هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 26 آذر 1399 ساعت 17:05
چهارشنبه 26 آذر 1399 11:28 ساعت
2020-12-16 17:05:45
شناسه خبر : 342679
درحالی رسانه‌های اصلاح طلب با تیتر انحرافی «در رفع تحریم‌ها یک ساعت هم نباید تاخیر کنیم» دیدار امروز را پوشش دادند که رهبرانقلاب به راهبرد خنثی‌سازی تحریم‌ها تاکید داشته و سیاست دولت در خصوص رفع تحریم را منجر به افزایش فشارها توسط دشمن دانسته اند.
درحالی رسانه‌های اصلاح طلب با تیتر انحرافی «در رفع تحریم‌ها یک ساعت هم نباید تاخیر کنیم» دیدار امروز را پوشش دادند که رهبرانقلاب به راهبرد خنثی‌سازی تحریم‌ها تاکید داشته و سیاست دولت در خصوص رفع تحریم را منجر به افزایش فشارها توسط دشمن دانسته اند.
گروه سیاسی-رجانیوز: دیدار رهبرانقلاب با دست‌اندارکاران مراسم سالگرد حاج قاسم سلیمانی در حالی برگزار شد که صحبت‌های مهم و قابل توجهی در آن بیان شده است. در این دیدار رهبرانقلاب نسبت به اختلاف افکنی‌های داخلی دولتمردان، امیدواری به دولت جدید آمریکا و تمرکز دولت به مذاکرات برای حل مشکلات تذکرات و نکات مهمی را بیان داشتند.
 
اما در حالی رسانه‌های اصلاح طلب با تیتر انحرافی «در رفع تحریم‌ها یک ساعت هم نباید تاخیر کنیم» و یا با تیتر تقطیع شده‌ی «اگر بتوان تحریم را رفع کرد، حتی یک ساعت هم نباید تأخیر کنیم» دیدار امروز را پوشش دادند که رهبرانقلاب به راهبرد خنثی‌سازی تحریم‌ها تاکید داشته و سیاست شکست خورده دولت در خصوص رفع تحریم را منجر به افزایش فشارها توسط دشمن دانسته اند.
 
 
 
رهبرانقلاب در این دیدار فرمودند: «رفع تحریم به دست دشمن است اما خنثی‌سازی آن به دست خودمان است. بنابراین باید بیش از آنکه به فکر رفع تحریم باشیم بر خنثی کردن آن تمرکز کنیم.»
 
 
رهبر انقلاب اسلامی در اثبات درستی این راهبرد افزودند: «البته نمی‌گوییم دنبال رفع تحریم نباشیم، چرا که اگر بتوان تحریم را رفع کرد، حتی یک ساعت هم نباید تأخیر کنیم، اگرچه اکنون چهار سال است که تأخیر شده و از سال ۹۵ که بنا بود همه تحریم‌ها یک‌باره برداشته شود، تا امروز نه تنها تحریم‌ها برداشته نشد بلکه زیادتر هم شد!»
 
 
این دیدار حاوی نکات جدی و انتقادی دیگری هم بوده که جریان حامی دولت سعی دارد تا آنها را سانسور کند. 
 
ذوق زدگی دولتمردان و تلاش برای بزک کردن دولت جدید آمریکا از مواردی است که غرب‌گرایان روی آن تاکید زیادی دارند. رهبرانقلاب در واکنش به اعتماد مجدد به آمریکا و سه کشور اروپایی خطاب به دولتی‌ها دشمنی‌های اوباما و ترامپ را یادآور شده و فرمودند: «برای رفع مشکلات مردم و درست شدن آینده کشور به وعده‌های این و آن اعتماد نکنید، زیرا اینها وعده‌های خوبان نیست بلکه وعده‌های اشرار است، ضمن آنکه دشمنی‌ها را نیز نباید از یاد ببرید. دیدید که آمریکای ترامپ و آمریکای اوباما با شما چه کرد. دشمنی‌ها فقط مخصوص آمریکای ترامپ نیست که با رفتن آن تمام شود، آمریکای اوباما نیز با شما و ملت ایران بدی کرد. سه کشور اروپایی نیز نهایت بدعملی، لئامت، دورویی و نفاق را از خود نشان دادند.»
 
اختلاف افکنی مسئولین که در صحبت‌های دولتمردان علیه مصوبه مجلس و شورایعالی امنیت ملی رسانه‌ای شده،حتی بین دولتمردان نیز دیده شده است.
 
به عنوان نمونه در حالیکه ظریف از درخواست غرامت ایران از آمریکا بابت خروج غیرقانونی این کشور خبر داد حسن روحانی با آن مخالفت کرده و حتی آن را به معنی ادامه تحریم و راه انداختن جنگ جهانی با دنیا معرفی میکند!
 
 
رهبرانقلاب این اختلافات و همچنین تقابل قوه مجریه با دیگر قوا را تذکر داده  و فرمودند: «مسئولان نباید این اتحاد و هم‌صدایی مردم را از بین ببرند و ملت را تکه‌تکه کنند، بلکه باید هر سه قوه بویژه رؤسای آنها با هم‌افزایی و همکاری، اتحاد ملی را روز به‌روز تقویت کنند.»
 
ایشان با کنایه به ادعای دولتمردان در خصوص تاکیدهای مکرر به مذاکره کردن با گفتند: «اختلافات خود را با مذاکره با یکدیگر حل کنید. مگر نمی‌گویید باید با دنیا مذاکره کرد، آیا نمی‌شود با عنصر داخلی مذاکره و اختلافات را حل کرد؟» 
 
 با وجود همه موارد فوق سخنان واضح رهبرمعظم انقلاب در خصوص شکست غرب‌گرایان اما با تقطیع به تیتر اصلی رسانه‌های اصلاح‌طلب تبدیل شده است!