هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 13 دى 1399 ساعت 14:17
شنبه 13 دى 1399 13:51 ساعت
2021-1-2 14:17:30
شناسه خبر : 343266
سخنگوی جنبش نُجَباء ضمن تسلیت این ضایعه به پیشگاه رهبر معظم انقلاب، مردم عزیز ایران و عاشقان اهل بیت (ع)، تاکید کرد که آیت الله مصباح یزدی عمر خود را در راه خدمت به اسلام و مسلمین صرف کرد.
سخنگوی جنبش نُجَباء ضمن تسلیت این ضایعه به پیشگاه رهبر معظم انقلاب، مردم عزیز ایران و عاشقان اهل بیت (ع)، تاکید کرد که آیت الله مصباح یزدی عمر خود را در راه خدمت به اسلام و مسلمین صرف کرد.
گروه سیاسی-رجانیوز: حزب الله لبنان امروز (شنبه) با صدور بیانیه‌ای درگذشت آیت الله مصباح یزدی عضو مجلس خبرگان رهبری را به رهبر معظم انقلاب اسلامی، خانواده ایشان، مراجع عظام، حوزه‌های علمیه و امت اسلام تسلیت گفت.
 
متن پیام تسلیت حزب الله لبنان:
"إنا لله و إنا إلیه راجعون"
 
امت اسلام فقیهی بزرگ، اندیشمندی اسلامی و عارفی والامرتبه از اولیای صالح و مخلص، آیت‌الله شیخ محمد تقی مصباح یزدی را از دست داد.
 
این فقیه مجاهد همه عمر شریفش را در راه خدمت به اسلام ناب محمدی، انقلاب اسلامی، جمهوری اسلامی، بیداری امت، اصحاب مقاومت و مجاهدان جهان سپری کرد و مجاهدان ما در لبنان نیز از عنایت و دعا و حمایت ایشان در همه مراحل بهره بسیار بردند.
 
 
ارتحال این شخصیت بزرگ را به ساحت مقدس مولایمان صاحب الزمان (عج) و حضرت «امام سید علی خامنه‌ای» (دام ظله) و مراجع عظام (دامت برکاتهم)، حوزه‌های علمیه، امت اسلام و بویژه خانواده شریف و کریم و همه دوستداران ایشان، تسلیت می‌گوییم و از خداوند متعال برای ایشان علو درجات را مسئلت داریم.
 
پیام تسلیت حزب الله عراق
گردان‌های حزب الله عراق در بیانیه‌ای درگذشت آیت الله محمد تقی مصباح یزدی را تسلیت گفت و وفات ایشان را خسرانی بزرگ برای امت اسلام دانست.
 
گردان‌های حزب الله عراق همچنین در این بیانیه افزود عالم فقید آیت الله مصباح یزدی سراسر عمر خود را در خدمت به اسلام و یاری دین خدا سپری کرد و سهم بسزایی در بازسازی ساختار حوزه علمیه داشت و آثار علمی او در زمینه‌های فلسفه و اخلاق و عقائد اسلامی بر کسی پوشیده نیست.
 
پیام تسلیت شورای علمای شیعه افغانستان
شورای علمای شیعه افغانستان روز شنبه با صدور اطلاعیه ای به مناسبت ارتحال آیت الله مصباح یزدی درگذشت وی را ضایعه جبران ناپذیر برای جهان اسلام و اندوهبار توصیف کرده است.
 
در اطلاعیه شورای علمای شیعه افغانستان آمده است که خبر درگذشت اندوهبار دانشمند شهیر و محقق نامدار، ایت‌الله محمد تقی مصباح یزدی موجب تاسف و تاثر فراوان شد.
 
 
این اطلاعیه افزود: علامه مصباح کارنامه ای کم نظیر و درخشان علمی، فرهنگی و دینی از خود به یادگار گذاشت. وی علاوه بر تالیف ده ها جلد آثار گرانسنگ علمی، فرهنگی جهت تبیین و ترویج معارف اسلامی، با ایجاد مراکز متعدد آموزشی صدها طلبه، پژوهشگر و مبلغ توانا و چیره دست تربیت کرد.
 
شورای علمای شیعه افغانستان در این اطلاعیه، ضایعه درگذشت وی ایشان را به محضر مقدس ولیعصر (عج)، مراجع عظام تقلید، حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، حوزه های علمیه، ملت مسلمان و بزرگ ایران، بیت شریف و شاگردان آن مرحوم تسلیت گفته، برای آن فقید سعید علو درجات و برای بازماندگان او نیز از خدای منان صبر مسئلت کرد.
 
پیام تسلیت جنبش نُجَباء عراق در پی درگذشت آیت‌الله مصباح یزدی
مهندس نصر الشمری، سخنگوی مقاومت اسلامی نجباء در پی ارتحال فیلسوف ِ عارف "آیت الله شیخ محمد تقی مصباح یزدی" پیامی را  صادر کرد.
 
 
سخنگوی جنبش نُجَباء ضمن تسلیت این ضایعه به پیشگاه رهبر معظم انقلاب، مردم عزیز ایران و عاشقان اهل بیت (ع)، تاکید کرد که آیت الله مصباح یزدی عمر خود را در راه خدمت به اسلام و مسلمین صرف کرد.
 
 
پیام تسلیت سید عمار حکیم 
سید عمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق در پیامی درگذشت آیت‌الله مصباح یزدی را تسلیت گفت. متن این پیام به شرح زیر است:
 
إنا لله وإنا إلیه راجعون 
با اندوه فراوان خبر رحلت یکی از بزرگان علم و معرفت و ارکان حوزه عملیه قم و از برجسته‌ترین استادان این حوزه عالم ربانی آیت‌الله شیخ محمدتقی مصباح یزدی (قدس سره) را دریافت کردیم. آن مرحوم از بزرگ‌ترین نویسندگان در عرصه فلسفه اسلامی و کلام بود و کتابخانه اسلامی را با آثار گران‌قدر خود غنا بخشید و خشنود از الطاف الهی و خداوند خشنود از او به دیدار معبود شتافت. از خداوند رحمت و غفران الهی بر آن فقید سعید و صبر و اجر برای بستگان و شاگردان و دوستدارانش طلب میکنم.
 
 
آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی عضو فقید مجلس خبرگان رهبری و رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به دلیل بیماری، عصر جمعه ۱۲ دی دار فانی را وداع گفت.