99/12/17 - 18:47 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 345299
هر چند دستپاچگی دولتی‌ها از ابتدا شگفتی‌ساز بود، اما به مخیله کمتر کسی خطور می‌کرد که از این قرارداد، بیش از۱۷ میلیون دلار معادل حدود ۴۳۰ میلیارد تومان با دلار امروزی، دلالان نزدیک به دولت کاسبی کرده باشند.
هر چند دستپاچگی دولتی‌ها از ابتدا شگفتی‌ساز بود، اما به مخیله کمتر کسی خطور می‌کرد که از این قرارداد، بیش از۱۷ میلیون دلار معادل حدود ۴۳۰ میلیارد تومان با دلار امروزی، دلالان نزدیک به دولت کاسبی کرده باشند.
گروه سیاسی_رجانیوز:«آخوندی را آوردیم که نگوید پول بدهید. خودش می‌رود و هواپیما می‌خرد و می‌آورد. امروز ما بدون تحمیل بودجه‌ای به بودجه کشور هواپیمای نو خریداری می‌کنیم و ایشان در این زمینه کار بزرگی انجام داده‌اند.» این صحبت‌های سال ۹۶ حسن روحانی، در جلسه رای اعتماد عباس آخوندی بود.
 
اما مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی وقت در این باره نظر دیگری دارد؛ اخیرا کاپیتان علیرضا برخور، درباره جزئیات بازپرداخت اقساط تسهیلات  ۳۳۰ میلیون دلاری صندوق توسعه ملی به شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران بابت خرید هواپیماهای برجامی، گفته: حدود ماه آینده سررسید اولین قسط به مبلغ ۳۳۰ میلیارد تومان است که توان پرداخت اقساط را نداریم و نمی توانیم اقساط را پرداخت کنیم.
 
به گزارش رجانیوز؛ ماجرا از زمانی آغاز شد که در زمان سفر رییس جمهوری به  فرانسه تفاهم نامه اولیه خرید ۱۱۸ فروند هواپیمای ایرباس به ارزش دست کم ۱۰.۵ میلیارد دلار به امضاء رسید.بعد از این توافق در مراسمی مفصل، مسئولین دستپاچه دولتی به استقبال اولین هواپیمای غربی رفتند و در رابطه با خرید هواپیماهای جدید، بلند پروازی‌های جالبی کردند؛ مراسم ورود هواپیمای ایرباس، همراه بود با عکس‌های ماندگاری از قش و ضعف مسئولین دولتی و لبخندهایی که در تاریخ ماندگار شد. روز بعد از تحویل این هواپیماها، روزنامه‌های اصلاح‌طلب، با تیترهایی درشت ورود اولین هواپیمای ایرباس را پوشش دادند.
 
در ابتدای امر، کمتر کسی تصور می‌کرد که قرارداد منعقد شده تا این اندازه معیوب باشد، اما با گذر زمان مشکلات عدیده  این قرار داد از جمله شائبه مرجوعی بودن هواپیماها، ریسک عدم امکان مالکیت تا پایان پرداخت آخرین قسط، دست خالی دولت در پرداخت اقساط و بدعهدی شرکت فرانسوی تبدیل به چالش‌های دولت تبدیل شد.
 
بیشتر بخوانید:
رودست ایرباس در فروش "اجاره‌ای" هواپیما به ایران!
بازخوانی وعده های رویاگونه روزنامه های زنجیره ای درباره فرود ایرباس در ایران 
 چرا هواپیمایی که پنجشنبه به تهران آمد مرجوعی است؟
 
هر چند دستپاچگی دولتی‌ها از ابتدا شگفتی‌ساز بود، اما به مخیله کمتر کسی خطور می‌کرد که از این قرارداد، بیش از17 میلیون دلار معادل حدود 430 میلیارد تومان، دلالان نزدیک به دولت کاسبی کرده باشند.
 
دیروز در مصاحبه‌ای اسحاق جهانگیری درباره با مفساد دولت تدبیر و امید ادعاهای جالب کرده است. وی در این رابطه گفته: با قاطعیت می‌گویم که تا آنجا که من مطلع هستم یک دلار از پول نفت در این میان تلف نشد و نه تنها فردی مثل بابک زنجانی که افرادی بسیار کوچکتر از او نیز به وجود نیامدند.
 
چند روز قبل از این ادعا، احمد خرم وزیر راه دولت اصلاحات از کلاهبرداری و فساد گسترده در ماجرای خرید هواپیماهای ایرباس و ATR خبر داده بود. فسادی که پنج سال مسکوت مانده و حالا افراد مطلع از پورسانت حدود ۱۷ میلیون دلاری دلالان نزدیکان به دولت، صحبت می‌کنند!
 
وی در مصاحبه با نود اقتصادی مفاسدی که در بستر این قرار داد به وجود آمده را افشا کرده و گفته: پورسانت خرید یک هواپیمای ایرباس نیم تایک درصد است، اما در ماجرای این خرید تا ۳۴ درصد گروهی صاحب منفعت شده‌اند!
 
خرم اظهار داشته که هواپیماهای برجامی گران‌تر از قیمت اصلی خریدای شده و بجای آن‌که پول آن را ۱۵ ساله پرداخت کنند، نقد داده‌اند.
 
خرم درباره خرید هواپیماهای بنجل ATR هم گفته: خرید ATR ‌ با این قیمت که افتخار نبود؛ آخوندی به چه چیزی افتخار می‌کند. 
 
او اشاره می‌کند کسی از قیمت خرید این هواپیماها خبر ندارد، زیرا به‌جای آنکه مستقیم با نماینده فاینانس مذاکره کرده و قرارداد رسمی ببندند، با یک واسطه وارد معامله‌شده‌اند و پول زیادی در این میان ردوبدل شده است.
 
همچنین وزیر راه دولت اصلاحات اظهار داشت که فاجعه‌ای بزرگی روی‌داده و در قرارداد هواپیمایی بخوربخور عجیبی شده است و هواپیمایی را ۵۰ میلیون دلار قیمت‌گذاری کرده و ۱۷ میلیون آن را پورسانت داده‌اند! این‌یک فاجعه بزرگ است. 
 
به نظر می‌رسد گذر زمان وضعیت دولت تدبیر و امید را در حوزه فساد روشن‌تر می‌کند، لیکن اداعا مبارزه با فساد ننگ این مسئله را از چهره دولت پاک نخواهد کرد.