هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 15 آبان 1389 ساعت 15:33
شنبه 15 آبان 1389 19:03 ساعت
2010-11-6 15:33:57
شناسه خبر : 52383

شب گذشته رهبر فرزانه انقلاب جهت “بازدید” مراجع عظام تقلید و برای تکریم و تعظیم مرجعیت، درسفری مجدد و کوتاه به قم، دربیوت آیات عظام نوری همدانی، مکارم شیرازی و سبحانی حاضرشدند.    

به گزارش خبرنامه دانشجویان، ایشان به جهت بازدید دیگر مراجع، در آینده‌ای نزدیک بار دیگر به قم سفر خواهند کرد.

مرسوم است که دیدارمراجع عظام و علمای اعلام با یکدیگر، به صورت دید و بازدید انجام شود. در سفر اخیر و ده روزه‌ی حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای به قم، به همین رسم، اکثریت قریب به اتفاق مراجع و فضلای بزرگ حوزه‌ی قم، به محل اقامت ایشان در خیابان صفاییه آمدند و به ایشان خوش آمد گفتند و هم در گعده‌های شبانه به مرور خاطرات گذشته پرداختند و بعضا در مورد مسائل دیگر نیز به گفتگو نشستند و حتی در گاهی اوقات هم، باب بحث در مورد مسائل علمی و فقهی نیز باز ‌شد. پس از این دیدارها، این سوال پیش آمد که پس رسم مرسوم «بازدید» چگونه به جا خواهد آمد؟

با توجه به مشغله‌ سنگین رهبری انتظار می‌رفت که این بازدید به آینده‌ای دورتر موکول شود اما ایشان مجددا و در فاصله‌ی کمتر از هشت روز از بازگشت به تهران، بار دیگر به قم رفته و بازدید سه تن از مراجع بزرگوار را باز پس دادند تا بار دیگر لزوم احترام و جایگاه والای مرجعیت شیعه را به همه سطوح نظام و همه‌ی دوست‌داران و حتی بدخواهان گوشزد نمایند.