هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 14 مهر 1389 ساعت 14:51
چهارشنبه 14 مهر 1389 18:21 ساعت
2010-10-6 14:51:39
شناسه خبر : 48674

سعيد قاسمي درباره برخی کم کاری‌های تبلیغاتی صدا سیما، پیرامون سفر دکتر احمدی نژاد به آمریکا خاطرنشان کرد: آیا دیدید این مبارزه زیبا و دیدنی را، و چقدر صدا و سیمای ما بی توجه است که یک گل فوتبال را شصت بار در تلویزیون به نمایش می گذارد ولی چنین افتخاراتی را نشان نمی دهند، لااقل ملی گرا باشید. لری کینگ مقابل ضربات متعدد این شیر مرد ایران، ناكار شد.

به گزارش رجانيوز، قاسمی در این سخنرانی سالروز حمله حزب بعث عراق به میهن اسلامی را تبریک گفت و ادامه داد: متاسفانه جمع ما همیشه این مشکل را دارد که شروع تهاجم  را دفاع مقدس نام گذاری می‌کنیم اما برای من سخت است این روز را تبریک عرض کنم. به هر حال ما در مستندات خود این موضوع را اینگون پذیرفته ایم اما دلیل این تبریک هجوم ناجوانمردانه به میهن و قتل و غارت و نسل کشی همراه با خشونت دشمن نیست، بلکه به دلیل استمرار حرکت انقلاب و ریشه دواندن خون های ریخته شده است. 

وی از جنگ با عنوان یک آموزشگاه که انسان هایی بی قد و قواره در آن شکل گرفته اند و نظام ما را به روحیه کنونی رسانده است، نام برد. 

وی تصریح کرد: هر چند قبل از انقلاب حرکت هایی وجود داشت اما مردم نسبت به حرکت امام شناخت ویژه ای نداشتند و چارچوب سازمانی و اداره حکومتی برای آن به وجود نیامده بود، لذا این حرکت ثمری نداشت. تا این که انفجار نور اتفاق افتاد و چارچوب اداره کشور بر اساس نظام اسلامی تعریف شد. این حرکت با سناریوی جنگ تحمیلی ادامه پیدا کرد. 


این فعال فرهنگی تاکید کرد: اینک بین دو حرکت آسمانی و دنیاگرایی قرار داریم، بالاخره باید یک سمت را رها کنیم و پرواز را یاد بگیریم. همه پرواز را دوست دارند، اما پرواز شرایطی دارد که اجازه آن را به هر کسی نمی دهد. کسی که می خواهد اوج بگیرد، نباید دارای تعلق باشد. قرار بود در آن یک دهه (هشت سال دفاع مقدس و دو سال قبل از جنگ) این اتفاق ها پیش بیاید و خون مظلومانی بریزد و الگویی به وجود آید تا کسی بهانه نداشته باشد که بگوید این حرکت ها مختص ائمه است. 


قاسمی ادامه داد: خمینی (ره) آمد تا نشان دهد، می‌شود با دست خالی با تانک T72 جنگید. حسین قجه ای، پشت جاده آسفالته اهواز_خرمشهر با گوشت و پوست مقابل تانک‌ها مقاومت کرد و 48 ساعت در بدترین شرایط دوام آورد و مقابل درخواست شیری در زنجیر مثل احمد متوسلیان که به او می گوید برگرد، باز نمی‌گردد، چون می داند اگر این نقطه را رها کند، دیگر راهکار عملیات از بین می‌رود. شهید قجه ای می‌فهمد باید بماند و آنقدر آرپی جی بزند که از گوشش خون بیاید. گفتن این خاطرات راحت است. اگر قرار باشد این دانشگاه‌ها انسان‌هایی مانند محمود شهبازی با آن خصوصیات تربیت کند، شاید هر روز دعوا داشته باشیم. برخی الان دنبال انسان های پاستوریزه می گردند. 


