هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 28 مرداد 1401
ساعت 07:09
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 16 آذر 1389 ساعت 22:21
چهارشنبه 17 آذر 1389 01:51 ساعت
2010-12-7 22:21:54
شناسه خبر : 55961
خدابخش يكي از پدرخوانده هاي روزنامه ها و نشريات زنجيره اي است كه بلافاصله نشريات جديد را با نشريات توقيف شده جايگزين مي كند. البته هيچ كس او را به عنوان مسئول اصلي اين نشريات نمي شناسد ولي بودجه اين نشريات، عمدتاً از سوي او تامين مي شود.

علي خدابخش پدرخوانده روزنامه‌ها و نشريات زنجيره‌اي، سردبير و دو تن از اعضاي هيئت تحريريه روزنامه شرق ساعتي قبل بازداشت شدند.

به گزارش رجانيوز، علاوه بر خدابخش، احمد غلامي (سردبير)، فرزانه روستايي (دبير بين‌المل) و كيوان مهرگان (دبير سياسي) در ميان بازداشت شدگان هستند.

بنا بر اين گزارش، بازداشت اين افراد در ارتباط با مسايل امنيتي است.

روزنامه شرق در دور جديد فعاليت خود نيز به رويكرد سياه‌نمايانه و القاي شبهات و ناكارآمد نشان دادن نظام در حل مسائل داخلي و خارجي ادامه داده است.

خدابخش يكي از پدرخوانده هاي روزنامه ها و نشريات زنجيره اي است كه بلافاصله نشريات جديد را با نشريات توقيف شده جايگزين مي كند. البته هيچ كس او را به عنوان مسئول اصلي اين نشريات نمي شناسد ولي بودجه اين نشريات، عمدتاً از سوي او تامين مي شود.

وي كه تا چندي قبل از روزنامه اعتماد حمايت مي كرد، پس از توقيف اين روزنامه و انتشار دور جديد روزنامه شرق، پشتيباني از اين نشريه را برعهده گرفت. خدابخش كه در دوره فعاليت عطريانفر در روزنامه همشهري، به عنوان پيمانكار صفحات لايي با وي همكاري مي‌كرد، از اين طريق، به درآمد قابل توجهي دست يافت. او آن زمان طي قراردادي، برخي ضميمه هاي پرخواننده همشهري را در تشكيلاتي جداگانه منتشر مي كرد. همين تحريريه كه آن زمان در برج «آي تك» مستقر بود، بعداً تبديل به هسته اصلي روزنامه شرق شد.

روزنامه بهار هم كه چندي پيش توقيف شد و همچنين روزنامه سرمايه از نشريات او محسوب مي شوند. او به جز روزنامه، نشرياتي مانند چلچراغ، آهنگ زندگي، نگاره و چند نشريه ديگر را در اجاره خود دارد.

گفته مي شود خدابخش مباشر مالي عبدالله نوري بوده و سرمايه گذاري لازم در انتشار نشرياتي مانند روزنامه خرداد و فتح را نيز برعهده داشته است. او در دولت اصلاحات به عنوان مشاور وزير جهاد كشاورزي از نفوذ خود براي فروش تجهيزات كشاورزي به اين وزارت خانه سود سرشاري را به‌دست آورد.

كيوان مهرگان از اعضاي جريان غيرقانوني نهضت آزادي نيز سال گذشته به اتهام مسائل امنيتي بازداشت شده بود. وي كه در آن مقطع با ضميمه سياسي روزنامه اعتماد همكاري داشت، پس از بي‌توجهي به اخطارهاي مسئولان درباره خودداري از تفرقه افكني و تحريك مردم به شورش و التهاب آفريني و ايفاي نقش مهم در رهبري رسانه اي جريان فتنه و تحريك دانشجويان و جوانان به اغتشاش و بي حرمتي نسبت به مقدسات بازداشت شد. وي به عنوان ليدر بخش عمده اي از جريان اطلاع رساني تحريف شده و هدف دار در جهت تحريك اقشار مختلف به خصوص جوانان و به خيابان كشيدن آنان نقش مؤثري داشت.