هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 11 مهر 1400
ساعت 03:31
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 12 دى 1399 ساعت 13:38
جمعه 12 دى 1399 13:21 ساعت
2021-1-1 13:38:52
شناسه خبر : 343229
صبح امروز مراسم بزرگداشت سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و یاران شهیدش در دانشگاه تهران برگزار شد. برخی از رهبران جبهه مقاومت سخنرانان بخش‌هایی از این مراسم بودند.
صبح امروز مراسم بزرگداشت سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و یاران شهیدش در دانشگاه تهران برگزار شد. برخی از رهبران جبهه مقاومت سخنرانان بخش‌هایی از این مراسم بودند.

گروه سیاسی - رجانیوز: صبح امروز مراسم بزرگداشت سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و یاران شهیدش در دانشگاه تهران برگزار شد. برخی از رهبران جبهه مقاومت سخنرانان بخش‌هایی از این مراسم بودند.

 

رئیس حشدالشعبی: ملت عراق مدیون شهید سلیمانی است

رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق در این مراسم گفت: ما عزادار فرمانده قاسم سلیمانی هستیم؛ میهمان فقید ما در سرزمین عراق به شهادت رسید.

 

فالح الفیاض خاطرنشان کرد: مردم عراق عاشق شهید سلیمانی شدند، در شرایطی که منطقه تحت یک آگاهی کاذب قرار گرفت.

 

 وی ادامه داد: مردم عراق توانستند راه صحیح حضور در همه مسائل ملت را بدانند، از جمله مهمترین آن‌ها مسئله فلسطین است. ما این را مدیون فرمانده شهید قاسم سلیمانی هستیم.
 
رئیس سازمان نیروهای مردمی عراق گفت: عراق نمی‌تواند مسیری را طی کند که برخی از افراد ضعیف النفس طی کردند، زیرا عراق در کنار فلسطین باقی خواهد ماند.

 

مفتی اعظم سوریه: خون سلیمانی بشارت آزادی قدس را می‌دهد

شیخ احمد بدرالدین حسون مفتی اعظم سوریه دیگر سخنران این مراسم گفت: امام خمینی(ره) نور انقلاب را روشن کرد و گفت ما برای حمایت از مسلمانان آمدیم.

 

وی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) رسالت خود را درباره قدس شریف با بستن سفارت رژیم صهیونیستی در تهران و بازگشایی سفارت فلسطین آغاز کرد، خاطرنشان کرد: الان کشور‌هایی هستند که سفارت اسرائیل را در کشور‌های خود افتتاح می‌کنند.

مفتی اعظم سوریه گفت: مردم نه قدرتی و نه سلاحی نداشتند، اما این ملت آزاده ایران بودند که با رهبری امام خمینی، انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند و شاه فرار کرد و انقلاب اسلامی الگویی برای همه امت اسلامی و برای همه جهان شد.

وی ادامه داد: امروز ایران فرزندان خود را می‌فرستد تا اینکه خون آن‌ها با خون فلسطینیان برای آزادی فلسطین و قدس یکی شود، هدف فقط جنگ نبود بلکه این بود که انقلاب باید به قدس می‌رسید و اگر قدس آزاد شود، انسان عرب مسلمان و انسانیت در جهان را آزاد کرده ایم.

شیخ بدرالدین حسون گفت: امروز اکثر مردم کشور‌های عرب در کنار انقلاب اسلامی ایستادند. قبله محور مقاومت، انقلاب ایران بود.

وی با ذکر این نکته که هیچ عاملی شهید سلیمانی و همرزمانش را در راه جهاد محدود نمی‌کرد، تصریح کرد: بهشت جایگاه آنان است.

مفتی اعظم سوریه با بیان اینکه سوریه از ابتدا در کنار ایران برای ازادی قدس ایستاد، گفت: خون شهید سلیمانی بشارت آزادی قدس را می‌دهد. به جهان می‌گوییم ما می‌آییم و زیر بار ظلم نمی‌رویم و ما قبله اول و دوم خود را به شما نمی‌سپاریم و به جهاد خود ادامه می‌دهیم.

 

سفیر یمن در ایران: آمریکا مرتکب «جنایت قرن» شد

ابراهیم الدیلمی سفیر یمن در جمهوری اسلامی ایران در جریان سخنرانی در این مراسم تأکید کرد، آمریکا با ترور سپهبد سلیمانی و همراهانشان، «جنایت قرن» را مرتکب شد.

