هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 4 اسفند 1399 ساعت 15:50
دوشنبه 4 اسفند 1399 15:41 ساعت
2021-2-22 15:50:58
شناسه خبر : 344706
ما در داخل خودمان افراد سستی داریم. اینهایی که در سال های ۸۲ تا ۸۴ مملکت را معطل کردند و در نهایت باید بزرگ جامعه ما فریاد زند که همان دولتی که تعلیق کرد باید تعلیق ها را بردارد.
ما در داخل خودمان افراد سستی داریم. اینهایی که در سال های ۸۲ تا ۸۴ مملکت را معطل کردند و در نهایت باید بزرگ جامعه ما فریاد زند که همان دولتی که تعلیق کرد باید تعلیق ها را بردارد.
گروه سیاسی-رجانیوز: رئیس کمیسیون انرژی مجلس پیام حضور گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران را به تاخیر انداختن مصوبه مجلس در قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها دانست و گفت که دادن مهلت سه ماهه اشتباه محض است و نباید در این دام بیفتیم چون در این چند ماه هم هیچ کاری برای لغو تحریم ها انجام ندادند.
 
به گزارش رجانیوز؛ فریدون عباسی در جلسه علنی امروز دوشنبه و در جریان بررسی بیانیه مشترک سازمان انرژی اتمی و آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: اخیرا ترور دیگری در کشور رخ داده، این ترورها برای آن است که جامعه ما را برای پذیرش تعهداتی آماده کنند که در برجام مندرج شده است. ترور آقای فخری زاده حاوی پیام دیگری است مبنی بر اینکه باید برای محدودیت های دیگر آماده شویم.
 
 
وی افزود: چه کسی آقای فخری زاده را در سال ۹۲ یعنی در زمان حیاتش ترور کرده و دستور انحلال تشکیلات او را داد. باید به گذشته برگردیم و ببینیم چه اتفاقی افتاده است؟ آژانس در سال ۲۰۱۱ همه مناقشات با ایران را مکتوب کرده و در فضای مجازی منتشر کرد. در سال ۲۰۱۴ یعنی سه سال بعد از آن گزارش حاوی خط ترور می توانستیم این موارد را درک کنیم که چه تخصص هایی در جامعه ما ترور شد. در سال ۲۰۱۵ نیز آقای آمانو نوشت که پرونده PMD بسته می شود و به MD تبدیل می شود. یعنی پرونده ایران در ۲۰۱۵ نظامی اعلام شده است. اینها همه در منابع آژانس منتشر شده یعنی در گزارش ۲۰۱۵ آژانس به شورای حکام آمده که ایران در حد مطالعات امکان سنجی و علمی کار کرده است. این مربوط به قبل از ۲۰۰۳ یعنی قبل از ۱۳۸۲ است که پرونده باید با برجام بسته می شد. قرار شد بر اساس آن تحریم ها برداشته شود اما این آقایان در سال ۹۲ در جنگ واقع نشده شکست خوردند و معاهده خلع سلاح امضا کردند بعد آن را به عنوان فتح الفتوح معرفی کرده و قهرمان دیپلماسی پوشالی درست کردند. آنها همه دستاوردهای علمی و فنی و اقتدار جمهوری اسلامی را در سال ۹۲ کنار گذاشتند و برای ما قهرمان کاغذی درست کردند.
 
رئیس کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: همین هایی که می خواهید دعوت کنید تا امروز برای ما توضیح دهند قبلا برای اغفال نمایندگان راکتور اراک را با چرنوبیل اوکراین مقایسه کردند که دروغ بوده است. چون آن راکتور ۳۰۰۰ مگاوات حرارتی از نوع گرافیتی داشت و راکتور اراک ۴۰ مگاوات از نوع آب سنگین دارد که اتفاقی در آن رخ نمی دهد اما آقایان و نمایندگان مجلس اینطور جلوه دادند که خطر تهدیدمان کرد و خیلی خوب شد که آمریکایی ها به ما گیر دادند و آن را تعطیل کردیم وگرنه حادثه ایجاد می شد. آنها ترس در نمایندگانی ایجاد کردند که اطلاعات فنی لازم را ندارند حالا می خواهید همان ها را به مجلس دعوت کنید که حرف های قبلی ر زده و توجیه کنند.
 
عباسی یادآور شد: مگر بعد از مصوبه عاقلانه مجلس آن شخص نگفت که بودجه ای برای مصوبه وجود ندارد و چرا شورای نگهبان آن را تایید کرده است؟ مگر دولت نمی خواست که در آئین نامه اجرایی مصوب مجلس اخلال ایجاد کند. اگر نمایندگان در این قانون مجازاتی تعیین نکرده بودند محال بود که تا اینجای قانون را اجرا کنند که البته این کار را هم نکردند. آنها زمان خریدند. ما در داخل خودمان افراد سستی داریم. اینهایی که در سال های ۸۲ تا ۸۴ مملکت را معطل کردند و در نهایت باید بزرگ جامعه ما فریاد زند که همان دولتی که تعلیق کرد باید تعلیق ها را بردارد.
 
وی افزود: ما با این فضا مواجه ایم و باید متوجه باشیم آمدن شخصی به نام گروسی حاوی این پیام است که باید این مصوبه را به تاخیر بیندازید. در این چند ماه هیچ کاری برای لغو تحریم ها انجام ندادند. پس دوباره فرصت سه ماه دادن اشتباه محض است و نباید در این دام بیفتیم. همین روش درست است و باید تا رفع کامل تحریم ها محکم پیش رویم.
 
رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت که باید از همان روز مصوبه مجلس همکاری با آژانس را قطع می کردیم تا این فرصت سه ماه آینده داده نشود که اگر می خواستند کاری کنند باید تا الان انجام می دادند پس فریب نخوریم اینطور نیست که بخواهیم وقفه ای گذاشته و چیز جدیدی گیرمان آید. اینها همان هایی هستند که می خواستند برجام را برای مسائل موشکی و منطقه ای الگو کنند. حاج قاسم سلیمانی و فخری زاده را از ما گرفتند و مطمئن باشید ترورهای دیگری در راه خواهد بود تا جامعه ما را شرطی کنند.
 
وی گفت که در این چند روز هیچ موضوعی با کمیسیون انرژی هماهنگ نشده است باید گزارشات فنی را به مجلس می دادند. هیچ تماسی با کمیسیون انرژی گرفته نشده و درخواستی نشده و پاسخی ندادند. اگر هم فرض کنیم که آژانس درست گفته باشد بدانید که آژانس تشکیلات بروکرات است و تا آخر مسئله را دنبال می کند. ما مسئله را در سال ۹۴ بسته ایم و به این لجوج ها در جامعه خودمان اجازه دادیم که برجام را اجرا کنند که جامعه دو قطبی نشود و اینها مردم مان را به جان هم نیندازند یعنی کسانی که می خواهند در نظام با غرب بسازند. دیگر این موضوع تمام شد برجام امتحان خود را پس داد و این خسارت محض دلار را نزدیک به ۳۰ هزار تومان کرد و تورم تحمیل کرد.
 
عباسی افزود: مردم تا کی باید سختی بکشند و مشکلات اقتصادی را تحمل کنند. مجلس با این مصوبه در راس امورقرار می گیرد، پای مصوبه بایستیم و اجازه ندهیم که به شکل های گوناگون اجرای مصوبه را به عقب بیندازند. تصمیم با ما نمایندگان است. اگر امروز به رای گیری برسیم، با رای قاطع جواب شیفتگان غرب را در مجلس خواهیم داد.


 

 

 

 

https://zamzam.ir/#home