هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 14 مهر 1400
ساعت 01:07
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 25 آذر 1399 ساعت 14:46
سه شنبه 25 آذر 1399 12:52 ساعت
2020-12-15 14:46:00
شناسه خبر : 342636
 آقایان غربگرا بدانند مجلس یازدهم در تغییر نگاه راهبردی خود کوتاه نخواهد آمد. هفت سال است به نام برداشتن تحریم‌ها، کشور را درگیر مسائل مختلف می‌کنند و دلار را از سه هزار تومان به بیست و چند هزار تومان رسانده‌اند.
آقایان غربگرا بدانند مجلس یازدهم در تغییر نگاه راهبردی خود کوتاه نخواهد آمد. هفت سال است به نام برداشتن تحریم‌ها، کشور را درگیر مسائل مختلف می‌کنند و دلار را از سه هزار تومان به بیست و چند هزار تومان رسانده‌اند.

گروه سیاسی_رجانیوز: دیشب برنامه‌ی جهان آرا با حضور نصرالله پژمان‌فر رئیس کمیسیون اصل نود  و علی خضریان عضو کمیسیون اصل نود روی آنتن رفت. مهمانان این برنامه ضمن بررسی برنامه‌ی بودجه‌ 1400 در ارتباط وضعیت اقتصادی فعلی و چشم اندازهای پیش رو به بحث و تبادل نظر پرداختند.  گزیده‌ای از این گفتگو را در ادامه‌ی این گزارش ببینید.

 

به گزارش رجانیوز، در ابتدای برنامه نصرالله پژمان‌فر ضمن تحلیل ارتباط فعلی دولت و مجلس و اشاره به اینکه تا به امروز چند صد هزار شکایت از حسن روحانی به نمایندگان مجلس رسیده است، گفت: انسجام دستگاه‌های دولتی از بین رفته و شاهد این سخن، حجم بالای شکایات مردمی به مجلس در این زمینه است.

 

 

در ادامه علی خضریان پیرامون قوانینی که اخیرا توسط مجلس تصویب شده و واکنش دولت به آنها گفت: آقایان غرب‌گرا بدانند مجلس یازدهم در تغییر نگاه راهبردی و تصویب این جنس قوانین کوتاه نخواهد آمد. هفت سال است به نام برداشتن تحریم‌ها، کشور را درگیر مسائل مختلف می‌کنند و دلار را از سه هزار تومانی به بیست و اندی رسانده‌اند.

 

 

نماینده مردم تهران با اشاره به ادعای حسن روحانی در سال 96 در رابطه با برداشته شدن تحریم‌ها گفت: مردم بدانند تحریم ها لغو نخواهند شد، باید به سمت بی اثرسازی تحریم‌ها برویم و اگر می‌خواهیم بعدا مذاکره‌ای می‌کنیم، باید برای تامین منافع مردم باشد. خودمان خودمان را تحریم کرده ایم و به ظرفیت های داخلی هیچ توجهی نداریم.

 

 

او در رابطه با کم توجه‌ی مسئولین به سیستان و بلوچستان ادامه داد: در جنوب کشور مجوز صید ترال می دهند ولی ماهی‌گیران ایرانی که معیشت خود را به واسطه‌ی صید ماهی تامین می‌کنند، منع کرده اند. یک نفر در سیستان و بلوچستان به من گفت چرا بنزین در کل کشور گران شده، بنزین را هشت هزار تومان به ما بدهید، نقد می خریم و بدون تاثیر تحریم ها، به کشورهای دیگر می فرستیم!

 

 

 

خضریان در رابطه با ادعای دولت مبنی بر کمبود بودجه در کشور گفت: برای فیش‌های نجومی، 750 سکه جایزه برای مذاکره‌کنندگان برجام و عضو هیئت علمی کردن یک نورچشمی پول هست، ولی برای طرح مجلس و یارانه دوران کرونا می‌گویند پول نیست!

 

 

در ادامه نصرالله پژمان‌فر در ارتباط با وظایف دولت در قابل مصوبات مجلس گفت: وقتی رئیس جمهور می گوید مصوبه مجلس را اجرا نمی کند، یعنی نه قانون اساسی را خوانده نه قصد عمل به آن را دارد. مشکل این است که کسی که بر اساس قانون اساسی یک وظیفه دارد، می‌خواهد کار دیگری انجام بدهد. وقتی رئیس جمهور می گوید مصوبه مجلس را اجرا نمی کند، یعنی نه قانون اساسی را خوانده نه قصد عمل به آن را دارد. مجلس نسبت به وظیفه نظارتی خود کوتاه آمده است.

 

 

رئیس کمیسیون اصل نود در انتقاد به حسن روحانی گفت: یکی از اشکالات آقای روحانی این است که ارتباطی با مردم ندارد و حتی بعضا ارتباطی با وزرای خود ندارد، نتیجه این می شود که برداشت های محدود و اشتباه دارد.

 

 

در ادامه برنامه علی خضریان با اشاره به اظهارات حسن روحانی در نشست خبری اخیر گفت: بایدن می‌گوید برای محدود کردن برنامه موشکی ایران به برجام بر می گردیم و آقای روحانی می گوید من این حرف را نشنیدم! آقای روحانی البته خیلی چیزها را نشنیده، مثل خرد شدن استخوان های مردم زیر بار تورم.

 

 

 نصرالله پژمان‌فر در رابطه با طرح بودجه 1400 گفت: رئیس جمهور می گوید بر اساس تولید، فروش نفت را در بودجه 1400 پیش بینی کرده‌ایم, به همین ترتیب، خرج کشور را تعیین کرده اند، حالا برای تحقق این هزینه ها یا باید قرض کرد یا سرقت، یعنی چاپ پول بدون پشتوانه! این یعنی در سال آینده سفره مردم کوچکتر خواهد شد.

 

 

پژمان فر ادامه داد: بودجه 1400 از هیچ نظر قابل دفاع نیست. یا لایحه بودجه را به دولت بر می گردانیم که اصلاح کند یا در غیر این صورت بودجه یک دوازدهم تصویب می کنیم. این انتخاب بین بد و بدتر است، البته دولت می تواند متعهد شود اصلاحات مجلس بر بودجه را بپذیرد.

 

 

علی خضریان در پایان با انتقاد به رویه‌ی بعضی از نمایندگان مجلس فعلی مجلس گفت: افرادی در مجلس به جای بهارستان به دنبال پاستور و انتخابات ۱۴۰۰ هستند. اگر چشم و ذهن نمایندگان مجلس به جای بهارستان، به پاستور باشد، مشکل ادامه پیدا می کند و بیشتر می شود.