 

او ادامه داد: یمن بخش جدایی‌ناپذیر جبهه مقاومت است و شهید سلیمانی نیز همراه و همرزم همه مجاهدان یمنی بود.

 

وی خاطر نشان کرد، پس از ترور سپهبد سلیمانی، غافلگیری‌ها از یمن و از رهگذر عملیات‌ها و دستاوردهای میدانی آغاز شد.

 

الدیلمی با بیان اینکه آمریکا با ترور شهید سلیمانی، ماهیت جنایتکارانه خود را فاش کرد، در پایان تأکید کرد، قطار عادی‌سازی در منطقه، بیانگر میزان شکست امت اسلامی است که به خاطر فقدان شهید سلیمانی، دچار آن شد.

 

دبیر کل جهاد: او شهید راه قدس بود

زیاد النخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت که شهید سلیمانی مجاهد بین‌المللی و شهید راه قدس بود.

 

او گفت که سلیمانی را شهید کردند، چرا که او مانعی بر سر راه آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه بود و همواره از قدس و فلسطین دفاع می‌کرد. آمریکایی‌ها او را شهید کردند تا راه تمامیت‌خواهی و فساد صهیونیست‌ها را باز کنند و پروژه صهیونیسم را در منطقه بگسترانند. آن‌ها فلسطین را در غیاب شهدا و در نبود حاج قاسم فروختند.

 

زیاد النَخاله، تأکید کرد: شهید سلیمانی در تمامی جبهه‌های نبرد و به خصوص در جبهه فلسطین روی خط آتش بود. روزی که ایشان شهید شد، یک فلسطینی و یک مسلمان شهید شد.

 

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی، همچنین گفت که خون شهید، شریان حیات درخت مقاومت و جهاد و آزادی است و شهید سلیمانی همواره هم و غم فلسطین را با خود داشت.

 

او افزود: برادران و خواهران ما به جمهوری اسلامی و به رهبری عظیم آن که پشت همه این اقدامات بزرگ و پشت حمایت از جنبش‌های مقاومت ایستاده، افتخار می‌کنیم. من به دلیل این فخر در برابر شما می‌ایستم و شهادت می‌دهم که حاج قاسم در رأس مجاهدان فلسطینی بود.

 

زیاد النخاله سپس گفت: از نحوه شهادت شهید سلیمانی سخن نمی‌گوییم چرا که آگاه هستیم. باید بپرسیم که حاج قاسم چگونه زیست؟ و زندگی خود را صرف دفاع از اسلام و مقاومت کرد. او کودکی خود را در استان کرمان پشت سر گذاشت  و ۴۰ سال پیش از آن‌جا خارج شد و شهید به آن‌جا برگشت. او از همه صفات و عناوین بزرگ‌تر بود و در تمامی جبهه‌ها و میادین حضور داشت و پا در جای پای حمزه عبدالمطلب سید الشهدا گذاشت.

 

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی شهادت شهید سلیمانی را آغازی بر فروپاشی سلطه جهانی دانست و گفت که کشورهای خودفروخته عاجزانه به دنبال سازش و کسب حمایت آمریکا هستند و این نشان دهنده شدت میزان ضعف آن‌هاست.

 

رئیس اجرایی حزب‌الله: انتقام می‌گیریم

هاشم صفی‌الدین رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان نیز در این مراسم گفت: خون شهید سلیمانی هنوز در رگ‌های محور مقاومت در حال جوشیدن است، محوری که وی با روح خود ابداع و بازخرید کرد.

 

وی با بیان اینکه رئیس جمهور آمریکا تصور می‌کرد با ترور شهید سلیمانی، محور مقاومت از هم می‌پاشد افزود: مقاومتی که شهید سلیمانی با هوشیاری خود از آن تغذیه کرد و به آن روح و خون بخشید، در همه میادین و میادین باقی خواهد ماند.

 

صفی الدین افزود: پرچمدار شهید قاسم سلیمانی یک پرچم بلند باقی خواهد ماند و رزمندگان مقاومت آن را بر فراز گنبد الاقصی الشریف بالا می‌برند.
 
رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان گفت: شهید سلیمانی قبل و بعد از شهادت فاتح و رهبر واقعی جهاد است. ما مرد عمل هستیم و از آمریکا شر مطلق انتقام خواهیم گرفت.