هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 6 خرداد 1403
ساعت 16:09
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 22 بهمن 1399 ساعت 16:43
چهارشنبه 22 بهمن 1399 16:27 ساعت
2021-2-10 16:43:06
شناسه خبر : 344147
نماینده رهبر انقلاب در شواری عالی امنیت ملی گفت: وی افزود: اگر مقام معظم رهبری اجازه مذاکره دادند برای رفع این تحریم‌ها بود و امروز نیز ایشان تاکید دارند که مسئله فعلی بازگشت به برجام نیست بلکه رفع کلیه تحریم‌هاست.
نماینده رهبر انقلاب در شواری عالی امنیت ملی گفت: وی افزود: اگر مقام معظم رهبری اجازه مذاکره دادند برای رفع این تحریم‌ها بود و امروز نیز ایشان تاکید دارند که مسئله فعلی بازگشت به برجام نیست بلکه رفع کلیه تحریم‌هاست.

گروه سیاسی - رجانیوز: سعید جلیلی در مراسم بزرگداشت یوم الله 22 بهمن در مشهد مقدس،با توصیه مردم انقلابی به حفظ هوشمندی خود همانند سابق، درباره سناریو دولت جدید آمریکا برای مقابله با قدرت ملت ایران، گفت: امروز دشمنان می‌خواهند آنچه را که با فشارحداکثری به دست نیاوردند، با  کاهش حداقلی فشارها همان امتیاز‌های حداکثری را به دست آورند.

 

نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی در این باره تصریح کرد: بیش از 700 تحریم جدید طی سه سال گذشته به 800 تحریم قبلی آمریکا اضافه شده است. آنها در دو سه سال اخیر با اضافه کردن برچسب‌های واهی نظیر تروریسم و حقوق بشر، تحریم‌ها را بازآفرینی کردند.

 

وی افزود: حتی با فرض بازگشت آمریکا به برجام، بدلیل آنکه این تحریم‌ها موضوعات دیگری به جز هسته‌ای را در بر می‌گیرد، این 1500 تحریم باقی خواهد ماند. اگر مقام معظم رهبری اجازه مذاکره دادند برای رفع این تحریم‌ها بود و امروز نیز ایشان تاکید دارند که مسئله فعلی بازگشت به برجام نیست بلکه رفع کلیه تحریم‌هاست.

جلیلی در این سخنرانی ضمن گرامی‌داشت چهل و دومین سالگرد پیروز انقلاب اسلامی ایران و یاد شهدا، اظهار داشت: خدا را شاکریم که به ملت ایران توفیق داد تا آنچه را که سالها و قرن‌ها آرزوی ملت‌های مسلمان بود، محقق کند.

 

جلیلی در ادامه با یادآوری حماسه‌آفرینی مردم مشهد مقدس در تشییع شهدای دوران دفاع مقدس در خیابان‌های منتهی به حرم امام رضا(ع)، خاطرنشان کرد: ملت ایران نه تنها در شعار بلکه در عمل به سمت تحقق آرمان‌های اسلامی و یاری ائمه اطهار(ع) قدم برداشت و نه تنها یک روز بلکه چهل سال، مقاومت فعال و هوشمندانه خود را در این مسیر ادامه داد.

 

وی با اشاره به اقدامات دشمنان در برابر نهضت انقلاب اسلامی، درباره سیاست اعمالی از سوی آمریکا موسوم به «فشار حداکثری» گفت: سیاست فشار حداکثری آمریکا گواه قدرت این ملت است. چرا که اگر قدرت ملت ایران کم بود دشمن هیچگاه با حداکثر توان خود به مقابله با او برنمی‌خاست.

 

عضو شورای راهبردی روابط خارجی کشورمان با اشاره به اظهارات مقامات دولت قبلی رژیم آمریکا، تصریح کرد: امروز جشن چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب است و کسانیکه می‌گفتند ملت ایران جشن چهل سالگی انقلاب خود را نخواهند دید، خود دیگر در صحنه سیاسی دنیا حضور ندارند.

 

نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی با اشاره به موشک‌باران پایگاه نظامی و انهدام پهپاد متجاوز آمریکایی، آن را نشانه قدرت ملت ایران به برکت تحقق انقلاب اسلامی دانست و عنوان کرد: دشمنان ما دیدند وقتی عزیز ایران را به شهادت رساندند و به این ملت جسارت کردند، بلافاصله پاسخ این گستاخی را گرفتند؛ کشوری که ادعا می‌کرد هفتاد سال است که از سوی هیچ دولتی تهدید نظامی نشده است، پایگاه نظامی‌اش با موشک‌های اقتدار ملت ایران ویران شد.

