هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 16 اسفند 1399 ساعت 13:35
شنبه 16 اسفند 1399 13:27 ساعت
2021-3-6 13:35:17
شناسه خبر : 345178
مردم انتظار دارند که حامیان دولت، پاسخگوی عملکرد دولت متبوع‌شان باشند و حداقل بابت کارنامه پر از هیچ دولت تدبیر، عذرخواهی کنند. انتظاری که هیچگاه عملی نخواهد.
مردم انتظار دارند که حامیان دولت، پاسخگوی عملکرد دولت متبوع‌شان باشند و حداقل بابت کارنامه پر از هیچ دولت تدبیر، عذرخواهی کنند. انتظاری که هیچگاه عملی نخواهد.

گروه سیاسی-رجانیوز: اوضاع اقتصادی کشور خوب نیست. وضعیت معیشتی مردم حال مساعدی ندارد؛ کالاهای اساسی گرانتر و سفره مردم هر روز تنگ‌تر از دیروز می‌شود.

 

قاطبه مردم وضعیت کنونی کشور را نتیجه روی کار بودن دولت حسن روحانی می‌دانند و آه و نفرینشان متوجه کسانی است که در دو انتخابات اخیر ریاست جمهوری، آنها را به انتخاب روحانی فرا می‌خواندند.

 

از همین رو مردم انتظار دارند که حامیان دولت، پاسخگوی عملکرد دولت متبوع‌شان باشند و حداقل بابت کارنامه پر از هیچ دولت تدبیر، عذرخواهی کنند. انتظاری که هیچگاه عملی نخواهد.

 

چرا که مقصران وضعیت امروز، جای پاسخگویی، با فرار رو به جلو و حتی گرفتن ژست طلبکاری، از پاسخگویی و عذرخواهی فرار می‌کنند.

 

به گزارش رجانیوز، رهبر اصلاح‌طلبان یکی از همین افراد است. محمد خاتمی که در دو دوره اخیر انتخابات ریاست جمهوری، با «تَکرار»هایش مردم را دعوت به انتخاب روحانی می‌کرد و فرا رسیدن روزهای خوش برای کشور را در گرو پیروزی روحانی می‌دانست، امروز درحالی که دولت تدبیر ماه‌های پایانی عمر خود را می‌گذراند، جای آنکه در پیشگاه مردم، به خاطر وضعیتی که روحانی به کشور تحمیل کرده عذرخواهی کند، به موعظه مردم می‌پردازد!

 

خاتمی در پیامی به کنگره سالیانه انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها، بهبود شرایط کنونی کشور را در روی کار بودن افراد توانا در رأس امور دانسته و اظهار کرده است: «جمهوری اسلامی» مستلزم به رسمیت شناختن حق مالکیت مردم بر سرنوشت خود است و به حساب آمدن همه افراد از هر آیین، گرایش، قومیت و سلیقه به عنوان شهروندان صاحب حق و حرمت و نفی و ریشه کن شدن استبداد در همه اشکال و احوال آن و حضور مسؤولان و حاکمان پاک‌دست و پاک‌دامن و توانا و خاضع در برابر مردم که دغدغه‌ای جز تأمین مصالح ملت و عزت و استقلال میهن نداشته باشند در عرصه حکمرانی.

 

رئیس دولت اصلاحات درحالی درباره لزوم حضور مسئولین پاک دست و توانا و خاضع در برابر مردم سخن می‌راند که خودش از حامیان اصلی دولت حسن روحانی به شمار می‌رود. دولتی که نه پاک دست، نه توانا در اداره امور و نه خاضع در برابر مردم است.

 

خوب است محمد خاتمی بداند که مردم بیش از آنکه نیاز به ترسیم چارچوب‌های مورد نیاز برای مسئولین از سوی او داشته باشند، منتظر عذرخواهی خاتمی و دیگر اصلاح‌طلبان، بابت عملکرد دولت تدبیر هستند.