سردار قاسمی با اشاره به دغدغه‌های موجود گفت: الان دغدغه‌هایی بر دغدغه‌های قبلی ما اضافه شده است، به ویژه بعد از فتنه عده ای از افرادی که در حال بازخوانی جنگ هستند، کسانی که در جنگ کنار ما حضور داشتند و سه دهه با باورهای جنگ زندگی کردند، شروع به ماست مالی خائن بودن بنی صدر می‌کنند و می‌گویند بنی صدر خائن نبود بلکه برخی رفتارهای او به تلقیش از جنگ بر می‌گردد! یا این که می گویند ما در جنگ امداد غیبی نداشتیم. این حرف ها را هم لباس‌های خودمان می زنند. نمی‌شود این شبهات را بی پاسخ گذاشت؛ بعضی می‌گویند جنگ قرار بود بعد از فتح خرمشهر پایان یابد، اما سپاهی‌ها نگذاشتند. هنوز سوال‌های قبلی جواب داده نشده، سوال جدید ایجاد می‌شود. من وقت نکردم از این دوستان بپرسم، چرا سه دهه باور نظام را خدشه دار می‌کنند؟ از این دست مطالب را اگر سکولارها می‌گفتند، حرفی نبود. 


وی با انتقاد از اظهارنظر برخی سرداران دوران دفاع مقدس گفت: این چه حرفی است که می زنید. مدارک خیانت این ملعون (بنی صدر) را شهید وزوایی از بین کاغذهای لانه جاسوسی بیرون آورده است. پس معنی این که بنی صدر با رجوی و دامن زنانه فرار می‌کند، چیست؟ حالا من باید بیایم اینجا جواب بدهم که بنی صدر خیانت کرده یا نه؟ باید در مورد امداد غیبی بگویم؟ برادر نباید از آن طرف پشت بام افتاد. آن مقاومت با چند اسلحه مستهلک، چیزی غیر از امداد ائمه بود؟ اگر یادتان رفته، کتاب خاطرات وزوایی را بخوانید تا ببینید چطور می‌شود روی قله های بازی دراز، 300 کماندوی عراقی را با 15 نفر نیرو اسیر کرد؟ دوست و دشمن به وجود حضرت حجت(ع) در طول سال‌های دفاع مقدس و در خط مقدم جبهه اعتراف می‌کنند. البته تحریفات هست، حضرت آقا هم فرمودند درباره مسایل جنگ تحریفاتی وجود دارد که باید جلوی آن را گرفت.


سردار قاسمی با اشاره به سخناني در مورد جنگ و پایان آن گفت: اين فرد درباره استمرار جنگ هم خراب کرد و مطلب به گونه ای عنوان شد که انگار جنگ با پافشاری ما ادامه پیدا کرد، یا در مورد رفتن احمد متوسلیان به لبنان، به گونه ای بیان شد که انگار امام در جریان این اعزام نبوده است و دوباره 100 سوال بی پاسخ به وجود آمد. این آقا در مورد جنگ نرم و فتنه نیز آن را به صورت تقابل دو جناح تشریح کرد. من تعجب می کنم که این فرد چطور از اعضای مجمع تشخیص مصلحت است؟ 


این رزمنده سال‌های دفاع مقس گفت: حضرت آقا روی مسأله خودی و غیر خودی تاکید داشتند؛ ولی برخی در بهشت زهرا گفتند: «ما تقسیم بندی خودی و غیرخودی نداریم.» اگر می‌خواهی روی پای خود بایستی، باید به این مسایل توجه کنی به فرموده امام ملاک حال افراد است؛ یا حالتان خوب نیست. یا چیز دیگری... 


وی با اشاره به برخی تصاویر ضبط شده دفاع مقدس گفت: این فیلم‌ها گنجی است که در صدا و سیما خوابیده و نمی‌دانم چه زمانی قرار است این فیلم ها به نمایش در آید؟ 


قاسمی با اشاره به حرکت‌هایی که برای پخش این تصاویر صورت گرفته است، گفت: امیدوارم این اتفاق و حرکت‌های به وجود آمده درست خرج شود تا شاگردان واقعی شهدا پرروش یابند و طوری تربیت شوند که هیچ گاه آرام و قرار نگیرند. 


این فعال جبهه فرهنگی انقلاب در توصیف جنگ نرم، گفت: در جنگ نرم شدت آتش دشمن را درک نمی کنی؛ یعنی دخترت تا از خانه به دانشگاه برود و باز گردد، صد مورد و مشکل برای او پیش می آید.


