هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 8 بهمن 1399 ساعت 14:58
چهارشنبه 8 بهمن 1399 14:51 ساعت
2021-1-27 14:58:08
شناسه خبر : 343747
این مثال ساده را بخوانید تا متوجه شوید با استفاده از دانش جوانان کشورمان چگونه می‌توان از ایجاد ضررهای ریز و درشت برای سازمان خود جلوگیری کنیم و سالانه مبلغ قابل توجهی صرفه جویی مالی داشته باشیم.
این مثال ساده را بخوانید تا متوجه شوید با استفاده از دانش جوانان کشورمان چگونه می‌توان از ایجاد ضررهای ریز و درشت برای سازمان خود جلوگیری کنیم و سالانه مبلغ قابل توجهی صرفه جویی مالی داشته باشیم.

 

به این چالش مهم سازمان‌ها دقت کنید:

شخص برای تعویض دفترچه بیمه خود به نمایندگی بیمه نزدیک محل زندگی خود مراجعه می‌کند. یک ساعت و نیم در صف منتظر می‌ماند اما به محض اینکه نوبتش می‌شود سیستم به دلیل نامعلومی قطع می‌شود! این قطعی توسط این نمایندگی و سایر نمایندگی  هایی که همزمان قطع شده اند به مرکز اعلام می‌شود. اپرواتور اولیه سعی می‌کند مشکل را پیدا کند اما تلاش نیم ساعته او نتیجه ای ندارد، پس موضوع را به مدیر خود ارجاع می‌دهد مدیر هم نیم ساعت دیگر تلاش می‌کند اما بعلت اینکه مشکل جدی است و از سطح دانش این کارشناسان بالاتر است آنها موفق به حل آن نمی‌شوند پس به موضوع را به مدیر کل امور فنی اعلام می‌کنند.

 

مدیر کل امور فنی به خاطر این مشکل از چند جا تحت فشار قرار گرفته است و مدیران و مسئولان مختلفی با عصبانیت از او خواسته اند سریعا مشکل را حل کند. او بهترین نیروی فنی موجود در سازمان را پیدا می‌کند و مسئول حل این مشکل می‌کند. نیروی خبره بالاخره وارد ماجرا می‌شود و نیم ساعتی با سیستم کلنجار می‌رود تا مشکل حل می‌شود. تا اینجا دست کم دو الی سه ساعت سیستم سازمان بزرگی مثل بیمه که در کل کشور خدمات رسانی می‌کند قطع بوده است و هزاران کارمند و ارباب رجوع بلاتکلیف بوده اند.

 

 

چند سوال مهم در اینجا به ذهن می رسد.

اصلا این اتفاق چرا رخ می‌دهد؟

چرا باید این همه مدت طول بکشد تا مشکل مشخص شود؟

چرا باید این همه افراد و کارشناسانی که توانایی فنی ندارند درگیر این موضوع شوند؟

چرا نباید مشکل سریعا به کارشناس مربوطه ارجاع داده شود ؟

چرا قبل از همه کارشناسان متوجه مشکل نمی‌شوند؟

و ده ها چرای دیگر که جواب آنها را می‌توان اینطور داد.

 

مشکلات اصلی سازمان‌های ما در نوع معماری قدیمی و پیچیده زیر ساخت IT آنهاست که کار را برای توسعه پذیری و عیب‌یابی سخت کرده است.

 

کشورهای پیشرو در صنعت IT برای حل مشکلات ذکر شده و ده‌ها مشکل دیگر از زیرساختی به نام ESB  که مخفف Enterprise Service Bus است بهره برده‌اند.

خوشتبختانه در داخل کشور عزیزمان ایران نیز جوانان نخبه دانشگاهی نیز موفق به پیاده سازی گذرگاه سرویس سازمانی برای سازمان‌ها شده‌اند تا از این طریق سازمان‌ها بتوانند در گام اول مانع بروز خطاها و صرفه جویی مالی و زمانی شوند و در گام دوم بتوانند با بهینه کردن زیرساخت و یکپارچه سازی وب سرویس‌های سازمان بتوانند ارتقاء چشمگیری در سطح خدمات IT ارائه شده توسط سازمان‌ها ایجاد کنند.

 

 

بی شک با اعتماد به جوانان داخلی اتفاقات خوبی برای کشور عزیزمان خواهد افتاد. با یک جستجوی ساده می‌تواند به فهرستی از شرکت‌ پیاده سازی گذرگاه خدمات سازمانی دسترسی پیدا کنید تا نیازهای شما و سازمان تان را مرتفع کنند.