیس جمهور در دروان انتخابات افزود: رئیس جمهور با چه حقی دست در جیب مردم کرده و ارزش پول ملی را کاهش می‌دهد؟ اگر در دولت گذشته ارزش پول ملی به نصف کاهش پیدا کرد در این دولت به یک دهم رسید. اگر آن زمان تورم 30 درصد بود امروز به بالای 50 درصد رسیده اما متاسفانه رئیس جمهور سرش را داخل برف کرده و اطرافش را نمی‌بیند.
 
نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری خطاب به رئیس جمهور هنگامی که تکرار میکرد باید چنین کاری صورت بگیرد، فرمودند که این موارد را چه کسی باید انجام دهد؟ مگر نه اینکه دولت باید انجام دهد؟
 
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نبود نظارت کافی بر بازار افزود: سیبی که در میدان تره بار 7 هزار تومان نبوده اما به دستم مردم 24 تومان می‌رسد، ناشی از نبود نظارت است. افرادی که این همه پول برای نظارت بر حوزه های مختلف می‌گیرند کجا هستند و چه کاری انجام می‌دهند؟
 
دولت با بهانه تراشی فرار رو جلو کرده و مشکلات را برگردن مجلس می‌اندازد
 
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: دولت مدعی بود در دوران مسئولیش صف ایجاد نشده است در حالی که امروز صف های طویلی را برای دریافت کالا اساسی مشاهده می‌کنیم. دولت با بهانه تراشی فرار رو جلو کرده و مشکلات را برگردن مجلس می‌اندازد؛ البته که ما هنوز متوجه نشدیم سخنگوی دولت آقای ربیعی است یا آقای واعظی یا خودشان این مسئولیت را برعهده دارند که مدام با اظهار نظرهای عجیب باعث ایجاد مشکلاتی نظیر بازار سرمایه می‌شوند