هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 5 خرداد 1403
ساعت 07:50
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 12 بهمن 1399 ساعت 15:39
يكشنبه 12 بهمن 1399 15:10 ساعت
2021-1-31 15:39:03
شناسه خبر : 343847
هنوز هم هستند کسانی که شیفته ابهت توخالی آمریکایی‌ها بوده و به‌خاطر همین شیفتگی، حاضرند که امنیت جانی مردم یک کشور را به پای امیال خود ذبح کنند.
هنوز هم هستند کسانی که شیفته ابهت توخالی آمریکایی‌ها بوده و به‌خاطر همین شیفتگی، حاضرند که امنیت جانی مردم یک کشور را به پای امیال خود ذبح کنند.

گروه سیاسی-رجانیوز: «امریکا نظامی نمی‌آورد اینجا! امریکا نویسنده می‌آورد اینجا، امریکا گوینده می‌آورد اینجا» اینها جملاتی است که امام خمینی(ره) در واکنش به جریان غربگرایی که سعی داشت با ترساندن دانشجویان تسخیر کننده لانه جاسوسی، آنها را از ادامه راه منصرف کنند، بیان فرمودند. گرچه این فرمایشات حضرت امام(ره) مربوط به تاریخ آبان 58 است، اما باید گفت هنوز هم هستند کسانی که شیفته ابهت توخالی آمریکایی‌ها بوده و به‌خاطر همین شیفتگی، حاضرند که امنیت جانی مردم یک کشور را به پای امیال خود ذبح کنند. اگر در سال 58 نهضت آزادی و امثالهم مردم را از قدرت نظامی آمریکا می‌ترساندند، امروز نیز اصلاح‌طلبان از ایالات متحده برای مردم ایران فرشته نجات می‌سازند. هدف که همان وابستگی تمام و کمال به غرب باشد یکی است، منتهی راه و روش فرق کرده است.

 

به گزارش رجانیوز، کرونا هر روز در سراسر دنیا قربانی می‌گیرد. با وجود اینکه دو شرکت آلمانی و آمریکایی بیون‌تک‌‌‌-فایزر و شرکت آمریکایی مدرنا در غرب موفق شده‌اند که واکسن کرونا را تولید کنند، اما تاکنون هیچ یک از واکسن‌های فایزر و مدرنا، مجوز تزریق عمومی نگرفته‌ و از بین این دو واکسن، تنها فایزر، آنهم صرفاً مجوز تزریق در مواقع اضطراری و اورژانسی را گرفته است و البته تبعات زیان‌بار آن هر روز تردیدها در خصوص کارایی آن را افزایش می‌دهد. وضعیت واکسن روسی اسپوتنیک وی نیز مشابه واکسن‌های آمریکایی بوده و اکنون درحال طی مراحل آزمایش و ثبت توسط سازمان جهانی بهداشت است.

 

دی ماه سال جاری رهبر انقلاب اسلامی در سخنانی که به‌مناسبت سالروز قیام 19 دی ماه مردم قم داشتند، تآکید کردند که واردات واکسن از آمریکا و انگلیس ممنوع است. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در فرمایشات خود در این رابطه فرمودند: «به اینها [آمریکا و انگلیس] اعتماد نیست؛ من واقعاً اعتماد هم ندارم، نمیدانم، گاهی اوقات هست که اینها میخواهند واکسن را روی ملّتهای دیگر امتحان کنند، ببینند اثر میکند یا نمیکند. بنابر‌این، از آمریکا و از انگلیس [واکسن تهیّه نشود]. البتّه به فرانسه هم من خوش‌بین نیستم، علّتش هم این است که سابقه‌ی آن خونهای آلوده را اینها دارند.»

 

اما ممنوعیت واردات واکسن از آمریکا و انگلیس و فرانسه توسط رهبر انقلاب یک پیشیینه علمی و تاریخی دارد. زمانی که آنها با صادرات خون‌های آلوده مردم ایران را مبتلا به ایدز کرده و با تحریم‌های ضدانسانی برای هزاران بیمار خباثت خود را نشان داده اند.

 

در خلال جنگ جهانی اول، انگلیس تمامی منابع و تولیدات کشاورزی را برای گذران نیاز نظامیانش در جنگ، خریداری و احتکار کرده بود. حتی به احتکار مواد غذایی مورد نیاز مردم ایران اکتفا نکرده و مانع از واردات هرگونه مواد غذایی به کشورمان شدند.

‌نتیجه این سیاست انگلیسی‌ها آن شد که در بازه زمانی سالهای ۱۹۱۴ تا ۱۹۱۹، بالغ بر ده میلیون ایرانی به‌خاطر قحطی و بیماری‌های ناشی از قحطی، جانشان را از دست دادند؛ جمعیت ایران به نصف رسید و تا سال ۱۹۵۶، یعنی به مدت سی و هفت سال، جمعیت ایران نتوانست به عدد پیش از قحطی برسد.

 

در جریان جنگ ایران و عراق و مشخصاً در خلال سالهای ۶۱ و ۶۲ بود که یک موسسه فرانسوی، با صادرات فراورده‌های خونی آلوده به ویروس «اچ آی وی» به ایران، تعداد زیادی از ایرانی‌ها را به این ویروس مبتلا کرد.

‌‌نزدیک به سه هزار نفر از مردم ایران به دلیل استفاده از این فاکتورهای انعادی آلوده، به ایدز و هپاتیت مبتلا شدند که از این تعداد ۲۵۰ نفر جان خود را از دست دادند.

