هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 8 مهر 1400
ساعت 10:17
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 14 دى 1399 ساعت 12:41
يكشنبه 14 دى 1399 12:10 ساعت
2021-1-3 12:41:00
شناسه خبر : 343303
علامه مصباح در طول عمر پربرکت و شریفشان به‌ویژه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، استوار و باصلابت در برابر جریان‌های التقاطی و غرب‌گرا، ایستادگی و با انحرافات فکری و فرهنگی مبارزۀ مؤثر کردند.
علامه مصباح در طول عمر پربرکت و شریفشان به‌ویژه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، استوار و باصلابت در برابر جریان‌های التقاطی و غرب‌گرا، ایستادگی و با انحرافات فکری و فرهنگی مبارزۀ مؤثر کردند.
گروه معارف-رجانیوز: این استاد بزرگ از معدود شخصیت‌های اندیشمند و مؤثر حوزوی بودند که در مسیر تحقق انقلاب فرهنگی و تئوریزه نمودن حرکت انقلاب اسلامی، بی‌وقفه کوشیدند و با خلاقیت و نواندیشی، برگ‌های زرینی بر حافظه تاریخ تشیع افزودند.
 
به گزارش رجانیوز، پیام تسلیت حجت الاسلام والمسلمین میرباقری، رئیس فرهنگستان علوم اسلامی، در پی رحلت حضرت آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی به شرح زیر می باشد:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
انا لله و انا الیه راجعون
 
با کمال تأسف، ارتحال عالم ربّانی و فقیه و حکیم مجاهد، حضرت آیت‌الله مصباح یزدی(قدس سره) که از استوانه‌های فکری و معنوی حوزه‌های علمیه و میدان‌دار بزرگ مبارزه و مجاهده فرهنگی در دوران پرفرازونشیب انقلاب اسلامی بودند، به محضر حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف)، رهبر معظم انقلاب اسلامی و حوزه‌های علمیه و امت مؤمن و انقلابی تسلیت عرض می‌نمایم.
 
شخصیت علمی و اخلاقی و عرفانی و اخلاص و پارسایی و مجاهدت ایشان بر کسی پوشیده نیست. این استاد بزرگ از معدود شخصیت‌های اندیشمند و مؤثر حوزوی بودند که در مسیر تحقق انقلاب فرهنگی و تئوریزه نمودن حرکت انقلاب اسلامی، بی‌وقفه کوشیدند  و با خلاقیت و نواندیشی، برگ‌های زرینی بر حافظه تاریخ تشیع افزودند و در این مسیر، جمع گسترده‌ای از شاگردان عالِم، متقی و بابصیرت را به ساحت مقدس حضرت بقیةالله (ارواحنا فداه) تقدیم نمودند.
 
همچنین در طول عمر پربرکت و شریفشان به‌ویژه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، استوار و باصلابت در برابر جریان‌های التقاطی و غرب‌گرا، ایستادگی و با انحرافات فکری و فرهنگی مبارزۀ مؤثر کردند.
 
از خداوند متعال برای آن استاد عزیز و بزرگ، علوّ درجات و حشر با اهل‌بیتِ عصمت و طهارت (علیهم السلام) و برای بیت مکرّم ایشان، به‌ویژه فرزندان عالم و وارسته و عموم شاگردان، طلب صبر و اجر می‌نمایم.
 
سید محمدمهدی میرباقری
 
مسئول فرهنگستان علوم اسلامی