وی با انتقاد شدید از پروژه آمریکا هراسی که متاسفانه گاهی توسط خودی ها هم بیان می‌شود، به سخنان رهبر انقلاب اشاره کرد و گفت: ایشان می فرمایند، ته دل مردم را خالی نکنید. 


قاسمی ادامه داد: با وجود این همه تاکید رهبر فرزانه انقلاب باز آن آقایی که یک مدت کت و شلوار نامزدی ریاست جمهوری را پوشیده  و به جایی هم نرسیده می رود اینجا و آنجا تحلیل میکنند و ته دل مردم را خالی می‌کنند و مردم را می‌ترساند، برخی سران هم، افرادی را دور خود جمع می‌کنند و می‌گویند تا چند روز دیگر آمریکا به ما حمله می‌کند و شخم‌مان می زند. باز آقا تاکید می کنند که آمریکایی‌ها در شرایط حمله نیستند؛ چطور باید به برخی فهماند که این تفکرات برای زمانی است که دوستان شما در کاخ ریاست جمهوری با جک استرو لبخندهای آنچنانی می زدند. 


وی درباره برخی کم کاری‌های تبلیغاتی صدا سیما، پیرامون سفر دکتر احمدی نژاد به آمریکا خاطرنشان کرد: آیا دیدید این مبارزه زیبا و دیدنی را، و چقدر صدا و سیمای ما بی توجه است که یک گل فوتبال را شصت بار در تلویزیون به نمایش می گذارد ولی چنین افتخاراتی را نشان نمی دهند، لااقل ملی گرا باشید. لری کینگ مقابل ضربات متعدد این شیر مرد ایران، ناكار شد.


قاسمی ادامه داد: لری کینگ نتوانست حریف احمدی نژاد شود، وقتی لری کینگ به احمدی نژاد گفت  دنیا از حرفهای شما  نگران است احمدی نژاد با یک جمله رییس جمهور رژیم صهیونیستی را که او یک جنایت کار است و باید در دادگاه محاکمه شود زیر سوال برد، و اینجا دیدید لری کینگ چگونه ضربه فنی شد. 


وی با اشاره به حرکت نخست وزير ترکیه در اجلاس داووس و بیرون رفتن او از جلسه در انتقاد به اسراییل و استقبال چشمگیر مردم ترکیه از او، گفت: حالا رییس جمهور ما با آن همه امتیاز ضربه فنی، که از دشمن گرفت، فقط 5/6 نفر به استقبال او می روند، آیا این درست است؟ وقتی آن آقا هر سال به سازمان ملل می رفت و گاف می داد، حرفی نبود، حالا اگر احمدی نژاد یک اشتباه می‌کند، نباید به او نمره صفر داد و مرد باشید کارهای قشنگش را نشان دهید.


این فعال فرهنگی در ادامه با اشاره به لزوم هوشیاری دانشجویان که به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب افسران جنگ نرم هستند، به مواردی از رشادت‌ها و سخنان برخی سرداران شهید اشاره کردو گفت : محسن وزوایی می گفت: روزی که از دیوار سفارت آمریکا بالا می رفتم و داخل خاک آمریکا می شدم یک مقوله از ذهنم گذشت که خدایا ما از این نقطه عروج می‌کنیم یا به شدت سقوط می‌کنیم. محسن وزوایی یک دهه بعد را پیش بینی کرد که رفقایی مثل علم الهدی ها آمدند و عروج کردند و از همان جماعت  آدم هایی آمدند بیرون که گفتند ادامه مبارزه با آمریکا میسر نیست و به یک نوع تلقی آمدند و به اوباما گفتند ما به شما ارادت داریم.


قاسمی ادامه داد: غلامعلی پیچک می گفت من از نابودی انقلاب نمی‌ترسم از ایجاد انحراف در آن هراس دارم. شهید پیچک سه دهه بعد را می دید. 


وی با اشاره به لزوم تحلیل و بازخوانی هشت ماه فتنه، گفت: یکی از مشکلات ما این است که برخی وقایع هشت سال دفاع مقدس را بازخوانی و تحلیل نکردیم. نباید خوابید و از تحلیل هشت ماه جنگی که بر ما گذشت غافل بود. باید نقاط ضعف و قوت ما بررسی شود تا باز از این نقطه ها ضربه نخوریم. باید از برخی مسایل فرعی عبور کنیم و گوش به فرمان رهبر باشیم.