 

وی افزود: او به خوبی می‌داند که این تنها یک سیلی ملت ایران بود و انتقام خون سردار دلها بدون شک از او گرفته خواهد شد.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با بیان اینکه مبارزه ملت ایران با آمریکا از سال 43 با چالش بر سر قانون کاپیتولاسیون آغاز شد، خاطرنشان کرد: امروز دیگر چالش ما بر سر حداقل‌ترین حقوقمان نیست بلکه این چالش بر سر قله‌هاست؛ روزگاری آنها در جنگ تحمیلی ما را در تهیه سیم خاردار تحریم می‌کردند اما حالا نگران قدرت موشک‌های بالستیک و توان هوافضایی ملت ایران هستند.

 

شکست دادن داعش، محاصره نفتی اخیر و شکست تحریم دارو در تهیه واکسن کرونا از دیگر محورهای سخنرانی جلیلی دراین باره بود.

 

وی با اشاره به اعتراف مقامات آمریکایی مبنی بر ناکارآمد بودن ادامه فشار اقتصادی علیه مردم ایران، خاطرنشان کرد: خود آنها امروز معترفند که تحریم اقتصادی منجر به پیشرفت ایران در زمینه‌های گوناگون شده است اما مردم ما هشیارند و میدادند که دشمن هرگاه نتواند با زور و فشار مقاصد خود را دنبال کند، رو به تزویر خواهد آورد.

 

جلیلی در این بخش از سخنان خود با بیان اینکه نقطه قوت ملت ایران، مقاومت هوشمند و فعال است، استثناء نشان دادن ترامپ در سیستم آمریکا را تزویر جدید دشمن برشمرد و تاکید کرد: آمریکایی ها میخواهند بگویند اگر دولتی آمد و رفتار غلطی نشان داد، یک استثناء بوده است؛ تلاش می‌کنند تا القاء کنند که ترامپ و دولت او یک استثاء در سیستم آمریکا بوده است. مگر روسای قبلی این رژیم رفتار بهتری با ملت ایران داشتند؟

 

وی با اشاره به خباثت دولت‌های مختلف آمریکا در برابر ملت ایران، تصریح کرد: مگر ژنرال هایزر از سوی کارتر برای سرنگونی انقلاب ملت ایران به کشور ما فرستاده نشد؟ مگر ریگان بیشترین کمک‌های مالی و اطلاعاتی و بیشترین پشتیبانی‌ها را در جنگ تحمیلی از صدام نکرد؟ مگر بوش پدر و کلینتون به حمایت از تروریسم برای مقابله با ایران نپرداختند و مگر در دوران اوباما دانشمندان هسته‌‌ای ما را ترور نکردند و بدعهدی در برجام را آغاز ننمودند؟

 

جلیلی ادامه داد: سیاست تحریم‌های فلج‌کننده علیه ملت ایران از دوران اوباما آغاز شد و به گفته وزیر خارجه او، آمریکا داعش را بوجود آورد تا علیه ملت‌های مستقل در منطقه شرارت بورزد.

 

نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی با یادآوری سخنان سردار سلیمانی درباره هیمنه پوشالی آمریکا و همچنین کلام بزرگ امام خمینی(ره) مبنی بر آنکه آمریکا شیطان بزرگ است، گفت: اراده شیطان بر انحراف جامعه بشری از مسیر انسانی است و تاریخ آمریکا نیز نشان می‌دهد که همواره اراده آنها بر استخدام پیشرفت در مسیر شرارت بوده است؛ اولین شرارت هسته‌ای و استفاده از امکانات بشری برای جنگ‌افروزی در نقاط مختلف جهان تاریخ آمریکاست.

 

وی افزود: دشمنی آنها با انقلاب اسلامی به این خاطر است که اراده جمهور اسلامی بر پیشرفت جامعه به سمت اهداف انسانی است و نه استثمار آنها؛ دشمن نگران الگو گرفتن ملت‌ها از ملت ایران است.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: پیشرفتی ارزشمند است که بخاطر منافع مردم بویژه مستضعفان صورت بگیرد و هرجا از این آرمان عدول شود، انحراف رخ داده است.

 

جلیلی با بیان اینکه فعالیت اجرایی، تقنینی و قضایی در کشور باید برای رشد جامعه باشند، گفت: هر حرکتی که در مسیر پیشرفت جامعه رقم بخورد، انقلابی است؛ اگر منابع و اراده‌ها در کشور برای رفع استضعاف، تقویت تولید و مقابله با تبعیض باشد، انقلابی است و اگر در خدمت زیاده‌خواهان و مستکبران قرار بگیرد، آمریکایی است.

وی در پایان سخنان با بیان اینکه ملت ایران شایسته قله‌های عدالت، پیشرفت و رفاه هستند، گفت: ان شاءالله پرچم افتخاری که ملت ایران در تاسی از تعالیم مکتب قرآن و ولایت برافراشته است، بر قله‌های رفیع پیشرفت خواهد نشست.