هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 3 بهمن 1390 ساعت 08:46
دوشنبه 3 بهمن 1390 12:16 ساعت
2012-1-23 08:46:25
شناسه خبر : 97815

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده وزارت کشور از اجرای فاز نخست طرح مد و لباس پوشش مشاغل در استان تهران خبر داد و گفت:در این طرح هماهنگی و یکسان سازی پوشش مشاغل بانوان مد نظر ما نیست.

زهرا عباسی درگفتگو با مهر با بیان اینکه در جشنواره مد و لباس امسال طرحی باعنوان "فکر نو" اجرایی می شود که بخش نخست آن به ارائه لباس مشاغل اختصاص دارد گفت: درطراحی لباس مشاغل تاکید ما تناسب با شغل مورد نظر و حفظ ضوابط اسلامی است.

وی با اشاره به مدل ها و رنگهای انتخابی برای لباس مشاغل گفت: رنگ ها و طرح هایی در نظر گرفته می شود که متناسب با شئونات خانم ها باشد و مطمئنا از رنگهای تند که زیبنده محیط کار نیست استفاده نخواهد شد.

عباسی تاکید کرد: پوشش بانوان در محیط های کاری باید به گونه ای باشد که امنیت محیط کاری تامین شود وبه جای خودنمایی شخصیت معنوی زنان مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه از تدوین طرح ساماندهی مشاوره و طرح احیای سنت حکمیت خبر داد و گفت: در این طرح افرادی که در خانواده و محله صلاحیت لازم در زمینه مشاوره را دارند، شناسایی می‌شوند و در صورت بروز اختلاف در خانواده قبل از مراجعه به دادگاه و درخواست طلاق افراد آموزش دیده در این زمینه مشاوره های لازم را ارائه می‌دهند.

عباسی گفت: طرح احیای سنت حکمیت به صورت پایلوت در ۴ استان فارس، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل درحال اجرا است و به طور مجموع ۱۰۰ نفر مربی مشاوره درحال آموزش هستند تا کارآیی لازم پیرامون ارایه مشاوره با رویکرد اسلامی را داشته باشند.