 

آریافر، یگانه حیدری، معصومه اینانلو، خدیجه رحمانی، محمد طاها علیزاده، سینا قره قاتلویی، انس آذری، سپهر حسن‌پور، سلما بارحم، زینب عبدالملکی، امیر محمد صالحوند، آرمین الهیاری، مهدی حسن‌پور،کودکان معصومی بودند که در چند سال گذشته مبتلا به بیماری پروانه‌ای بوده و از سوی غربی‌های متمدن از دسترسی به دارو محروم شدند تا مظلومانه در مقابل دیدگان پدر و مادر، همچون شمع ذره ذره آب شوند و جان خود را از دست بدهند. ‌البته کودکان دیگری هم هستند که به‌خاطر تحریم‌های بشر دوستانه دارویی از سوی امریکا و اروپایی‌ها، سرنوشتی مشابه کودکانی نام برده شدند در انتظارشان است.

 

پس با این سابقه‌ای که غرب در حوزه بشر دوستی دارد، منطقی است که رهبر انقلاب اسلامی به آنها بی اعتماد باشند و واردات واکسن‌هایی که هنوز به تأیید نهایی نرسیده‌اند و عوارض متعددی دارند را ممنوع کنند.

 

جدای از واکسن‌های خارجی، نهم دی ماه سال جاری، اولین تست انسانی واکسن ساخت داخل با موفقیت انجام شد و مردم ایران اکنون در آستانه واکسیناسیون عمومی توسط واکسن ایرانی هستند. با این حال وزارت بهداشت صرفاً به واکسن تولید داخل اکتفا نکرده و تهیه واکسن از کشورهای دیگر را نیز در دستور کار خود قرار داد.

 

سه شنبه هفته‌ای گذشت، محمد جواد ظریف در سفر به مسکو و در نشست خبری مشترک با سرگئی لاوروف، از ثبت واکسن روسی کرونا با نام «اسپوتنیک وی» در ایران خبر داد.

 

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نیز روز پنجشنبه هفته گذشته، از صدور مجوز مصرف اضطراری واکسن روسی کرونا در ایران خبر داد. جهانپور در این باره اعلام کرد: در بیست و چهارمین جلسه کمیسیون قانونی تشخیص (صلاحیت ساخت و ورود دارو و مواد بیولوژیک) سازمان غذا و دارو، مجوز مصرف اضطراری واکسن اسپوتنیک وی محصول شرکت گامالیا کشور روسیه در فرم محلول فریز شده و ویال های تک دوز و ۵ دوز در ایران صادر شد.

 

با اعلام این خبر، تخریب‌ها و هجمه‌های اصلاح‌طلبان نیز با همراهی برخی از شخصیت‌های پزشکی، آغاز شد. درگذشت مهرداد میناوند، بازیکن سابق تیم ملی و پرسپولیس نیز بهانه‌ای شد تا اصلاح‌طلبان با موج سواری بر احساسات مردم در فقدان مهرداد میناوند، در ظاهر وزارت بهداشت و به طور غیر مستقیم رهبر انقلاب اسلامی را آماج تخریب و حملات خود قرار دهند.

 

روز گذشته(11 بهمن 99)روزنامه آرمان ملی در گزارشی تحت عنوان «جان، ارزان‌تر از اين؟» به انتقاد از اقدام وزارت بهداشت پرداخته و ضمن تعریف و تمجید از واکسن آمریکایی فایزر، نوشت: «مشکل ايران، هشتم بهمن‌ماه بود که محمود واعظي رئيس دفتر رئيس‌جمهور خبر از خريد واکسن‌هاي روسي و ورودشان به ايران تا قبل از 22 بهمن داد. وي گفت که 2ميليون دوز واکسن خريداري‌شده از روسيه، در سه مرحله وارد کشور مي‌شود. واعظي اضافه کرد که تاييديه ايران در مورد واکسن روسي چند روز پيش صادر شده است. وي اما توضيح نداد ايران کدام واکسن روسيه را خريداري کرده است و اساسا تاييد ايران چه ارتباطي با تاييديه سازمان‌هاي بين‌المللي دارد و برچه اساس کشورمان بدون اينکه اين سازمان‌ها واکسن روسي را تاييد کنند آنها را تاييد کرده است؟ تهيه واکسن‌هاي روسي از همان ابتدا نيز با اما و اگرهاي بسياري همراه بود. سازمان جهاني بهداشت بارها اعلام کرد که چون روسيه اين واکسن‌ها و اطلاعات راجع به آن را مخفي نگه داشته و البته اجازه نظارت يا نظر سازمان جهاني بهداشت را نيز در اين‌باره فراهم نکرده است، نمي‌تواند آن را تاييد کند.»

 

این روزنامه اصلاح‌طلب در ادامه نوشته است: «موضوع خريد واکسن‌هاي روسي باعث اين پرسش شده است که اگر مقامات ايران، واکسن‌هاي موردتاييد سازمان‌هاي بين‌المللي و جهاني را که هم‌اکنون در سراسر دنيا مورد استفاده قرار مي‌گيرند، خريداري نمي‌کنند، چگونه واکسني را که مورد تاييد همگان نيست قابل استفاده مي‌دانند؟»

 

محمود صادقی از چهره‌های اصلاح‌طلبی که به اظهارات سطحی و بی اساس مشهود شده نیز در حساب توییتری خود نوشت: «در حالی که آمار رسمی روزانه قربانیان بین سه رقمی و دو رقمی در نوسان است، واکسن آزموده شده‌ فایزر را رد می‌کنیم چون آمریکایی است! بعد خبر می‌دهیم عنقریب واکسن ایرانی را می‌سازیم. بعد پناه می‌بریم به واکسن آزموده نشده‌ روسی.»