هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 21 مهر 1389 ساعت 15:01
چهارشنبه 21 مهر 1389 18:31 ساعت
2010-10-13 15:01:07
شناسه خبر : 49580
علي مطهري كه رفتارهاي دور از بصيرت وي موجب فاصله گرفتن اصولگرايان مجلس از او شده است، در جوسازي عليه رئيس‌جمهور همزمان با سفر تاريخي فرزند ملت ايران به لبنان ناكام ماند.

علي مطهري كه رفتارهاي دور از بصيرت وي موجب فاصله گرفتن اصولگرايان مجلس از او شده است، در جوسازي عليه رئيس‌جمهور همزمان با سفر تاريخي فرزند ملت ايران به لبنان ناكام ماند.

به گزارش رجانيوز، اين نماينده مجلس كه از روز گذشته تكاپوي ويژه‌اي را براي جمع‌آوري امضا به‌منظور طرح سؤال از رئيس‌جمهور آغاز كرده است، به‌دليل بي‌اعتباري در ميان اصولگرايان با واكنش منفي روبرو شده و تعداد امضاهايي كه تاكنون جمع كرده، به كمتر از 10 مورد مي‌رسد.

مطهري در جريان انتخاب اعضاي شوراي مركزي اصولگرايان مجلس تنها دو رأي به‌دست آورد كه با احتساب يك رأي آن از طرف خود او، تنها يك نفر ديگر به وي رأي داده بود.

در عين حال، جوسازي هدفمند عليه رئيس‌جمهور همزمان با سفر تاريخي نماينده انقلاب اسلامي به لبنان كه امريكا و اسرائيل از هفته‌ها قبل جريان مشابهي را براي تضعيف موقعيت دكتر احمدي‌نژاد و تحت‌الشعاع قرار دادن اين سفر تاريخي آغاز كرده‌اند، با واكنش منفي نمايندگاني كه مطهري براي امضا گرفتن به آن‌ها مراجعه مي‌كند، مواجه شده است.

مطهري در طي ماه‌هاي قبل نيز بارها به تيتر اول رسانه‌هاي ضدايراني در جريان‌سازي منفي عليه رئيس‌جمهور تبديل شده و به‌نظر مي‌رسد وي با دچار شدن به نوعي كيش شخصيت تلاش مي‌كند موقعيت از دست رفته و اعتبار خود را كه به‌واسطه انتساب او به شهد بزرگوار استاد مطهري است، با اين رفتارهاي عجيب بازيابي كند.

علي‌رغم توهين‌هاي مكرر مطهري به رئيس‌جمهور كه در كنار جوسازي‌هايي مشابه اقدام اخير او از زمان انتخابات سال گذشته تاكنون ادامه دارد، و مشخص نيست چنانچه فردي از جايگاه نمايندگي مجلس، همين ادبيات هتاكانه را در قبال رؤساي دو قوه ديگر از قواي سه‌گانه نيز به‌كار مي‎برد، همين اغماض در قبال او صورت مي‌گرفت يا خير.

علي مطهري با 'نه' نمايندگان مواجه شد

ايرنا در همين زمينه نوشت: علي مطهري نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي كه از روز گذشته مشغول جمع آوري امضا براي طرح سوال از رييس جمهور بود به دليل مواجه شدن با پاسخ منفي نمايندگان، امروز چهارشنبه از اين تصميم خود منصرف شد.  
   
يكي از نمايندگان مجلس كه خواست نامش ذكر نشود در اين باره اعلام كرد كه علت اين انصراف عدم استقبال نمايندگان از اين اقدام مطهري بوده است.

وي افزود: بسياري از نمايندگان به خاطر اين كه اين رفتار مطهري را مغاير با منويات رهبر معظم انقلاب مبني بر ضرورت حفظ وحدت و انسجام در جامعه مي‌دانستند از امضاي اين طرح سوال امتناع كردند.

وي خاطر نشان كرد كه مطهري روز گذشته تنها توانسته بود 8 امضا براي اين طرح خود جمع كند.

طبق آيين نامه داخلي مجلس طرح سوال از رييس جمهور نيازمند امضاي دو سوم نمايندگان مجلس است.

مطهري سال گذشته نيز موضوع طرح سوال از رييس جمهوري را پيگيري كرد كه همان زمان نيز با بي تفاوتي نمايندگان روبه رو شد و همكارانش طرح وي را براي سوال از رييس جمهور امضا نكردند.