هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 9 خرداد 1403
ساعت 22:26
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 27 دى 1399 ساعت 13:37
شنبه 27 دى 1399 13:28 ساعت
2021-1-16 13:37:45
شناسه خبر : 343578
شبکه المنار لبنان طی برنامه مستندی به آخرین دیدار شهید سپهبد حاج «قاسم سلیمانی»، با دبیرکل حزب‌الله لبنان پرداخت.
شبکه المنار لبنان طی برنامه مستندی به آخرین دیدار شهید سپهبد حاج «قاسم سلیمانی»، با دبیرکل حزب‌الله لبنان پرداخت.

گروه سیاسی-رجانیوز: شبکه المنار لبنان طی برنامه مستندی به آخرین دیدار شهید سپهبد حاج «قاسم سلیمانی»، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان پرداخت.

 

این شبکه جمعه‌شب ساعت ۱۰ به وقت تهران برنامه‌ای را تحت عنوان «اللقاء الأخیر»، (آخرین دیدار) پخش کرد که سید حسن نصرالله از آخرین لحظات دیدار با شهید سلیمانی سخن گفت.

 

سید حسن نصرالله در این برنامه ضبط شده گفت که آن موقع، مطابق روال کادر تصویربرداری در این دیدارها حضور داشتند ولی در آخرین باری که با شهید سلیمانی دیدار داشته، او از گرفتن فیلم و عکس از دیدار آن‌ها استقبال کرده است.

دبیر کل حزب الله در خصوص شهید المهندس در این مستند می‌گوید: حاج ابومهدی در حقیقت فرماندهی بزرگ بود. او همچنین شخصیتی شبیه به حاج قاسم داشت. یعنی از نظر اخلاقی. برای همین این دو در میادین نبرد و جهاد با هم بودند و خداوند متعال نیز عاقبت آنها را شهادت قرار داد.

 


آخرین دیدار

 

دبیرکل حزب‌الله در این برنامه گفت: «شهید حاج قاسم آخرین باری که من را دید شب چهارشنبه بود و خیلی راحت و مطمئن بود. او به آینده خیلی خوش‌بین بود و به آینده بشارت خوب می‌داد».

 

سید حسن نصرالله گفت که شهید ابومهدی المهندس، جانشین سابق رئیس سازمان الحشد الشعبی شخصیتی همانند شهید سلیمانی بود و آن دو در میادین نبرد با هم حضور داشتند.

 

 

المنار در مورد این دیدار می‌گوید: در دیدار آخر ، شهید سلیمانی از سید حسن نصرالله اجازه می گیرد و در تماسی تلفنی با شهید ابومهدی المهندس صحبت می کند. شهید سلیمانی از شهید ابومهدی خواهش می کند که به فرودگاه نیاید. اما شهید ابومهدی اصرار می کند که شخصا او را همراهی کند. در دیدار آخر، شهید سلیمانی بسیار با شور و احساس از ابومهدی صحبت می کند و او را مدح و ستایش می کند.

 

 

دبیر کل حزب الله لبنان به یکی از عکس‌های سه‌نفره با شهیدان سلیمانی و المهندس اشاره کرد و گفت که در آن دیدار که در ضاحیه صورت گرفت و دیدار طولانی بود، آن‌ها در مورد تحولات عراق گفت‌وگو کردند و هدف از این دیدار این بود که بررسی تحولات عراق و این مسئله بود که در صورت حمله رژیم صهیونیستی به حزب الله یا منطقه، وظیفه نیروهای مقاومت در عراق چیست.

 

سید حسن نصرالله و شهید حاج قاسم سلیمانی در آخرین دیدار با یکدیگر نماز جماعت برپا داشتند.


آخرین نماز شهید با سید مقاومت