هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 30 شهريور 1402
ساعت 15:49
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 3 اسفند 1399 ساعت 14:16
يكشنبه 3 اسفند 1399 13:36 ساعت
2021-2-21 14:16:00
شناسه خبر : 344637
رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: بعنوان کسانی که بیش از ۴۰ سال سابقه حضور و فعالیت نظامی داریم، اذعان و افتخار می‌کنیم که در تمامی امور نظامی، امنیتی و دفاعی، تخصص، دقت و عمق بینش فرمانده معظم کل قوا از همه ما بیش‌تر است.
رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: بعنوان کسانی که بیش از ۴۰ سال سابقه حضور و فعالیت نظامی داریم، اذعان و افتخار می‌کنیم که در تمامی امور نظامی، امنیتی و دفاعی، تخصص، دقت و عمق بینش فرمانده معظم کل قوا از همه ما بیش‌تر است.
 
به گزارش رجانیوز، سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح صبح امروز (یکشنبه) در آیین اختتامیه نخستین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت، با اشاره به نقش امام خمینی(ره) در مراحل مختلف انقلاب اسلامی و مقابله با توطئه‌های گوناگون، اظهار داشت: حضرت امام در رهبری کشور و جامعه و هماهنگ سازی تمام ارکان برای پیشبرد نظام و فرماندهی کل قوا در دفاع مقدس نقش بی بدیلی را بر عهده داشت.
 
وی افزود: هنگامی که می فرمودند حصر آبادان باید شکسته شود،‌ راهبردی بود که تمام فعالیت‌های همه ارکان نیروهای مسلح را شکل می داد. هنگامی که نیروی رزمنده در جبهه مورد نیاز بود، دستور واجب کفایی بودن حضور در جبهه را صادر فرمودند؛ هنگامیکه ضرورت پذیرش مسئولیت خاتمه جنگ با پذیرش قطعنامه ۵۹۸ پیش می آمد سینه سپر کردند و آن مسئولیت را بر عهده گرفتند که مقام معظم رهبری هم فرمودند تصمیمی عاقلانه و ضروری بوده است.
 
سرلشکر باقری ادامه داد: ما بعنوان رزمندگان کوچکی در سراسر این جبهه هرگاه فشارهای نبرد بر جبهه و خط مقدم افزایش پیدا می‌کرد، تنها چهره امام و یا پیام و کلامی از امام در اخبار موجب می شد آنچنان قوت قلب و آرامشی در فرماندهان و رزمندگان شکل بگیرد که بتوانند مسئولیت خود را به پیش ببرند.
 
رئیس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به حضور مستمر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در جبهه‌های جنگ، تصریح کرد: بعد از اینکه مسئولیت رهبری به عهده معظم له قرار گرفت شاهد هستیم که چه تهدیدات و توطئه هایی توسط دشمنان بر ملت ایران تحمیل شده و مقام معظم رهبری توانسته‌اند به طور بی‌نظیر و بی‌نقص این اداره و پیشبرد امور جامعه را بر عهده بگیرند و انجام دهند.
 
وی افزود: ما به نوبه خود در نیروهای مسلح که افتخار داریم به طور بلاواسطه تحت فرماندهی معظم له خدمت می‌کنیم و بعنوان کسانی که بیش از ۴۰ سال سابقه حضور و فعالیت نظامی داریم، اذعان و افتخار می کنیم که در تمامی امور نظامی، امنیتی و دفاعی، تخصص، دقت و عمق بینش فرمانده معظم کل قوا از تمامی ما بیشتر است که خداوند را بابت آن شاکریم.
 
سرلشکر باقری عنوان کرد: در تمام جلساتی که خدمت معظم له شرفیاب می‌شویم و یا گردشکارهایی که خدمت معظم‌له تقدیم می‌دهیم، نکات و زوایایی را مورد اشاره قرار می‌دهند و دست روی نقاطی می‌گذارند که باز متوجه می شویم برای شاگردی کردن ایشان باید راه طولانی را طی کنیم.
 
رئیس ستادکل نیروهای با اشاره به نقش ارزشمند روحانیون در جبهه‌های جنگ و دفاع از حرم، گفت: علمای اعلام و مراجع عظام ارزشمند ما در تمام این مراحل مسئولیت هدایت و راهبری ملت را بر عهده داشتند و در مقطع دفاع مقدس مسئولیت بزرگی را بر عهده گرفتند. بیش از ۲۰ هزار اعزام طلاب و روحانیت عزیز را به جبهه داشته ایم که از این تعداد بیش از ۴ هزار روحانی شهید در دفاع مقدس داریم.
 
وی گفت: روحانیت ما نقش رهبری را داشت و همه ما به او تعلق خاطر داریم و همیشه در جبهه پیشگام بوده‌اند.